اعتیاد به مصرف تریاک

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

اعتیاد به مصرف تریاک

اعتیاد به تریاک
اعتیاد به تریاک

تریاک یک ماده مخدر پر استفاده در دنیا است. بر اساس گزارش اداره مبارزه با مواد مخدر، برخی از محصولات تریاک در سراسر کشور ها غیر قانونی است. به عنوان مثال، هروئین یک ماده ممنوعه است که از تریاک گرفته می شود. فنتانیل و اکسی کُدون نیز محصولات تریاک هستند؛ اما اگر توسط پزشکان برای اهداف پزشکی استفاده شود، قانونی هستند. با این حال، دارو های حاوی تریاک می توانند منجر به مشکلات جسمی و روانی شدید شوند. اگر قصد ترک اعتیاد تریاک را دارید، در این مطلب از احیاء تازه( بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) با ما همراه باشید.

در این مقاله “بهترین روش و آسانترین روش برای ترک اعتیاد به تریاک” را بیشتر بخوانید .

تریاک چیست؟

تریاک ماده مخدری است که از لاتکس شیری ترشح شده در گیاه خشخاش به وجود می آید. از این ماده به عنوان مسکن طبیعی در صنعت پزشکی نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، دارو هایی از قبیل مورفین، هروئین، کدئین، اکسی کدون، هیدروکودون و فنتانیل نمونه هایی از داروهایی هستند که از گیاه خشخاش گرفته می شوند. این دارو ها معمولا به عنوان مسکن مورد استفاده می شوند اما اغلب به دلیل خواص سرخوشی که دارند مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

این سوء استفاده می تواند در موارد شدید تر منجر به اعتیاد به تریاک شود. در این حالت، فرد دیگر توانایی مقابله با وسوسه مصرف تریاک را ندارد. بدن به نیکوتین موجود عادت می کند و در ادامه رفتار های اعتیادی، فرد به شدت درگیر تریاک و مصرف آن می شود. اگر خود یا اطرافیانتان دچار اعتیاد به تریاک هستید و نمی توانید آن را ترک کنید، می توانید برای ترک اعتیاد اختیاری و ترک اعتیاد اجباری، به احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) مراجعه کنید. همچنین می توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان از متخصصین ما دریافت کنید.

در این مقاله کامل تر درباره “تریاک” بخوانید .

تاریخچه تریاک و مصرف آن در دنیا

در 5000 سال قبل از میلاد، گیاهان خشخاش در منطقه مدیترانه وجود داشتند. سومری ها از آن به عنوان “گیاه شادی” یاد می کردند؛ زیرا دارای اثرات سرخوشی بود! سومری ها سپس این دارو را به مصری ها منتقل کردند و آن ها نیز شروع به پرورش گیاهان خشخاش کردند.

پس از آن، گیاه خشخاش در بسیاری از کشورهای جهان کشت شد. طولی نکشید که در اواسط قرن نوزدهم کشت این گیاه در امتداد جاده ابریشم به چین نیز گسترش یافت. در آنجا، تریاک به عنوان کاتالیزور شناخته شد. در دهه 1800، زمین های کشت تریاک در سراسر چین ایجاد شد. سپس این زمین ها به سرعت در جنوب شرقی آسیا و بخش هایی از اروپا رواج یافت. در اواسط دهه 1800 نیز مهاجران چینی تریاک را با خود به ایالات متحده، به ویژه شهر نیویورک و سان فرانسیسکو آوردند. سپس با همین روال تریاک در سراسر جهان گسترش یافت.

تریاک چه شکلی است؟

گیاه خشخاش به شکل پودر قهوه ای است. با این حال، تریاک  می تواند به صورت جامد یا مایع نیز در آید. رنگ آن، قهوه ای تیره یا روشن است و در صورتی که رنگ دیگری داشت، ممکن است دارای ناخالصی باشد. به هر حال این گیاه در مصارف شدید مضر است و بسیار اعتیاد آور! پس بهتر است به شعار های مختلف پیرامون فواید زیاد تریاک برای بیماری ها اهمیت ندهید.

تاریخچه تریاک
تاریخچه تریاک

علائم مصرف و اعتیاد به تریاک

تریاک می تواند اثرات متفاوت و خطرناکی داشته باشد. برخی از پیامد های استفاده از این ماده شامل خواب آلودگی، گیجی و منگی و یبوست است. افرادی که اعتیاد به تریاک دارند، ممکن است در صورت مصرف بیش از حد، دچار وابستگی جسمی یا روانی نیز بشوند.

علائم مصرف بیش از حد تریاک شامل:

  • تنفس نامنظم
  • از دست دادن هماهنگی و تعادل بدن
  • مشکلات رایج در خواب
  • مشکلات مختلف تنفسی
  • مشکلات درک و تفکر
  • مشکلات مختلف قلبی و عروقی
  • مشکلات مربوط به فشار خون و قند خون
  • تشنج یا کما می باشد.

مصرف بیش از حد تریاک در صورت عدم درمان، می تواند حتی کشنده نیز  باشد! اگر شما کسی را می شناسید که علائم مصرف بیش از حد تریاک را دارد، فوراً با احیاء تازه(بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران) تماس بگیرید. ما در کمپ تخصصی و بروز احیاء تازه، بهترین امکانات ترک اعتیاد اجباری و همچنین ترک اعتیاد اختیاری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. پس همین الان به فکر ترک اعتیاد به تریاک باشید.

