روش های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

folder_openمقالات
comment2 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/05/23 – توسط : MHA007

روش های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

آن دسته از افرادی که به دام اعتیاد گرفتار شده اند، به دنبال یک روش حتمی و صریح برای بیماری خود هستند. همچنین روشهای درمانی ترک اعتیادِ متعددی وجود دارد که اگر با بررسی و تحقیق انتخاب نشوند می تواند در ترک اعتیاد شسکت ایجاد شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روشهای ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد با کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه در تهران همراه باشید.

روش های ترک اعتیاد
روش های ترک اعتیاد در کمپ

روشهای ترک اعتیاد کمپ ترک اعتیاد

روشهای درمانی که برای ترک اعتیاد استفاده می شوند نسبت به شدت و سختی اعتیاد شخص مصرف کننده انتخاب می شوند. با توجه به نوع اعتیاد بیمار، کادر درمانی کمپ ترک اعتیاد بهترین روش درمانی را برای درمان استفاده خواهند کرد. در ادامه به روشهای درمانی در کمپ ترک اعتیاد می پردازیم:

سم زدایی موادمخدر

سم زدایی مواد به اصطلاح خارج کردن و حذف مواد از بدن فرد معتاد می باشد. از این روش برای افرادی استفاده می شود که دوز مصرف اعتیاد آن ها بالا باشد. زیرا فرد دچار خماری بالایی است و برای اینکه بیمار آسوده باشد و درد کمی را تجربه کند، از داروهایی استفاده کرده که منجر به بیهوشی شود.

 در این روش فرد بیمار به اثرات حاد اعتیاد غلبه می کند تا علائم ترک را دست کم پایین بیاورد. همچنین در سدم زدایی بدن از دو روش سم زدایی مواد مخدر از بدن با دارو و سم زدایی بدن از مواد مخدر استفاده می شود.

1- سم زدایی مواد مخدر از بدن با دارو

داروهایی که در کمپ ترک اعتیاد استفاده می شوند اغلب متادون و بوپرنورفین هستند. پس از اینکه وابستگی بیمار به مواد مخدر کاهش یافت، برای کاهش دوز مصرفی دارو متادون و بوپرنورفین و ترک آن ها اقدام می شود. فرد بیمار در طی این مراحل به راحتی اعتیاد خود را ترک خواهد کرد.

درباره درمان های “دارویی” و “غیر دارویی” بیشتر بخوانید.

2- سم زدایی بدن از مواد مخدر

گاهی افرادی که به این بیماری وابسته هستند و یا نزدیکان آن ها تمایل دارند برای ترک اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر از بدن در خانه اقدام کنند. این روش به عنوان ترک ناگهانی مواد مخدر محسوب می شود و چنین روشی بدون مصرف دارو می باشد.
از این رو می تواند خطرات و عوارض غیرقابل جبران را در پی داشته باشد. در نتیجه توصیه می شود این روش زیر نظر یک متخصص انجام شود تا خون از هرگونه اعتیاد و موادمخدر زدوده شود.

ما در یک مقاله جدا برای شما عزیزان درباره “سم زدایی بدن از مواد مخدر” پرداختیم که میتوانید آن را نیز مطالعه نمایید.

روش های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد
روش های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

روش ترک یابویی

ین روش به ترک ناگهانی اعتیاد معروف است و ترک به این شیوه در مدت زمان بسیار کوتاه انجام می پذیرد. شخص بیمار مصرف مواد مخدر خود را یکباره و ناگاه قطع خواهد کرد. به عبارتی بدون استفاده از دارو و بدون کاهش تدریجی فرد اعتیاد خود را ترک می کند.
این دوره کوتاه می تواند برای بیمار توان فرسا باشد. چرا که قطع ناگهانی مواد مخدر مصرفی، عکس العمل های فراوانی را در بدن فرد ایجاد می کند. این امر بدن را گرفتار شوک جسمی و همچنین روحی می کند. ناگفته نماند که این شیوه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، زیرا بازگشت درآن بسیار بالاست و وابستگی بیمار به طور کامل از بین نخواهد رفت.

ترک اعتیاد سنتی ترک سنتی

دوز مصرفی در این روش به آهستگی و به صورت تدریجی کم می شود تا دوز آن به صفر برسد. دوره ترک این شیوه از دوز روزانه و افزایش ندادن آن در برنامه اهمیت بسزایی دارد.

ترک اعتیاد با متادون

قرص متادون ماده ای اعتیاد آور است که مصرف چنین دارویی تنها با دستور و تجویز پزشک صورت می گیرد. پزشکان اشخاصی را که در مدت زمان طولانی به دوز مصرفی بالا اعتیاد داشته اند را برای کاهش علائم اعتیاد آن ها استفاده و تجویز می کنند.

