پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

3 روش ترک اعتیاد در خانه

folder_openمقالات
comment2 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

ترک اعتیاد در خانه یا خود درمانی اعتیاد

ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد در خانه برای افرادی که درگیر اعتیاد هستند، به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. دلیل آنچه افراد  درگیر به اعتیاد به روش‌های خانگی روی می‌آورند، درمان های بستری یا ساعات طولانی بودن در مراکز تعویض اعتیاد است که باعث هدر رفتن وقت و افزایش هزینه های درمان می‌شود . همچنین برخی از کمپ‌های ترک اعتیاد از روش‌های بسیار نامعقول و سختی همانند بستن فرد بیمار به تخت استفاده می‌شود.

به لحاظ منطقی کسی که می‌خواهد ترک اعتیاد را به  بهترین روش ممکن انجام دهد، چنین کمک هایی برای او ترس و وحشت به همراه خواهد داشت. دقت کنید که ترک در منزل نیز باید زیر نظر متخصص و کاربلد این کار انجام شود. احیاء تازه( بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) همواره در این امر،  زیرکانه و با برنامه‌ریزی دقیق عمل می‌کند. اگر افرادی را می‌شناسید که به دخانیات اعتیاد دارند و قصد دارند که این بلای خانمان سوز را ترک کنند، با ادامه این مطلب مهم و کاربردی همراه باشید.

آیا ترک اعتیاد در خانه امری شدنی است؟

مشورت با مشاوران مورد اعتماد برای ترک اعتیاد امری ضروری و واجب است. دلیل آن این است که برای ترک اعتیاد امروزه روش های بسیار گوناگون به کار برده می شود. از روش‌های مختلف روان درمانی و دریافت داروهای جایگزین نیز می‌توان استفاده کرد. با پزشک و روانشناس نیز باید در مورد خماری و علائم ترک فرد بیمار مشورت گرفت.

در مورد انتخاب روش ترک فرد بیمار چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

روش ترک اعتیاد در خانه
روش ترک اعتیاد در خانه
  • ماده مصرفی قبلی
  • میزان دوز مصرف
  • آسیب‌ها
  • عوارض اعتیاد به مواد مخدر
  • شدت علائم ترک

به توصیه احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) روش های بستری جزو کم کاربرد ترین روش های ترک اعتیاد امروزه در نظر گرفته می شود. در روش ‌های ترک اعتیاد در خانه شما تنها باید چند ساعت در هفته با متخصص خود در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید باقی اقدامات لازم را در خانه انجام دهید.

چالش های ترک اعتیاد در خانه:

چالش های ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد در خانه جدا از داشتن مزایای مربوط به خود یک سری مشکلات و چالش‌هایی نیز دارد. برای این که بتوانید فرد بیمار را به درستی و به صورت کاملاً منطقی درمان کنید، باید با روش‌های ترک اعتیاد در خانه و چالش های  مربوط به آن به خوبی دست و پنجه نرم کنید. ما قصد داریم در ادامه این مطلب به مهمترین آن‌ها اشاره کنیم با ما همراه باشید.

1. وجود عوامل محرک در خانه:

یکی از موانع اصلی برای ترک در منزل به طور کلی ترک اعتیاد، وسوسه یا همان احساس تمایل شدید برای مصرف مجدد ماده مخدر می باشد. عوامل بسیاری را می توان نام برد که باعث ایجاد این وسوسه و افزایش آن می شود. به عنوان مثال قرار گرفتن در فضایی که قبلاً موادمخدر در آنجا استفاده می شده به شدت می تواند فرد بیمار را دچار وسوسه کند.

همچنین دیدن ابزارآلات مربوط به مصرف مواد مخدر نیز ممکن است باعث افزایش انگیزه فرد برای مصرف شود. به همین منظور برای ترک اعتیاد در منزل باید هر گونه وسایل مربوط به مصرف مواد مخدر را از چشم فرد دور کرده و همچنین تغییراتی در محیط منزل ایجاد کنید که فضای گذشته قبلی تداعی نشود و فرد دچار وسوسه مصرف مواد نشود. اگر امکان این وجود داشته باشد که محیط زندگی فرد و محله آن را تغییر بدهید و در یک محیط دیگر اقدام به ترک اعتیاد بکنید، بسیار عالی خواهد شد. به همین منظور می توانید با مشاوران احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) در تماس باشید.

