پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

کمپ ترک اعتیاد اجباری

folder_openمقالات
comment8 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/09/12 – توسط : MHA007

همه چیز درباره کمپ ترک اعتیاد اجباری؛ معرفی، مزایا و هزینه آن

کمپ ترک اعتیاد اجباری
کمپ ترک اعتیاد اجباری

کمپ ترک اعتیاد اجباری به نوعی از کمپ ها اطلاق می شود که در آن اشخاص به اجبار اعتیاد به سیگار و مواد مخدر را ترک می کنند. این کمپ ها مخصوص افرادی است که نمی توانند با تمایل و بصورت اختیاری اعتیاد به دخانیات را گنار بگذارند. در این مطلب از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری تهران) به سراغ این نوع ترک برای بیماران می رویم. انواع روش های درمانی در این ترک اعتیاد را به شما می گوییم. سپس هزینه های آن را برای شما گویا خواهیم شد. پس تا انتهای این مقاله جذاب و کاربردی همراه ما باشید.

معرفی کامل کمپ ترک اعتیاد اجباری

می دانیم که ترک اعتیاد به خودی خود دارای سختی های فراوان است. حال باید یک تیم کمک به ترک اعتیاد افراد بیمار را بر عهده بگیرد. پس بیماران و یا خانواده های آن ها به سراغ کمپ های ترک اعتیاد خواهند رفت. حال سه حالت پیش می آید:

 1. بیمار خود با تمایل شخصی می خواهد اعتیاد به سیگار و مواد مخدر را کنار بگذارد.
  در این حالت می توان بدون دغدغه های اضافی، مرکز ترک اعتیاد را کمک کننده واقعی برای این افراد دانست.
 2. بیمار نمی خواهد ترک کند! به بیانی دیگر برای ترک این افراد باید دست به اعمال اجبار زد.
  در این حالت فرد دوست ندارد که دلخوشی خود را کنار بگذارد. پس خانواده و دوستان او به فکر بردن او به کمپ ترک اعتیاد اجباری می کنند.
 3. بیمار نه خود می خواهد ترک کند و نه خانواده و یا پشتوانه ای برایش وجود دارندL
  در این حالت شخص به شدت متحمل فشار های روحی و روانی خواهد شد. معمولا در کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران برای این اشخاص بخشی جداگانه در نظر گرفته می شود.

در مقایسه این سه روش ترک اعتیاد، قطعا روش دوم و سوم یعنی ترک اعتیاد اجباری بسیار دشوار تر از ترک اعتیاد اختیاری است. پس باید موارد بسیاری کنار هم قرار گیرند تا بی نقص ترین ترک اعتیاد به سیگار و مواد مخدر را تجربه کنید.

در این مطلب میتوانید درباره ترک اعتیاد تمایلی بخوانید .

کمپ ترک اعتیاد تهران
کمپ ترک اعتیاد تهران

نکته بسیار مهم: شما به نوعی بیمار هستید، نه یک جنایتکار!

گفتن این جمله به این خاطر است که شاید در ذهن دیگر افراد جامعه، شما عزیزان افرادی مجرم شناخته شوید. در حالی که اصلا اینطور نیست! برای مثال فرض کنید یک فرد سرما می خورد. او دست خودش نبوده است که بیمار شده است و سرزنش حال ایشان پس از سرماخودگی بی فایده است! همچنین باعث بدتر شدن حال وی نیز خواهد شد.

پس بهترین نوع برخورد با افرادی که به سیگار و مواد مخدر اعتیاد دارند این است که همراه آن ها باید بود. آن ها را تا حد امکان درک کرده و ذهنیت اشتباه و نابجای خود درباره اشتباه بی برگشت آن ها را کنار بگذاریم. افرادی که به اعتیاد دچار شده اند، نیاز به حمایت و همراهی ما دارند. پس بیایید مهربان باشیم و در راه خدا و برای سلامتی بیشتر و زندگی پاک ایشان، هم دیگر راه یاری کنیم.

