پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

ترک اعتیاد به ماشروم | قارچ جادویی

folder_openمقالات
comment1 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

اعتیاد به ماشروم (قارچ جادویی): عوارض جانبی ، سم زدایی ، ترک و درمان

ترک اعتیاد به ماشروم | قارچ جادویی
ترک اعتیاد به ماشروم | قارچ جادویی

اعتیاد به ماشروم، یکی از مهم ترین اعتیاد ها در سطح جامعه است. اصطلاح “قارچ جادویی” یا ماشروم، یک اصطلاح عامیانه برای قارچ هایی است که حاوی سایلوسیبین هستند که یک ماده روانگردان است و باعث توهمات بینایی یا شنوایی می شود. برخی از افراد ممکن است ماشروم را در چای دم‌کنند و از آن استفاده کنند، این ماده در ایالات متحده هیچگونه استفاده پزشکی قانونی ندارد، اما به عنوان داروی برنامه i طبقه بندی می شود. در این مطلب از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) قصد داریم در مورد اثرات احتمالی سوء مصرف ماشروم و نحوه ترک آن صحبت کنیم.

تاریخچه ماشروم

تاریخچه ماشروم
تاریخچه ماشروم

قارچ جادویی برای اولین بار در جریان جنبش هیپی در دهه 1960 محبوبیت یافت. در دهه 1970 ، استفاده تفریحی از ماشروم غیرقانونی بود، اما امروزه به عنوان یک داروی روانگردان عمومی شناخته می شوند. با این حال، باز هم در مقایسه با سایر دارو های غیرقانونی مانند آمفتامین یا هروئین، افراد کمی هستند که از قارچ جادویی یا ماشروم به عنوان ماده مخدر استفاده کنند.

بر اساس نظرسنجی ملی SAMHSA در سال 2017 در مورد مصرف و سلامت مواد مخدر، تخمین زده می شود که 1.4 میلیون نفر از افراد 12 ساله یا بالاتر از افراد از مواد مخدر توهم زا از جمله ماشروم، LSD ، PCP ، پیوت ، مسکالین ، اکستازی ، کتامین ، DMT و مریم گلی استفاده می کنند!

مواد تشکیل دهنده ماشروم، ماده مخدر خطرناک

حدود 40 گونه مختلف قارچ روانگردان وجود دارد که بیشتر آن‌ها در ایالت های جنوب غربی آمریکا و مکزیک یافت می شوند. اگرچه از نظر تاریخی برای مراسم معنوی و اهداف دارویی از ماشروم استفاده می‌شود، اما امروزه به دلیل اثرات روانگردان آن‌ها، در کنار سایر داروهای توهم زا مانند LSD و اکستازی مورد سوء استفاده قرار می گیرند. همچنین در رویداد های جشنواره موسیقی نیز از ماشروم استفاده می شود.

مصرف ماشروم می تواند، اثرات سریع و طولانی مدت ایجاد کند. اکثر افراد اثرات سرخوشی ماشروم ها را در عرض 30 دقیقه پس از مصرف آن‌ها احساس می کنند و اثرات آن ‌ها حدود شش ساعت طول می کشد. با این حال، برخی از افراد نیز ممکن است تا روز ها پس از مصرف ماشروم عوارض جانبی آن را احساس کنند.

آیا ماشروم اعتیادآور است؟

آیا ماشروم اعتیاد آور است
آیا ماشروم اعتیاد آور است

هیچ پاسخ روشنی در مورد اینکه آیا ماشروم اعتیادآور است یا خیر وجود ندارد. برخی از افراد پس از استفاده مداوم از ماشروم ها به مدت چند روز، ممکن است احساس اعتیاد نکنند؛ زیرا بدن به سرعت در مقابل ماشروم مقاومت ایجاد می کند  و تأثیرات آن را به شدت تضعیف می کند.

در حالی که برخی دیگر ممکن است به آن اعتیاد پیدا کنند. اعتیاد به ماشروم ممکن است روانی باشد؛ یعنی فرد پس از استفاده، دچار توهم شود و در تشخیص اینکه چه چیزی واقعی است و چه چیزی واقعی نیست، دچار مشکل شود و در صورت عدم استفاده، تحت فشار قرار گیرد. ماشروم اغلب با توهم زا های دیگر مانند LSD ترکیب می شود که می تواند خطر اعتیاد را افزایش دهد.

اسامی عامیانه ماشروم

این ماده مخدر در سراسر دنیا، با نام های مختلفی شناخته می شود. ما در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری در تهران)، سعی کردیم تمام نام های آن را برای شما جمع آوری کنیم. اصطلاحات زیر، نام عامیانه ماشروم است:

 • قارچ های جادویی
 • اتاقی برای خواب!
 • موش!
 • قارچ های روانگردان

عوارض اعتیاد به ماشروم چیست؟

اگر کسی اعتیاد به ماشروم دارد، احتمالا عوارض جانبی استفاده از آن را تجربه خواهد کرد که شامل موارد زیر است:

 • توهمات بینایی و شنیداری
 • احساس روشن بینی ذهنی
 • احساس رضایت
 • نوسانات خلقی
 • تغییرات عجیب و غریب مناظر، صدا ها یا تصاویر
 • حواس تقویت شده
 • احساس شناور شدن
 • کاهش مهارت ها
 • ناتوانی در تشخیص واقعیت

بسیاری از مردم از ماشروم به دلیل احساسات سرخوشانه، درک بیشتر و توهمات سه گانه استفاده می کنند. عوارض جانبی منفی استفاده از ماشروم می‌تواند حالت تهوع، اضطراب، افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، لرز، پارانویا، بیخوابی، تعریق بیش از حد، ضعف، عدم هماهنگی، اسپاسم عضلات، بی حسی، دهان خشک، روان پریشی باشد.

