ترک اعتیاد ؛ کامل ترین مطلب ترک اعتیاد در اینترنت!

folder_openترک اعتیاد, مقالات
comment13 دیدگاه

محتوا پنهان
1) ترک اعتیاد ؛ کامل ترین مطلب ترک اعتیاد در اینترنت!

ترک اعتیاد ؛ کامل ترین مطلب ترک اعتیاد در اینترنت!

ترک اعتیاد ؛ کامل ترین مطلب ترک اعتیاد در اینترنت!
ترک اعتیاد ؛ کامل ترین مطلب ترک اعتیاد در اینترنت!

ترک اعتیاد می تواند یکی از دغدغه های اصلی زندگی ما باشد. حتی اگر خودمان نیز اعتیاد نداشته باشیم، ممکن است از اطرافیان و عزیزانمان کسی دچار آن باشد. اعتیاد در دنیای امروز بسیار ساده شده است! شما در هر لحظه که بخواهید می توانید به انواع مختلف مواد مخدر مثل سیگار، تریاک، شیشه، هروئین، حشیش، کراک، ماریجوانا و… دسترسی داشته باشید.

اما این بدان معنا نیست که هر چه به دستتان آمد را بکشید! دخانیات و در بیان کلی، اعتیاد، عوارض بسیار جبران ناپذیری می تواند داشته باشد. اما برای شروع هیچوقت دیر نیست! تا انتهای این مطلب از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) را بخوانید تا به هر سوالی که دارید جواب دهیم.

چرا ترک اعتیاد اینقدر سخت است؟

ترک اعتیاد چرا انقدر سخت است ؟
ترک اعتیاد چرا انقدر سخت است ؟

همه ما خطرات سیگار کشیدن یا مصرف تریاک یا ماری جوانا برای سلامتی را می دانیم، اما این دانستن، ترک این عادت را آسان نمی کند! این که آیا شما یک نوجوان با مصرف معمولی مواد مخدر هستید یا یک فرد که روزانه وقت زیادی را برای مصرف می گذارد، ترک اعتیاد واقعاً سخت است!

اعتیاد هم به نوعی اعتیاد جسمی است و هم به نوعی عادت روانی! برای مثال نیکوتین ناشی از سیگار به طور موقت – و اعتیادآور – افزایش می دهد. از بین بردن دریافت منظم نیکوتین باعث می شود بدن شما علائم ترک خوردن و هوس را تجربه کند. به دلیل تأثیر “احساس خوب” نیکوتین بر مغز، ممکن است به سیگار به عنوان راهی سریع و قابل اعتماد برای تقویت چشم انداز، تسکین استرس و آرامش مراجعه کنید. سیگار کشیدن همچنین می تواند راهی برای مقابله با افسردگی، اضطراب یا حتی کسالت باشد. ترک کردن به معنی یافتن راه های متفاوت و سالم تر برای کنار آمدن با این احساسات است.

متاسفانه مصرف مواد مخدر به عنوان یک رسم روزانه جا افتاده است. ممکن است یک فرد با قهوه صبحانه خود، هنگام استراحت در محل کار یا مدرسه یا در رفت و آمد به خانه در پایان یک روز شلوغ، مواد مخدر مصرف بکند. یا شاید دوستان ، خانواده یا همکاران شما سیگار می کشند و این بخشی از نحوه ارتباط شما با آنها است.

برای ترک موفقیت آمیز اعتیاد، باید به اعتیاد و عادات و روالاتی که با آن همراه است، توجه کنید. ترک سخت است اما می شود آن را انجام داد. با حمایت مناسب و برنامه ترک، هر فرد بیمار می تواند اعتیاد را ترک کند؛ حتی اگر قبلاً چندین بار تلاش کرده اید و شکست خورده اید نگران نباشید.

در این مطلب می توانید بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک را مطالعه نمایید .

برنامه ترک برای شخص شما

در حالی که برخی از افراد دچار اعتیاد با ترک عادات بد خود موفق به ترک اعتیاد می شوند، اکثر مردم با برنامه ای مناسب برای ترک خود بهتر عمل می کنند. یک برنامه ترک خوب هم چالش های کوتاه مدت ترک و هم چالش های بلند مدت جلوگیری از عود را برطرف می کند. این برنامه باید متناسب با نیاز های خاص شما و عادات اعتیاد شما باشد.

سوالاتی که باید از خود بپرسید:

وقت بگذارید و فکر کنید که چه نوع اعتیادی دارید! در کدام لحظات، زندگی شما نیاز به مواد مخدر دارد و چرا. این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که کدام نکات، تکنیک ها یا روش های درمانی برای شما مفیدتر است.

 1. آیا مصرف شدیدی دارید (بیشتر از چند بار در روز)؟ یا آیا مقدار کمی ماده اعتیاد آور نیز برای شما کافی است؟
 2. آیا فعالیت ها، مکان ها یا افرادی خاصی وجود دارد که ترک را برای شما سخت تر کنند؟ آیا احساس می کنید بعد از هر وعده غذایی یا هر زمان که استراحت می کنید، نیاز به مصرف دخانیات دارید؟
 3. آیا وقتی استرس دارید یا دستپاچه هستید، به دنبال مصرف دخانیات می روید؟ یا اعتیاد شما با سایر اعتیاد ها مانند الکل یا قمار یا حتی گوشی ارتباط دارد؟

بهترین برنامه ترک اعتیاد برای شما

بهترین برنامه ترک سیگار
بهترین برنامه ترک سیگار
 1. اولین مرحله: تعیین تاریخ ترک

دو هفته آینده را انتخاب کنید تا زمان کافی برای آماده شدن بدون از دست دادن انگیزه برای ترک داشته باشید. اگر در طول هفته مصرف می کنید، آخر هفته آن را ترک کنید. با این کار چند روز فرصت دارید تا با تغییرات سازگار شوید.

 1. به خانواده، دوستان و همکاران خود بگویید که قصد ترک دارید.

به دوستان و خانواده خود اجازه دهید بفهمند می خواهید ترک کنید! به آنها بگویید که برای ترک اعتیاد به حمایت و تشویق آن ها نیاز دارید. به دنبال رفیقی باشید که سالم است یا می خواهد خودش نیز ترک کند. شما می توانید به یکدیگر کمک کنید تا شرایط سخت را پشت سر بگذارند.

 1. پیش بینی و برنامه ریزی برای چالش هایی که هنگام ترک آن با آنها روبرو خواهید شد.

اکثر افرادی که دوباره معتاد می شوند، این کار را در سه ماه اول پس از ترک انجام می دهند. شما می توانید با آماده شدن برای چالش های متداول، مانند ترک دخانیات و هوس مصرف دوباره، به خودتان کمک کنید تا این مشکل را حل کنید.

 1. سیگار و سایر دخانیات را از خانه، ماشین و محل کار خود حذف کنید.

همه مواد مخدر، فندک ها، زیر سیگاری ها و کبریت های خود را دور بیندازید! لباس های خود را بشویید و هر چیزی که بوی دود می دهد را تازه کنید. ماشین خود را با شامپو بشویید، پارچه ها و فرش خود را تمیز کنید و مبلمان خود را بخار دهید. نباید بگذارید اثری از دود بماند تا دوباره هوس نکنید!

 1. در مورد دریافت کمک برای ترک با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک شما می تواند داروهایی را برای کمک به شرایط سخت ترک تجویز کند. اگر نمی توانید به پزشک مراجعه کنید، می توانید برای شرکت در بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران اقدام کنید. با ما تماس بگیرید و در اولین فرصت به این تلاش خود هدف بدهید.

چگونه عوامل محرک مصرف دخانیات را مشخص کنیم؟

چگونه عوامل محرک مصرف دخانیات را مشخص کنیم؟
چگونه عوامل محرک مصرف دخانیات را مشخص کنیم؟

یکی از بهترین کار هایی که می توانید برای ترک انجام دهید، شناسایی مواردی است که باعث می شود دوباره مصرف کنید. مثل موقعیت ها، فعالیت ها، احساسات و افراد خاص.

یک تقویم هدفمند داشته باشید!

یک تقویم می تواند به شما کمک کند الگو ها و محرک های خود را به صفر برسانید. به مدت یک هفته تا تاریخ ترک، میزان مصرف مواد مخدر خود را ثبت کنید. به لحظه هایی که در روز هوس مصرف می کنید توجه کنید:

 • چه زمانی بود؟
 • اشتیاق شدید (در مقیاس 1 تا 10) چقدر شدید بود؟
 • چه کار می کردی؟
 • با کی بودی؟
 • چه احساسی داشتی؟
 • بعد از مصرف چه احساسی داشتید؟
 • آیا برای تسکین احساسات ناخوشایند اعتیاد را ترک نمی کنید!؟

بسیاری از ما برای مدیریت احساسات ناخوشایند مانند استرس، افسردگی، تنهایی و اضطراب روی به مصرف مواد مخدر می آوریم. وقتی روز بدی دارید، به نظر می رسد که دخانیات تنها دوست شما است. با این حال، مواد مخدر به همان اندازه که آرامش می بخشند، ضرر نیز دارند. مهم است که به خاطر داشته باشید که راه های سالم تر و موثر تری برای کنترل احساسات ناخوشایند وجود دارد. این ها ممکن است شامل ورزش، مدیتیشن، استراتژی های آرامش بخش یا تمرینات تنفسی ساده باشد.

برای بسیاری از افراد، یکی از جنبه های مهم ترک اعتیاد، یافتن راه های جایگزین برای کنار آمدن با این احساسات دشوار بدون روی آوردن به مصرف دوباره است. حتی زمانی که مواد مخدر دیگر بخشی از زندگی شما نیست، احساسات دردناک و ناخوشایندی که ممکن است در گذشته شما را مجبور به مصرف دخانیات کرده باشد، همچنان باقی خواهد ماند. بنابراین ارزش دارد مدتی را صرف فکر کردن در مورد روش های مختلف مقابله با شرایط استرس زا و تحریکات روزانه ای که معمولاً باعث روشن شدن عطش مصرف شما می شود، کنید.

در این مطلب می توانید درباره دخانیات مطالعه نمایید .

نکاتی برای جلوگیری از محرک های مصرف دخانیات

الکل، بسیاری از مردم هنگام نوشیدن الکل، سیگار می کشند یا ماری جوانا مصرف می کنند. سعی کنید از نوشیدنی های غیر الکلی استفاده کنید یا بعنوان آخرین راه چاره فقط در مکان هایی که مصرف دخانیات در آن ممنوع است، الکل بنوشید. از طرف دیگر، سعی کنید آجیل بخورید، چوب کوکتل را بجوید یا چوب شور بخورید.

دیگر آدم های دچار اعتیاد، هنگامی که دوستان، خانواده و همکاران در اطراف شما قلیان می کشند، تسلیم شدن یا جلوگیری از عود مصرف دشوار است. درباره تصمیم خود برای ترک اعتیاد صحبت کنید تا مردم بدانند وقتی در ماشین هستید یا با هم استراحت می کنید، نمی توانند مواد مصرف بکنند. در محل کار خود، افراد سالم را پیدا کنید تا با آن ها استراحت کنید یا کار های دیگری مانند پیاده روی پیدا کنید.

پایان یک وعده غذایی، برای برخی از افراد اعتیاد دار، پایان دادن به غذا به معنای روشن شدن و پرواز است و چشم انداز ترک آن ممکن است دلهره آور به نظر برسد! با این حال می توانید آن لحظه را بعد از غذا با چیز دیگری مانند یک تکه میوه، یک دسر سالم، یک تکه شکلات یا یک آدامس جایگزین کنید.

مقابله با علائم ترک اعتیاد

مقابله با علائم ترک اعتیاد
مقابله با علائم ترک اعتیاد

هنگامی که اعتیاد را ترک می کنید، احتمالاً با خروج بدن از مصرف، علائم فیزیکی متعددی را تجربه خواهید کرد. برای مثال در ترک سیگار، علائم ترک نیکوتین به سرعت شروع می شود. معمولاً ظرف یک ساعت از آخرین سیگار شروع می شود و دو تا سه روز بعد به اوج خود می رسد. علائم ترک می تواند چند روز تا چند هفته طول بکشد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

علائم عمومی ترک اعتیاد عبارتند از:

 • هوس دوباره مصرف
 • تحریک پذیری، نا امیدی یا استرس
 • اضطراب یا عصبی بودن
 • مشکل در تمرکز
 • بی قراری
 • افزایش اشتها
 • سردرد
 • بیخوابی
 • لرزش
 • افزایش سرفه
 • خستگی
 • یبوست یا ناراحتی معده یا گوارش
 • افسردگی
 • کاهش ضربان قلب

هرچقدر این علائم ترک ناخوشایند باشد، باز هم به خاطر داشته باشید که آن ها موقتی هستند. با دفع سموم از بدن شما، ظرف چند هفته بهتر می شوید. در عین حال، به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید که شما خود معمول خود نخواهید بود و از آنها بخواهید شما را درک کنند.

هوس مصرف دوباره مواد مخدر را مدیریت کنید.

در حالی که اجتناب از عوامل محرک اعتیاد دوباره به کاهش میل شما به مصرف کمک می کند، اما احتمالاً نمی توانید از هوس مصرف به طور کامل اجتناب کنید. خوشبختانه، این هوس زیاد دوام نمی آورد و معمولاً حدود 5 یا 10 دقیقه طول می کشد. اگر وسوسه ای برای تحریک شدن دارید، به خود یادآوری کنید که این هوس به زودی از بین می رود و سعی کنید منتظر بمانید. این امر با داشتن راهکار هایی برای مقابله با هوس ها، از قبل آماده می شود.

حواس خود را پرت کنید. ظرف بشویید، تلویزیون را روشن کنید، دوش بگیرید یا با یک دوست تماس بگیرید. مهم است که فعالیت را تا زمانی که ذهن شما از مصرف مجدد دور شود ادامه دهید. نوع فعالیت و یا نحوه انجام آن اهمیتی ندارد.

به خودتان یادآوری کنید که چرا ترک کردید. بر دلایل ترک اعتیاد خود تمرکز کنید. از جمله مزایای سلامتی (بعنوان مثال کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان های مختلف)، بهبود ظاهر، پولی که پس انداز می کنید و افزایش عزت نفس.

از شرایط وسوسه انگیز خارج شوید. جایی که هستید یا کاری که انجام می دهید ممکن است اشتیاق شما را برانگیزد. اگر چنین است، تغییر مناظر می تواند همه چیز را تغییر دهد.

به خودتان پاداش دهید! پیروزی های خود را تقویت کنید. هر زمان که بر هوس غلبه می کنید، به خود پاداش بدهید تا انگیزه خود را حفظ کنید.

9 راه فوری کنار آمدن با هوس مصرف مواد مخدر در همان لحظه

9 راه فوری کنار آمدن با هوس مصرف مواد مخدر در همان لحظه
9 راه فوری کنار آمدن با هوس مصرف مواد مخدر در همان لحظه

احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری) که یکی از کمپ هایی می باشد که هم به روش ترک اجباری و هم به روش ترک تمایلی شما را پاک می کند ، در ادامه چند روش بسیار فوق العاده برای شما گویا خواهد شد. با این روش ها می توانید ترک اعتیاد خود را قوی تر کنید.

 1. یک جایگزین خوراکی پیدا کنید. چیز های دیگر را در اطراف خود نگه دارید تا وقتی هوس می کنید، سریعا وارد دهان شما شوند! نعناع، چوب هویج یا کرفس، صمغ یا تخمه آفتابگردان را امتحان کنید. یا یک نی نوشیدنی را بجوید.
 2. ذهن خود را مشغول کنید. کتاب یا مجله بخوانید، به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید، یک جدول کلمات متقاطع یا سودوکو حل کنید یا یک بازی آنلاین انجام دهید.
 3. دستان خود را مشغول نگه دارید. فشردن توپ، مداد یا گیره کاغذ جایگزین های خوبی برای برآوردن نیاز به تحریک لمسی است.
 4. دندان های خود را مسواک بزنید. احساس مسواک زدن و تمیز شدن می تواند هوس اعتیاد دوباره را از بین ببرد.
 5. آب فراوان بنوشید. به آرامی یک لیوان بزرگ آب بنوشید. این کار نه تنها به فروکش هوس کمک می کند، بلکه هیدراته ماندن به کاهش علائم ترک اعتیاد نیز کمک می کند.
 6. بجای مواد مخدر، چیز دیگری روشن کنید! مثلا به جای روشن کردن سیگار، یک شمع روشن کنید.
 7. فعالیت داشته باشید. پیاده روی کنید، چند پرش یا حرکات کششی انجام دهید. برخی از حرکات یوگا را امتحان کنید یا در جایی مناسب بدوید.
 8. سعی کنید آرام باشید. کاری انجام دهید که شما را آرام می کند، مانند حمام گرم، مدیتیشن، خواندن کتاب یا تمرین تنفس عمیق.
 9. به جایی بروید که مصرف دخانیات ممنوع است. برای مثال وارد ساختمان عمومی، فروشگاه، مرکز خرید، کافی شاپ یا سینما شوید.

جلوگیری از افزایش وزن بعد از ترک اعتیاد

معمولا دخانیات به عنوان یک سرکوب کننده اشتها عمل می کنند؛ بنابراین افزایش وزن یکی از دغدغه های مشترک بسیاری از ما هنگام تصمیم به ترک اعتیاد است. حتی ممکن است از آن به عنوان دلیلی برای ترک نکردن استفاده کنید! درست است که بسیاری از افراد معتاد در مدت شش ماه پس از ترک، وزن خود را افزایش می دهند اما این افزایش معمولاً اندک(2 کیلو در ماه) است. این افزایش اولیه وزن نیز با گذشت زمان کاهش می یابد.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که حمل چند کیلوگرم اضافی برای چند ماه به اندازه مصرف مواد مخدر به سلامت روح و قلب شما آسیب نمی رساند. با این حال، افزایش وزن هنگام ترک اعتیاد اجتناب ناپذیر نیست.

معمولا مصرف دخانیات حس بویایی و چشایی شما را تضعیف می کند؛ بنابراین پس از ترک، غذا اغلب جذاب تر به نظر می رسد. همچنین اگر رضایت دهانی مواد مخدر را با خوردن غذاهای راحت ناسالم جایگزین کنید، ممکن است وزن خود را افزایش دهید. بنابراین یافتن راه های سالم برای مقابله با احساسات ناخوشایند مانند استرس، اضطراب یا کسالت بسیار مهم است.

 1. خودتان را پرورش دهید. به جای این که هنگام استرس، اضطراب یا افسردگی به مصرف مواد مخدر یا غذا روی آورید، روش های جدیدی را بیاموزید که به سرعت خود را آرام کنید. به موسیقی گوش دهید یا با یک حیوان خانگی بازی کنید یا یک فنجان چای داغ میل کنید.
 2. غذاهای سالم و متنوع بخورید. مقدار زیادی میوه، سبزیجات و چربی های سالم بخورید. از خوردن غذاهای شیرین، نوشابه، سرخ کردنی ها و غذا های مناسب خودداری کنید.
 3. یاد بگیرید که با دقت غذا بخورید. خوردن، معمولاً احساسی خودکار و عملاً بی فکر است. به راحتی می توانید یک وان بستنی را در حالی که جلوی تلویزیون قرار گرفته یا به تلفن خود خیره شده اید، قورت دهید! اما با از بین بردن حواس پرتی هنگام غذا خوردن، تمرکز بر میزان خوردن و تنظیم بدن شما و احساسی که واقعاً دارید، آسان تر است.
 4. مقدار زیادی آب بنوشید. نوشیدن حداقل شش تا هشت 8 لیوان به شما کمک می کند احساس سیری کنید و شما را از خوردن در مواقعی که گرسنه نیستید، باز دارد. آب همچنین به دفع سموم از بدن شما کمک می کند.
 5. تا می توانید قدم بزنید. این کار نه تنها به شما در سوزاندن کالری و کاهش وزن کمک می کند، بلکه به کاهش احساس استرس و نا امیدی همراه با ترک سیگار کمک می کند.
 6. میان وعده های غذایی را بدون احساس گناه بخورید! انتخاب های خوب شامل آدامس بدون قند، چوب هویج و کرفس یا فلفل دلمه ای خرد شده است.

درمان های مختلف به شما در ترک اعتیاد کمک می کنند.

روش های مختلفی وجود دارد که به افراد به موفقیت در ترک عادت مصرف مواد کمک کرده است. در حالی که ممکن است با اولین روشی که امتحان می کنید موفق باشید، اما به احتمال زیاد مجبور خواهید بود تعدادی از روش های مختلف یا ترکیبی از درمان ها را امتحان کنید تا بهترین روش ها را برای شما بیابید. اما اگر می خواهید کاملا اصولی ترک کنید، احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران) در کنار شما است. با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

آنچه باید در مورد سیگار های الکترونیکی بدانید!

سیگار الکترونیکی
آنچه باید در مورد سیگار های الکترونیکی بدانید!

در حالی که برخی از مردم فکر می کنند که سیگار الکترونیکی می تواند به آنها در ترک سیگار یا دخانیات کمک کند، FDA آن را به عنوان یک روش ترک تایید نکرده است. اخبار اخير حتي سیگار الکترونیکی را با بيماري شديد ريه مرتبط دانسته و این خود سوالات زيادي را در مورد ايمني این سیگار ها بوجود آورده است. پس هیچ اعتمادی به استفاده از این سیگار ها در کمک به ترک شما وجود ندارد. پس بهتر است کار را برای خود سخت تر نکنیم!

4 نکته درباره سیگار های الکترونیکی

درمان های کمکی برای ترک

چندین کار کلی وجود دارد که می توانید برای ترک سیگار انجام دهید. این کار ها شامل موارد زیر می شود:

 1. هیپنوتیزم در کمک به ترک اعتیاد

این یک گزینه محبوب است که نتایج خوبی را برای بسیاری از افراد که برای ترک اعتیاد تلاش می کنند به همراه داشته است. هر چیزی را که ممکن است از هیپنوتیزم کننده های مرحله ای دیده اید فراموش کنید! هیپنوتیزم با قرار گرفتن در حالت آرامش عمیق و در جایی که در معرض وسوسه ها قرار دارید است که عزم شما را برای ترک تقویت کند. همچنین احساسات منفی شما نسبت به دخانیات را نیز تقویت می کند.

 1. طب سوزنی و کمک به ترک

یکی از قدیمی ترین تکنیک های پزشکی شناخته شده، اعتقاد بر این است که طب سوزنی با تحریک ترشح اندورفین (مسکنی طبیعی) که به بدن آرامش می دهد، کار می کند. به عنوان یک داروی ترک اعتیاد، طب سوزنی می تواند در کنترل علائم ترک مفید باشد.

 1. رفتار درمانی در ترک

اعتیاد به دخانیات مربوط به رفتارها یا آداب معمول مربوط به مصرف مواد مخدر است. رفتار درمانی بر یادگیری مهارت های مقابله ای جدید و ترک این عادت ها متمرکز است. برای داشتن بهترین رفتار درمانی، می توانید به احیاء تازه مراجعه کنید.

 1. درمان های انگیزشی برای ترک بهتر

کتاب ها و وب سایت های خودیاری می توانند راه های مختلفی برای ایجاد انگیزه در ترک ارائه دهند. یک مثال مشهور، محاسبه پس انداز های پولی است. برخی از افراد تنها با محاسبه میزان پس انداز خود توانسته اند انگیزه ترک را پیدا کنند.

نکته بسیار مهم: تنباکو دود یا تنقلات جایگزین سالمی برای ترک اعتیاد نیست!

تنباکو
تنباکو

تنباکو بدون دود، که در اصطلاح به آن تنباکوی جویدنی نیز می گویند، جایگزین مطمئنی برای مصرف دخانیات نیست. این ماده حاوی همان ماده شیمیایی اعتیادآور یعنی نیکوتین موجود در سیگار است. در میدان مقایسه، میزان نیکوتین جذب شده از تنباکو بدون دود می تواند 3 تا 4 برابر مقدار تحویل شده توسط یک سیگار باشد!

در این مطلب می توانید درباره تنباکو و یا توتون مطالعه نمایید .

کمک به ترک اعتیاد در نوجوانان

اکثر بیماران مبتلا به اعتیاد، اولین مصرف خود را در سن حدود 11 سالگی امتحان می کنند و بسیاری از آن ها در سن 14 سالگی معتاد می شوند! استفاده از سیگار های الکترونیکی نیز در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. در حالی که پیامد های بهداشتی آن ها هنوز به طور کامل مشخص نشده است، FDA هشدار می دهد که این سیگار برای نوجوانان بی خطر نیست و ما می دانیم که نوجوانانی که خشن تر هستند، بیشتر به سراغ راهی برای آرام شدن می روند.

این می تواند برای والدین نگران کننده باشد اما مهم است که از چالش های منحصر به فرد و فشار هم سن و سالان هنگام ترک اعتیاد استفاده کنید. در حالی که تصمیم برای ترک باید توسط خود فرد معتاد گرفته شود، هنوز راه های زیادی برای کمک به آن ها وجود دارد.

در این مقاله میتوانید درباره “مهم ترین علت گرایش نوجوانان بع مصرف سیگار در جامعه امروزی” را برسی نمایید

نکاتی برای والدین نوجوانانی که سیگار می کشند یا مواد مخدر مصرف می کنند

 • ابتدا دریابید که چرا نوجوان شما اعتیاد پیدا کرده است. او ممکن است بخواهد مورد قبول همسالان خود قرار گیرد یا توجه شما را به خود جلب کند. به جای تهدید یا اولتیماتوم، در مورد تغییراتی که در زندگی آن ها می تواند با ترک اعتیاد ایجاد شود صحبت کنید.
 • اگر فرزند شما با ترک کردن موافقت کرد، در حین انجام مراحل صبور و حامی باشید.
 • با عدم مصرف خود نیز یک مثال خوب باشید. والدینی که اعتیاد دارند، بیشتر احتمال دارد بچه های معتاد داشته باشند.
 • بدانید آیا فرزندان شما دوستانی دارند که مواد مخدر مصرف کنند. با آن ها در مورد نحوه ترک اعتیاد صحبت کنید.
 • خطرات سلامتی و عوارض ناخوشایند اعتیاد بر ظاهر آن ها را توضیح دهید (مانند بوی بد دهان، تغییر رنگ دندان و ناخن و…).
 • یک سیاست عاری از دود در خانه خود ایجاد کنید. به هیچ وجه اجازه ندهید کسی در داخل منزل دخانیات مصرف کند.

در این مطلب می توانید درباره فواید سیگار مطالعه نمایید .

در صورت لغزش یا عود ترک اعتیاد چه باید کرد؟

اکثر مردم چندین بار سعی می کنند اعتیاد را ترک کنند، تا این عادت را برای همیشه کنار بگذارند، بنابراین اگر دست از هدف خود برداشتید و دوباره مصرف کردید، خود را مورد ضرب و شتم قرار ندهید! در عوض با عبرت گرفتن از اشتباه خود عود را به یک بازگشت تبدیل کنید. آنچه را که درست قبل از شروع دوباره مصرف مواد اتفاق افتاده است، تجزیه و تحلیل کنید ، عوامل محرک یا مشکلاتی را که به آن برخورد کرده اید، شناسایی کنید و یک برنامه جدید ترک سیگار تهیه کنید که آن محرک ها را از بین می برد.

تأکید بر تفاوت بین لغزش و عود نیز مهم است. اگر دوباره دخانیات مصرف کردید، این بدان معنا نیست که نمی توانید دوباره ترک کنید! می توانید یاد بگیرید که از لغزش درس بگیرید و این به شما انگیزه دهد تا بیشتر تلاش کنید. همچنین می توانید از آن به عنوان بهانه ای برای بازگشت به مصرف دخانیات استفاده کنید. اما انتخاب با شما است. لغزش لازم نیست به یک عود کامل تبدیل شود!

 • اگر هدف ترک خود را کنار بگذارید، شکست خورده نیستید. این بدان معنا نیست که نمی توانید برای همیشه ترک کنید.
 • اجازه ندهید لغزش به فرو رفتن در گل و لای تبدیل شود! مهم است که در اسرع وقت به مسیر دوباره ترک اعتیاد برگردید.
 • به پشت سر گذاشتن مصرف مواد نگاه کنید و از زمانی که بدون مصرف بوده اید، احساس خوبی داشته باشید.
 • مانع اصلی را پیدا کنید. دقیقاً چه چیزی باعث شد دوباره مصرف داشته باشید؟ تصمیم بگیرید که دفعه بعد که با آن مشکل مواجه می شوید، چگونه با آن کنار بیایید.
 • از تجربه خود درس بگیرید. چه چیزی بیشتر مفید بوده است؟ چی کار نکرد؟
 • آیا از دارویی برای ترک سیگار استفاده می کنید؟ در صورت شروع مجدد اعتیاد به مواد، با پزشک خود تماس بگیرید. اگر نیاز به مشاوره یا کمک در ترک اعتیاد دارید، با احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) در تماس باشید.

کمک به ترک اعتیاد کسی که دوستش دارید!

کمک به ترک اعتیاد
کمک به ترک اعتیاد

این مهم است که به خاطر داشته باشید که نمی توانید یک دوست یا معشوق را مجبور به ترک اعتیاد کنید. تصمیم باید با آن ها باشد اما اگر آن ها تصمیم به ترک گرفتند، می توانید حمایت و تشویق کنید و استرس ترک را کاهش دهید. گزینه های مختلف درمانی موجود را بررسی کرده و با افراد بیمار در میان بگذارید. فقط مراقب باشید که هرگز آن ها را قضاوت نکنید. همچنین می توانید به افراد سیگاری کمک کنید تا اشتهای زیاد خود را برطرف کرده و فعالیت های دیگر را با آن ها دنبال کنید و با نگه داشتن جایگزین های سیگار مانند آدامس در دست داشته باشید.

اگر یکی از عزیزان لغزشی داشته باشد یا عود می کند، احساس گناه نکنید. بابت زمانی که بدون مصرف مواد سر کرده اند، به آن ها تبریک بگویید و آن ها را تشویق کنید تا دوباره تلاش کنند. حمایت شما می تواند بزرگ ترین کمک برای کسی باشد که دوستش دارید.

در ادامه به بررسی انواع اعتیاد به مواد مخدر، معرفی آن ها، زمان بهبودی در کمپ، نحوه درمان و هزینه آن ها بطور مفصل برای شما بگوییم. پس با احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران) همراه باشید.

اعتیاد به مواد مخدر و انواع آن ها و روش ترک مواد اعتیاد آور

مواد مخدر ترکیباتی اغلب شیمیایی اند که با مصرف فرد، روی سیستم عصبی، سیستم گوارش، سیستم ایمنی، هوشیاری و… تاثیر می گذارد. با مصرف اولین بار مواد مخدر، فرد به آن معتاد خواهد شد! پس باور های اشتباه درباره اینکه با یک بار مصرف معتاد نمی شوید را کنار بگذارید. در ادامه به انواع مواد مخدر و روش های ترک هر یک در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) می پردازیم.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به مواد مخدر را مطالعه نمایید .

اعتیاد به شیشه و راه ترک آن در کمپ

شیشه نوعی آمفتامین بوده و توهم زا است. این ماده مخدر بی خوابی شدیدی را برای فرد مصرف کننده بهمراه خواهد داشت. این بی خوابی ممکن است تا 10 شبانه روز نیز برسد! افرادی که شیشه مصرف می کنند معمولا هنگام ترک اعتیاد به شیشه درد فیزیکی خاصی ندارند. بلکه فقط مهم است که خواب آن ها تنظیم شود.

روش های درمان اعتیاد به شیشه شامل آب درمانی با آب سرد و همچنین خواب زیاد چندین شبانه روزی است! حال بیماران معتاد به شیشه وقتی بیدار شوند، دیگر خماری خاصی ندارند و در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) وارد دوره بهبودی خواهند شد. دوره بهبودی برای ترک اعتیاد به شیشه شامل موارد زیر می شود:

 1. جلسات ماتریکس عملیاتی
 2. جلسات NA
 3. مشاورات فردی با روانشناس

دوره درمان و ترک برای مصرف کنندگان شیشه، حدودا 3 تا 6 ماه خواهد بود. این بازه زمانی با توجه به سابقه فرد در مصرف، سن و خلق و خوی وی متفاوت خواهد بود.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به شیشه بیشتر مطالعه نمایید .

اعتیاد به تریاک، اعتیاد به شیره و اعتیاد به متادون و ترک آن

ترک تریاک
ترک تریاک

این سه ماده مخدر بسیار چرب بوده و به اصطلاح روی استخوان فرد نیز ساکن می شوند! پس به نسبت شیشه دارای مدت زمان خماری بیشتری می باشد. حتی افرادی که متادون مصرف می کنند بعد از 5 روز به مرحله خماری می رسند! برای ترک اعتیاد به تریاک، ترک شیره و یا ترک متادون در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک در تهران) با توجه به صلاحدید پزشک متخصص، دارو های آرامبخش به فرد داده می شود. این افراد حدود 20 الی 25 روز درد فیزیکی و یا دیگر علائم خماری مثل بی خوابی خواهند داشت.

آب درمانی و استفاده از آب سرد و همچنین رساندن خواب کافی به بیمار بهترین راه برای گذراندن این مرحله است. در ضمن ممکن است این دوره به 40 روز نیز برسد! پس زمان ترک اعتیاد به تریاک، متادون و یا شیره بسیار بیشتر از شیشه خواهد بود.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به تریاک بیشتر مطالعه نمایید .

اعتیاد به هروئین  و تشریح درمان آن

ماده مخدر دیگری که بسیار اعتیادآور است. خماری این ماده مخدر حدودا یک هفته است. اما این یک هفته بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. در این روش ترک نیز با صلاحدید پزشک دوز کمی آرامبخش یا متادون برای دو روز اول به بیمار داده می شود. سپس یک هفته الی 10 روز در اتاق فیزیکی (سم زدایی) می مانند. پس از آن هم:

 • جلسات مشاوره ای
 • جلسات NA

در اتاق سبز برای ایشان انجام خواهد شد.

دوره ترک هروئین نیز حدود 2 تا 3 ماه است. این زمان با توجه به سن فرد، مدت زمان مصرف و همچنین سلامت جسمانی و روحی او ممکن است متفاوت باشد.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به هروئین بیشتر مطالعه نمایید .

اعتیاد به قرص های اعتیاد آور و روش ترک آن

قرص اعتیاد آور
قرص اعتیاد آور

دیازپام یا ترامادول از انواع قرص هایی هستند که بیشترین طرفدار را برای مصارف اعتیادگونه دارند! این قرص ها بشدت اثرات سنگین و غیر قابل جبرانی بر جای می گذارند. از عوارض مصرف قرص های اعتیاد آور می توان به تشنج، حملات عصبی، بی خوابی و توهم اشاره کرد. این افراد در دوران ترک درد فیزیکی را تجربه خواهند کرد.

در درمان اعتیاد به قرص، تقریبا هیچ کاری جز دادن قرص های ضد تشنج به فرد بیمار جوابگو نخواهد بود! بمدت 15 الی 20 روز مصرف این قرص های ضد تشنج برای این افراد توسط پزشک تجویز خواهد شد. در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد ورامین) از آب درمانی(استفاده از آب سرد) هم در طول این 20 روز استفاده می شود.

دوره ترک کامل اعتیاد به قرص های اعتیادآور، ممکن است 3 الی 6 ماه طول بکشد. این مدت زمان هم با توجه به سن و سلامت جسم فرد و همچنین روحیات وی متفاوت خواهد بود.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به ترامادول بیشتر مطالعه نمایید .

ترک اعتیاد به گل، اعتیاد به حشیش، اعتیاد به کمیکال، اعتیاد به دستمال

گل یا همان ماری جوانا یکی از محبوب ترین مواد مخدر بخصوص در بین جوانان است. این ماده مخدر از خشک کردن برگ ها و تنه گیاه ماری جوانا حاصل می شود. بشدت اعتیادآور بوده و در انواع مختلفی عرضه می شود. حشیش نیز از مشتقات گیاه شاه دانه است و تاثیراتی مثل همان گل(ماری جوانا) دارد.

کمیکال و دستمال نیز به تازگی در بین افراد پخش کننده مواد مخدر به گوش می رسد که اثری شبیه به مصرف حشیش و گل ایجاد می کنند.

این بیماران درد فیزیکی را تجربه نخواهند کرد. منتها تمام فشار روی روان افراد بیمار است. پس باید 4 الی 5 روز در کمپ باشند تا از حالت سرگردانی و گنگی خارج شوند. فقط هم مشاوره با روانشناسان متخصص در کمپ ترک احیاء تازه برای آن ها جوابگو خواهد بود.

مدت زمان ترک اعتیاد به حشیش، گل، دستمال یا کمیکال نیز 3 الی 6 ماه است. مدت زمانی که باید در کمپ بمانید را پس از مراجعه و آغاز درمان به شما خواهند گفت. با توجه به روحیات، سلامت جسم و روح شما و همچنین سن و دیگر مشخصات این تایم بصورت دقیق تعیین خواهد شد.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به ماری جوانا و یا حشیش بیشتر مطالعه نمایید .

اعتیاد به ب2 و راه های ترک آن

ب2 نوعی مخدر است که با بیشتر دارو ها قهر است! این قهر بودن به معنی تداخل دارویی با آن ها است. در صورت مصرف همزمان ممکن است حتی باعث مرگ فرد نیز شود! اعتیاد به ب2 هنگام بارداری برای مادر و جنین بسیار خطرآفرین خواهد بود.

سم زدایی بدن

این مخدر توهم، گیجی، تهوع و… را برای فرد باعث می شود. ترک ب2 مستلزم برنامه ریزی منظم است و ترک آن در خانه کاری بسیار دشوار خواهد بود. پس می توانید به بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران یعنی احیاء تازه مراجعه کنید.

اعتیاد به الکل و روش های ترک آن

مصرف الکل
مصرف الکل

الکل ماده ای محرک و بسیار قوی است. همه با نام آن آشنا هستیم و نام مشروبات الکلی همه روزه به گوش ما می خورند. الکل عوارض روحی و جسمی زیادی بر جای می گذارد. این عوارض شامل سرطان های مختلف گلو، مری، حنجره و دهان و سینه و… می شود.

ترک الکل نیاز به پشتیبانی و مراقبت در کمپ ها دارد. درمان الکل در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) معمولا با روش سم زدایی بطور تدریجی است. معمولا حدود 14 روز طول می کشد تا عوارض ترک الکل از بدن فرد بطور کامل خود را جدا کند.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به الکل بیشتر مطالعه نمایید .

همه چیز درباره اعتیاد به ماشروم

ماشروم نوعی ماده مخدر است که همانند الکل روی روح و شرایط جسمی فرد اثر می گذارد. این ماده مخدر در استفاده های کوتاه مدت و یا بلند عوارض زیاد خود را خواهد گذاشت. پس باید در ترک اعتیاد به ماشروم هرچه زودتر اقدام کنید.

برای ترک ماشروم نیز نیاز به یک تیم حرفه ای و پشتیبانی خواهید داشت. ما در احیاء تازه(کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران) کنار شما هستیم و هدیه ترک دائمی را برای شما در نظر گرفته ایم. ترک ماشروم نیز با سم زدایی با روش تدریجی انجام می گیرد و حدود 10 الی 14 روز طول خواهد کشید.

اعتیاد به کراک و اعتیاد به کوکائین و ترک موثر آن ها

کوکائین مخدری است که روی عملکرد عصبی و سیستم مغز اثر مستقیم می گذارد. این ماده پس از مصرف بشدت قلب را تحت تاثیر قرار داده و دمای بدن را پایین می آورد. همزمان مغز نیز توانایی دستور مناسب را ندارد.

ترک کوکائین با اثراتی که بر جای می گذارد، تقریبا در خانه غیر ممکن است. بهتر است به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید. ترک اعتیاد به کوکائین حدود 7 الی 10 روز سم زدایی به روش تدریجی و در صورت لزوم بستری بیشتر از آن با مراقبت های ویژه می طلبد.

کراک نیز از خانواده کوکائین است. این ماده مخدر اثرات بسیار شدیدتری نسبت به کوکائین دارد! اثر مستقیم آن روی مغز و سیستم عصبی باعث به خطر افتادن اطرافیان فرد نیز می شود! روش ترک کراک در کمپ ها با بستری بمدت حداقل 14 روز است. سم زدایی نیز در این مدت به تدریج انجام خواهد شد.

در این مطلب می توانید درباره اعتیاد به کوکائین بیشتر مطالعه نمایید .

اکستازی و اعتیاد به این قرص

اکستازی و اعتیاد به این قرص
اکستازی و اعتیاد به این قرص

قرص اکس یا همان اکستازی نوعی ماده شیمیایی در قالب قرص است که حالاتی شبیه به توهم، سرگیجه و بی قراری در فرد ایجاد می کند. درمان برای فردی که به اکستازی(قرص اکس) اعتیاد دارد، ضروری است. زیرا این قرص نیز همانند دیگر مواد مخدر اثرات بسیار بدی روی بدن خواهد گذاشت.

روش ترک اکستازی به این صورت است که سم زدایی بمدت 7 روز و با روش تدریجی انجام می گیرد. اگر پس از آن نیز نیاز به ادامه درمان بود، در بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران(احیاء تازه) متخصصین و پزشکان همراه شما خواهند بود.

هزینه کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه برای ترک دائمی

می دانیم که ترک هزینه بردار نیست! بلکه هزینه ای که صرف ترک مواد مخدر و دخانیات می کنید، سرمایه گذاری برای آینده ای زیبا و روشن برای شما است. هزینه هر دوره 28 روزه ترک برای شما عزیزان، تنها 1 میلیون و 500 هزار تومان است.(برای ثبت نام و تماس با مشاوران ما و پیگیری قیمت جدید کمپ به صفحه ثبت نام در کمپ مراجعه نمایید )

قبل از شرکت در دوره اول، باید عدم ابتلای بیمار به کرونا قطعی شود. پس بیمار می تواند تست کرونا را هم در مراکز بهداشتی و هم در مرکز درمانی احیاء تازه(کمپ ترک هر نوع اعتیاد در تهران) بدهد.

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

جمع بندی ترک اعتیاد در دنیای امروزه

اعتیاد به مواد مخدر در بیشتر سنین در کشور دیده می شود. مهم این است که هر یک که بتوانیم برای درمان افراد درگیر با اعتیاد کمک کننده باشیم. در این مطلب همه چیز درباره ترک اعتیاد را برای شما گویا بودیم. امیدواریم پاسخ تمامی سوالات خود را گرفته باشید. چه خوب می شود اگر شما نیز در امر نیک آگاه سازی افراد دچار اعتیاد سهیم باشید! پس کم ترین کار این است که این مطلب را برای آن ها نیز بفرستید و کمک کننده آن ها باشید.

بعنوان سخن آخر بدانید هیچ چیز غیر ممکن نیست. اعتیاد به انواع مخدر ها و دخانیات را می توانید در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران) را برای همیشه کنار بگذارید. با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

شما میتوانید در هر لحظه با مشاوران ما در تماس باشید و میتوانید شماره و اطلاعات ما را از صفحه ثبت نام در کمپ پیدا نمایید ، همچنین میتوانید با دنبال کردن ما در شبکه های مجازی که آدرس آن در زیر می باشد ما را دنبال نمایید و با مشاوران ما به گفت و گو بپردازید . به امید ایجاد یک زندگی پاک و سالم برای شما دوستان عزیز .

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
آدرس ما در شبکه های مجازی

5/5 - (1 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , , , , , ,

پست های مرتبط :

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار الهه یاری
  الهه یاری
  1400-05-29 15:52

  بسیار عالی و کامل بود ممنون ازتون ، هزینه ثبت نام در کمپ چقدره ؟ میخواهم برادرم که به تریاک اعتیاد دارد را درمان کنیم

  پاسخ
  • خوشحالم از رضایت شما ، لطفا با شماره 09192849430 تماس حاصل نمایید تا راه های ثبت نام و قیمت و شرایط را به شما بگویند .
   همچنین میتوانید از بالای صفحه قسمت ثبت نام در کمپ اقدام به ثبت نام نمایید با تشکر

   پاسخ
 • آواتار Sharareh
  Sharareh
  1400-07-21 16:43

  ممنونم که به فکر بیماران هستید، من پسر خالمو دیروز ثبت نام کردم امروز رفت کمپ، انشالله سریع تر در کمپ ترک اعتیاد شما خوب شه و سلامتی خودشو به دست بیاره

  پاسخ
  • انشالله ، ما تمام تلاش خودمونو میکنیم برای همه بیماران تا هر چه سریعتر بهبودی خودشونو به دست بیاورند

   پاسخ
 • آواتار حشمت
  حشمت
  1400-08-01 15:02

  کاش سایت شما کمی بالاتر بود تا همه میتونستند این مطلب درباره ترک اعتیاد را راحتر پیدا بکنند و بخوانند
  این مقاله ترک اعتیاد را یکی از دوستان بنده به من معرفی کرد و هرچی داخل گوگل سرچ کردم نظیرش پیدا نشد
  خداکنه کمپ شما که در زمینه ترک اعتیاد کار میکنید روز به روز پیشرفت داشته باشد

  پاسخ
  • سلام کاربرگرامی کمپ ترک اعتیاد تهران
   ممنون از نظر خوبتان
   ما داريم روي سايت کار ميکنيم تا به زودي همگاني بشود.
   موفق باشيد

   پاسخ
 • آواتار حسین
  حسین
  1400-08-10 18:40

  میتوانم در منزل ترک اعتیاد انجام بدم ؟ شدنی است ؟

  پاسخ
 • آواتار مرتضی
  مرتضی
  1400-08-13 03:17

  بسیار عالی و جامع ترک اعتیاد و روش های ترک اعتیاد را توضیح داد من به پسرم یاد دادم و براش کامل توضیح دادم چون پسرم 16 ساله هست و ممکنه به اعتیاد برسه بعدا. با تشکر

  پاسخ
 • […] ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران مابهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند […]

  پاسخ
 • […] هر بیمار و نوع مخدر مصرفی از بهترین روش های تدریجی ترک اعتیاد ، روانپزشکی و … استفاده میشود .شما نیز میتوانید در […]

  پاسخ
 • آواتار سمیرا صالحی
  سمیرا صالحی
  1401-03-09 01:58

  ترک اعتیاد مشکل بیشتر خانواده ها شده امروز ممنون که تونستید در این مقاله به صورت کامل ترک اعتیاد را نام ببرید . با تشکر از کمپ ترک اعتیاد خوبتان

  پاسخ
 • […] ترک اعتیاد […]

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.