ترک تدریجی تریاک

folder_openتریاک, مقالات
comment1 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/10/16 – توسط : MHA007

ترک تدریجی تریاک

ترک تریاک معمولاً تغییراتی را در بدن ایجاد می کند و اتخاذ یک رویکرد ایده آل و کم خطر را برای ترک ضروری می کند. اکثر افرادی که سال هاست تریاک مصرف می کنند، بدنشان بدون آن نمی تواند به روند طبیعی خود ادامه دهد. یعنی مصرف تریاک باعث ایجاد یکسری تغییرات در بدن و روند طبیعی آن می شود و همین امر نیاز بدن به آن را ضروری می کند، بنابراین در ترک آن باید دقت زیادی کرد تا اختلالاتی که با عدم مصرف آن ایجاد می شود. تریاک باعث تشنج و حتی مرگ نمی شود. بهترین راه برای خلاصی از شر تریاک مراجعه به پزشک در یک کلینیک معتبر ترک اعتیاد است.

متأسفانه بسیاری از بیماران با اتخاذ روش های ترک در خانه آسیب های زیادی به سلامتی خود وارد کرده اند و لزوم ترک تریاک را فقط در مراکز درمانی ضروری می کند. سوالات زیادی برای کسانی که سعی در ترک تریاک دارند پیش می آید، از جمله اینکه: برای ترک بی دردسر تریاک چه بخوریم؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد چند روز ترک تریاک یا نحوه مصرف متادون برای ترک تریاک می توانید با مشاوران کلینیک احیاء تازه مشورت کنید و اطلاعات لازم را در مورد نحوه ترک تریاک به دست آورید.

درمان کرونا با تریاک

مهمترین قدم در ترک اعتیاد به تریاک، قاطعیت است. غلبه بر دردهای ترک اعتیاد تنها در صورتی امکان پذیر است که اراده قوی داشته باشیم، در غیر این صورت در میانه راه، توانایی ترک این دارو خارج از کنترل ما خواهد بود. افراد زیادی بوده اند که بدون اراده قوی سعی در ترک تریاک داشته اند و در این مسیر متوقف شده اند. گام دوم اتخاذ یک روش درمانی مناسب و موفق است. رایج ترین راه های ترک تریاک دو راه زیر است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

ترک تدریجی تریاک
ترک تدریجی تریاک

ترک تدریجی از تریاک

در این روش همانطور که از نامش پیداست مراحل سم زدایی به تدریج انجام می شود. این روش برای افرادی مناسب است که نمی توانند درد ناشی از ترک دارو را تحمل کنند و باید به تدریج آن را ترک کنند. در این روش ابتدا چند ماه به عنوان زمان هدف در نظر گرفته می شود. مثلاً ترک تریاک 6 ماه طول می کشد. ماه اول صرفاً به دستیابی به ثبات رفتاری اختصاص دارد تا بیمار به اراده قوی دست یابد.

مدت زمان ترک تریاک چقدر است؟

سپس، دوز خانگی شروع می شود. در واقع مرحله اول دوز خانگی از ماه دوم شروع می شود. در این ماه بیمار یک روز در هفته از مصرف تریاک پرهیز می کند و می تواند تا 6 روز آینده تریاک مصرف کند. در پایان ماه اول درمان وارد فاز بعدی می شوید. در ماه دوم، دوز خانگی کاهش می یابد و به 2 روز تمیز تغییر می کند. به طوری که بیمار فقط 5 روز در هفته می تواند از تریاک استفاده کند. این روند تا ماه هفتم ادامه دارد. در ماه هفتم انتظار می رود که بیمار تریاک را ترک کرده باشد.

ترک تریاک با روش ترک ناگهانی

ترک تریاک با روش ترک ناگهانی
ترک تریاک با روش ترک ناگهانی

لطفا توجه داشته باشید که این روش بسیار خطرناک است. بنابراین باید زیر نظر پزشک یکی از کلینیک های معتبر ترک اعتیاد انجام شود. این روش در واقع به ترک یابویی معروف است. در این روش احتمال بازگشت بیمار به مصرف تریاک بسیار زیاد است.

زیرا بدن پس از مصرف طولانی مدت تریاک قادر به ترک بوقلمون سرد نیست. این روش هرگز اصولی نداشته است و به دلیل ضربه ناگهانی به بدن می تواند باعث ناراحتی قلبی و حتی مرگ شود. 12 تا 14 روز طول می کشد تا اثرات تریاک از بدن پاک شود. بنابراین توصیه می شود این مدت را فقط در کلینیک سپری کنید تا در صورت بروز مشکل سریعا رسیدگی شود. بسیاری از افراد ترک Yaboi را توصیه نمی کنند زیرا میزان خماری بسیار بالا است و فرآیند سم زدایی بسیار دشوار است.

جدول ترک تدریجی تریاک

با اینکه ترک اعتیاد یک فرآیند دشوار است، اما انجام آن تحت نظر و راهنمایی حرفه‌ای پزشک می‌تواند موجب موفقیت و کاهش خطرات جانی ناشی از این فرایند گردد. در این راستا، استفاده از روش‌های درمانی مکمل مانند مصرف متادون و داروهای مشابه توسط بسیاری مورد توجه قرار گرفته است.

مزایای مصرف متادون برای ترک اعتیاد

1. کاهش دردهای ناشی از ترک اعتیاد

متادون از جمله داروهای مورد استفاده در فرایند ترک اعتیاد به تریاک است که به کاهش دردهای ناشی از ترک و جلوگیری از آنها کمک می‌کند. این دارو باعث می‌شود تا فرد تحمل بهتری نسبت به دردهای جسمی و روانی که در اثر ترک اعتیاد به وجود می‌آید، داشته باشد.

