پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

مدت زمان ترک تریاک چند روز است؟

folder_openتریاک, مقالات
comment3 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/05/11 – توسط : MHA007

مدت زمان ترک تریاک چند روز است؟ بررسی کامل روش های مختلف

مدت زمان ترک تریاک
مدت زمان ترک تریاک چند روز است؟

مدت زمان ترک تریاک

مدت زمان ترک تریاک با توجه به میزان درگیری فرد، نحوه مصرف سن او، وضعیت سلامت جسمانی و همچنین وابستگی روانی وی به این ماده مخدر تعیین می شود. معمولا ترک اعتیاد به تریاک حدودا 7 الی 14 روز کامل طول می کشد. این زمان برای ترک تریاک به نوعی همان زمان لازم برای دفع ماده مخدر بطور کامل از بدن است. در این زمان، بدن سعی می کند تمام عوارض کوتاه مدت تریاک و ترک آن را تحمل کند تا بدن بطور کامل از ماده مخدر پاک شود.

اما این زمان دقیقا چقدر است؟ در ادامه این مقاله از مقالات احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) همراه ما باشید تا به شما زمان دقیق ترک اعتیاد به تریاک را برای افراد مختلف بررسی کنیم.

چرا نیاز به ترک تریاک داریم؟ ضرورت ترک تریاک چیست؟

ضرورت ترک تریاک

ضرورت ترک تریاک

آسیب های مختلف با مصرف موقت یا دائمی تریاک ممکن است شامل حال شما شود. بیماران مبتلا به اعتیاد به مصرف مداوم تریاک، معمولاً آرامش روانی خاصی ندارند. این افراد به سختی می توانند با مشکلات مواجه شوند.

در بررسی های مختلف اثبات شده است که افرادی که به تریاک اعتیاد دارند، ممکن است در آینده ای نزدیک به دیگر مواد مخدر نیز اعتیاد پیدا کنند. این اعتیاد هنگامی می‌تواند اثرات جبران ناپذیری بر جای بگذارد که فرد بدون مصرف روزانه این ماده مخدر نتواند روز را سپری کند.

این مشکل در ادامه فرد را وادار می سازد تا مصرف این ماده مخدر را بیشتر و بیشتر کند. این مصرف روز افزون می تواند دوز محرک بدن را رفته رفته بالاتر ببرد؛ یعنی فرد بدون رساندن میزان دوز بالاتری نسبت به هفته‌ها یا ماه‌های گذشته، نمی تواند از لحاظ روحی ارضا شود. این افزایش دوز می تواند در آینده ای نه چندان دور، اثرات جبران ناپذیر زیادی بر جای بگذارد.

روش های مختلفی برای مصرف تریاک وجود دارند. برخی آن را خوراکی مصرف کرده و برخی دود آن را به درون سیستم تنفسی می کشند. در هر کدام از این روشها، ماده اصل تریاک وارد بدن می شود. این ماده در ادامه می تواند به شدت باعث از دست رفتن کنترل فردی شود. پس ما نیاز به این داریم که ترک اعتیاد به تریاک را به سرعت از بین ببریم؛ اما باید دانست که برای این کار چند روز زمان مورد نیاز است.

بررسی روش های ترک تریاک و مدت زمان هرکدام

روش های ترک تریاک و مدت زمان هرکدام
روش های ترک تریاک و مدت زمان هرکدام

روش های ترک تریاک و مدت زمان هرکدام

روش های مختلف برای ترک تریاک وجود دارد. مدت زمان ترک تریاک در هریک از این روشها با توجه به وضعیت جسمانی فرد و دیگر موارد تعیین می شود. مدت زمان ترک تریاک را در 3 مورد زیر مشاهده کنید:

1. ترک اعتیاد به تریاک با سم زدایی تدریجی

در سم زدایی تدریجی ما سه بخش اصلی را به صورت کامل در نظر می گیریم. در این سه بخش که عبارتند از روز سوم، روز ششم و روز دهم ترک، اثرات مختلفی را می توانیم مشاهده کنیم.

