ترک اعتیاد به تریاک

folder_openمقالات
comment1 دیدگاه
کمپ ترک تریاک تهران
کمپ ترک تریاک تهران

بیشتر افراد فکر میکنن تریاک را میتوانند به یکباره ترک بکنند ، اما اینگونه نیست !. اگر شما فردی هستید که چندین سال است تریاک مصرف میکنید ، به یقین وابستگی شدیدی به مصرف تریاک پیدا کرده اید . این را بدانید که ترک مصرف تریاک به صورت ناگهانی ممکن است عوارض جبران ناپذیری مصل تپش قلب ، اسهال ، درد عضلانی و در مواد دیگر به سکته قلبی ختم شود .

برای همین ما به شما دوستان عزیز پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به ترک اعتیاد به تریاک ، آن را حتما تحت نظر پزشک و یا مشاوردرمانی انجام دهید تا در بلند مدت و یا حتی کوتاه مدت صدمه های جبران ناپذیری نبینید .

طبق معمولا ، برای ترک اعتیاد به تریاک در ابتدا باید اراده قوی ای داشته باشید و این روند را در ابتدا تحت نظر پزشک و مشاوره متخصص انجام دهید. برای این منظور تعداد زیادی از درمانگاه ها و کمپ های ترک اعتیاد تریاک ایجاد شده اند تا این مشکل را برای شما رفع نمایند ، اما تعداد کمی از آنها هستند که از روش های اصولی و استاندارد روز دنیا برای ترک تریاک استفاده میکنند.ما در ادامه برخی از روش های ترک تریاک را به شما عزیزان می آموزیم ، پس با ما همراه باشید .

ترک اعتیاد تریاک

به تریاک

تریاک یکی از دسته مواد مخدر های قدیمی می باشد که در دسته های مواد افیونی قرار گرفته است .در گذشته از مواد افیون دار به خاطر داشتن مورفین ، برای تسکین درد هایی مثل بدن درد ، سردرد ، دندان درد و … استفاده میکردن که حتی این مواد برای افزایش دهنده قوای جنسی نیز پر استفاده بود . شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “مواد افیونی چیست” درباره این نوع ماده اطلاعات کسب نمایید .

شما در قدم اول نیاز به یک اراده قوی برای ترک اعتیاد تریاک داشته باشید و مابقی آن را به پزشک و یا مشاوره های با تجربه و حرفه ای بسپارید تا او برای شما این کار را به خوبی انجام دهد .در قدم بعدی باید رابطه خود را با افرادی که با آن ها به مصرف این ماده میپرداختید قطع بکنید . شما عزیزان در دوره ترک اعتیاد به تریاک نباید در محل هایی که به مصرف می پرداختید حضور داشته باشید .

همچنین سعی کنید ارتباطتان را با افرادی که به شما انگیزه ترک میدهند بیشتر نمایید ، شما میتوانید با افرادی که در گذشته این ماده را مصرف میکردن و حال ترک کردن و یک زندگی پاک و موفق برای خود ساخته اند در ارتباط باشید.

فواید تریاک

در کشور عزیزمان مصرف تریاک رایج ترین ماده مخدر در بین مردم می باشد ، زیرا پس از مصرف تریاک باعث ایجاد حس شادی و سرحالی موقت به انسان دست می یابد ، به همین علت برای ایجاد این حس و حال دوباره ، دست به مصرف مجدد این ماده اعتیاد آور میزنید .

مصرف پیاپی از ماده تریاک باعث بوجود آمدن بیماری هایی از جمله اختلال در تنفس ، سوء تغذیه ، مشکلات قلبی ، فشار خون و…در فرد مصرف کننده می باشد .بهترین فواید ترک اعتیاد به تریاک ، از بین رفتن علائم ترک می باشد ، البته این را هم باید در نظر بگیریم که از بین رفتن علائم ترک در بیماران رابطه مستقیم با دوره ترک و اعتیاد آنها دارد ، یعنی هرچه دوره ترک بیمارانی که در حال ترک تریاک هستند کمتر باشد ، مشکلات جسمی ای که برای وی به وجود امده نیز بسیارکمتر خواهد شد و امکان بازگشت روحیه و بدن فرد به اول آن بیشتر می باشد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که ترک تریاک باید بسیار آرام و آهسته صورت بگیرد و اگر این روند به صورت یکباره و بدور از نظر پزشک و مشاوران درمان صورت بگیرد ، ممکن است باعث سکته قلبی در فرد بشود .برای این که بتوانید به ان بدن سالم و با نشاط قبلی خود برسید . در روند ترک تریاک باید سختی های دوران ترک و علائم خماری را نیز بشناسید تا بتونید به خوبی با آنها مقابله بکنید .

