علائم اعتیاد به هروئین

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

هروئین اولین بار در سال 1874 در انگلستان تولید شد و در سال 1890 به عنوان یک دارو معرفی شد و در پزشکی مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که خاصیت اعتیاد آور و وابستگی بالای آن شناسایی شد، استفاده های پزشکی و تولید قانونی آن متوقف شد و دولت ها برنامه هایی را آغاز کردند. تلاش های زیادی برای پیشگیری از اعتیاد انجام شد. و قوانین سختگیرانه ای وضع کنید تا مردم از خطرات استفاده از این محرک قوی آگاه شوند.

خود مرفین از گیاه خشخاش به دست می آید و با تغییر مولکول های آن هروئین تولید می شود که بسیار قوی است و به سرعت در چربی حل می شود. هروئین پس از مصرف به سرعت به صورت متراکم به مغز مصرف کننده می رسد، بنابراین هروئین بسیار خطرناک است و وابستگی شدید جسمی و روانی ایجاد می کند.

باید بدانید که هروئین پودری سفید رنگ با طعم تلخ و بسیار نرم است، اما از آنجایی که در ساخت آن از ترکیبات مختلفی استفاده شده و درجه خلوص آن بسیار متفاوت است، به رنگ قهوه ای نیز دیده می شود و این تغییر رنگ یک رنگ است. نشانه حضور او افزودنی ها و ناخالصی های مختلفی در این دارو وجود دارد.

علائم اعتیاد به هروئین
علائم اعتیاد به هروئین

انواع ماده مخدر هروئین

هروئین خالص همانطور که گفتیم به رنگ سفید است اما به ندرت در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد و فروشندگان در بازار اعتیاد به مواد مخدر برای سود خود، شکل خام آن را که تنها حاوی 10-15 درصد هروئین است به مشتریان عرضه می کنند. در ترکیب آن از شیر پودر، نشاسته، پودر گچ، پودر بی کربنات، پودر گلوکز، کافئین و آرد استفاده می شود، بنابراین این دارو در طیف رنگی از سفید تا قهوه ای تیره در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

روش مصرف هروئین

هروئین به روش تزریقی ، تدخینی ، استنشاق و.. مورد مصرف قرار میگیرد و ما در ادامه همین مقاله به صورت کامل این روش هارا برسی خواهیم کرد.

مصرف به صورت تدخینی

برای مصرف هروئین به صورت تدخینی، هروئین را روی یک تکه کاغذ ریخته و کمی حرارت می دهند، سپس دود حاصل از سوختن از طریق دهان کشیده می شود.

استفاده استنشاقی

در ماده استنشاقی که کمتر مورد استقبال کاربران قرار می گیرد، هروئین روی کاغذ صافی ریخته می شود و بینی را اسنیف می کند.

استفاده تزریقی

برای مصرف تزریقی، ابتدا هروئین را با آبلیمو، جوهر لیمو یا قرص ویتامین C در قاشق حل کرده و حرارت می دهند، سپس محلول به دست آمده را به کمک سرنگ به صورت وریدی یا عضلانی مصرف می کنند.

اما باید بدانید که مضرات مصرف هروئین فقط به مصرف کننده محدود نمی شود و از آنجایی که متاسفانه رایج ترین روش مصرف هروئین تزریقی است و بسیاری از مصرف کنندگان به دلایل مختلف از سرنگ های مشترک استفاده می کنند. استفاده از سرنگ مشترک یکی از عوامل اصلی ابتلا به بیماری های ویروسی، ایدز و اچ آی وی است.

اما این روزها طبق بررسی های مختلف مشخص شده است که مصرف هروئین به صورت استنشاقی در بین جوانان بسیار رایج شده است و دو دلیل اصلی آن عبارتند از:

 • فرار از ننگ تزریقی بودن
 • مبتلا نشدن به بیماری هپاتیت و ایدز

چرا افراد به هروئین اعتیاد می آورند ؟

چرا افراد به هروئین اعتیاد می آورند ؟
چرا افراد به هروئین اعتیاد می آورند ؟

یکی از دلایل اصلی مصرف هروئین استفاده تفریحی یا تجربی تحت تأثیر دیگران و تحت فشار همسالان و دوستان است. باید بدانید که استفاده از این ماده مخدر در زمان های اولیه مصرف، احساس آرامش را به بیماران می دهد، این احساس آرامش باعث می شود که بیماران به مصرف مکرر این ماده مخدر روی بیاورند، اما این حالت آرامش زیاد طول نمی کشد. و پس از مدت کوتاهی بدن فرد مصرف کننده به این دارو وابسته می شود و برای احساس بهتر باید از دوزهای بیشتری استفاده کند.

4 مرحله برای ترک اعتیاد هروئین

بیشتر بدانید : در این مقاله به معرفی “۴ مرحله برای ترک هروئین” میپردازیم.

عوارض و اثرات کوتاه مدت مصرف هروئین

مصرف هروئین در مدت زمان کوتاهی پس از مصرف باعث ایجاد احساس لذت شدید در مصرف کننده می شود که کاربران آن را نوعی ارگاسم می نامند. مصرف این دارو با گرمی و خشکی دهان و سنگینی همراه است و ممکن است فرد مصرف کننده دچار تهوع و استفراغ و خارش پوست شود.

از آنجایی که این دارو روی سیستم عصبی مصرف کننده اثر می گذارد، عملکرد ذهنی مصرف کننده نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و باعث کندی سیستم قلبی عروقی مصرف کننده می شود که متاسفانه باعث مرگ بسیاری از مصرف کنندگان می شود.