شما میتوانید با رفتن به صفحه “ثبت نام در کمپ” راه های ارتباطی با ما را بیاموزید.

2. وجود تنش های بین فردی در محیط خانه:

یکی از عواملی که باعث کشیده شدن افراد جامعه به سمت مصرف مواد مخدر می شود نظام و تنش‌های بین افراد خانواده می باشد. در واقع چنین افرادی برای دور ماندن از تنش و فرار از محیط خانه به سمت مواد مخدر کشیده می‌شوند. در واقع از این راه برای آرام کردن خود استفاده می کنند. بنابراین برای ترک اعتیاد در خانه ابتدا فرد باید بتواند که تعارضات خانوادگی خود را به درستی هضم کند و رفتار مناسبی در مقابل آن انجام دهد. در واقع یکی از روش‌های ترک در منزل، آموزش صحیح فرد بیمار با استفاده از از روش‌های توصیه شده توسط متخصصان این حیطه می باشد.

3. نبودن انگیزه کافی برای ترک دخانیات:

یکی از عواملی که باعث برگشت فرد بیمار به سمت مصرف دوباره و مجدد ماده مخدر می‌شود بیکاری و عدم فعالیت می باشد. در واقع؛ کسانی که به ترک اعتیاد در منزل روی می آورند، بیشتر از سایر افراد دچار عدم فعالیت می شوند. اما ممکن است انگیزه خود را برای ترک دخانیات به کل از دست بدهند. اگر بتوانید فرد بیمار را وارد گروه های خود یاری مانند انجمن های NA بکنید، می‌توانید انگیزه او را برای ترک افزایش دهید و می‌تواند مصر تر از قبل بر وسوسه خود غلبه کند.

4. حضور افراد مصرف کننده در محیط خانه:

مصرف مواد برای بسیاری از بیماران امری خانوادگی می باشد. در واقع؛ کسانی که در محیط خانه خود چند فرد مصرف کننده دارند به سختی می توانند ترک کنند. در این شرایط ممکن است متخصصان برای ترک اعتیاد در منزل از روش‌های بستری استفاده کنند. برای اینکه بتوانید در چنین شرایطی بهترین اقدام را انجام دهید با یک مشاور ترک اعتیاد در ارتباط باشید.

5. مواجهه با موقعیت های بحرانی:

علائم افسردگی در شرایط ترک اعتیاد جزء علائم جسمی و روانی ناخوشایند محسوب می‌شود که فرد بیمار به شدت با آن مواجه خواهد شد. همچنین ادامه داشتن علائم افسردگی منجر به بروز موقعیت های بحرانی برای فرد بیمار می شود. به عنوان مثال برای تشدید عوارض ترک، داروهایی توسط فرد بیمار مصرف می‌شود که می‌تواند سطح هوشیاری فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین؛ اگر با علائم جدی مواجه شدید، حتماً با متخصص مربوطه تماس بگیرید.

روش‌های ترک اعتیاد در خانه:

3 روش ترک اعتیاد در خانه
3 روش ترک اعتیاد در خانه

برای ترک در منزل و روش‌های بسیار متنوع و مختلفی وجود دارد. احیاء تازه( بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) به رایج ترین آن‌ها می پردازد. دقت کنید که شخصیت فرد بیمار به شدت در انتخاب نوع روش ترک اعتیاد تاثیر می گذارد. بنابراین؛ سعی کنید که مشاورین مناسب و کاربلد برای این موضوع انتخاب کنید تا بتوانید بیمار خود را تحت نظارت دقیق قرار دهید.

