اعتیاد به دخانیات را ترک کنید تا برنده باشید

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

اعتیاد به دخانیات را ترک کنید تا برنده باشید

اعتیاد به دخانیات را ترک کنید تا برنده باشید
اعتیاد به دخانیات را ترک کنید تا برنده باشید!

اعتیاد به دخانیات در دنیای امروزی به یکی از معضلات بزرگ در تمامی جوامع تبدیل شده است. این جلمه که می گویند:«هر که جا بزند، باخته است!» در مورد ترک اعتیاد به دخانیات اصلا درست نیست! بلکه قضیه برعکس است و شما در صورت رعایت اصول و ترک اصولی، یک برنده واقعی هستید. اعتیاد ذره ذره وجود فرد را از او می گیرد و هر روز او را بیشتر در دام خود می اندازد.

این سیستم بدن است که باعث می شود فرد مصرف کننده هر روز دوز مصرف خود را بالا تر ببرد تا رضایت دفعات اول استفاده از دخانیات را تجربه کند. اما نگران نباشید! تا انتهای این مطلب همراه احیاء تازه (کمپ ترک اعتیاد تهران) باشید تا دید وسیعی برای ترک بهتر دخانیات به شما ارائه دهیم.

کمپین روز جهانی بدون دخانیات در سال 2021 – تعهد به ترک دخانیات

هنگامی که اخباری مبنی بر اینکه افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیرسیگاری بیشتر در معرض بیماری شدید کرونا (COVID-19) هستند منتشر شد، میلیون ها نفر از افراد سیگاری را مجبور به ترک دخانیات کرد. اما بدون حمایت کافی، ترک می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

دلیل این امر این است که نیکوتین موجود در تنباکو بسیار اعتیادآور است و وابستگی شدیدی ایجاد می کند. روابط رفتاری و عاطفی با مصرف دخانیات (مانند سیگار کشیدن با قهوه، هوس تنباکو، احساس غم یا استرس) ترک این عادت را دشوار می کند. با پشتیبانی حرفه ای و خدمات حرفه ای در کمپ ترک اعتیاد، مصرف کنندگان دخانیات شانس خود را برای ترک موفقیت آمیز دو چندان می کنند.

در حال حاضر، بیش از 70 درصد از 1.3 میلیارد مصرف کننده دخانیات در سراسر جهان به ابزار مورد نیاز برای ترک موفقیت آمیز دسترسی ندارند! این شکاف در دسترسی به خدمات، در سال گذشته تشدید نیز شده است؛ زیرا نیروی کار بهداشت برای مقابله با همه گیری کرونا بسیج شده اند.

چرا این کمپین تاسیس شده است؟

در حال حاضر با توجه به کمبود امکانات و همچنین کمبود نیروی کار در حوزه بهداشت و درمان، سازمان بهداشت جهانی یک کمپین یک ساله برای روز جهانی بدون دخانیات راه اندازی کرد. موضوع این کمپین “تعهد به ترک است“. هدف این کمپین این است که با ایجاد شبکه های پشتیبانی و افزایش دسترسی به سرویس هایی که به ترک موفقیت آمیز مصرف کنندگان دخانیات کمک می کند، 100 میلیون مصرف کننده دخانیات را قادر به ترک سیگار کند.

این امر با افزایش خدمات موجود مانند مشاوره مختصر متخصصان بهداشت و خطوط ترک ملی بدون هزینه و همچنین راه اندازی خدمات نوآورانه و برنامه های پشتیبانی آنلاین در فضای مجازی محقق می شود. برای کمک واقعی به ترک اعتیاد به دخانیات، باید از سیاست های آزمایش شده برای کاهش تقاضا برای دخانیات حمایت کرد.

کنوانسیون چارچوب سازمان بهداشت برای کنترل مصرف دخانیات، پاسخی قوی به شیوع جهانی مصرف دخانیات و هزینه های هنگفت بهداشتی، اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی آن ارائه می دهد. برای کمک به کشور ها برای اجرای دقیق این کمپین، بسته فنی “MPOWER” را برای حمایت از اجرای استراتژی های کلیدی مانند افزایش مالیات بر دخانیات، ایجاد محیط های بدون دود و کمک به ترک سیگار معرفی کرد. حال در ادامه بیایید با خود روراست بوده و این تصمیم جهانی را در خود نیز تقویت کنیم.