 • در روز سوم انواع درد و علائم در فرد ظاهر می شود. در این روز بهتر است پزشک متخصص همراه بیمار باشد و با دانستن تمام شرایط مورد نیاز وی، بهترین خدمات را ارائه کند.
 • در روز ششم ما روند درمان را خوب می پنداریم. میزان قابل توجهی از سم ماده مخدر تا این مرحله از بدن خارج شده است. در این روز اگر بدن از رژیم غذایی خوبی برخوردار نباشد، ممکن است ضعف بسیار شدیدی را تجربه کند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم رژیم غذایی مناسبی داشته و تمام ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن را به طور کامل به آن برسانید.
 • در روش تدریجی ترک تریاک، روز دهم روز پایانی شما محسوب می شود . می توانید از انواع داروهای مکمل برای کاهش میل مصرف دوباره مواد مخدر استفاده کنید که البته پیشنهاد می‌کنیم با توصیه پزشک این کار را انجام دهید.

2. ترک تریاک با سم زدایی فوق سریع

در این روش ما دوز مصرفی تریاک را بررسی کرده و نسبت به آن مدت زمان ۲ تا ۴ شب را برای بیمار تعیین می کنیم. البته در این دوره ممکن است درمان تا هفت روز هم طول بکشد، اما می‌توان از سه روز پایانی آن صرف نظر کرد؛ زیرا این ماده مخدر به طور کامل از بدن خارج شده است و فرد احساس زیادی برای مصرف دوباره ندارد.

 1. اگر دوز مصرفی فرد کمتر از یک گرم باشد، سم زدایی به مدت ۲ شب و ۳ روز انجام می‌شود.
 2. اگر دوز مصرفی بین ۱.۵ تا ۲ گرم باشد، فرد باید سه شب و چهار روز بستری شود.
 3. اگر دوز مصرفی بالای ۳ گرم باشد، فرد باید ۴ شب و ۵ روز بستری شود.

پس از این مدت اطمینان حاصل می‌شود که فرد دیگر تمایل به مصرف دوباره نخواهد داشت.

سم زدایی

در این مقاله میتوانید درباره سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد بیشتر بخوانید

3. مدت زمان ترک تریاک برای مصارف خوراکی و کشیدنی به تفکیک

به طور کلی تفاوت چندانی بین مصرف خوراکی و کشیدنی تریاک وجود ندارد. مدت زمان ترک تریاک برای هریک از این دو مورد، حدودا ۳ الی ۱۴ روز است. با توجه به اعتیاد شدیدی که تریاک در بدن فرد ایجاد می کند، رعایت مدت زمان پیشنهادی توسط پزشک متخصص بسیار مهم است.

سوالات متداول مدت زمان ترک تریاک

ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟
ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟

ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟

زمان لازم برای ترک تریاک بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله میزان و مدت مصرف، میزان و نوع وابستگی و روش ترک. در کل ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد.

تریاک یک ماده مخدر قوی است که برای ترک آن بهتر است با پزشک مشورت کنید. با این حال، طول زمان لازم برای ترک تریاک بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله:

 • میزان و مدت مصرف: مصرف بلندمدت و بیشتر مقدار تریاک می‌تواند موجب افزایش نیاز بدن به دارو شود و برای ترک آن زمان بیشتری نیاز باشد.
 • میزان و نوع وابستگی: وابستگی جسمی و روحی به تریاک بستگی به میزان و نوع مصرف دارد و زمان ترک ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد.
 • روش ترک: استفاده از روش‌های مختلف ترک، مانند تدریجی کاهش دوز، تجویز داروهای جایگزین و یا مشاوره روانشناختی می‌تواند زمان ترک را تحت تأثیر قرار دهد.

در کل، ترک تریاک ممکن است چند روز تا چند هفته زمان برداشته و به هر حال، ممکن است به دلیل عوارض جانبی و نیاز به مشاوره‌های پزشکی و روانشناختی، بهتر است که ترک تریاک تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

آیا ترک تریاک دارای عوارض جانبی است؟

بله، ترک تریاک می‌تواند با عوارض جانبی همراه باشد، مانند افسردگی، خودکشی، اضطراب، عصبانیت، خواب آلودگی، درد و اشتها به همراه افتادن.

آیا برای ترک تریاک بهتر است با پزشک مشورت کنیم؟

بله، بهترین روش برای ترک تریاک، تحت نظارت پزشک و با مشورت او است. پزشک می‌تواند به شما کمک کند که بهترین روش ترک را انتخاب کنید و به شما در صورت لزوم داروهای جایگزین و مشاوره‌های روانشناختی تجویز کند.

