پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

چرا افراد پس از ترک سیگار دوباره به سراغ آن می روند؟

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

چرا افراد پس از ترک سیگار دوباره به سراغ آن می روند؟

چرا افراد پس از ترک سیگار دوباره به سراغ آن می روند؟
چرا افراد پس از ترک سیگار دوباره به سراغ آن می روند؟

عود مصرف سیگار یکی از بزرگ ترین دغدغه ها برای کسانی است که می خواهند دست سیگار را برای همیشه از زندگی خود کوتاه کنند. عود مصرف سیگار برای کسانی که سخت تلاش می کنند تا اعتیاد به نیکوتین را برطرف کنند، ترسناک است.

به نظر می رسد زمانی دوباره سیگار کشیدن شما اتفاق می افتد که انتظارش را ندارید! اما عود هرگز به طور ناگهانی اتفاق نمی افتد، حتی اگر مردم اغلب فکر می کنند که این برگشتن پس از ترک کاملا اتفاقی است. کلید آزادی پایدار از اعتیاد به دخانیات در تغییر رابطه شما با سیگار نهفته است. اگر در جایی در پشت ذهن خود معتقد هستید که با ترک کار فداکارانه ای می کنید، ممکن است زمینه را برای عود احتمالی آماده کنید! در این مطلب با احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) همراه باشید تا نکاتی کلیدی برای جلوگیری از عود مصرف سیگار را به شما بگوییم.

چرا اعتیاد به دخانیات در افراد پس از ترک سیگار عود می کند؟

یکی از دلایلی که سیگار کشیدن در افراد حتی سال ها پس از ترک عود می کنند، طرز فکر آن هاست. آن ها ممکن است هنوز معتقد باشند که سیگار کشیدن یک فعالیت لذت بخش است که باید ترک می کردند؛ نه چیزی که واقعاً می خواستند آن را ترک کنند! تفاوت بین این دو عقیده باعث می شود فرد سیگاری پیش خود تمایل به مصرف دوباره و اعتیاد به دخانیات داشته باشد.

وقتی هنوز سیگار کشیدن را یک فعالیت لذت بخش می دانید که باید آن را به اجبار کنار بگذارید، مغز این پیام را دریافت می کند که سیگار کشیدن خوب و لذت بخش است. همچنین نسبت به مصرف دوباره آن نیز حریص تر خواهد شد! در این قسمت میتوانید فواید سیگار را مشاهده نمایید .

ممکن است بتوانید سال ها جلوی خود را بگیرید، اما اگر هنوز این باور غلط را دارید که سیگار را در هر روز زندگی خود می خواهید، ممکن است تعهدتان به ترک سیگار را از دست داده و آن را به عنوان راه حلی برای زمان استرس یا زمانی که تحریک شده اید به شمار آورید! در این مقاله میتوانید راه های ترک آسان سیگار را بیاموزید .

نکات کلیدی برای ترک بهتر سیگار

نکات ترک سیگار
نکات ترک سیگار

اگر کارهای لازم را برای تغییر طرز فکر در مورد اعتیاد به سیگار انجام دهید، آزادی خود از دام آن را برای همیشه پیدا کرده و دیگر نگران عود سیگار کشیدن نخواهید بود. در ادامه احیاء تازه(کمپ ترک اعتیاد تهران) نکاتی مهم و عملی را برای شما گویا خواهد شد.

1. آموزش داده شوید و تحصیل کنید.

اکثر مردم می دانند که سیگار کشیدن برای سلامتی شما مضر است. این کار می تواند باعث سرطان، سکته مغزی، بیماری های قلبی، دیابت، آمفیزم و موارد دیگر شود. افرادی که سیگار می کشند، معمولاً سیگار کشیدن را امری منطقی می دانند. آن ها به دلایلی خود را قانع می کنند؛ مثلا اینکه چرا اگر سیگار و اعتیاد به دخانیات اثرات مضر زیادی دارد، من دچار آن ها نشده ام! خطر سیگار و دیابت

شاید آن ها خود را با دیگر افراد سیگاری مقایسه کنند و پیش خود بگویند:«من به اندازه آن شخص سیگار نمی کشم»! یا سیگار هایی با تنباکوی کمتر می کشند و آنها را جایگزین سالم تری می دانند. شاید اگر این افراد آموزش داده شوند و بعد باور خود را اصلاح کنند، بعدا در زندگی مستعد بیماری های ناشی از سیگار کشیدن نشوند.