نقش سیگار های الکترونیکی برای ترک اعتیاد قطعی ثابت شده نیست!

ترک اعتیاد
ترک کردن اعتیاد

صنعت دخانیات به طور مستمر تلاش کرده است تا اقدامات بهداشتی عمومی را نجات دهد. طی یک دهه گذشته، صنعت دخانیات سیگار های الکترونیکی را به عنوان ابزاری برای ترک اعتیاد به دخانیات در سطح جهان معرفی کرده است. در همین حال، آن ها از تاکتیک های بازاریابی استراتژیک استفاده کرده اند تا کودکان را در همین سبد محصولات قرار دهند و این سیگار ها را در بیش از 15000 طعم جذاب در دسترس قرار دهند!

شواهد علمی در مورد سیگار های الکترونیکی به عنوان وسایل ترک سیگار، قطعی و روشن نیست که آیا این محصولات نقشی قطعی در ترک سیگار دارند یا خیر. تغییر مسیر از مصرف دخانیات معمولی به سیگار های الکترونیکی که ترک محسوب نمی شود! پس چاره واقعی ترک مصرف دخانیات چیست؟ آیا اگر ساکن تهران هستم، یک کمپ ترک اعتیاد در تهران می تواند این بار اعتیاد را از دوش من بردارد؟ جواب همه سوال های شما در ادامه این مطلب وجود دارد.

اصلا چرا باید مصرف دخانیات را ترک کنیم؟

چرا باید همین امروز ترک کنیم ؟
چرا باید همین امروز ترک کنیم ؟

همه می دانیم که دخانیات منبع بسیار خطرناکی از نیکوتین هستند. نیکوتین ماده ای بشدت اعتیاد آور بوده و در صورت عدم مصرف فرد، او را به شدت نگران، عصبانی، مضطرب و بی حوصله خواهد کرد.

بیایید مضراتی که دخانیات و مصرف کوتاه مدت آن روی بدن دارد را با هم بررسی کنیم:

 1. سرفه و گلودرد شدید
 2. بوی بدن دهان و به خطر افتادن سلامت دهان و دندان
 3. تپش قلب و افزایش فشار خون
 4. خطر دود سیگار برای اطرافیان
 5. کم شدن حجم تنفسی بخصوص هنگام ورزش
 6. بوی بد لباس ها، مو و پوست
 7. هزینه بالای مصرف دخانیات

حال مضرات عدم ترک اعتیاد به دخانیات و مصرف آن در دراز مدت:

 1. وجود مواد شیمیایی سمی در دود سیگار
 2. خطر ابتلا به سرطان ریه و دیگر سرطان‌ها
 3. از دست دادن تفریحات سالم به دلیل بیماری
 4. مشكلات شدید تنفسی
 5. خطر انواع بیماری های قلبی
 6. خطر بیماری های شدید دهانی
 7. خطر آسیب به جنین در زنان هنگام بارداری
 8. مشکلات زخم معده و رفلاکس اسید معده
 9. چین و چروک و پیری زودرس پوست
 10. و…

این مضرات پایانی ندارند! پس باید به فکر ترک این اعتیاد بد بود؛ آن هم به سرعت! در ادامه نکات جالب درباره ترک دخانیات را به شما خواهیم گفت. پس با توصیه های کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) همراه باشید.

چگونه بصورت موثر اعتیاد به دخانیات را ترک کنیم؟
چگونه بصورت موثر اعتیاد به دخانیات را ترک کنیم؟

برای این تصمیم بزرگ باید تمام اراده خود را به کار ببندید. سپس به سراغ مراحل زیر بروید و در هر یک بیش از وقتی که برای مصرف دخانیات وقت می گذارید، وقتتان را سپری کنید!