1. ترک ناگهانی اعتیاد:

خانواده های فرد بیمار بر این باورند که ترک دخانیات باید به یک باره و برای همیشه اتفاق بیفتد. اما به این نکته باید اشاره کنیم که اعتیاد علاوه بر جسم به عنوان یک بیماری تاثیر گذار بر روان فرد شناخته شده است. ترک کامل زمانی رخ می دهد که ذهن فرد کاملاً از این مسئله جدا شده و پاک شود. در واقع نمی توان گفت که تنها ترک  جسمی کافیست. ترک ناگهانی تنها باعث سم زدایی خواهد شد.

اما اگر ذهن و روان فرد نیز درمان نشود، او همچنان به این بیماری مبتلا است. زیرا؛ ریشه اعتیاد در وابستگی ذهنی است.

2. ترک اعتیاد در خانه به روش تدریجی:

در این روش فرد رفته رفته و به مرور از میزان دوز مصرف خود کم می کند، تا زمانی که به صفر برسد و کامل آن را قطع کند. از روش تدریجی ترک اعتیاد می‌توان برای مواد مخدری همچون شیره، تریاک و مورفین استفاده کرد. یکی از مزیت های مهمه این روش تجربه کمتر علائم جسمانی و روانی ناخوشایند است و به تدریج وابستگی بدن به مواد کمتر می‌شود.

3. استفاده از درمان های سرپایی:

برای ترک دخانیات و همچنین ترک اعتیاد در خانه از روش های درمانی سرپایی و غیر بستر نیز می توانید بهره ببرید. دارو درمانی، روان درمانی فردی، گروه درمانی، درمان به روش ماتریکس از این روش‌ها محسوب می شوند.

دقت کنید که اگر زیر نظر یک فرد کاربلد و متخصص به ترک نپردازید این احتمال وجود دارد که دوباره به اعتیاد مبتلا شوید. شما به کمک روش های درمانی سرپایی می توانید از نظر جسمی و روانی توسط متخصصان مرکز درمانی مورد ارزیابی کامل قرار گیرید. در واقع احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) در طی کردن مسیر درست به شما  کمک می کند. همچنین باید خاطرنشان کنیم که درمانگر به کمک روش های نوین و پیشرفته  سازگاری با شرایط جدید را به فرد بیمار آموزش می‌دهد. در واقع به کمک روش‌های درمانگر می توانید انگیزه مصرف خود را به حداقل برسانید و از بروز لرزش ممانعت به عمل آورید.

برای ترک اعتیاد چه زمانی باید از روش بستری استفاده کنیم؟

خوددرمانی

روش‌های ترک زمانی دچار چالش‌های زیادی می شود که فرد از موادی نظیر هروئین استفاده کرده باشد. زیرا؛ علائم جسمی و روانی بسیار آزار دهنده به سراغ او خواهد آمد که پروسه ترک را دچار چالش می کند. داروهایی نظیر نالترکسون برای کاهش علائم ترک مورد استفاده قرار می گیرد. عوارض روانی بلند مدتی نیز ممکن است توسط مصرف روانگردان‌ها و مواد توهم زا به فرد تحمیل شود.

علائم سایکوز نظیر هذیان و توهم بدون مصرف مواد از این موارد می باشد. دقت کنید که اگر داروهای ضد روان پریشی در خانه این علائم را کاهش نداد و کنترل نشد ممکن است پزشک دستور بستری در بیمارستان روانپزشکی را بدهد. دلیل این کار آن است که علائم سایکوتیک بیمار تحت نظارت بیشتری باشد.

اما نباید از سخت بودن ترک اعتیاد در خانه و مشکلات آن چشم پوشی کرد. برای استفاده از این روش باید از ابتدا تا انتها از نظرات متخصصان این حیطه بهره مند شوید.

مزایای ترک اعتیاد در خانه:

ترک کردن در کمپ ترک اعتیاد برای افراد بیمار کمی وحشتناک و ترسناک می باشد و بسیاری از آنان از این روش فراری هستند. ترس از  کمپ ترک اعتیاد باعث می‌شود که فرد انگیزه خود را برای ترک از دست بدهد و بیشتر در دام اعتیاد فرو رود.