داشتن جامعه ای سالم در گرو رفتار های سالم ما است. اگر کسی دچار مشکل شده است، بیایید دستش را بگیریم و کمکش کنیم تا در آینده و در مشکلات خود، ایشان نیز کمک کننده ما باشند.

غلبه بر مواد مخدر در ترک اعتیاد اجباری

اعتیاد به تنباکو که در مواد مخدر وجود دارد، بسیار وابسته کننده است! بطوریکه فرد در هر پاسخ عصبی باید بدنبال نیکوتین باشد تا حالش خوب باشد. پس اگر نیکوتین زیاد به بدن وی نرسد، دچار احوال بسیار بدی خواهد شد. حال در ترک اعتیاد به روش اجباری نیز قضیه دشوار تر می شود! زیرا از آدم و حوا گرفته تا الان، انسان نسبت به هر چیز که از آن محروم شود، بیشتر حریص خواهد شد.

در روند ترک اعتیاد اجباری، فرد با مراقبت های روانشناسان و مشاوران به ترک خود کمک می کند. حال اگر با کمپ ترک اعتیاد و عوامل آن کنار نیاید، اوضاع بسیار خراب خواهد شد! در طول ترک، بیماران دچار حالات جسمی و روانی مختلفی می شوند. در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

اگر می خواهید دوستان و عزیزان شما نیز ترک اعتیاد را برای همیشه تجربه کنند، همین الان این مطلب را برای آن ها بفرستید.

ترک اجباری
ترک اجباری
 1. خشونت در فرد بیمار شاید آرامش او و اطرافیان را بگیرد!

بعضی از دارو ها و مراقبت هایی که برای ترک اعتیاد فرد انجام می شود، ممکن است باعث پرخاشگری او شوند. این خشونت معمولا تقصیر خود فرد نیست! پس آرامش خود را حفظ کنید و بهتر است بیمار تحت مراقبت در کمپ ترک اعتیاد اجباری باشد.

 1. روان پریشی و در موارد شدید تر توهمات وی

یکی از بزرگ ترین عوارض در ترک اعتیاد به سیگار و مواد مخدر، روان پریشی است. بیشتر آن ها که به کوکائین اعتیاد دارند دچار این عارضه خواهند شد. روان پریشی باعث می شود فرد کنترل خود را از دست داده و در موارد شدید توهم صدا و یا فکر داشته باشد. همچنین اختلالات ذهنی مختلف که سبب بی خوابی فرد شوند.

 1. آسیب جسمانی، خستگی و کوفتگی شدید

ممکن است فرد در این آمد و رفت انرژی و روان پریشی، به خود نیز آسیب برساند! حال اوضاع بیشتر خراب تر می شود. زیرا در نبود نیکوتین، فرد بسیار آسیب پذیر تر است و امکان عفونت بسیار بالا تر خواهد رفت.

حال بیایید کمی واقع بین باشیم. آیا ارزش این را ندارد که احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) را انتخاب کنید و از تمامی این عوارض بدور باشید. هم اکنون می توانید با ما تماس بگیرید.

ویژگی هایی که بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری دارد!

ترک سیگار در کمپ
ترک سیگار در کمپ

شما برای انتخاب های خود دارای اختیار هستید. هیچ کس شما را اجبار نخواهد کرد؛ پس بهترین کمپ ترک اعتیاد را از نظر خودتان پیدا کنید. بهترین کمپ ترک اعتیاد به سیگار و مواد مخدر مرکزی است که:

 • در آن رفاه حال بیماران در اولویت باشد. امکانات و رفاه مورد بحث وقتی خود را نمایان می کند که بیماران با سطوح مختلف اعتیاد به این مرکز مراجعه کنند. باید بهترین تصمیم گیری ها با بهترین شرایط وجود داشته باشد تا آن مرکز را بهترین کمپ ترک اعتیاد بنامیم.
 • دوره های درمانی در آنجا با توجه به سن، شخصیت و سابقه مصرف فرد بیمار انتخاب شود. برخی از مراکز ترک اعتیاد متاسفانه درمان را برای همه بیماران یکسان در نظر می گیرند! این کار به کلی اشتباه است و روحیات و درمان هر کس با فرد دیگر متفاوت خواهد بود.
 • در ابتدای درمان باید انگیزه های مناسب در فرد ایجاد شود. انگیزه یکی از بزرگ ترین قدم هایی است که در صورت برداشتن آن می توان به جهش بسیار خوبی برای ترک اعتیاد به سیگار و مواد مخدر رسید.
 • کادر درمانی باید حرفه ای و کاربلد باشد. در هر مرکز ترک اعتیاد کادر درمانی شامل پزشک، روانشناس، مراقبین، پشتیبانان و… می باشد. حال اگر این پرسنل بصورت حرفه ای و قدرتمند کار نکنند، ترک اعتیاد اجباری برای بیمار به یک کابوس تبدیل خواهد شد!
 • رفتار این کادر درمان با بیمار نباید با خشم و خشونت باشد! بیماران معتاد نیز مانند دیگر بیماران نیاز به مراقبت دارند. این نیست که آنان مشکلی نداشته باشند و ترک اعتیاد برای آن ها کافی باشد! این افراد بیشتر از دیگر بیماران نیاز به مراقبت دارند و در این صورت به ترک اعتیاد دائمی خواهند رسید.
 • افرادی که مراجعه می کنند، بیمار هستند و نه یک مجرم! پس باید مراعات حال ایشان به نحو احسن انجام گیرد. مهربانی و دلسوزی پرسنل بزرگ ترین کمکی است که می توانند برای بیمار بکنند. چرا ک با این کار بیمار می فهمد همه دارند تلاش می کنند که او ترک کند.

دفع سموم در ترک اعتیاد به روش اجباری

برای هر بیمار که مرکز ترک اعتیاد تهران و شهرری مراجعه می کند، سه روش متفاوت برای سم زدایی بدن وی وجود دارد. این سه روش بصورت عملی و تحت مراقبت پزشکان و متخصصان انجام می شود. به هیچ عنوان آن را در خانه تکرار نکنید!

 1. روش اول: سم زدایی سرپایی

در این روش ترک اعتیاد اجباری  بیمار بصورت سرپایی سم زدایی را تجربه خواهد کرد. این روش با عدم مصرف توسط فرد به سرانجام خواهد رسید. حال اگر در این بین فرد دچار خرابی احوال شود، با مراقبت پزشک به او دارو های تحمل عوارض این سم زدایی داده می شود.

 1. روش دوم: سم زدایی RD

در این روش برای زدودن سموم، فرد باید بستری شود. به این صورت می توان سم زدایی را برای وی و بدن او انجام داد. معمولا این روش به طول زیادی می انجامد و در صورت نیاز پزشک به او دارو های کمک کننده ترک نیز خواهد داد.

 1. روش سوم: سم زدایی URD

این روش برخلاف دو روش قبلی، روشی بسیار سریع اما با عوارض بالا برای ترک اعتیاد سیگار و مواد مخدر است. در این روش از دارو های آنتاگونیست در دوز های بالا استفاده می شود. این کار باعث می شود فرد بتواند درد و فشار روانی ناشی از ترک اعتیاد اجباری را کنترل کند. در صورت نیاز ممکن است فرد را بیهوش نیز بکنند!

هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری تهران

ترک اعتیاد اجباری

بدانید ترک اعتیاد به مواد مخدر و سیگار هزینه اضافی نیست، سرمایه گذاری برای یک زندگی هدفمند و زیبا است! بیماران در مراجعه به احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری) یا با خانواده خود می آیند و یا بصورت تنها و با نداشتن سرمایه که در صورت دوم دولت هزینه ترک اعتیاد ایشان را پرداخت خواهد کرد.

