ترک اعتیاد به شیشه

folder_openترک اعتیاد, مقالات
commentبدون دیدگاه

ترک اعتیاد به شیشه

در این مقاله ما به شما به صورت کامل روش ترک اعتیاد به شیشه را می آموزیم و همچنین در انتها بهترین کمپ را معرفی کرده و روش های ثبت نام را به شما میگوییم . پس تا انتها با ما همراه باشید .

مواد مخدر شیشه چیست؟

مواد مخدر شیشه چیست
مواد مخدر شیشه چیست

شیشه یا کریستال دارویی محرک که از ترکیب ماده صنعتی به نام علمی آمفتامین ساخته شده است. یک پودر کریستالی خرد شده می باشد که رنگ آن سفید و  بی بو و تلخ مزه بوده و به راحتی درون الکل و یا آب حل خواهد شد. همچنین شیشه به صورت استنشاقی و خوراکی مورد مصرف قرار می گیرد. تزریق شیشه اثرات را بسیار سریع یعنی حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه پس از مصرف نشان می دهد. با مصرف شیشه به روش استنشاقی، علائم پس از ۳ تا ۵ دقیقه بروز داده و در مصرف به صورت خوراکی حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می انجامد.

آمفتامین به طور معمول در پزشکی مورد استفاده و مصرف قرار می گیرد و به صورت قرصی به نام دزوکسین تجویز می شود. ولی شیشه نوع غیرمجاز آن است و در آزمایشگاه های غیرقانونی تولید می شود و به دست مصرف کنندگان می رسد.

پس از مصرف، شیشه وارد گردش خون می شود و خود را به مغز می رساند. از این طریق بر روی سیتم اعصاب مرکزی تاثیر بدی می گذارد.

مصرف شیشه با تحریک و ترشح بیش از حد نور اپی نفرین و دوپامین سبب تاثیرگذاری بسیاری بر روی سیستم عصبی مرکزی می شود. همچنین موجب جمع شدن مقدار زیادی دوپامین در فضاهای میان سلول های مغزی می شود. در نتیجه بر اثر مصرف این ماده پنجاه درصد از گیرنده های سروتونین و دوپامین در مغز نابود و از بین می روند.

عوارض بلند مدت مصرف شیشه به شرح ذیل اند:

 • تعریق بیش از حد
 • افسردگی و خستگی مزمن
 • بی خوابی و بی قراری
 • افزایش ضربان قلب
 • مقاومت پایین در برابر بیماری
 • خارش پوستی
 • رعشه
 • استرس و اضطراب
 • هذیان گویی
 • روان پریشی
 • از دست دادن حافظه
 • آسیب به اندام هایی مثل کبد، شش و کلیه ها
 • تنگ شدن عروق
 • عدم خون رسانی به لثه
 • اختلال در رابطه های جنسی

علائم کوتاه مدت شایع مواد مخدر شیشه:

 • تکلم بسیار سریع
 • ناتوانی در خواب
 • اسهال، تهوع و استفراغ
 • پریشان حالی
 • عصبی بودن و تحریک پذیری
 • افزایش درجه حرارت بدن
 • گشادگی مردمک چشم ها
 • گلگون شدگی چهره

شیشه تا چه زمانی پس از مصرف در آزمایش اعتیاد قابل تشخیص است؟

تا ۳۶ ساعت پس از آخرین مصرف در آزمایش خون مشخص می شود. از آنجایی که شیشه در بدن تبدیل به آمفتامین می شود در آزمایش تست آمفتامین گرفته می شود. بنابراین تا ۵ روز پس از مصرف قابل تشخیص خواهد بود. ناگفته نماند مصرف شیشه از ۳ تا ۶ روز در ادرار و در تست مو بیشتر از ۹۰ روز قابل تشخیص می باشد.

مصرف شیشه چه علائمی دارد؟

ترک شیشه جقدر زمان می برد؟
ترک شیشه جقدر زمان می برد

مصرف شیشه در افراد علائم یکسانی را پدیدار می کند ولی این علائم می تواند در افراد مختلف، تفاوت هایی داشته باشد. از علائم بارز این ماده مخدر بی خوابی می باشد، این علائم به قدری تاثیرگذار است که امکان دارد فرد چند روز پس از مصرف نخوابد و از انرژی بالایی برخوردار باشد.

پس از اینکه انرژی تحلیل برود، معمولاً اغلب افراد احساس خستگی بسیاری می کنند و برای بازگردانی انؤزی از دست رفته خود، دو روز به صورت متوالی به خواب بروند. حتی پس از بیدار شدن فرد سردردهای شدیدی را حس می کند.

ترک شیشه چقدر زمان می برد؟

برای ترک شیشه دو مرحله نیاز است. در مرحله اول ۲۴ ساعت بعد از آخرین مصرف شیشه شروع خواهد شد که شدت بیشتری را داراست. در این مرحله شدت آن دو هفته ای به تدریج کم خواهد شد. مرحله دوم حدوداً ۲ تا ۳ هفته طول می کشد و شدت در این مرحله کمتر است.

روش های ترک شیشه

روش های ترک شیشه انواع مختلفی دارند که ما در ادامه به شناخت آنها می پردازیم .

روش ماتریکس

این روش از معروف ترین روش های درمان و ترک شیشه در جهان است. روش درمانی ماتریکس، از جمله روش های درمان غیر دارویی است که لزومی به بستری کردن بیمار نخواهد بود مگر در شرایط خاص.

