پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

الکل بر روی قلب چه تاثیری دارد ؟

folder_openمقالات
comment3 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/10/29 – توسط : MHA007

تاثیر الکل بر روی قلب
تاثیر الکل بر روی قلب

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهرانسوء مصرف الکل و اعتیاد آسیب جدی به قلب وارد می کند اما بیشتر آسیب های ناشی از مصرف الکل غیر مستقیم است. بسیاری از مردم نمی دانند که آیا نوشیدن الکل می تواند باعث حمله قلبی شود یا خیر. مصرف الکل یک عامل خطر برای حملات قلبی است، اما معمولاً به خودی خود باعث حمله قلبی نمی شود. اثرات کوتاه مدت و بلند مدت مصرف الکل متفاوت است. اما به طور کلی اعتیاد به الکل به طور غیر مستقیم منجر به سکته قلبی خواهد شد، بنابراین در این مقاله به بررسی تاثیر الکل بر قلب می پردازیم.

در رابطه با اعتیاد به الکل باید بدانید که ترک الکل مستلزم خدمات روان درمانی در کنار فیزیوتراپی است، بنابراین بهترین راه ترک الکل، ترک بیمارستان زیر نظر متخصصین در زمینه ترک اعتیاد احیای تازه به عنوان کمپ ترک اعتیاد تهران می باشد.

تاثیر الکل بر قلب

 • افزایش فشار خون
  همزمان که کلیه ها برای تصحیح مایعی که الکل از رگ ها خارج می کند کار می کنند، کلیه ها با ترشح پروتئین هایی که به قلب سیگنال می دهند فشار خون شما پایین است، این عدم تعادل را اصلاح می کنند. فشار خون نیز برای جبران این کمبود افزایش می یابد.
 • تأثیر بر عادات غذایی
  رابطه نزدیکی بین مصرف زیاد الکل و رژیم غذایی نامناسب وجود دارد، زیرا فرد مبتلا به سوء مصرف الکل مواد مغذی را به خوبی جذب نمی کند و به دلیل احتباس مایعات تمایل به مصرف نمک بیشتری دارد. . رژیم غذایی پر نمک با افزایش خطر حمله قلبی مرتبط است.
 • تأثیر بر عادات ورزشی
  مصرف الکل به دلیل تأثیرات آن بر تعادل، هماهنگی و خستگی، توانایی فرد را برای ورزش مختل می کند. این واقعیت خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.
 • دانستن این نکته بسیار مهم است که الکل به طور غیرمستقیم با تأثیر بر فعالیت قلب و سایر اندام ها و فرآیندهای مختلف مهم دیگر احتمال سکته قلبی را افزایش می دهد زیرا با ورود الکل به جریان خون، سیستم هدایت قلبی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. زیرا مصرف الکل باعث تغییراتی در تعادل انتقال دهنده های عصبی مختلف از جمله گاما آمینو بوتیریک اسید (GABA)، اپی نفرین، نوراپی نفرین و سروتونین می شود.
 • انتقال دهنده های عصبی مولکول هایی هستند که پیام ها را بین سلول ها حمل می کنند و سلول های میوکارد از انتقال دهنده های عصبی برای حفظ زمان و ریتم برای آرامش قلب استفاده می کنند. مصرف بیش از حد الکل، به ویژه در مردان مسن، ارتباط نزدیکی با مرگ ناگهانی قلبی دارد. در هنگام مرگ ناگهانی قلبی، سلول های قلب نمی توانند ریتم منظمی داشته باشند و این باعث می شود قلب به طور ناگهانی از کار بیفتد. اگرچه مرگ ناگهانی قلبی با حمله قلبی یکی نیست، اما مرگ ناگهانی قلبی علت اصلی مرگ طبیعی در بسیاری از کشورها است.
الکل بر کلیه ها چه تاثیری می گذارد ؟
الکل بر کلیه ها چه تاثیری می گذارد ؟

الکل بر دستگاه گوارش چه تاثیری می گذارد؟

الکل یک عامل تحریک کننده برای پوشش داخلی دستگاه گوارش است و باعث التهاب (تورم و قرمزی) می شود. التهاب فرآیندی است که بدن از آن برای جذب سلول‌ها به جریان خون برای التیام آسیب استفاده می‌کند. در کوتاه مدت، التهاب به بهبود آسیب کمک می کند، اما مصرف طولانی مدت الکل باعث التهاب مزمن می شود که منجر به آسیب بافتی می شود و می تواند منجر به سرطان های مختلف، بیماری های خود ایمنی یا مرگ سلولی شود. باید بدانید که موارد فوق تنها بخش کوچکی از عوارض مصرف الکل است و بهبودی تنها در گرو پرهیز از الکل است و تحت نظر درمانگران متخصص ترک اعتیاد احیاء تازه 24 ساعته است.

