پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

پیشگیری از اعتیاد

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

راه های پیشگیری از اعتیاد
راه های پیشگیری از اعتیاد

پیشگیری از اعتیاد

بیشتر دلایلی که طی تحقیقات بر روی بیماران اعتیاد انجام شده است ، این موضوع که اعتیاد برگرفته از تنش های روانی و استرس است ثابت شده می باشد .  با توجه بر این که مشکلات و آسیب های اجتماعی ، فردی و خانوادگی برگرفته از اعتیاد بسیار مهم و نگران کننده می باشد و تخریب کننده فرد و پایه خانواده نیزمی باشد ، بهترمی باشد که چاره ای برای پیشگیری از اعتیاد برای افراد اندیشیده بشود . از نظر روانشناسان راه هایی برای جلوگیری و پیشگیری از اعتیاد وجود دارد که با رعایت کردن آن ها میتوان گام بزرگ و محکمی برای جلوگیری از ابتلا به اعتیاد برداشته باشید .

اصول پیشگیری از اعتیاد

وقتی فرد از این موضوع آگاه باشد و اطلاع داشته باشد ، باعث میشود تا به سمت اعتیاد گرایش پیدا نکند . اطلاع از این نوع موارد ، باعث میشود تا افراد و خانواده ها و جامعه به صدد رفع این مشکلات برایند و بدین ترتیب از مواد مخدر دور می مانند . از جمله مواردی که جوانان به راحتی به دام اعتیاد کشانده می شوند ، کمبود توجه ، عزت نفس ، افسردگی و فقط مالی ، مشکلات خانوادگی و اجتماعی فردی  می باشد . افراد فکر میکنند که مواد مخدر میتواند به عنوان تسکین کننده موقتی مشکلاتشان باشد .

چند قدم محکم در راه پیشگیری از اعتیاد

 • آگاهی از خطرات و آینده آن
  از سنین پایین افراد میتوانند توسط رسانه ها و مدارس ، آموزش ها و اطلاع رسانی های لازم جهت تاثیرات مخرب مواد و دور ماندن از اعتیاد را آموزش ببینند . متاسفانه امروزه تبلیغات زیادی که بر روی بعضی از مواد های مخدر با این موضوع که اعتیاد آور نیستن ، باعث شده که مصرف این موا ها در بین جوانان به صورت وحشناکی زیاد شود ، به همین خاطر باید مراکز آموزشی ای ضد این نوع تبلیغات برپا شود تا سطح آگاهی افراد جامعه را بالا ببرد و عواقب و مضرات اعتیاد به هر نوع مواد مخدری را آموزش دهند .
 • شناخت پیشرفت روند اعتیاد
  موضوعی که بیشتر افراد را به سمت اعتیاد روانه میکند این است که مصرف اولیه مواد به صورت سرگرمی و امتحانی ، آن ها را معتاد نخواهد ساخت ، به مرور باعث کشش روانی و جسمی افراد به سمت مواد و مصرف دائمی آن می شود و نقش پررنگی در پیشگیری ابتلا به اعتیاد دارد .
 • نه گفتن به مواد مخدر
  این آموزش برای افراد و تقویت روحیه آن ها می تواند بسیار مهم باشد و در نه گفتن آن ها به اعتیاد دارد. برخی از برنامه های آموزشی موثر میتوانند به موارد زیر اشاره داشته باشیم :
  • تقویت عزت نفس
   بیشتر مشکلات فردی ، ریشه پیدا کرده از کمبود اعتیاد به نفس می باشد . این مشکلات باید در کودکی و نوجوانی روی افراد تقویت پیدا بکند تا در بزرگسالی دوچار مشکلات مخربی نشوند . سعی کنید با خود مهربان باشید ، این میتواند اعتماد به نفسات را بسیار بالا ببرد . همچنین فعالیت های ورزشی و هنری نقش مهمی در این موارد دارد .
  • پیدا کردن هدف مناسب در زندگی و تلاش برای رسیدن به آن
   متاسفانه امروزه ، نداشتن شغل مناسب و بیکاری جوانان باعث شده است تا به سمت اعتیاد بروند . میتوانید با پیدا کردن شغل مناسب و برنامه ریزی دقیق ، خود را سرگرم هدف خود بکنید و از اعتیاد دور بمانید .
  • مشاوره درمانی
   این موضوع را وقتی که به مواد مخدر وسوسه پیدا کردید میتوانید انجام دهید . یک مشاوره خوب  میتواند عوامل گرایش به اعتیاد را در شما پیدا کند و آن را ریشه کن بکند و نقش مهمی میتواند در زندگی شما داشته باشد .
چند قدم محکم در راه پیشگیری از اعتیاد
چند قدم محکم در راه پیشگیری از اعتیاد

راه های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر

برای جلوگیری از رفتن به سمت مواد مخدر ، راه های زیادی وجود دارد که ما در ادامه مهم ترین آنها را به شما میگوییم :

 • راه اندازی مراکز تفریحی و ورزشی مناسب
 • مقابله با تولید و توزیع هر نوع مواد اعتیاد آوری و عدم دسترسی راحت به آن .
 • آگاهی افراد خانواده و اطلاع رسانی مضرات مواد مخدر
 • ایجاد شغل با کارآفرینی
 • استفاده از تجربیات کشور های دیگر در زمینه اعتیاد به مواد مخدر

برنامه پیشگیری از اعتیاد

روش های پیشگیری از اعتیاد
روش های پیشگیری از اعتیاد

برنامه های راهبردی و موثر ترک اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) توسط مشاورین و متخصصین اعتیاد برسی و با توجه به نیاز فرد بیمار چینده می شود .

برای آگاهی از شیوه های درمانی و نتیجه بخش بودن هر کدام از سطوح پیشگیرانه اعتیاد می توانید از خدمات کلینیک ترک اعتیاد تهران استفاده کنید. در کلینیک احیاءتازه تلاش بر این است که افراد در هر سطحی از اعتیاد به بهترین و موثرترین شکل ممکن درمان شوند و با روح و جسمی سالم به جامعه برگردند.

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

دوستان عزیزی که تمایل بر ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه دارند ، میتوانند از یکی از روش های زیر به ثبت نام بپردازند :
لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
کمپ ترک اعتیاد باقرآباد
مقاله بعدی
سم زدایی بدن از مواد مخدر | سم زدایی
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: پیشگیری از اعتیاد

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.