حال در هر دو حالت دولت مراقب حال بیماران هست. به این صورت که اگر بیمار و یا خانواده اش با هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری کنار بیایند، خودشان هزینه را پرداخت خواهند کرد. اما اگر پرداخت هزینه ترک اعتیاد برای خانواده وی سنگین باشد، دولت باز کمک کننده خواهد بود.

پس می بینیم مهم دستیابی به هدف برای بیماران عزیز است. پس خیالتان از بابت هزینه ها راحت باشد.

انواع هزینه ترک اعتیاد اجباری در ایران

هزینه ها برای این ترک اعتیاد اختیاری و یا اجباری می تواند متفاوت باشد. زیرا گفتیم که هر فرد بیمار دارای شرایط خاص خود است. پس هزینه ها با توجه به نوع امکانات، نوع دارو های مصرفی، نوع مراقبت، پرسنل درگیر در بهبودی فرد بیمار و… است.

هزینه بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران معمولا بالا تر از دیگر مراکز ترک اعتیاد خواهد بود. پس نگران کمی هزینه بالا نباشید. می توانید با کمک گرفتن از کمک های دولت و البته قسط بندی هزینه ترک اعتیاد اجباری خود، براحتی و بدون نگرانی اعتیاد به سیگار و مواد مخدر را ترک کنید.

بهترین مرکز ترک اعتیاد شهرری

ترک مواد مخدر
ترک مواد مخدر

برای یافتن بهترین مرکز درمانی برای ترک اعتیاد در تهران و شهرری، می توانید چشمان خود را ببندید و براحتی به احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) بیایید. ما در این مرکز با داشتن پرسنل حرفه ای برای درمان، امکانات رفاهی ویژه، خدمات گسترده برای جلب رضایت شما و… به بهترین شکل به شما در ترک اعتیاد مواد مخدر کمک خواهیم کرد.

انواع درمان ها در مرکز ما با توجه به شرایط بیماران انجام خواهد شد. به این صورت که با در اختیار داشتن اطلاعات از طول زمان مصرف، سن و سلامت جسمانی شما، شرایط روحی روانی و… نسبت به درمان شما تصمیم خواهیم گرفت.

پزشکان و متخصصین در مجموعه ما کاملا دلسوز و حرفه ای بوده و تجربه شیرین زندگی پاک و سالم را برای شما برای همیشه به ارمغان خواهند آورد. ترک اعتیاد شما هم برای خود و هم خانواده و اطرافیان شما دوست داشتنی خواهد بود. پس همین الان به مرکز ما آمده و با مشاورین در ارتباط باشید.

اگر نمی توانید در اولین اقدام به مرکز ما بیایید، می توانید تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید. مشاورین و متخصصین ما با شما در ارتباط خواهند بود. بهترین راهنمایی ها را از ایشان بگیرید و سپس به مرکز این کمپ ترک در تهران مراجعه کنید. زندگی پاک شما برای ما دارای ارزش بسیار است؛ خود نیز قدر سلامتی و سرزندگی را بدانید.

نتیجه ترک اعتیاد اجباری برای بیمار

ترک اعتیاد بصورت اجباری می تواند بهترین کمک برای افرادی باشد که نمی توانند و یا نمی خواهند اعتیاد را کنار بگذارند. از طرفی با وجود شرایط کرونا و همه گیری آن در سطح کشور، این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه اعتیاد به سیگار و مواد مخدر را کنار بگذارید. وجود اعتیاد در دو سال گذشته بیش از هر دوره زمانی در ایران بیدار می کند. دلیل این امر وجود کرونا و قرنطینه های طولانی مدت است که باعث افسردگی بیشتر مردم شده است. پس فقط این شما نیستید که درگیر این حال بد و یا غمگینی در خانه هستید!

در این مطلب کامل، به معرفی روش اجباری ترک اعتیاد در مراکز آن، انواع روش های سم زدایی و درمانی برای بیماران مختلف، هزینه های ترک اعتیاد و نحوه پرداخت آن بصورت مفصل با شما صحبت کردیم. خوشحال می شویم در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهاد درباره وب سایت و مرکز ما، در بخش نظرات زیر این پست با ما در ارتباط باشید.

