نیکوتین در آزمایش خون | 3 فاکتور مهم ترک نیکوتین

folder_openترک اعتیاد, مقالات
comment1 دیدگاه
نیکوتین در خون
نیکوتین در خون

نیکوتین در آزمایش خون

در این مقاله قصد داریم به برسی نیکوتین در آزمایش خون بپردازیم

آزمایش نیکوتین به چه صورت انجام می شود

آزمایشگاه چگونه متوجه وجود نیکوتین در بدن می شود

مدت زمان ماندگاری نیکوتین در آزمایش خون

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیکوتین تاریخچه ، مضرات ، عوارض ، کشت و روش به دست اوردن نیکوتین  گیاه نیکوتین و ترک نیکوتین بر روی لینک کلیک کنید . 

نیکوتین ماده اعتیاد آوری است که در سیگار ، تنباکو ، سیگار الکترونیکی وجود دارد که بدن یک فرد سیگاری معمولا تا 90 درصد نیکوتین را جذب می کند .

نیکتین بعد از وارد شدن به بدن انسان به 20 نوع ماده گوناگون تقسیم میشود که نام آنها cotinine و nornicotine و، anabasine می باشد . این ماده در آخر از طریق مدفوع و ادرار از بدن فرد مصرف کننده دفع خواهد شد .

بعد از مصرف انواع مختلف تنباکو و سیگار ماده نیکوتین در بدن می ماند که با گرفتن آزمایش های پزشکی قادر به تشخیص ماده نیکوتین در ادرار ، مو ، ناخن ، می باشیم .

دانشمندان پی بردند که بعد از گذشت 2 ساعت ، نیمی از نیکوتین از بدن فرد مصرف کننده خارج میشود . به این معنی است که نیکوتین به سرعت از بدن خارج میشود ، برای همین است که فردی که اعتیاد به سیگار دارد ، بعد از گذشت چند ساعت دوباره نیاز به مصرف این ماده پیدا میکند .

به گفته اعضای متخصص انجمن شیمی بالینی در آمریکا ، دو هفته طول خواهد کشید تا فردی که سیگار کشیده است به حالت اول خود برگردد و این موضوع تا چند هفته بعد از مصرف نیز طول خواهد کشید . آنان میگویند که این موضوع در مو بسیار بیشتر است ، البته فردی که دائم نیکوتین مصرف می کند ، به مراتب اوضاعش با بقیه افراد فرد خواهد داشت .

خوردن آب زیاد ، شستشوی کلیه و کبد ، عرق کردن زیاد با ورزش کردن ، خوردن آنتی اکسیدان میتواند سرعت خارج شدن نیکوتین از بدن فرد را بالا تر ببرد . این موارد با گذشت 10 روز که نیکوتین مصرف نکنید ، جواب آزمایش خون به کل متفاوت خواهد بود.

نیکوتین چیست
نیکوتین در خون

میزان زمانی که نیکوتین در بدن می ماند .

سه فاکتور مهم در مدت زمان بافی ماندن نیکوتین بر روی فرد :

  1. تعداد سال هایی که فرد اعتیاد به سیگار و تنباکو داشته است .
  2. گونه تست نیکوتینی که استفاده می شود.
  3. میزان مصرف استفاده از تنباکو و کشیدن سیگار

روش های خارج شدن نیکوتین از بدن :

  1. نیکوتین در قسمتی از شش ها متابولیزه شده و به ماده کوتینین و اکسید نیکوتین تبدیل می شود.
  2. کوتینین و بقیه موادی که از نیکوتین باقی میماند ، در کلیه ها تصفیه می شود از طریق ادرار دفع خواهد شد .
  3. بقیه ای از نیکوتین توسط آنزیم هایی که در کبد وجود دارد تجزیه میشود .

اگر نوع ادراری ، در تست برای مصرف نیکوتین باشد ، فرد باید 2 الی 4 روز مصرف نکرده باشد تا پاک باشد .برای سیگاری های سنگین که چندین سال اعتیاد شدید به مصرف سیگار دارند ، ممکن است تا بیشتر از یک هفته طول بکشد تا اثرات نیکوتین  از بدن فرد کمتر شود یا میزان آن غیر قابل تشخیص شود .

در صورت مصرف سیگار های منتول ، کوتینین بیشتری در بدن فرد باقی خواهد ماند . نیکوتین در خون به مدت چند روز پس از قرار گرفتن در معرض دود تنباکو و سیگار ، قابل شناسایی می باشد .

تست نیکوتین فولیکول مو برای تشخیص مصرف های بلند مدت استفاده می شود . معمولا این نوع تست ها به خاطر هزینه بالایی که دارند کمتر افرادی هستند که استفاده کنند . نیکوتین را میتوان ماه ها بعد از ترک سیگار ، تنباکوی موجود در قلیان و دخانیات در مو تشخیص داد .

نیکوتین در آزمایش خون
نیکوتین در آزمایش خون

درباره کمپ ترک اعتیاد احیای تازه :

کمپ ترک اعتیاد احیای تازه با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان کشور ، به منظور ارائه خدمات و کمک به بیماران عزیز در منطقه تهران ، شهرری ، ورامین حاضر به خدمت گذاری به شما بیماران عزیز می باشد .

روش درمانی مؤسسه اعتیاد احیاء تازه یک برنامه مشارکتی بهبودی گروهی، از ناخوشی بیماری و عوارض روانی، معنوی، عاطفی و فکری آن، با استفاده از گروههای همتا، به کار گیری فلسفه 12 قدمی و بهره گیری از مکانیزم گروه شبه خانواده است که به بازسازی ساختار شخصیت کاذب فرد معتاد از طریق آموزش اصول و مهارت های زندگی فردی و اجتماعی می پردازد. این روش به عنوان الگویی بومی در طبقه بندی روش های درمانی غیر شیمیایی قرار دارد که به شکل پرهیز از مصرف هرگونه ماده مخدر صورت می گیرد.

رویکرد اصلی مرکز ترک اعتیاد احیای تازه بر مشارکت گروههای همتا و خودیار (افراد بهبودیافته) متمرکز است و خدمات آن توسط این افراد ارائه می شود. این مرکز با داشتن پزشک، روانشناس و مددیار و مددیار خانواده دوره دیده مورد تائید و ارائه خدمات تخصصی به بیماران، بصورت کاملا حرفه ای و با داشتن ساختار تعریف شده اقدام به درمان بیماران می نماید. مشاوران کلینیک کاملاً به کار خود تسلط داشته و با توجه به شرایط جسمانی و روانی هر فرد، برنامه درمان اختصاصی برای وی در نظر می گیرند.

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

3/5 - (2 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , , ,

پست های مرتبط :

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.