در صورتی که فرد اعتیاد شدید به ماشروم داشته باشد و در دوز های بسیار بالا از آن استفاده کند، ممکن است عوارضی مانند افسردگی، افکار خودکشی، اختلال ادراک مداوم توهم زایی (HPPD)، وحشت و… را تجربه کند.

علائم و نشانه های سوء استفاده و اعتیاد به ماشروم چیست؟

عوارض اعتیاد به ماشروم چیست

اگرچه ممکن است اعتیاد به ماشروم بستگی به فرد داشته باشد و ممکن است برخی از افراد دچار اعتیاد به آن نشوند، اما فردی که از نظر جسمی به آن وابسته است، ممکن است برخی از رفتارهای زیر را از خود بروز دهد:

 • به منظور استفاده از ماشروم خود را از دوستان و خانواده جدا می کند
 • ماشروم را با داروهای دیگر مانند LSD یا اکستازی ترکیب می کند
 • با استفاده مداوم به آن عادت کرده و احساس نیاز به مصرف در دوز های بالا تر پیدا می کند
 • افرادی که قبلاً اعتیاد به مواد مخدر را تجربه کرده اند ممکن است بیش از دیگران به وابستگی فیزیکی یا اعتیاد به ماشروم مبتلا شوند.

نکاتی برای ترک اعتیاد به ماشروم

اگر به طور مداوم از ماشروم استفاده می کنید، ممکن است هنگام توقف مصرف از نظر روانی تحت فشار قرار گیرید و برای ترک آن، با‌توجه به شدت اعتیاد نیاز به یک پشتیبان و حامی و همچنین یک برنامه منظم برای ترک داشته باشید. احیاء تازه(پیشرفته ترین کمپ ترک اعتیاد تهران)، با بهترین امکانات و متخصصان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

شاید به کمک یک برنامه سم زدایی برای ترک قارچ جادویی نیاز داشته باشید. استفاده مشترک از ماشروم، مشروب و الکل ممکن است اعتیاد فرد را شدید تر کند؛ زیرا استفاده از چند ماده به طور همزمان باعث ایجاد علائم شدیدتری خواهد شد و مسلما ترک آن نیز سخت تر خواهد بود.

در دوران ترک اعتیاد به ماشروم، فرد ممکن است دچار وحشت، از دست دادن حافظه، خشم، مشکل در صحبت کردن، خستگی، تحریک پذیری، گیجی و… شود. ترک اعتیاد به ماشروم دشوار و سخت خواهد بود و فرد در دوران ترک توانایی تشخیص واقعیت را ندارد؛ بنابراین حتما باید از یک کمپ ترک اعتیاد زیر نظر متخصصان و کارشناسان کمک بگیرد تا به مرور زمان و به طور منظم طبق برنامه پیش رود.

ما در احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد اختیاری در تهران)، با ارائه محیط مناسب و برنامه های ترک اعتیاد منظم با کمک بهترین متخصصان در این حوزه، آماده کمک به شما هستیم.

جمع بندی

ماشروم یک ماده روان گردان است که ممکن است برای برخی از افراد اعتیاد آور نباشد اما در صورت استفاده مداوم از آن یا ترکیب آن با سایر مواد مخدر می تواند فرد را دچار اعتیاد کند. ترک اعتیاد به ماشروم دشوار و سخت خواهد بود و عوارض منفی ناراحت کننده برای فرد به‌همراه خواهد داشت؛ بنابراین فرد نباید سرخود اقدام به ترک آن کند و‌حتما باید یک حامی و پشتیبان داشته باشد که بهترین گزینه کمک گرفتن از کمپ های ترک اعتیاد است تا به صورت اصولی بتوانید از شر این ماده مخدر خلاص شوید.

برای ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری مصرف ماشروم، می توانید با ما تماس بگیرید. متخصصین ما همراه شما هستند تا بهترین مشاوره ها را برای شما عزیزان ارائه کنند.

تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

اگر عزیزی را می شناسید که به ماشروم (قارچ جادویی) اعتیاد دارد، این مطلب را برای او بفرستید. باشد که هرچه زودتر، ریشه اعتیاد را از جامعه خود برکنیم.

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
چگونگی ترک اعتیاد به ماری جوانا
مقاله بعدی
کمپ ترک اعتیاد قرچک
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک اعتیاد به ماشروم, قارچ جادویی, ماشروم

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.