چگونگی ترک اعتیاد به ماری جوانا

folder_openترک اعتیاد, مقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

چگونگی ترک اعتیاد به ماری جوانا: چه زمانی به کمک نیاز دارم؟

چگونگی ترک اعتیاد به ماری جوانا
چگونگی ترک اعتیاد به ماری جوانا

مصرف ماری جوانا یا گل در بسیاری از کشور ها جرم محسوب می شود؛ با این حال این ماده مخدر در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. مصرف بیش از حد ماری جوانا می تواند باعث ایجاد اعتیاد به آن شود و اگر در طول مصرف وابستگی بسیار شدیدی به آن پیدا کنید، ترک آن نیز دشوار خواهد بود.

ترک ماری جوانا علیرغم جنبه های چالش برانگیز، کاملاً امکان پذیر است و درمان درست و حرفه ای آن به بسیاری از افراد کمک کرده است که ترک اعتیاد به گل را مدیریت کرده و بهبود یابند. در این مطلب از احیاء تازه( بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) قصد داریم در مورد اثرات احتمالی سوء مصرف ماری جوانا و نحوه ترک آن صحبت کنیم.

مصرف ماری جوانا چگونه بر مغز تأثیر می گذارد؟

مصرف مکرر گل خطرات زیادی را به همراه دارد. افرادی که به طور مرتب از ماری جوانا استفاده می کنند، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشند. همچنین اعتیاد به گل می تواند شما را از نظر سلامت جسمی و روانی تحت تاثیر قرار دهد. طبیعی است که هرچقدر میزان مصرف و طول دوره اعتیاد به گل بیشتر باشد، اثرات مخرب این ماده مخدر روی بدن شدید تر خواهد بود.

اجزای روانگردان ماری جوانا از طریق مجموعه ای از فعل و انفعالات شیمیایی بر مغز تأثیر می گذارد. تتراهیدروکانابینول (THC) اولین ترکیب شیمیایی مسموم کننده است که در شاهدانه یافت می شود. THC از نظر ساختار شیمیایی، مشابه کانابینوئیدهای طبیعی موجود در بدن مانند آناندامید است. این شباهت به THC باعث می‌شود تا به گیرنده های کانابینوئید مغز متصل شود و عملکرد طبیعی سیستم اندوکانابینوئیدی را مختل کند.

باید در نظر داشت که نیکوتین هم همین عملکرد را در ورود به بدن دارد. THC  همچنین باعث آزاد شدن مقادیر بیشتر از حد معمول دوپامین می شود که تا حدی لذت بخش است. برای همین برای آن هایی که به گل اعتیاد دارند، همه چیز آرام و خوش می گذرد! البته این فقط حس گذرا و بی دلیل آن ها است؛ زیرا این احساس به زودی تمام می شود و درد بدن و نیاز به مصرف گل دوباره بیداد می کند!

THC  بر مغز فرد در قسمتی که خلق و خو، حافظه، تفکر و تمرکز را کنترل می کند، تأثیر می گذارد. اثرات ماری جوانا ممکن است برای برخی افرادی که اعتیاد به گل دارند، مطلوب باشد و باعث می شود آن ها احساس آرامش و رضایت، تحریف در درک حسی، تغییر حس زمان (به عنوان مثال، گذر زمان به صورت آهسته در ذهن)‌و… داشته باشند.

البته، THC همیشه بر مغز اثرات لذت بخشی ایجاد نمی کند و ممکن است باعث اختلال شناختی، کاهش هماهنگی و زمان واکنش، افزایش اضطراب، پارانویا و ویژگی های روان‌پریشی حاد مانند توهم و هذیان شود.

با وجود این تصور رایج که ماری جوانا یا گل کاملاً بی خطر است و عاری از هرگونه اعتیاد است، مطمئناً شواهدی وجود دارد که خلاف آن را نشان می دهد. بطور کلی، هر نوع اعتیاد به ماده مخدر، می تواند از این تفکر اشتباه شروع شود. این تفکر اشتباه باعث شکل گیری باور های غلط مثل یه بار کشیدن که باعث اعتیاد نمی شود خواهد شد!

به هر حال، اعتیاد به ماری جوانا می تواند در مواردی با ترک اعتیاد اختیاری و به رضایت بیمار انجام شود. گاهی اوقات هم بیمار نمی خواهد ترک کند؛ پس ناچارا به ترک اعتیاد اجباری متوسل خواهیم شود. شما می توانید برای رزور بهترین وقت برای ترک همیشگی گل، با متخصصین ما تماس بگیرید.

ترک اعتیاد به ماری جوانا

مصرف ماری جوانا چگونه بر مغز تأثیر می گذارد
مصرف ماری جوانا چگونه بر مغز تأثیر می گذارد

مطالعات نشان می دهد حدود ۴۰ درصد از افرادی که دچار اعتیاد به گل هستند، ممکن است علائم ناخوشایندی مانند عصبی شدن، اضطراب، تحریک پذیری، افسردگی، عصبانیت یا پرخاشگری، بی قراری، بیخوابی، خواب‌ های بد، کاهش اشتها، سردرد، تب ، تعریق یا لرز و دل درد را تجربه کنند. این تازه بخشی از عوارض بسیار شدید گل است!

