پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک

folder_openتریاک, مقالات
comment1 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/05/11 – توسط : MHA007

بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک

بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک
بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک

اگر شما جز افرادی هستید که در چند روز اخیر به فکر ترک اعتیاد به تریاک افتاده‌اید و تمایل دارید هر چه زودتر به سلامتی و نشاط گذشته بازگردید، بهتر است که خواندن این مقاله را  از دست ندهید.

تریاک، سیگار و یا هر نوع مواد مخدر دیگری نیاز به روش‌های اصولی و البته نیاز به بهترین پزشک ترک اعتیاد دارد تا بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک را به شما معرفی کند و طبق شدت و اندازه اعتیادی که  دارید، بهترین روش را انتخاب کند.

بنابراین برای ترک تریاک باید به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنید و از درمان‌های خانگی که گاهی نتیجه‌ای در بر ندارند و موجب تشدید بیماری یا موجب اعتیاد بیشتر می‌شوند، خودداری نمایید.

داشتن اراده قوی برای ترک تریاک

فقط برای ترک اعتیاد به تریاک نیست که باید اراده قوی داشته باشید، بلکه برای خداحافظی با هر نوع اعتیادی مثل اعتیاد به گوشی همراه و شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌های رایانه‌ای و هر چیزی که زندگی سالم را از شما سلب کرده باشد،  بدون شک نیازمند به اراده قوی هستید.

ترک تریاک هم اینگونه است. شما ابتدا باید با خودتان یک حساب و کتاب درست داشته باشید که آیا واقعا تصمیم گرفته‌اید تریاک را ترک کنید؟

آیا زندگی سالم و پرنشاط گذشته را می‌خواهید؟ برای تفریح و استراحت‌های پرنشاط با خانواده انگیزه کافی را دارید؟ آیا سلامتی برای شما اهمیت دارد و دوست ندارید کسی شما را معتاد و ضعیف خطاب کند؟

اگر جواب همه این سوالات مثبت است، پس بسیار خوشحال هستیم و پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را مطالعه کنید.

ترک تریاک
ترک تریاک

انتخاب روش درست برای ترک اعتیاد به تریاک

شما قدم اول را به خوبی جلو آمده‌اید و اراده آن را دارید که یک مسیر سخت اما سازنده را به جلو قدم بردارید. بعد از عزم اراده پولادین وقت آن است که روش صحیح و درست ترک اعتیاد به تریاک را انتخاب کنید. این کار خیلی سخت نیست و بدون مراجعه حضوری می‌توانید از سایت‌های مختلف آدرس نزدیک‌ترین کلینیک ترک اعتیاد به منزل خود را پیدا کنید و برای یک مشاوره نزد بهترین پزشک ترک اعتیاد نوبت بگیرید.

با تماس خود اولین قدم برای زندگی سالم و پرنشاط را برداشته‌اید. اکنون باید به دستورات ویژه و کاربردی مرکز ترک اعتیاد را خوب گوش دهید و عمل کنید.

روش ترک اعتیاد به کمک بهترین پزشک ترک تریاک

مراکز ترک اعتیاد یک شرح حال کلی در مورد وضعیت جسمانی شما انجام می‌دهند. کادر درمان متشکل از پزشک و روان درمانگر متناسب با حال جسمی و روحی شما انتخاب می‌شود تا همگام با توصیه‌های هر کدام بتوانید مرحله به مرحله بهبودی خود را حس کنید.

ممکن است پزشک ترک اعتیاد برای شما داروهایی تجویز کند و متناسب با شدت اعتیادی که دارید از شما بخواهد ظرف یک مدت خاص از داوری تجویزی به اندازه توصیه شده استفاده کنید.

متاسفانه برخی از افراد چون خودشان با داروهای تجویزی زیر نظر پزشک درمان شده‌اند، به وقت بهبودی به دوستان و آشنایان خود دارو‌های مورد نظر را پیشنهاد ‌دهند. غافل از اینکه  داروهای مصرفی برای هر کسی جوابگو و تاثیرگذار نیست و باید زیر نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد انجام شود. تا با عوارض جدی رو به رو نشوید.