همچنین می توانید گوشی را بردارید و با مجموعه احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) تماس بگیرید. مطمئن باشید بهترین مشاوره را از ما دریافت خواهید کرد. خوشحال می شویم در صورت مفید بودن این مطلب، آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. بیایید همه با هم به داشتن جامعه ای با دود کمتر و زندگی سالم تر کمک کنیم.

میتوانید از قسمت بالای صفحه در منو ها “ثبت نام در کمپ” روند ثبت نام در کمپ اعتیاد احیای تازه را پیگیری نمایید و یک قدم بزرگ برای بهبودی خود و آشنایان عزیز خود بردارید .

3.7/5 - (3 امتیاز)
مقاله قبلی
بهترین روش برای ترک سیگار یا نیکوتین
مقاله بعدی
7 منطق رایج برای کشیدن سیگار و راهکار مقابله با آن ها
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترك اعتياد تهران, ترک اعتیاد تهران, کمپ اجباری ترک اعتیاد, کمپ ترک اجباری, کمپ ترک اعتیاد اجباری, کمپ ترک اعتیاد تهران, مرکز ترک اعتیاد تهران

پست های مرتبط :

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • […] در این مقاله میتوانید درباره ترک اعتیاد اجباری بخوانید… […]

  پاسخ
 • بنده میخام تو کمپ ترک اعتیاد اجباری شما ثبت نام کنم
  شما تهران ساکن می باشید؟

  پاسخ
  • سلام کاربرگرامی کمپ ترک اعتیاد تهران
   بله کمپ ما در تهران ، شهرری می باشد.
   همچنین میتوانید با ما در تماس باشید برای راهنمایی بهتر ثبت نام در کمپ

   پاسخ
 • آواتار مبینا
  مبینا
  1400-08-09 19:25

  بخواهم رفیقمو در کمپ ترک اعتیاد اجباری شما ثبت نام کنم چگونس؟
  یک سوال دارم این که شما در کمپ اجباری بیماران را کتک میزنید ؟
  دوستم میترسه بیاد ثبت نام کنه و من میخوام به اجبار ترکش بدم

  پاسخ
  • سلام سرکار خانم
   میتوانید از صفحه “ثبت نام در کمپ ” اقدام به ثبت نام نمایید ،همچنین میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنماییتان بکنند .
   خدمت شما بگم که ، ما در کمپ ترک اعتیاد اجباری اصلا و به هیچ وجع اقدام به زدن بیماران نمیکنیم و این یک خلاف به حساب می آید ، دکتران و مددیاران کمپ اقدام به ترک این بیماری میکنند و با بیماران مثل خانواده خود رفتار میکنند .
   امید وارم که هرچه زودتر دوست شما سلامتی و پاکی کامل خود را به دست بیاورد .

   پاسخ
 • […] ترک اعتیاد پرند از دو نوع ترک اعتیاد ، ترک اعتیاد اجباری ، ترک اعتیاد اختیاری نیز برخوردار می باشد که شما […]

  پاسخ
 • آواتار نادر
  نادر
  1402-06-11 21:06

  با سلام اصلاً کلمه اجبار برای انسان واژه کثیفی است چه کسی رو میشه به اجبار وارد راه درست کرد من در تعجبم که چقدر راحت و آسوده از کلمه اجبار و زور است استفاده می‌کنیم.
  اگر دوست و خانواده من در شرایط سخت در کنار من بودند دوستدار من هستند ولی اگر به زور من رو بستری بکنند این دوست داشتن نیست میخوان از دست من راحت پیشنهاد می‌کنم به این صراحت از واژه اجبار استفاده نکنیم برای حیوان هم اجباری نیست چه برسه به انسان من خودم ۵۰ گزینه مشاوره رایگان وارد شدم اما در نهایت شماره کارت بهم ارائه شد ای کاش عمیقاً یک معتاد رو دوست داشتیم چون برای داشتن بیماری اعتیاد حق انتخاب نداشت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.