می بینیم که ارزشی ندارد تا بخاطر لحظه ای خوشی گذران، این حجم از عوارض را به جان بخرید. پس بهتر است براحتی دست بکار شوید و برای همیشه این اعتیاد خانمان سوز را کنار بگذارید.

در این مقاله میتوانید بیشتر درباره “ماری جوانا” مطالعه کنید .

نکاتی ارزشمند برای ترک اعتیاد به گل

نکاتی ارزشمند برای ترک اعتیاد به گل
نکاتی ارزشمند برای ترک اعتیاد به گل

اگر قصد ترک اعتیاد به گل را دارید، باید زیر نظر یک مرکز ترک اعتیاد و برنامه ریزی کارشناسان و متخصصان درمان را شروع کنید. احیاء تازه( بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) با فراهم کردن یک محیط آرام با کادر پشتیبانی حرفه ای برنامه های درمانی متناسب با هر شخص را زیر نظر متخصصان و کارشناسان آموزش دیده برای شما تدارک دیده است. به برخی از پیشنهادات ما برای اعتیاد به گل توجه کنید:

  1. داشتن انگیزه و هدف برای ترک اعتیاد، می تواند کمک بزرگی به فرد بکند تا در مسیر خود باقی بماند و جا نزند. فرد می تواند این انگیزه و هدف را به تنهایی یا به کمک خانواده، دوستان یا یک مرکز ترک اعتیاد حرفه ای در خود ایجاد کند.

۲. استفاده از تمامی موادر مخدر ها را کنار بگذارید. گاهی اوقات فرد ممکن است در زمان ترک اعتیاد به گل، بخواهد جای آن را با موادر مخدر دیگر مانند حشیش، تریاک و… پر کند. در حالی که این کار نه تنها به شما هیچ کمکی نمی کند، بلکه ممکن است اوضاع شما را بدتر نیز بکند. بنابراین شما باید عوامل محرک را شناسایی کرده و نحوه برخورد با آن ها را بیاموزید و‌ با استفاده از روش های درست و اصولی، با آن ها مقابله کنید.

۳. اگر واقعا قصد ترک اعتیاد دارید، سعی کنید تا جای ممکن با افراد سالم و مثبت معاشرت کنید که مشوق شما در درمان ترک اعتیاد باشد و به عنوان یک حامی عمل کنند. داشتن یک پشتیبان و حامی به شما کمک خواهد کرد تا با انگیزه بیشتری به راه خود ادامه دهید و خسته نشوید. اگر هم احیانا خسته شدید یا حس کردید که از اراده شما کم شده است، حتما با دوست خود صحبت داشته باشید.

۴. در زمان درمان اعتیاد به گل، سعی کنید جایگزین مناسبی برای آن پیدا کنید. به عنوان مثال، فعالیت های بدنی خود را افزایش دهید. سعی کنید در طول روز ورزش کنید یا سرگرمی های جذاب و جدیدی برای‌خود پیدا کنید. این کار ها باعث می شوند تا راحت تر بتوانید با عدم استفاده از مواد مخدر کنار بیایید.

این نکات، 4 نکته بسیار مهم و کلیدی برای ترک اعتیاد به دخانیات هستند. شما برای ترک موثر و مفید، باید به شناختی صحیح از خود برسید. سپس می توانید اعتیاد را کنار بگذارید و حس شیرین پاکیزگی همیشگی را داشته باشید.

جمع بندی

ترک اعتیاد به ماری جوانا
ترک اعتیاد به ماری جوانا

در این مطلب از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) سعی‌کردیم مطالب مفیدی درمورد ماری جوانا و راه های ترک درست و اصولی آن توضیح دهیم. اما همانطور که گفته شد بهترین روش درمان ترک اعتیاد این است که زیر نظر یک مرکز کمپ ترک اعتیاد باشید تا برنامه های مفید زیر نظر متخصصان برای شما ارائه داده شود و به عنوان یک پشتیبان قوی عمل کنند تا در کمترین زمان، بهترین ‌نتیجه را بگیرید.

درست است که ترک اعتیاد در منزل هم می تواند جوابگوی شما باشد؛ اما دقت کنید که ترک در منزل خطرات خاص خود را نیز دارد. بخصوص گل یا همان ماری جوانا که بشدت روی سیستم های عصبی بدن تاثیر می گذارد.

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر عزیزی را می شناسید که به ماری جوانا یا همان گل اعتیاد دارد، این مطلب را برای او بفرستید. باشد که هرچه زودتر، ریشه اعتیاد را از جامعه خود برکنیم.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
کمپ ترک اعتیاد در پاکدشت
مقاله بعدی
ترک اعتیاد به ماشروم | قارچ جادویی
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک اعتیاد به ماری جوانا, ترک ماری جوانا, ماری جوانا, مصرف گل

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.