داروهایی که معمولا توسط پزشکان مراکز ترک اعتیاد برای بیماران تجویزمی‌شود، متادون، ب2  و سایر داروهای تجویزی است که اگر به صورت خودسرانه مصرف شوند، این احتمال وجود دارد که شدت وخامت حال جسمی و روحی بیمار بالا برود و تازه به نوعی ماده مخدر دیگری مثلا متادون اعتیاد پیدا کند.

قرص ترک تریاک
قرص ترک تریاک

تاثیر داروهای گیاهی بر روی ترک اعتیاد به تریاک

متاسفانه در دورانی که فرد قصد دارد اعتیاد خود را ترک کند. از دوستان و آشنایان توصیه‌های مختلفی به گوش می‌رسد و هر کدام یک طب مخصوص به خود را ارائه می‌دهند. یکی از این پیشنهادات ترک اعتیاد به کمک داروهای گیاهی و سنتی است.

همان طور که گفتیم اعتیاد از هر نوعی که باشد، ممکن است در بدن هر فردی متفاوت عمل می‌کند و امکان دارد، در جسم او موجب تغییرات اساسی و بیماری‌های دیگر شود که نیاز به معاینه پزشک و تجویز داروهایی مناسب است.

مثلا نمونه‌هایی از پیشنهادات گیاهی و سنتی استفاده از اسپند یا خوردن دانه‌های اسپند است، یا یک نوع قرص فلفلی و کپسول دوغی است که موجب وخیم شدن حال بیمار می‌شود و شاید منجر به مصرف مجدد تریاک توسط بیمار شود. از همه مهمتر گاهی همین داروهای گیاهی با داروهای پزشکی تداخل پیدا می‌کنند و موجب بی‌اثر شدن مواد دارویی خواهند شد.

بنابراین طب سنتی و گیاهی هم قواعد خودش را دارد و با مراکز ترک اعتیاد و پزشکان متخصص هیچگونه تناسبی ندارد.

ترک تریاک با دارو
ترک تریاک با دارو

ترک تریاک بدون درد در مراکز درمانی

قاعدتا وقتی اراده می‌کنید که از یک بیماری و یا یک شرایط بحرانی رها شوید و سلامتی خود را بازیابید. بدن در حال مبارزه با انواع میکروب‌ها و اختلالاتی است که در طول مدت بی‌توجهی شما بر سرش آمده  است. اکنون باید مقداری صبور باشید و اگر دردی را به همراه درمان احساس کردید، آن را تحمل کنید تا بهبودی و سلامتی مجدد را بدست آورید.

هر چند که در مراکز ترک اعتیاد پزشکان برای آرامش بیشتر بیمار از داروهای خاصی استفاده می‌کنند تا شدت درد بسیار کاهش یابد و با روحیه بهتر ادامه درمان را طی کنند.

ترک اعتیاد در خانه

در بخش قبلی گفتیم که ترک اعتیاد بدون درد وجود ندارد. به هر حال بدن در حال بهبودی است و به گیرنده‌های مغزی و نخاعی شما دارویی چون تریاک ارسال نشده است، پس  مغز شما شروع به ارسال پیام درد به سراسر بدن می‌کند. شما درگیر سردرد، تهوع، بدن درد و حتی تشنج می‌شوید که این علایم هر کدام نیاز به دارو و روش درمانی خاص دارد. اگر تصمیم گرفته‌اید که با یک سری داروهای گیاهی ترک تریاک را انجام دهید، باید بگوییم که در اشتباه هستید. جسم شما بیش از هر زمان دیگری به بهترین پزشک ترک اعتیاد احتیاج دارد پس باید درست فکر کنید.

خلاصه مطلب اینکه در خانه  نمی‌توایند ترک اعتیاد به تریاک را انجام دهید.

ترک تریاک در مراکز ترک اعتیاد

راه های ترک اعتیاد
راه های ترک اعتیاد

اکنون وقت آن است که ترک اعتیاد به تریاک را در مراکز درمانی به صورت خلاصه توصیح دهیم. به وقت ورود شما به این مراکز از شما یک شرح حال و سابقه بیماری گرفته می‌شود. میزان مصرف روزانه شما بررسی می‌شود و به لحاظ جسمی و روحی معاینه می‌شوید.