الکل بر کلیه ها چه تاثیری می گذارد ؟

از آنجایی که الکل یک ادرارآور است، بدن به روش های مختلف از شر مایعات اضافی خلاص می شود. روش اول با افزایش تولید ادرار در کلیه ها همراه است. راه دوم این است که الکل سلول های فرد را فریب می دهد تا آب بیشتری را در خود نگه دارند. نتیجه این است که خون آب کمتری دارد. سپس کلیه ها باید محلول غلیظ تری را فیلتر کنند و در معرض سموم مضر بیشتری قرار گیرند. با گذشت زمان و کاهش عملکرد کلیه، این سموم به اندام های دیگر مانند قلب آسیب می رسانند.

الکل بر روی قلب چه تاثیری دارد ؟
الکل بر روی قلب چه تاثیری دارد ؟

بهبودی پس از ترک الکل

بهبودی پس از ترک الکل و حمله قلبی مانند بهبودی پس از سایر حملات قلبی است. روند بهبودی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما درمان پس از حمله قلبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مصرف الکل را کاهش یا قطع کنید.
 • روش های شکستن و از بین بردن لخته های قلب
 • کاتتریزاسیون زمانی است که یک لوله با جراحی در شریان های قلب قرار می گیرد تا به شکستن لخته کمک کند.
 • تغییر سبک زندگی، از جمله رژیم غذایی و ورزش.
 • در صورت لزوم، اقدامات جراحی.
 • تست های تشخیصی توسط پزشک متخصص.
 • استراحت کافی
 • پیگیری قرار ملاقات های بعدی پزشکی

یکی از مهم ترین راه های بهبودی پس از حمله قلبی ناشی از مصرف الکل، رسیدگی به موضوع مصرف الکل است. با مصرف مداوم الکل، خطر سایر حملات قلبی و سایر بیماری های مرتبط با سلامتی افزایش می یابد. برای از بین بردن انگیزه و علت اصلی اعتیاد به الکل، فرد باید در برنامه درمان اعتیاد به الکل ثبت نام کند تا با کمک متخصصان پزشکی بتواند روند ترک را با موفقیت طی کند و بر اعتیاد غلبه کند.

وارد بخش ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد و یا مشاوره شوید

جمع بندی مقاله

در این مقاله به بررسی تاثیر الکل بر روی قلب می پردازیم و عوارض مصرف آن را به طور کامل بررسی می کنیم، اما باید بدانید که چون مصرف زیاد الکل باعث افزایش فشار خون شما می شود و اگر دچار حمله قلبی یا هر بیماری هستید. اگر یک بیماری قلبی دارید، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که نوشیدن الکل برای شما بی خطر و سالم است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان برای سوء مصرف الکل یا اعتیاد به درمان نیاز دارید، متخصصان کمپ ترک اعتیاد احیای تازه به شما کمک خواهند کرد. متخصصین بخش ترک اعتیاد در احیای تازه یک برنامه درمانی کامل و منحصر به فرد ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید :

ترک اعتیاد الکل

مصرف الکل

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
قیمت هر دوره کمپ ترک اعتیاد
مقاله بعدی
رابطه مستقیم استعلام دخانیات با کووید 19
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار علی نژادی
  علی نژادی
  1401-09-13 18:16

  مصرف الکل به شدت میتونه روی بدن تاثیر بذاره لطفا ترکش کنید

  پاسخ
 • آواتار Ringtoneguand
  Ringtoneguand
  1401-09-17 19:05

  مقاله کاملی بود درباره الکل ممنونم ازتون

  پاسخ
 • آواتار پریا
  پریا
  1401-09-30 03:42

  به جرعت میتوونم بگم الکل زندگیمو نابود کرد شما سمتش نرید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.