برای ترک شیشه، جلسات آموزشی برای خانواده فرد موردنظر در نظر گرفته می شود. چرا که خانواده می بایست آگاهی لازم را در مورد این بیماری بدانند و رفتار مطلوبی با فرد بیمار داشته باشند. مدت زمان هر جلسه در یک روز سی دقیقه است که در طول تمام این جلسات مباحث اصلی و مخصوصی توسط درمانگر تعلیم داده می شود. در این روش درمان توسط درمانگر به صورت هفتگی انجام می شود. یعنی این درمان یک برنامه زمان بندی شده ۳ ماهه می باشد.

انجام آزمایش ادرار به صورت زمان بندی شده از جمله مراحل درمانی به روش ماتریکس در ترک شیشه است. چرا که درمانگر باید بتواند براساس نتایج آزمایشات در طول درمان وضعیت پیشرفت و مسیر بهبودی را بیازماید. در انتهای دوره درمانی که بیمار به مرحله ترک کامل می رسد، درمانگر جلسات پیشگیری و جلوگیری از بازگشت را برگذار می کند. زیرا فرد باید برای مواجه شدن با وسوسه های مجدد برای مصرف شیشه آمادگی کامل را نیز داشته باشد.

روش ترک شیشه با کمک متادون

ترک اعتیاد به شیشه
ترک اعتیاد به شیشه

در برخی از شرایط که فرد تحمل فرد در برابر نشانه های جسمی و روانی ترک دشوار و کم باشد، متخصصان از داروی متادون برای ترک استفاده می کنند. از آنجایی که متادون مشابه مواد افیونی است در کاهش درد نقش بسزایی دارد. اما ممکن است فرد به متادون معتاد شود و در کنار مصرف شیشه از متادون هم به صورت همزمان استفاده کند. به همین دلیل از این روش درمانی کمتر استفاده شده و معمولاً مورد تایید متخصصان نمی باشد.

ترک اعتیاد شیشه با متادون

در این مقاله به صورت کامل درباره “متادون” بخوانید.

ترک شیشه به روش DST (کنگره ۶۰): روش DST در تحقیقات علمی به طور جدی صورت نگرفته است اما با بررسی این روش و استفاده آن افراد نتیجه خوبی گرفته اند. در این روش بیمار حدود ۱۰ ماه  مورد درمان قرار می گیرد و از شربت تنتور تریاک برای جایگزین شیشه استفاده می شود. در طی این مدت زمان هر ۲۰ روز یک پنجم مصرف شیشه کم می شود.

توصیه های درمانی برای ترک شیشه

 1. برای ترک موادمخدر از درمان خودسرانه استفاده نکنید، زیرا عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.
 2. حتما برای درمان از متخصص و درمانگر برای ترک شیشه کمک بگیرد.
 3. پس از اتمام دوره های درمانی برای اطمینان از خروج سموم از بدن فرد بیمار، نزد یک پزشک بروید.

سوالات متداول ترک اعتیاد به شیشه

بله ،ترک اعتیاد شیشه یک موردی می باشد که باید از ابتدا به صورت اصولی پیش رفت .در غیر این شاید شاید فرد در منزل بتواند مدتی با سختی و به صورت غیراصولی ترک بکند اما بعد از گذشت چند وقت ممکن می باشد مجدد به سمت مصرف شیشه روی بیاورد.

خیر ، در عده ای از کمپ ها، به ترک بیشتر مواد های مخدر پرداخته شده است و برای هر نوع اعتیاد برنامه و پزشک و روش متفاوتی وجود دارد.

هزینه کمپ ترک شیشه بستگی به نوع مصرف و مدت زمان مصرف و همچنین تشخیص روش ترک توسط مشاورین و پزشکان می باشد که این مورد در افراد متفاوت بوده است.برای اطلاع از قیمت ترک اعتیاد به شیشه میتوانید تماس بگیرید.

کمپ ترک اعتیاد

بهترین روش برای ترک اعتیاد به شیشه ، بی شک بهترین روش ثبت نام در یک کمپ ترک اعتیاد معتبر و بروز در نزدیکی خانه خود می باشد . یک کمپ ترک اعتیاد مناسب همواره بعد از ترک نیز کنار بیماران هست تا مشاوره های لازم جهت ترک را به آن ها بگویند .

کمپ ترک اعتیاد شیشه تهران

همانطور که میدانید ، ترک اعتیاد به شیشه نیاز به ترک دارد و این مورد در خانه امکان پذیر نمی باشد .برای افرادی که به اعتیاد به شیشه گرفتار هستند و نیاز به ترک دارند ، میتوانند در کمپ ترک اعتیاد شیشه تهران ثبت نام نمایند و روند برسی و بهبود خود را پیش بگیرند.

بهترین کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران که به احیای تازه معروف می باشد ، باعث می شود تا بیماران در زمانی بعد از ترک نیز با مشاورین در ارتباط باشند که مجدد به سمت این مصرف کشیده نشوند.

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ ها در شهر تهران می باشد که با داشتن مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور ، همواره تا انتهای ترک کنار بیماران بوده و توانسته عده زیادی از بیماران را ترک بدهد . کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با داشتن دو نوع ثبت نام 1-آنلاین 2-حضوری راه شما را برای ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد آسان ساخته هست.

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه به شهر های (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) نزدیک می باشد و اگر ساکن این شهر ها هستید به راحتی میتوانید در این کمپ ترک اعتیاد ثبت نام و یک قدم بزرگ به سمت پاکی خود بردارید .

شماره تماس کمپ ترک اعتیاد تهران

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای اشکان اربابی :

tel: 09192849430

5/5 - (1 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: ,

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.