عوارض تریاک | اعتیاد به تریاک | مصرف تریاک

folder_openتریاک, مقالات
commentبدون دیدگاه

بررسی دقیق عوارض تریاک در افراد مختلف + تصاویر

جدی ترین عوارض تریاک
جدی ترین عوارض تریاک

عوارض تریاک، یکی از مشکلاتی است که بر اثر استفاده مداوم از آن نمایان خواهد شد. این عوارض می تواند در هر فردی متفاوت باشد. اما به طور کلی تریاک عوارض زیادی در افراد از خود به جای می گذارد. درواقع تریاک یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مواد مخدر محسوب می شود، این ماده از گیاه خشخاش به دست می آید و رنگ آن معمولا قهوه ای خیلی تیره است. همانطور که گفته شد، تریاک عوارض فراوانی دارد که در این مطلب از احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) قصد داریم آن ها را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

عوارض مصرف تریاک

عوارض تریاک پس از استفاده مداوم و طولانی مدت در افرادی که اعتیاد به تریاک دارند، ظاهر می شود. این ماده، در ابتدای مصرف می تواند به طور موقت درد و اضطراب را کاهش دهد و حالت بی حسی به فرد بدهد. در صورت استفاده بیش از حد نیز فرد اندکی احساس خواب آلودگی، سرخوشی و رها بودن خواهد کرد اما تمامی این موارد کاملا به طور موقتی است و‌ پس از مدتی خواهد دید که دچار اعتیاد به تریاک ‌شده است.

اعتیاد به تریاک عوارض جسمی و ‌روحی فراوانی از جمله رفتن به کما، حالت تهوع، استفراغ، پایین آمدن سرعت تنفس، توهم و هذیان، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، خطر ابتلا به هپاتیت، خطر خفگی، پارگی یا مسدود شدن رگ های خونی، احتمال ابتلا به بیماری های عفونی و ایدز و… می باشد.

افرادی که اعتیاد به دخانیات از جمله تریاک دارند، پس از مدتی بعد از مصرف دیگر احساس سرخوشی اولیه را نخواهند داشت؛ زیرا بدن آن ها به آن ماده عادت کرده و از خود مقاومت نشان می دهد. بنابراین اینگونه افراد مجبورند رفته رفته دوز مصرفی خود را بالا ببرند، همین مسئله باعث ایجاد عوارض شدیدتر روی بدن آن ها می شود.

مهم ترین عوارض کوتاه مدت مصرف تریاک

مهم ترین عوارض کوتاه مدت مصرف تریاک
مهم ترین عوارض کوتاه مدت مصرف تریاک

مصرف تریاک مانند مواد مخدر های دیگر، عوارض کوتاه مدتی تا ۸ ساعت بعد از مصرف و همچنین عوارض بلند مدت از خود نشان می دهد. عوارض کوتاه مدت تریاک عبارت اند از:

 • خشکی دهان
 • کاهش فشار خون
 • حالت تهوع و استفراغ
 • انقباض مردمک چشم
 • کاهش احساس درد بدن
 • سنگینی دست و پا
 • احساس گرما و گر گرفتگی

عوارض بلند مدت مصرف تریاک در افراد مختلف

عوارض بلند مدت این ماده مخدر در اثر استفاده طولانی مدت و بیش از حد در فرد نمایان می شود. این عوارض عبارت اند از:

 • کاهش فعالیت روده ها
 • یبوست
 • عدم تعادل در بدن و بی حسی
 • بی اشتهایی و کاهش وزن
 • تیرگی رنگ‌ پوست
 • به هم خوردن نظم قاعدگی در زنان
 • ضعیف شدن بدن در برابر بیماری های عفونی مانند ایدز
 • کاهش میل جنسی در مردان
 • به هم‌خوردن ساعت خواب و بیداری
 • کاهش انگیره
 • ایست قلبی
 • آسیب دیدن کلیه، کبد، ریه
 • و…

علائم نئشگی پس از مصرف تریاک

علائم نئشگی پس از مصرف تریاک
علائم نئشگی پس از مصرف تریاک

جالب است بدانید بسیاری از مواد مخدر های دیگر از تریاک ساخته می شوند؛ به همین دلیل است که تریاک را مادر مواد مخدر ها می نامند. همچنین این ماده از ترکیبات آلی و دارویی بسیاری ساخته شده است. دارو هایی که برای ساخت آن ها از تریاک استفاده شده است عبارت اند از  کدئین، مرفین، پاپلورین و…

عوارض تریاک مانند مواد مخدر های دیگر در اوایل اعتیاد به آن بسیار کم است اما بعد از مدتی طولانی و پس از استفاده بیش از حد، علائم آن به گونه ای افزایش پیدا می کند که به راحتی می توان متوجه نئشگی و خماری فرد شد.

همانطور که گفته شد، مصرف تریاک باعث ایجاد احساس سرخوشی، شادی و آرامش می شود. سپس بعد از مصرف مداوم بدن به آن وابستگی پیدا می کند و هربار دلش می خواهد بیشتر از دفعات قبل احساس آرامش و شادی را تجربه کند. به همین دلیل فرد معتاد ناچار است دوز مصرفی خود را رفته رفته بالاتر ببرد.

افرادی که در اثر مصرف بیش از حد تریاک اوردوز می کنند، بسیار شبیه به افرادی هستند که اعتیاد به هروئین دارند!

