ترک تدریجی تریاک

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

ترک تدریجی تریاک

ترک تریاک معمولاً تغییراتی را در بدن ایجاد می کند و اتخاذ یک رویکرد ایده آل و کم خطر را برای ترک ضروری می کند. اکثر افرادی که سال هاست تریاک مصرف می کنند، بدنشان بدون آن نمی تواند به روند طبیعی خود ادامه دهد. یعنی مصرف تریاک باعث ایجاد یکسری تغییرات در بدن و روند طبیعی آن می شود و همین امر نیاز بدن به آن را ضروری می کند، بنابراین در ترک آن باید دقت زیادی کرد تا اختلالاتی که با عدم مصرف آن ایجاد می شود. تریاک باعث تشنج و حتی مرگ نمی شود. بهترین راه برای خلاصی از شر تریاک مراجعه به پزشک در یک کلینیک معتبر ترک اعتیاد است.

متأسفانه بسیاری از بیماران با اتخاذ روش های ترک در خانه آسیب های زیادی به سلامتی خود وارد کرده اند و لزوم ترک تریاک را فقط در مراکز درمانی ضروری می کند. سوالات زیادی برای کسانی که سعی در ترک تریاک دارند پیش می آید، از جمله اینکه: برای ترک بی دردسر تریاک چه بخوریم؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد چند روز ترک تریاک یا نحوه مصرف متادون برای ترک تریاک می توانید با مشاوران کلینیک احیاء تازه مشورت کنید و اطلاعات لازم را در مورد نحوه ترک تریاک به دست آورید.

درمان کرونا با تریاک

مهمترین قدم در ترک اعتیاد به تریاک، قاطعیت است. غلبه بر دردهای ترک اعتیاد تنها در صورتی امکان پذیر است که اراده قوی داشته باشیم، در غیر این صورت در میانه راه، توانایی ترک این دارو خارج از کنترل ما خواهد بود. افراد زیادی بوده اند که بدون اراده قوی سعی در ترک تریاک داشته اند و در این مسیر متوقف شده اند. گام دوم اتخاذ یک روش درمانی مناسب و موفق است. رایج ترین راه های ترک تریاک دو راه زیر است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

ترک تدریجی تریاک
ترک تدریجی تریاک

ترک تدریجی از تریاک

در این روش همانطور که از نامش پیداست مراحل سم زدایی به تدریج انجام می شود. این روش برای افرادی مناسب است که نمی توانند درد ناشی از ترک دارو را تحمل کنند و باید به تدریج آن را ترک کنند. در این روش ابتدا چند ماه به عنوان زمان هدف در نظر گرفته می شود. مثلاً ترک تریاک 6 ماه طول می کشد. ماه اول صرفاً به دستیابی به ثبات رفتاری اختصاص دارد تا بیمار به اراده قوی دست یابد.

مدت زمان ترک تریاک چقدر است؟

سپس، دوز خانگی شروع می شود. در واقع مرحله اول دوز خانگی از ماه دوم شروع می شود. در این ماه بیمار یک روز در هفته از مصرف تریاک پرهیز می کند و می تواند تا 6 روز آینده تریاک مصرف کند. در پایان ماه اول درمان وارد فاز بعدی می شوید. در ماه دوم، دوز خانگی کاهش می یابد و به 2 روز تمیز تغییر می کند. به طوری که بیمار فقط 5 روز در هفته می تواند از تریاک استفاده کند. این روند تا ماه هفتم ادامه دارد. در ماه هفتم انتظار می رود که بیمار تریاک را ترک کرده باشد.

ترک تریاک با روش ترک ناگهانی

ترک تریاک با روش ترک ناگهانی
ترک تریاک با روش ترک ناگهانی

لطفا توجه داشته باشید که این روش بسیار خطرناک است. بنابراین باید زیر نظر پزشک یکی از کلینیک های معتبر ترک اعتیاد انجام شود. این روش در واقع به ترک یابویی معروف است. در این روش احتمال بازگشت بیمار به مصرف تریاک بسیار زیاد است.

زیرا بدن پس از مصرف طولانی مدت تریاک قادر به ترک بوقلمون سرد نیست. این روش هرگز اصولی نداشته است و به دلیل ضربه ناگهانی به بدن می تواند باعث ناراحتی قلبی و حتی مرگ شود. 12 تا 14 روز طول می کشد تا اثرات تریاک از بدن پاک شود. بنابراین توصیه می شود این مدت را فقط در کلینیک سپری کنید تا در صورت بروز مشکل سریعا رسیدگی شود. بسیاری از افراد ترک Yaboi را توصیه نمی کنند زیرا میزان خماری بسیار بالا است و فرآیند سم زدایی بسیار دشوار است.

بهترین روش ترک تدریجی تریاک

از آنجایی که رهایی از اعتیاد با استفاده از روش های فوق مضراتی دارد، بهتر است روند درمان زیر نظر پزشک و طبق قانون اساسی بیمار انجام شود. بسیاری بر این باورند که بهبودی از اعتیاد با استفاده از داروهای مکمل مانند متادون بسیار بهتر از روش های دیگر است. زیرا مصرف متادون و قرص باعث کاهش درد ناشی از ترک اعتیاد می شود و همچنین طول مدت ترک تریاک را متعادل می کند.

در واقع استفاده از متادون امکان ترک تریاک را برای بیمار فراهم می کند. بدن در طول مصرف متادون فرصت بهبودی دارد و این خطرات جانی ناشی از ترک اعتیاد را کاهش می دهد. البته دوز متادون و سایر قرص ها باید توسط پزشک تعیین شود. در غیر این صورت ممکن است روند درمان با شکست مواجه شود و به متادون و این قرص ها معتاد شوید.

کمپ ترک تریاک تهران

یکی از راه ها که آن را بهترین روش برای ترک تدریجی تریاک نیز نام میبرند ، مشورت گرفتن از یک کمپ ترک اعتیاد معتبر با تجربه می باشد .امروزه مشاوره درمان ترک اعتیاد بسیار گران می باشد و خیلی از افراد به همین علت شروع به ترک اعتیاد در منزل میکنند.

اما احیاء تازه به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران ، این بستر را برای شما به صورت رایگان فراهم کرده است و چندین راه ارتباطی برای شما عزیزان قرار داده است تا بتوانید از خدمات مشاوره ای رایگان اعتیاد برخوردار شوید.

مقاله کمپ ترک تریاک تهران را نیز میتوانیید برسی کنید .

راه های ارتباطی با کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

اینستاگرام کمپ ترک اعتیاد تهران

شماره تماس کمپ ترک اعتیاد تهران

شماره تماس مدیریت و مشاوره (اشکان اربابی)

۰۹۱۹۲۸۴۹۴۳۰

شماره تماس جهت هماهنگی و بستری

۰۹۳۰۲۷۵۹۷۰۰

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.