2. تسهیل در فرآیند ترک تریاک

متادون می‌تواند به فرد در فرآیند ترک تریاک کمک کند، زیرا باعث می‌شود تا بدن فرصت بیشتری برای بازیابی و بهبود پیدا کند. این دارو به مرور زمان با کاهش تدریجی تریاک کمک می‌کند و فرد را در فرایند ترک همراهی می‌کند.

3. تنظیم میزان مصرف توسط پزشک

تعیین میزان مناسب مصرف متادون باید تحت نظر یک پزشک صورت گیرد. این امر باعث می‌شود تا فرد به دقت مقدار مورد نیاز از این دارو را مصرف کند و از احتمال ایجاد اعتیاد به خود متادون جلوگیری شود.

نکات مهم در مصرف متادون

 1. تجویز و مصرف متادون توسط پزشک: متادون باید تحت نظر و دستور پزشک متخصص صورت گیرد. مصرف بی‌رویه یا بدون نظر پزشک ممکن است عوارض جدی داشته باشد.
 2. رعایت مقادیر تعیین شده: مصرف متادون باید بر اساس دستور پزشک و به دقت انجام شود. عدم رعایت مقادیر مصرف می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.
 3. پیگیری و کنترل پزشک: فرد باید به طور منظم و در تعامل با پزشک خود مراجعات لازم را داشته باشد تا فرآیند ترک تحت نظر صحیح پیش برود.

ترک اعتیاد یک مسیر پرچالش است که نیازمند همراهی و راهنمایی حرفه‌ای است. متادون به عنوان یکی از ابزارهای موجود برای کمک به فرد در این فرآیند، می‌تواند اثربخش باشد، اما مصرف آن باید تحت نظر پزشک باشد تا نتایج مطلوب بدست آید.

بهترین روش ترک تدریجی تریاک

 • آغاز ترک تدریجی: 100 میلی‌گرم – روز 1
 • 10 میلی‌گرم: 90 میلی‌گرم – روز 2
 • 10 میلی‌گرم: 80 میلی‌گرم – روز 3
 • 10 میلی‌گرم: 70 میلی‌گرم – روز 4
 • 10 میلی‌گرم: 60 میلی‌گرم – روز 5
 • 10 میلی‌گرم: 50 میلی‌گرم – روز 6
 • 10 میلی‌گرم: 40 میلی‌گرم – روز 7
 • 10 میلی‌گرم: 30 میلی‌گرم – روز 8
 • 10 میلی‌گرم: 20 میلی‌گرم – روز 9
 • 10 میلی‌گرم: 10 میلی‌گرم – روز 10
 • ترک تدریجی تمام شده: 0 میلی‌گرم – روز 11

از آنجایی که رهایی از اعتیاد با استفاده از روش های فوق مضراتی دارد، بهتر است روند درمان زیر نظر پزشک و طبق قانون اساسی بیمار انجام شود. بسیاری بر این باورند که بهبودی از اعتیاد با استفاده از داروهای مکمل مانند متادون بسیار بهتر از روش های دیگر است. زیرا مصرف متادون و قرص باعث کاهش درد ناشی از ترک اعتیاد می شود و همچنین طول مدت ترک تریاک را متعادل می کند.

در واقع استفاده از متادون امکان ترک تریاک را برای بیمار فراهم می کند. بدن در طول مصرف متادون فرصت بهبودی دارد و این خطرات جانی ناشی از ترک اعتیاد را کاهش می دهد. البته دوز متادون و سایر قرص ها باید توسط پزشک تعیین شود. در غیر این صورت ممکن است روند درمان با شکست مواجه شود و به متادون و این قرص ها معتاد شوید.

کمپ ترک تریاک تهران

یکی از راه ها که آن را بهترین روش برای ترک تدریجی تریاک نیز نام میبرند ، مشورت گرفتن از یک کمپ ترک اعتیاد معتبر با تجربه می باشد .امروزه مشاوره درمان ترک اعتیاد بسیار گران می باشد و خیلی از افراد به همین علت شروع به ترک اعتیاد در منزل میکنند.

اما احیاء تازه به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران ، این بستر را برای شما به صورت رایگان فراهم کرده است و چندین راه ارتباطی برای شما عزیزان قرار داده است تا بتوانید از خدمات مشاوره ای رایگان اعتیاد برخوردار شوید.

مقاله کمپ ترک تریاک تهران را نیز میتوانیید برسی کنید .

راه های ارتباطی با کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

اینستاگرام کمپ ترک اعتیاد تهران

شماره تماس کمپ ترک اعتیاد تهران

شماره تماس مدیریت و مشاوره (رنجبر)

09122687608

شماره تماس جهت هماهنگی و بستری

09358666564

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
اکستازی چیست؟
مقاله بعدی
قلیان چه تاثیری بر روی ورزش میگذارد ؟
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار مسیحا سلطانی
  مسیحا سلطانی
  1402-09-10 17:59

  درود برهمه پاکان کشور.بنده 2هفتس شیره رو ترک کردم با کمک و عنایت خدای مهربونم ک کمک بزرگی بم کرد ک بتونم این مریضی عوضی رو بذارم کنار جز تباهی ضررمالی،روحی،جسمی،و غیره چیزی برام نداش خدایا ب همه اونای ک تواین موادلعنتی گیرکردن ی انرژی درونی و انگیزه قوی بده تا بتونن بذارنش کنار خدایا بابت همه چیت شکر
  بله دوستان بعداز ترک حتما روزی ی لیوان شیربخورید،موز،آب فراوان روزی 4لیوان،ماهی تازه،گوشت تازه تخم مرغ زینک،کلسیم،روی،آهن ویتامینd3وcو b
  امروزجمعه 10آذر1402

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.