 معمولاً مصرف داروی متادون برای ترک اعتیاد روزی یکبار استفاده می شود مگر در صورتی که پزشک در صورت نیاز مصرف آن را افزایش دهد. این دارو علائم خماری را در سیستم عصبی بدن بیمار کاهش می دهد و تمام اثرات مخدرهای مصرف شده را کاهش و به تدریج قطع خواهد کرد.

 پس از مصرف متادون، درد خماری به مدت زمان ۴ الی ۸ ساعت کم و تسکین می یابد.

نکته مهم: مصرف سرخود و بیش از حد متادون اثربخشی دارویی آن را از بین می برد و عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت.

اگر بدن از مواد مخدر با سم زدایی انجام بگیرد در صورت عدم استفاده و مصرف، بیمار خمار نخواهد شد. در نتیجه در سم زدایی با داروی متادون، در آغاز متادون جایگزین مصرف تریاک می شود و پس از آن مقدار مصرفی متادون کاهش می یابد. به طوری که وابستگی فرد به اعتیاد کاملاً از بین می رود.
مصرف دارو متادون و سم زدایی با این روش تنها درمان اعتیاد محسوب نمی شود. بلکه خود بیمار می بایست درمان خود را پیگیری کند و از وسوسه برای استفاده مجدد مواد مخدر جلوگیری کند. سم زدایی مواد مخدر از خون و بدن بیمار، حدود ۳ هفته و در نهایت ۴ هفته به طول می انجامد.

روش های ترک اعتیاد در کمپ
روش های ترک اعتیاد در کمپ

روش ترک اعتیاد به همراه درمان روان بیمار

استفاده از این شیوه برای ترک اعتیاد نسبت به سایر روش ها از بهترین ها به حساب می آید. اگر درمان تحت نظر یک کمپ ترک اعتیاد معبتر و ارزشمند صورت بگیرد می توان از آن به عنوان تضمینی ترین روشهای ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد یاد کرد.

در این روش ابتدا مشکلات روانی که سبب ایجاد بیماری اعتیاد در شخص بیمار شده است را ریشه یابی می کنند. در مرحله بعدی جلسات مشاوره فردی و سپس مشاوره های گروهی تحت نظر روان شناسان معتمد و معتبر انجام می گیرد. سپس می توان خطراتی که شخص بیمار را با آن ها درگیر کرده را پیدا کرد و به درمان قطعی و اصولی اعتیاد پرداخت.

این مورد از روشهای ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد کمی زمان بر و طولانی است اما تمامی افرادی که دچار اعتیاد هستند به طور اصولی درمان می شوند و هیچگونه آسیبی در نهایت به آن ها وارد نخواهد شد. همچنین افراد با احتمالات قوی، هیچگاه به مصرف دوباره مواد مخدر روی نخواهند آورد.

در آخر…
برای انتخاب بهترین راه درمانی از روشهای ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد می بایست از افراد متخصص کمک گرفت. شما می توانید برای تصمیم گیری نهایی از مشاوره رایگان کلینیک ترک اعتیاد احیائ تازه بهره ببرید.

درباره کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با داشتن مجوز رسمی از سازمان محترمه بهزیستی کشور ، فعالیت خود را در زمینه ترک اعتیاد به صورت اختیاری و اجباری پرداخته است .

شما دوستان عزیز میتوانید قبل از ثبت نام با مشاورین کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) در ارتباط باشید تا بهترین خدمات مشاوره ای اعتیاد را در اختیار شما بیماران گرامی بگذارند و مسیر پاکی شما را نشان دهند.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفه دیگر ما و مقاله دیگر ما درباره “روش ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد” اطلاعات کامل تری به دست آورید .

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

افرادی که تمایل بر برقراری ارتباط با مشاوران ما و یا پزشکان ما هستند  و یا نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد دارند ، میتوانند با یکی از روش های زیر اقدام به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد نمایند و یک قدم بزرگ برای آینده زندگی خود و خانواده عزیزشان برداشته باشند .

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای رنجبر :

tel: 09122687608

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
تاثیرات شدید و عجیب هروئین بر قلب
مقاله بعدی
ترک اعتیاد بدون بازگشت
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک اعتیاد, ترک اعتیاد تهران, روش های ترک اعتیاد, روش های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

پست های مرتبط :

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار مژگان
  مژگان
  1401-01-07 16:54

  هرچی بگم از پشتیبانی خوبتان کم گفتم ، میشه گفت بهترین کمپ ترک اعتیاد در شهرری که هیچ / در تهران هم هستید . من و عموم خیلی از کمپ هارا برای برادرم گشتیم ولی هیچ کدام به خوبی شما پاسخ نمیدادنند .ممنونم

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر
   خوشحالم که از کمپ ما راضی بودید ، وضیفه پشتیبان و مشاوره ما خوشنودی مشتریان عزیز اعتیاد می باشد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.