با این حال، وقتی فردی انگیزه ترک اعتیاد سیگار را پیدا می کند، وقت آن است که همه مسائل مربوط به سیگار کشیدن را به خوبی بررسی کند. یادگیری هر آنچه که می توانید در مورد خطرات سیگار کشیدن بیاموزید و همچنین انتظارات و باور های شما در هنگام ترک سیگار، کمک زیادی به شما در شروع تغییر دائمی زندگی خواهد کرد.

2. طرز فکر و صحبت های درونی خود را کنترل کنید.

ترک سیگار در کمپ
ترک سیگار در کمپ

نگرش خوب بیشتر از نگرش بد به ما کمک می کند! تغییر نگرش در مورد بهبودی از اعتیاد به دخانیات شامل بازآموزی طرز فکر شما است. برای اکثر ما، این کار شامل تلاش آگاهانه و تمرین زیاد است.

ابتدا این کنترل را با توجه دقیق به افکاری که هر روز در ذهن شما شناور هستند شروع کنید. افکار منفی را هنگام بوجود آمدن و تغییر آنها یادداشت کنید و آنها را در دفترچه ای طبقه بندی کنید. به عنوان مثال، به جای سرکوب یک فکر در مورد سیگار کشیدن، آن را بپذیرید و بدانید که آن وسوسه نمی تواند کنترل شما را از شما بگیرد.

این کار را هر چند بار که لازم است انجام دهید تا بتوانید فکر اصلی برای کشیدن مجدد سیگار را کنار بگذارید. در عین حال می تواند با انجام فعالیت های آرامش بخش به کمال بالایی در درک زیبایی های تنفسی پاک برسید.

3. باور های خود را برای همیشه تغییر دهید!

ما تمایل داریم آنچه را که به خود می گوییم، باور کنیم. از این مزیت استفاده کرده و با رژیم غذایی ثابت، تغذیه مناسبی برای خود مهیا کنید. سیگارها را عاشقانه نکنید! به خود یادآوری کنید که آنها هیچ چیز ارزشمندی ارائه نمی دهند و در واقع برای شما (و همچنین اطرافیان شما) بسیار مضر هستند.

تغییر طرز فکر شما باعث تغییر عادت و باور درباره کشیدن سیگار می شود. اما هنگامی که شروع به مشاهده منفی در الگو های فکری خود می کنید، می توانید حواس خود را با سرگرمی های مختلف پرت کنید. اگر متوجه شدید که نگرش شما به سمت های نامناسب تغییر می کند، تنظیم مجدد افکار راهی است که به رسیدن به دیدگاه واقع بینانه تر و آرامش بخش تری به شما کمک می کند.

ترک سیگار در کمپ
ترک سیگار در کمپ

4. از یک کمپ ترک اعتیاد با سابقه استفاده کنید.

می دانیم که هر که را بهر کاری ساخته اند! مرکز ترک اعتیاد احیاء تازه که در تهران وجود دارد، کمپ ترک اعتیاد بسیار فوق العاده ای برای شما که می خواهید برای همیشه اعتیاد به دخانیات را کنار بگذارید خواهد بود. شرکت در کمپ ترک اعتیاد خوب باعث می شود شما روحیه بیشتری برای ترک بگیرید. با هر نفسی که تازه می کنید می توانید راحتی خیال را در دور بودن از سیگار و اعتیاد به دخانیات تجربه کنید.

در مرکز ترک اعتیاد احیاء تازه با بکارگیری از جدیدترین متد ها و امکانات روز دنیا، محیطی کاملا آسوده و دور از نگرانی برای شما عزیزان فراهم کرده ایم. اینجا همه با یک هدف مشخص آمده اند. پس می توانید درباره اعتیادتان با متخصصین ما براحتی صحبت کنید و آن ها به شما انگیزه شروع و ادامه راه را بدهند. هیچوقت این ضرب المثل را فراموش نکنید: «گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی».