 1. کسب آمادگی لازم برای ترک دخانیات

اول از همه برای این تصمیم خود آماده آماده باشید! بطوریکه به هیچ نگرانی خاصی اهمیت ندهید و مصمم باشید تا برای همیشه این کار را انجام دهید.

 1. ورزش در برنامه روزانه شما باشد!

یاد بگیرید که ورزش کنید و روزانه مدت زمان ورزش خود را بالا تر ببرید. ورزش و اعتیاد به فعالیت بدنی یکی از بهترین عادت ها است. سعی کنید ورزش های هوازی را کم کم انجام دهید تا ریه های شما به حجم تنفسی بالایی برسند.

 1. تشویق و تحسین دیگران را بدست آورید!

برای مثال با شرکت در ورزش های همگانی می توانید انگیزه بسیار بالایی برای ترک اعتیاد به دخانیات پیدا کنید.

 1. یک کمپ ترک اعتیاد مطمئن پیدا کنید.

اگر ساکن تهران هستید، بدنبال یک مرکز ترک اعتیاد تهران باشید تا بتوانید بصورت اصولی و بهمراه پشتیبانی متخصصین این کار را انجام دهید. اگر ساکن دیگر شهر ها هم هستید نگرانی ندارد! اگر تصمیمتان را جدی بگیرید می توانید در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه شرکت کنید.

 1. تا همیشه پای تصمیم خود باشید!

یادتان نرود کنار گذاشتن مصرف دخانیات فقط قدم اول است. در ادامه باید طوری خود و اراده خود را قوی کنید که دوباره به سراغ آن نروید.

 1. حس سالم بودن را با خطر مصرف دخانیات عوض نکنید!

همیشه در حال تکاپو و تلاش باشید تا حس شیرین زندگی سالم و بدور از دود برای شما تثبیت شود. پس از آن دیگر نگران این نخواهید بود که دوباره به سراغ مصرف مواد مخدر روید.

چگونه بهترین کمپ برای ترک اعتیاد به دخانیات را پیدا کنیم؟

این کار بسیاد ساده است! فقط با کمی نگاه به وب سایت احیاء تازه و موارد اصولی که برای ترک اعتیاد شما در نظر گرفته ایم، خواهید فهمید که بهترین جا را برای این تصمیم بزرگ خود پیدا کرده اید. می توانید در کمترین خطر و بیشترین سطح امکانات و پشتیبانی مناسب متخصصین این کمپ ترک اعتیاد تهران برای همیشه اعتیاد دخانیات خود را کنار بگذارید.

می توانید برای شرکت در کمپ ها و همچنین برای پاسخ گیری سوالات خود براحتی با ما در تماس باشید.

جمع بندی اعتیاد به مصرف دخانیات و ترک آن

در این مطلب از مطالب احیاء تازه (کمپ ترک اعتیاد تهران) به بررسی اعتیاد به دخانیات و ترک آن پرداختیم. در ابتدا از کمپینی جهانی که برای ترک اعتیاد تاسیس شده است سخن گفتیم. سپس راهی غیر واقعی ترک بنام سیگار های الکترونیکی را بررسی کردیم. پس از آن به سراغ دلایل ترک مصرف دخانیات و مضرات مصرف آن رفتیم. در ادامه هم توصیه هایی برای ترک بهتر شما عزیزان ارائه دادیم.

در صورتی که خود و یا عزیزان و آشنایان خودتان به مصرف دخانیات اعتیاد دارید، می توانید براحتی با تیم ما در تماس باشید. تجربه لذت بخش ترک اعتیاد را برای همیشه حس کنید تا زندگی بهتر و زیباتری برای خود و خانواده خود رقم بزنید. همچنین میتوانید مارا در صفحات مجازی دنبال نمایید و با مشاوران ما به صورت رایگان در تماس باشید .

در ضمن می توانید در بخش نظرات هر سوال، انتقاد و یا پیشنهادی که دارید با ما در میان بگذارید. ما همیشه پاسخگوی همیشگی درخواست های شما عزیزان هستیم.

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags:

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست