پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

ال اس دی LSD چیست؟

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/05/15 – توسط : MHA007

ال اس دی LSD چیست؟

ال اس دی LSD چیست؟ کلمه انگلیسی این ماده از lysergic acid diethylamide که مخفف شده آن LSD می باشد آمده است.که برخی آن را با نام های دیگری مثل اسید،مسافرت،کاغذ خشک و بلواسکای نیز می شناسند.باید دانست که این ماده قوی ترین ماده توهم زا در جهان امروزی می باشد که در سال 1943 توسط آقای آلبرت هوفمن به کشف رسید.

روش به دست آوردن این ماده از قارچ های طبیعی که بر روی گندم چاو دار و یا سایر غلات رشد کرده است می باشد که آن به صورت مصنوعی ساخته شده است.اوج مصرف ال اس دی در دهه های 50 و 60 و 70 میلادی می باشد که به عنوان دوره اوج هیپی ها معروف می باشد.

فقط مقدار بسیار کمی از این ماده در مصارف پزشکی به کار می رود و بقیه این ماده در خیابان ها به صورت غیر قانونی به فروش و مصرف می رسد.

ال اس دی LSD چیست؟
ال اس دی LSD چیست؟

نام های خیابانی LSD

 • اسید
 • اسید بلاتر
 • شادی آبی

و چندین نام دیگر که در کشور های مختلف متفاوت بوده است.

عوارض ای اس دی

ال اس دی میتوانید با تغییرات ذهنی ، تاثیرات نابودکننده و جبران ناپذیری بر روی فرد بگذارد که در ادامه به برسی برخی از این عوارض مواد مخدر ال اس دی میپردازیم.

عوارض ال اس دی بر روی مغز

در همین ابتدا باید بگوییم که ماده ال اس دی باعث ایجاد تغییر بر روی مغز می شود.LSD از طریق گیرنده های سروتونین که در مغز وجود دارد،اثرات توهم زا و مشخصی را ایجاد میکند.سروتونین چیست؟سروتونین یک انتقال دهنده عصبی در مغز می باشد که به کنترل کردن رفتار انسان و خلق و خوی آن کمک میکند.باعث کنترل کردن حواس شما می شود و افکار را تعدیل میکند.

وقتی که فرد این ماده را مصرف میکند،تغییرات احساسی و هیجانی زیادی بر روی فرد ایجاد می شود.وقتی که مصرف این ماده بیشتر شود،فرد مصرف کننده توهم های دیداری را تجربه میکند باعث گیجی زیاد بر روی فرد می شود و زمان از دستان آن خارج شده و فکر میکند که حس بویایی،شنوایی،بینایی و لامسه و چشایی آن با هم ترکیب می شود و بسیار تشدید می شود و در این وضع حس لامسه آن بیشتر می شود.

رنگ ها بعد از مصرف ال اس دی بسیار پررنگ تر دیده می شود و در آن تغییرات بسیار زیادی می بیند و حتی ممکنه که صدا ها را ببیند !!!

برخی از افراد که این ماده را مصرف میکنند،بسیار از این موضوع ترسیده و به کلی این ماده توهم زا را رها می سازند.در برخی افراد ،بعد از مصرف زیاد ال اس دی ،مرگ نیز دیده شده است زیرا دوز مصرفی مشخصی برای این ماده قرار نگرفته است و ممکنه که فرد مصرف کننده یک دوز بالاتر از آن را مصرف کند و واکنس ناخوشایندی بعد از استفاده از انواع مواد مخدر نشان دهد و این مورد باعث بالارفتن درصد مرگ در فرد میشود.

ال اس دی
ال اس دی

برخی از تاثیرات فیزیکی اولیه مصرف ال اس دی

 • بالارفتن فشار خون و ضربان قلب
 • بالا رفتن دمای بدن
 • بی حسی شدید
 • تهوع و تشنج
 • خستگی
 • سرگیجه
 • قهقهه ها ناگهانی
 • ضعف عضلات و لرزش بدن
 • واکنش های زیاد و ناگهانی

عکس ال اس دی

ال اس دی به شکل های مخلفی بوده و به مصرف می رسد که در هر شکل با دزهای مختلف و متفاوتی ساخته می شود.ال اس دی به شکل پودر،کپسول، قرص های سفید و نقره ای شکلی استفاده می شود.وقتی ال اس دی به شکل قرص ساخته می شود ، معمولا در رنگ نقره ای بوده و در هر دو سمت آن به شکل محدب بوده است.

برخی دیگر از قرص های ال اس دی به شکل مدور و پهن ساخته می شود که این نوع با نام های طلوع خورشید و پرتقال معروف است.ممکنه این ماده به صورت مایع ، بر روی قند و بیسکوییت و شیرینی و یا آشامیدنی ها نیز ریخته بشود و به مصرف برسد.

دز های بالای این ماده را معمولا بر روی کاغذ و یا پارچه ریخته و آن را بر روی زبان قرار میدهند.خطرناک ترین نوع مصرف این ماده ، مصرف تزریقی می باشد که خطر مرگ بالایی در پیش دارد.

شکل ال اس دی
شکل ال اس دی

قیمت اس اس دی در ایران

این را میدانید که انواع مواد مخدر در کشور ایران و سایر کشور ها با قیمت های متفاوتی تولید شده و این را نیز بدانید که قیمت کم و یا زیاد بودن این ماده اصلا مهم نیست،مهم این که است که مصرف این ماده گاهی ممکنه به قیمت جان یک انسان تمام بشود !!!

حتی اگر در آخر مصرف این ماده به مرگ نرسد،حتما بهای سنگینی به دنبال خود در پی مصرف این ماده توهم زا دارد که بسیار بیشتر از لذت کوتاه و گذرایی است که استعمال آن را تجربه میکنید.

به امید روزی که این ماده توهم زا در کشور و در بازار جهانی هیچ مشتری ای در پی خود نداشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
مشاوره کمپ ترک اعتیاد
مقاله بعدی
ترک ریتالین
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: LSD, ال اس دی

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.