عوارض و اثرات طولانی مدت مصرف هروئین

اعتیاد به هروئین یکی از مهم ترین عوارض طولانی مدت مصرف آن است، اما مصرف این دارو عوارض دیگری نیز برای مصرف کننده به همراه دارد که عمده ترین و شایع ترین آن ها عبارتند از:

 • عفونت قلبی
 • زوال رگ ها
 • اختلالات قاعدگی
 • پوست و لب تیره

اما مصرف هروئین با علائم همراه است، بنابراین شناخت و آشنایی با این علائم می تواند مصرف کننده را در مراحل اولیه از اعتیاد آگاه کند و در مراحل بعدی به درمان و ترک اعتیاد به هروئین کمک کند. بنابراین در ادامه به بررسی علائم مصرف هروئین می پردازیم.

اعتیاد به هروئین چه علائمی دارد

 • مردمک هایی به شکل سنجاقی
 • زخم زیاد در دست و پاهای فرد
 • آبسه و ورم های چرکی در سطوح پوست فرد

مصرف هروئین معمولا نشانه هایی بر زندگی فرد میگذارد که بهتر است با آن ها آشنا باشید :

 • نوار لاستیکی به منظور بستن رگ ها
 • زرورق و یا دستمال های سوخته شده

این را بدانید که مصرف هروئین ، فقط بر سلامت رفتاری ، جسمی و روانی فرد تاثیر نمیگذارد و این مورد بر تمامی حالات زندگی بیمار سایه می اندازد و میتوانید به وضوح آن را مشاهده نمایید. به همین دلیل مصرف آن با نشاه های رفتاری متعددی همراه می باشد که ما در ادامه برخی از مهمترین آن ها را میگوییم :

 • تحریک پذیری و واکنش های بسیار شدید فرد نسبت به محرک ها
 • دوری از جمع و خانواده و سرگرمی های دوستانه
 • افت شدید تحصیلی ، کاهش میل به فعالیت های درسی

علائم ترک اعتیاد به هروئین

احساس سرخوشی و آرامش پس از مصرف این مخدر مدت زیادی طول نمی کشد و مصرف کننده پس از مدت کوتاهی علائم ترک مانند اضطراب، عصبانیت و افسردگی ناشی از ترک هروئین را تجربه می کند که برخی از علائم اصلی آن عبارتند از:

 • عرق کردن شدید
 • التهابات پوستی
 • آبریزش بینی و اشک

اما بیماری های قلبی عروقی، مشکلات تنفسی و اختلالات توجه بخشی از عوارض مصرف هروئین است و آسیب های ناشی از آن در مغز بسیار شدید است، بنابراین با توجه به اهمیت آن، در ادامه به بررسی اثرات مصرف هروئین در مغز می پردازیم.(فیلمی کوتاه درباره “اثر مواد مخدر بر مغز و بدن انسان” را ببینید.

هروئین چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

هروئین در مدت زمان بسیار کوتاهی پس از مصرف از سدهای خونی مغزی عبور می کند و چون به سرعت به مورفین تبدیل می شود، به گیرنده های اپیوئیدی در مغز که مسئول کنترل درد هستند متصل می شود و مناطقی از مغز که مسئول آن هستند را تحریک می کند. . برای کنترل احساسات لذت بخش بیمار. .

به این ترتیب مصرف مکرر هروئین باعث وابستگی جسمی و روحی مصرف کننده می شود و عدم مصرف علائم محرومیت را در مصرف کننده ایجاد می کند که به حدی وحشتناک است که بسیاری از بیماران برای مقابله با این مواقع دوباره به مصرف روی می آورند.

هروئین را ترک کنید

اعتیاد به هروئین وابستگی جسمی و روانی زیادی ایجاد می کند، بنابراین درمان و ترک آن نیاز به خدمات مشاوره ای دارد و باید در کلینیک ترک اعتیاد انجام شود. مصرف کننده داشته باشد شما به راحتی می توانید با به روزترین روش ترک اعتیاد زیر نظر پزشکان متخصص و روانشناسان بار دیگر درمان خود را در بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) آغاز کنید.

دوستان عزیز ما در چندین مقاله به صورت کامل درمورد هروئین و راه های ترک آن پرداخته ایم که میتوانید از طریق لینک های زیر وارد آن صفحه شوید و اطلاعات کامل تری نسبت به این ماده مخدر داشته باشید.

1 هروئین – هرویین – روش مصرف هروئین – ترک هروئین
2 ۴ مرحله برای ترک هروئین
3 اعتیادآوری هروئین چقدر شدید است؟ – ترک اعتیاد هروئین
4 تاثیرات شدید و عجیب هروئین بر قلب
5 ترک اعتیاد هروئین – ترک اعتیاد هرویین
6 تفاوت هروئین با کراک

معرفی بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ های حال حاضر در تهران و اطراف تهران مثل  (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد . شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد” یک قدم بزرگ برای ترک اعتیاد به مواد مخدر در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران بردارید .

بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران یک نام و یک شعار نمی باشد ، بلکه این لقب در بلند مدت توسط بیمارانی که در کمپ احیاء تازه اقدام به ترک کرده اند به دست آمده است.شما عزیزان نیز میتوانید به صورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین) اقدام به پیش ثبت نام در این موسسه ترک اعتیاد نمایید و از خدمات درمانی بهره بگیرید.

همچنین کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) دارای مشاوره آنلاین و حضوری رایگان می باشد که کافیت با یکی از راه های ارتباطی زیر در تماس باشید تا شمارا راهنمایی نمایند. به امید دستیابی به یک زندگی پاک و بدون اعتیاد .

چت آنلاین

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای اشکان اربابی :

tel: 09192849430

/vc_column_text]

5/5 - (2 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.