به همین منظور باید  بیمار را به روشی کاملا اصولی و زیر نظر یک فرد متخصص در خانه ترک بدهید. ترک موفق زمانی برای فرد معتاد پیش بینی می شود که به صورت خودسرانه ترک را انجام ندهد و انگیزه و اراده لازم را داشته باشد. حتماً با موارد اینچنینی روبرو شده اید که افراد پس از ترک در مراکز ترک اعتیاد دوباره به سمت مصرف مواد مخدر و حالت قبلی روی آورده اند.

بنابراین متخصص مربوطه با در نظر گرفتن شرایط بیمار ممکن است ترجیح بدهد که ترک در خانه برای او بهتر و مفید تر خواهد بود و فرایندهای درمان در خانه آغاز شود.

نکات مهم برای ترک اعتیاد در خانه:

مزایا ترک اعتیاد در خانه
مزایا ترک اعتیاد در خانه

تعهد و پایبندی برای ترک دخانیات و ترک اعتیاد در خانه نکته بسیار مهمی است. زیرا در خانه هیچ الزام بیرونی و خارجی بر فرد وارد نمی‌شود و تنها انگیزه های درونی فرد بیمار را به سوی ترک هدایت می کند.

بنابراین؛ لازم است که در ابتدای کار بسیار بر روی اراده و انگیزه فرد بیمار کار کنید و با اطمینان به یک فرد متخصص وارد مراحل ترک شوید دقت کنید که با بهتر شدن اوضاع و پیشرفت در پروسه ترک ارتباط خود را با متخصصان قطع نکنید. زیرا در بعضی از موارد لازم است که حتی پس از ترک نیز فرد با متخصص مربوطه در ارتباط باشد تا دوباره مصرف کننده نشود. می توان به صورت تلفنی و حتی حضوری نیز این ارتباط را حفظ کرد. امروزه ماده مخدری به نام ماری جوانا از انواع موادی محسوب می‌شود که برای فرد مصرف کننده  وابستگی بسیار زیادی ایجاد می‌کند.

بنابراین روش‌های ترک آن در خانه بسیار پیچیده می باشد و توصیه می شود که از افراد کاربلد و متخصص برای ترک اعتیاد آن بهره مند شوید.

احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در شهرری) در کنار شما است!

احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) با داشتن کادر مجرب و متخصص شرایطی را فراهم کرده است که بتوانید برای ترک اعتیاد و رهایی از این بلای خانمان سوز اقدام کنید و همیشه شره این بیماری را از خود و اطرافیان خود دور کنید. شما می توانید وضعیت و شرایط فرد بیمار را به صورت تلفنی با متخصصان ما در میان گذاشته و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

همچنین می توانید برای ترک فرد بیمار، روش هایی را از متخصصان ما یاد بگیرید تا اراده فرد بیمار را افزایش داده و در خانه فرآیند سم زدایی جسمانی و روانی را آغاز کنید. احیاء تازه همواره در کنار شما است تا هر کجا که هستید، بتوانید با مشورت و توصیه های آن زندگی پایداری را داشته باشید.

راه های تماس با کمپ ترک اعتیاد تهران

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه ، راه های زیادی برای تماس راحت تر شما عزیزان قرار داده است ، میتوانید با مشاور انلاین با در گفت و گو سمت راست ، کلیک نمایید و با ما در ارتباط باشید ، همچنین میتوانید از صفحه “ثبت نام در کمپ” اقدام به ثبت نام در کمپ نمایید تا به سرعت مشاوران ما با شما تماس بگیرند و همچنین راه های ارتباطی با ما را آموزش ببینید .

یکی دیگر از مورد های تماس با ما در شبکه های اجتماعی می باشد که میتوانید از “اینستاگرام احیاء تازه” با ما در ارتباط باشید . با آرزوی زندگی ای بهتر با ترک اعتیاد .

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
نحوه کاهش مصرف یا ترک مواد مخدر
مقاله بعدی
مزایای استفاده از هیپنوتیزم برای ترک اعتیاد به دخانیات
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک اعتیاد در خانه, ترک اعتیاد در منزل, ترک در خانه, خود درمانی اعتیاد

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.