روش‌های درمانی در مراکز ترک اعتیاد به چهار روش روش انجام می‌شود:

  • دارو درمانی
  • سم زدایی
  • روان درمانی
  • خانواده درمانی

روش دارو درمانی ترک تریاک

دارو درمانی یکی از اولین مراحل برای ترک اعتیاد مورد نظر است. که با شرح حالی که پزشک از بیمار می‌گیرد، متوجه می‌شود چه نوع دارویی برای او مفید است. البته این داروها برای درمان کامل نیست. بخش بیشتری از آن‌ها برای مقابله با شدت دردی است که بیمار در طول دوران ترک تریاک متحمل می‌شود و باید به او کمک شود؛ راحت‌تر سایر مراحل را طی کند.

سم زدایی ترک تریاک

برای ترک تریاک باید سموم بدن حاصل از فعل و انفعالات مصرف تریاک بیرون بیاید و بدن پاک شود. برای همین پزشک متخصص بعد از معاینه و انجام آزمایشات لازم اقدام به ارزیابی بدن بیمار می‌کند که چگونه و با چه مقدار دارویی سموم موجود را از بین ببرد.

برای همین است که اگر در خانه اقدام به ترک تریاک کنید، این سموم اصلی در بدن می‌مانند و فرد مجددا به سمت مصرف تریاک می‌رود.

خود سم زدایی دارای مراحل زیر است:

  • سم زدایی تدریجی
  • سم زدایی سریع
  • سم زدایی فوق سریع

که باز هم متناسب با حال جسمی و روحی بیمار نوع سم‌زدایی انتخاب می‌شود. در واقع پزشک با جویا شدن نوع مصرف بیمار تصمیم به سم زدایی می‌گیرد. یعنی اینکه مصرف بیمار چگونه بوده است:

  • کشیدنی
  • خوردنی
  • کشیدنی و خورنی با هم

متناسب با هر کدام نوع سم زدایی مشخص می‌شود.

سم زدایی ترک تریاک
سم زدایی ترک تریاک

روان درمانی

در کنار دارو درمانی و رسیدگی به جسم بیمار نیاز است که روان او نیز مورد حمایت قرار بگیرد. به خاطر اینکه عوارض ترک جسمانی بر روی روح و روان هم تاثیر می‌گذارد و فرد درگیر افسردگی، اضطراب، توهم، خشونت و عصبانیت و سایر حالات روحی می‌شود که اگر بدون پاسخ بمانند، بدون شک درمان جسمی و دارویی را هم زیر سوال می‌برند.

برای همین موضوع در مراکز درمانی و ترک اعتیاد پرونده‌ای را برای بیمار تشکیل می‌دهند که در کنار پزشک، روان درمانگر هم به کمک بیمار می‌آید تا شرایط روحی او را متعادل کند و بتواند بر دردهای روحی و افسردگی‌های احتمالی غلبه کند. بنابراین ممکن است روان درمانگر از یک سری داروی ضد افسردگی استفاده کند تا دوره درمان به اتمام برسد.

در این مورد هم باید نکته‌ای را متذکر شویم که مصرف خودسرانه داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب باز هم موجب اعتیاد بیشتر و اختلالات روانی بیشتر در فرد بیمار می‌شوند.

خانواده درمانی

در مراکز ترک اعتیاد بسیاری از پزشکان و متخصصان توصیه می‌کنند، افراد بیمار که قصد دارند ترک اعتیاد به تریاک را انجام دهند، از خانواده خود کمک بگیرند. زیرا خانواده در روند ترک بسیار موثر است و حکم یک عنصر کلیدی را دارد. می‌تواند به فرد در انجام کارهای شخصی، درمانی و مراقبت‌های ویژه در طول دوران ترک کمک کند و دوره درمان سریع‌تر از همیشه اتفاق بیفتد.

راه های تماس با ما

دوستان و بیماران عزیزی که تمایل بر ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد احیای تازه دارد از صفحه ثبت نام در کمپ اقدام به ثبت نام نمایید .

همچنین در صورت نیاز به مشاوره از اینجا و یا شبکه های مجازی ما ، اقدام به تماس نمایید .

1.5/5 - (2 امتیاز)
مقاله قبلی
درمان کرونا با تریاک
مقاله بعدی
چرا افراد پس از ترک سیگار دوباره به سراغ آن می روند؟
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک, ترک اعتیاد با اسپند, ترک تریاک, ترک تریاک با متادون, ترک تریاک چه عوارضی دارد, کمپ ترک اعتیاد

پست های مرتبط :

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.