عوارض ترک یکباره تریاک

توصیه می شود افرادی که اعتیاد به دخانیات مانند تریاک دارند، به صورت سرخود و در خانه اقدام به ترک تریاک نکنند؛ زیرا در طول ترک ممکن است فرد دچار علائمی شود که خارج از کنترل خود باشد و این مسئله برای فرد خطرناک خواهد بود. خطراتی که در اثر ترک اعتیاد به تریاک ممکن است رخ بدهد شامل خطر اوردوز، استفراغ، توهم، خطر خودکشی، درد شدید و… باشد که می تواند سلامتی فرد را به خطر بیاندازد.

افرادی که در طول ترک مصرف تریاک استفراغ می کنند، امکان دارد به طور تصادفی محتوای معده خود را استنشاق کنند. به این اختلال آسپیراسیون گفته می شود که می تواند خطراتی مانند خفگی، ناراحتی قفسه ‌سینه و ذات‌الریه را به همراه داشته باشد. بنابراین ترک مصرف تریاک به صورت سرخود و بدون زیر نظر داشتن متخصصین کار دشواری است؛ پس حتما  باید با مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و با کمک متخصصان دوره ترک اعتیاد خود را بگذرانید. ما در احیا تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) همراه شما هستیم و پا به پای شما برای بهبود وضعیت بیماری همراه شما خواهیم بود. همین الان با ما تماس بگیرید.

باور های اشتباه مصرف تریاک

باور های اشتباه مصرف تریاک
باور های اشتباه مصرف تریاک

یک سری از باور های غلطی که در مورد مصرف تریاک در بین مردم باب شده است و همگی آن ها به شدت اشتباه هستند. این باور های اشتباه مصرف تریاک عبارتند از :

 1. مصرف کنترل شده تریاک باعث ایجاد اعتیاد نمی شود و هیچگونه مشکلی به وجود نمی آورد.
 2. کاملا کنترل شده و به اندازه تریاک مصرف می کنم تا معتاد نشوم.
 3. با یک بار مصرف تریاک هیچ مشکلی به وجود نمی آید.
 4. مصرف تریاک می تواند دوای بسیاری از بیماری ها و درد ها باشد.
 5. تریاک ماده ای است که هیچ عوارضی در ظاهر فرد ایجاد نمی کند.
 6. افرادی که تریاک می کشند، فقیر هستند!
 7. کشیدن تریاک فرد را پرانرژی می کند و میل جنسی را افزایش می دهد.
 8. کشیدن قلیان و سیگار هیچ ربطی به مصرف تریاک ندارد.
 9. مصرف تریاک در افراد ورزشکار هیچگونه مشکلی ندارد.
 10. تریاک یک چربی سوز عالی است و می تواند باعث لاغری در افراد شود.
 11. کشیدن تریاک کمک می کند فرد بتواند بهتر درس بخواند!!!
 12. تریاک باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود!!

نکات مهم عوارض تریاک و ترک اعتیاد به آن

برای ترک مصرف تریاک، باید از راه های درست، علمی و تایید شده استفاده کرد. بعد از اینکه تریاک ‌وارد بدن انسان می شود، می تواند تا ۴۸ ساعت در بدن باقی بماند و علائمی را از خود نشان دهد؛ بنابراین امکان دارد خطرات زیادی برای اندام های داخلی بدن داشته باشد.

بهترین راه برای ترک تریاک، کمک گرفتن از یک روانشناس باتجربه و مراجعه به مراکز ترک اعتیاد است. پس اگر قصد ترک این ماده مخدر را دارید، بهتر است یک حامی از طرف خانواده یا دوستان داشته باشید. پس از انجام تحقیقات بسیار سعی کنید بهترین جایی که از نظر وجود افراد حرفه ای و متخصص و همچنین شرایط محیطی تایید شده است را انتخاب کنید. اینگونه می توانید بدون ایجاد خطر و در سریع ترین زمان ممکن، بدنتان را از این ماده مخدر کاملا پاک کنید.

جمع بندی عوارض تریاک

در این مقاله از احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) مهم ترین عوارض تریاک را با هم بررسی کردیم. این عوارض ممکن است از سطحی تا شدید متغییر باشند و باعث ناخوشی زندگی روزمره فرد و اطرافیانش شوند. نکته بسیار  مهم این است که سعی کنید در خانه و بدون مراقبت تریاک را ترک نکنید! این ماده بشدت اعتیاد آور است و ترک در منزل می تواند خطرات بسیار جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد.

نظر شما درباره اعتیاد به دخانیات مختلف مثل تریاک چیست؟ آیا این ماده برای کاهش درد همیشگی مفید است؟ نظرتان درباره تاثیر تریاک بر کرونا چیست؟ می توانید سوالاتتان را در بخش نظرات از متخصصین ما بپرسید. همچنین برای ترک اعتیاد همیشگی و موثر، می تواند با ما در ارتباط باشید و به مرکز احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران) سر بزنید.

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
10 تا از بدترین و بهترین غذا ها برای ترک اعتیاد به دخانیات
مقاله بعدی
همه چیز درباره ترک متادون و راه های آن

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: اعتیاد به تریاک, تریاک, عوارض تریاک, مصرف تریاک

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.