در این مقاله درباره “درمان کرونا با تریاک” بیشتر بخوانید .

تریاک چگونه روی بدن تاثیر می‌گذارد؟

اعتیاد به تریاک چیست

محصولات تریاک اغلب به عضله یا ورید تزریق می شوند، زیرا از آن جا، سریع تر از سایر راه های تجویز وارد جریان خون می شود. در نتیجه افرادی که اعتیاد به تریاک دارند، به سرعت احساس سرخوشی را  تجربه می کنند. راه های متفاوتی برای استفاده از تریاک وجود دارد؛ امروزه می توان آن را تزریق کرد، خورد و یا به صورت قرص مصرف کرد. تریاک همچنین با ماری جوانا و آمفتامین مخلوط می شود تا دارویی به نام “سیاه” ایجاد شود.

باید در نظر داشت که تمامی این محصولات که از تریاک حاصل می شوند، مضر اند و بشدت به سلامتی بدن شما آسیب می رسانند. پس بهتر است وقت را تلف نکنید و همین امروز این اعتیاد خانمان سوز را کنار بگذارید.

آیا تریاک اعتیاد آور است؟

تریاک دارویی است که پتانسيل زيادي براي سوء استفاده دارد و در صورت استفاده بیش از حد، منجر به وابستگي شديد جسمي و رواني، تغییرات رفتاری و… مي شود كه می تواند عوارض خطرناک و طولانی مدت روی فرد به جا بگذارد.

در این صورت می گوییم شخص، اعتياد به تریاک دارد. مغز افرادی که اعتیاد به دخانیات به خصوص تریاک دارند، دچار تغییراتی می شود و تحمل آن‌ها افزایش می یابد؛ یعنی فرد برای کسب اثرات سرخوشی بیشتر، به مقدار بیشتری از تریاک نیاز پیدا می کنند.

پس رفته رفته نیاز بدن به مصرف بیشتر تریاک، بیشتر می شود. این روند افزایشی باعث می شود که بدن هر لحظه به مصرف نیاز داشته باشد. پس از مدتی، تمام تمرکز فرد روی مصرف تریاک تلف می شود و به کلی زندگی نابود می شود.

آمار اعتیاد به تریاک

اعتیاد به مصرف تریاک
اعتیاد به مصرف تریاک

مواد مخدر مشتق شده از تریاک، باعث ایجاد بحران بهداشت عمومی در کشور های جهان شده اند که در سال های اخیر منجر به مرگ هزاران نفر نیز شده است. بحران مواد مخدر مشتق شده از تریاک، مرگبار ترین اپیدمی مواد مخدر در سراسر جهان است.

طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 63600 نفر در سال 2016 بر اثر اعتیاد به دخانیات و مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند. حدود 66 درصد از این مرگ ها مربوط به مواد تریاک بود. به طور متوسط، 115 نفر در ایالات متحده در اثر مصرف بیش از حد تریاک جان خود را از دست می دهند. با این حال تولید جهانی گیاه خشخاش همچنان بالا است! بر اساس گزارش هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر، کشت گیاه خشخاش از سال 2015 تا 2016 کمی کاهش یافته است. در سال 2016، حدود 422 تن مورفین که خود از تریاک بدست می آید، در سراسر جهان تولید شد.

متاسفانه آمار مصرف تریاک در ایران به شدت بالا است. بطوری که بیشترین میزان مصرف مواد مخدر در ایران، از آن تریاک است! این ماده مخدر می تواند اثرات جبران ناپذیری بر روی سیستم تنفسی فرد بر جای بگذارد. پس می توان اینگونه اظهار داشت که فردی که اعتیاد به تریاک دارد، می تواند بیشتر دچار آسیب به سیستم تنفسی شود. پس می توان نتیجه گرفت که مصرف مواد مخدر روی کرونا می تواند اثر سوء داشته باشد.

جمع بندی مصرف و ترک اعتیاد به تریاک

در دسترس بودن گسترده تریاک، شانس افرادی که اعتیاد به آن دارند را برای استفاده از این ماده مخدر افزایش می دهد. اگر شما اعتیاد به تریاک دارید، ممکن است از نظر جسمی و روانی نیاز به درمان داشته باشید. احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران – شهرری) برنامه های درمانی را برای افرادی که طیف وسیعی از اختلالات مصرف مواد مخدر را تجربه می کنند، از جمله موارد مربوط به مواد تریاک، ارائه می دهد.

کارشناسان آموزش دیده در این‌ کمپ ترک اعتیاد، برنامه های درمانی مناسب هر شخص را متناسب با نیاز او ارائه می دهند و به شما در کنترل اعتیاد و درمانتان کمک می کنند. پس بهتر است همین الان تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید. مشاوره رایگان دریافت کنید و برای ترک اعتیاد اجباری و همچنین ترک اعتیاد اختیاری تریاک به کمپ ما بیایید.

برای تماس با ما ، میتوانید از صفحه “ثبت نام در کمپ” اقدام به ثبت نام و همچنین تماس با مشاوران ما نمایید ، یا از سمت راست ، پایین میتوانید با ما به صورت انلاین در تماس باشید ، همچنین میتوانید مارا در شبکه های مجازی “اینستاگرام کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه” دنبال نمایید و با مشاوران ما در ارتباط باشید . به امید جهانی پاک تر به دور از بیماری اعتیاد .

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , , ,

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.