به ثمر رساندن رعایت این نکات

حال با دانستن این نکات وقت آن می رسد که به ثمره دانسته های خود برسیم. لذت واقعی در این است که می توانید بدون نگرانی از بازگشت اعتیاد به سیگار، براحتی با آن کنار بیایید. در ابتدا برای هر شخصی مشکل است! فرض کنید شما هر روز یک فنجان قهوه میل کنید. اگر این کار را بمدت 40 روز انجام دهید، بدن شما راس ساعت برای نوشیدن قهوه به شما هشدار خواهد داد! این هشدار ممکن است با بیحالی و سردرد خود را نشان دهد.

داستان برای سیگار هم به همین شکل است! شما اگر مدت طولانی اعتیاد به سیگار داشته اید، نمی توانید انتظار داشته باشید براحتی و در یک ماه آن را کنار بگذارید. کم کم باید جوانه اراده در شما تقویت شده و به درخت تصمیم درست درباره زندگیتان تبدیل شود. پس از آن می توانید هر روز به سمت هدف های والای خود قدم بردارید.

روش های ترک سیگار
روش های ترک سیگار

انواع افکار سیگار کشیدن

 • من هم ممکن است منصرف شوم.
 • هر از گاهی هنوز دلم برای سیگار کشیدن تنگ می شود.
 • من هرگز از سیگار رها نخواهم شد.
 • سیگار کشیدن زندگی را لذت بخش تر می کند.
 • این باعث آرامش من شد و به من کمک کرد تا با استرس کنار بیایم.
 • فکر نمی کنم بتونم ترک کنم من نمی توانم زندگی خود را بدون سیگار تصور کنم.
 • من مدت ها است سیگار می کشم.

پاسخگویی صحیح به این افکار اشتباه

 • من باید با خودم روراست باشم و همینطور صبور.
 • من مدت ها سیگار می کشیدم و می دانم که هوس ها نشانه های بهبودی هستند.
 • اعتیاد به دخانیات واقعاً به استرس کمک نمی کند؛ در واقع استرس بیشتری ایجاد کرد.
 • نگرانی در مورد ترک سیگار طبیعی است. اما من می توانم آن را انجام دهم.
 • با گذشت زمان، بدون کشیدن سیگار احساس بسیار بهتری خواهم داشت.

جمع بندی

ترک سیگار
روش های ترک سیگار

صبور باشید و مدت زمان لازم برای بهبودی در ترک اعتیاد به دخانیات را سپری کنید. با گذراندن سال اول، بیشتر موقعیت هایی را در زندگی روزمره تجربه کرده اید که باعث ایجاد افکار کشیدن مجدد سیگار می شود. هنگامی که با این محرک ها مواجه می شوید، قدرت خود را از دست می دهید. ترک این کار مضر، زمان و تمرین زیادی می طلبد، اما می توانید به آن برسید. اگر نیاز به پشتیبانی و کمک در ترک سیگار برای همیشه دارید، می توانید روی احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) حساب باز کنید.

تماس با ما

در صورت نیاز به مشاوره یا ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد احیای تازه ، به صفحه “ثبت نام در کمپ” مراجعه نمایید . همچنین میتوانید ما را در صفحات مجازی دنبال نمایید .

در ضمن در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیشنهاد و انتقاد، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. نظرات شما برای ما بسیار ارزشمند اند و حتما مورد مطالعه و پاسخگویی قرارشان خواهیم داد.

3.5/5 - (2 امتیاز)
مقاله قبلی
بهترین و آسانترین روش ترک اعتیاد به تریاک
مقاله بعدی
بهترین روش برای ترک سیگار یا نیکوتین
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: اعتیاد به سیگار, ترک سیگار, ترک سیگار با نمک, ترک سیگار طب سنتی, روش های ترک سیگار, کمپ ترک اعتیاد سیگار

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.