آیا می‌توان با روش کاهش تدریجی دوز تریاک را ترک کرد؟

پاسخ: بله، روش کاهش تدریجی دوز تریاک یکی از روش‌های معمول ترک تریاک است. در این روش، دوز تریاک به تدریج کاهش داده می‌شود تا بدن به تدریج به عدم وجود دارو عادت کند.

آیا تریاک می‌تواند باعث وابستگی شدید شود؟

پاسخ: بله، تریاک یکی از مواد مخدر قوی است که می‌تواند به سرعت به وابستگی منجر شود، از جمله وابستگی جسمی و روحی. به همین دلیل، استفاده از تریاک باید با احتیاط و تحت نظارت پزشک باشد و از مصرف طولانی مدت آن پرهیز شود. همچنین، توقف ناگهانی از مصرف تریاک ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی و وابستگی شدیدتر شود، بنابراین بهتر است تحت نظارت پزشک ترک تدریجی این ماده مخدر را انجام دهید.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران)، مهم ترین موارد مرتبط با مدت زمان ترک تریاک را بررسی کردیم. گفتیم که این ماده مخدر اثرات جبران ناپذیری روی بدن فرد می گذارد. پس بهتر است هرچه زودتر نسبت به ترک آن اقدام نمایید. در مصارف طولانی مدت، مدت زمان ترک تریاک قطعا بیشتر هم خواهد شد؛ اما این جدیت شما است که تعیین کننده این زمان حساس است.

بیایید با اقدامی کاملا آینده ساز، آینده خود و جامعه را به زیباترین شکل ممکن بسازیم. ما در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با در نظر داشتن تمام نیاز های شما برای ترک واقعی و بدون برگشت تریاک، بهترین شرایط را آماده کرده ایم. می دانید که ترک تریاک باید با روش های ویژه ای انجام پذیرد؛ پس پیشنهاد می کنیم اقدام به ترک تریاک در منزل نکنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان برای ترک تریاک، می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید. ما در احیا تازه بهترین خدمات را با بهترین نتیجه برای شما آماده کرده ایم؛ تضمین ترک اعتیاد دائمی و بدون برگشت از ما، قدم اول و تصمیم جدی از شما. منتظر تماستان هستیم.

درباره کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با داشتن مجوز رسمی از سازمان محترمه بهزیستی کشور ، فعالیت خود را در زمینه ترک اعتیاد به صورت اختیاری و اجباری پرداخته است .

شما دوستان عزیز میتوانید قبل از ثبت نام با مشاورین کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) در ارتباط باشید تا بهترین خدمات مشاوره ای اعتیاد را در اختیار شما بیماران گرامی بگذارند و مسیر پاکی شما را نشان دهند.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفه دیگر ما و مقاله دیگر ما درباره “روش ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد” اطلاعات کامل تری به دست آورید .

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

افرادی که تمایل بر برقراری ارتباط با مشاوران ما و یا پزشکان ما هستند  و یا نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد دارند ، میتوانند با یکی از روش های زیر اقدام به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد نمایند و یک قدم بزرگ برای آینده زندگی خود و خانواده عزیزشان برداشته باشند .

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای رنجبر :

tel: 09122687608

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

5/5 - (2 امتیاز)
مقاله قبلی
کوکائین؛ خطرناک تر از آنچه که فکرش را بکنید!
مقاله بعدی
ترک اعتیاد هروئین – ترک اعتیاد هرویین
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک تریاک, زمان ترک تریاک, مدت زمان ترک تریاک

پست های مرتبط :

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار مریم تقدس
  مریم تقدس
  1401-01-24 02:35

  ممنونم از این مقاله کامل و مفیدی که قرار دادید . توانستم سم زدایی را یاد بگیرم کنار مدت زمان ترک تریاک
  خواستم بپرسم شما ترک اعتیاد اجباری هم دارید ؟ میتوانید بیاید برادرمو از خانه ببرید ؟

  پاسخ
  • خواهش میکنم دوست عزیز ، بله لطفا تماس بگیرید

   پاسخ
  • آواتار باران
   باران
   1402-06-23 12:52

   سلام وقتتون بخیر ترک شیره سخت تر است یا تریاک؟
   کسی ک چند وقت شیره مصرف میکرده بعد به تریاک اومده ترکش راحت تر از شیره است؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.