تریاک
ترک تریاک

درمان اعتیاد به تریاک

ما در این مقاله به شما دوستان عزیز ، روش های درمان اعتیاد را توضیح میدهیم ، از جمله این روش ها عبارتند از :

 • سم زدایی تریاک به روش UROD
 • درمان اعتیاد به تریاک به روش سنتی
 • ترک اعتیاد به روش یابویی
 • درمان اعتیاد به تریاک با بستری شدن در کلینیک های ترک اعتیاد
 • ترک اعتیاد به تریاک با دارو

بهتر می باشد برای ترک درست این موادمخدر با رعایت تمام نکات مثبت و مهم در روند ترک ، از روش بستری شدن در کلینیک های ترک اعتیاد استفاده نمایید تا زیر نظر پزشکان و مشاوران درمان که همیشه همراه شما هستند تا اتمام دوره ترک ، روند ترک راشروع بکنید ، ما در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه ، بعد از اتمام دوره درمان تریاک فرد ، بیمار را رها نمیکنیم و همچنان کنار آن با دوره های گروه درمانی ، مشاوره و ارتباط با مشاوران ما به صورت 24 ساعته در هفته کنار شما خواهیم ماند ، زیرا امکان بازگشت فرد به سمت مصرف مجدد این ماده بسیار بالا می باشد .

داروی ترک اعتیاد به تریاک

اولین مورد پیشنهاد شده به فرد بیمار تریاک ، داروی ترک اعتیاد می باشد که از طرف افراد مختلفی به فرد معرفی می شود و انواع زیادی دارد . بسیار از افراد داروهای اعتیاد آور دیگری را نادانسته  برای فرد تجویز میکنند که یکی از معروف ترین آنها داروی متادون می باشد ، اگر فرد بداند که این داروهایی که برای ترک اعتیاد بدون نسخه پزشک تجویز می شود چه عوارضی دارد اصلا سمت این دارو ها نمی روند ، این دارو ها باعث می شود رفت از چاله ای به چاه بیوفتد و عوارض جبران ناپذیری دارد ، شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “متادون چیست” درباره این دارو بیشتر اطلاعات کسب نمایید .

(در این مقاله میتوانید درباره “درمان های غیر دارویی اعتیاد” بیشتر بخوانید)

یکی از اشتباهات رایج بین افراد ، جاگذین کردن متادون به جای تریاک می باشد که این موضوع کاملا اشتباه می باشد . تنها فایده ای که متادون در بدن دارد این است که اگر فرد تا امروز این ماده را مصرف میکرد دچار هپاتیت ب می شد و حداقل ایدز نمیگرفت !! 🙂

ترک اعتیاد به تریاک در منزل

اعتیاد به ماده مخدر تریاک ، یکی از بزرگترین مشکلات حال حاضر جامعه می باشد که افراد زیادی از مردم دست به گریبان با آن هستند . مردم در مرحله اول به دنبال روشی برای ترک اعتیاد در منزل خود هستند زیرا فکر میکنن چون به راحتی گرفتار این بیماری شدن ، به راحتی هم میتوانند این ماده را از بدن خود خارج و آن را ترک نمایند و بدون اطلاعات کافی از عوارض این کار به سمت آن روی می آورند. (شما دوستان میتوانید با رفتن به صفحه “3 روش ترک اعتیاد در خانه” درباره این موضوع بیشتر بخوانید) .

اعتیاد به تریاک باعث افت هوشیاری ، خارش ، کاهش تنفس و انقباض مردمک چشم را دارد پس نتیجه میگیریم که ترک ناگهانی آن بدون قرار گرفتن در نظر پزشک و بدون تجویز آن ، بسیار خطرناک است که سکته قلبی و مغزی را به همراه خود دارد.

ترک اعتیاد تریاکروش های ترک اعتیاد به تریاک

همینطور که در بالا به شما عزیزان این روش ها را نام بردیم ، حال میخواهیم آن را گسترده در و کامل تر به شما بگوییم ، با ما همراه باشید :

 • ترک تریاک به روش سنتی :

  در این روش فرد بیمار روزانه مصرف خود را کاهش می یابد تا در نتیجه آن به صفر برسد ، این روش یکی از پر استفاده ترین روش ها برای ترک اعتیاد تریاک می باشد.

 • ترک تریاک به صورت ناگهانی(یابویی):
  در این روش فرد بدون جایگذین کردن موادی و یا کاهش روزانه مصرف ، به صورت کامل تریاک را ترک میکند ، به این روش ، ترک یابویی نیز میگویند.
 • سم زدایی به روش UROD :
  جدید ترین راه برای ترک اعتیاد به تریاک، سم زدایی به روش UROD می باشد . روش این سم زدایی به شکل دارویی می باشد که فرد با مصرف داروی آنتاگونیست به مقدار زیاد استفاده  می شود . بیشتر بیماران در این مرحله تحمل درد و خماری را ندارد ، به همین خاطر در زمان مصرف فرد بیمار بیهوش می شود تا درد کمتری را تحمل بکند.
 • ترک اعتیاد تریاک درخانه با مصرف بوپرنوفین یا ب2:
  ترک کردن به این روش درد و خماری را به صورت چشم گیری کاهش می دهد و همچنین امکان بازگشت بیمار به سمت اعتیاد مجدد کمتر می باشد.
 • بستری شدن در مرکز ترک اعتیاد:
  در این روش ، فرد بیمار زیر نظر پزشک و مشاوران اعتیاد خود ، در کمپ های ترک اعتیاد بستری می شود و روند ترک آن شروع می شود .همچنین در این مراکز در صورت نیاز به پزشک و پرستاران ، روانکاوی به همه به راحتی در دسترس می باشد . از سوی دیگر به خاطر این که فرد در یک مرکز حفاظت شده قرار دارد و زیر نظر می باشد ، خود به خود از مواد اعتیاد آور دور خواهد ماند. اگر فرد در زمان ترک، به دارو و یا قرص خاصی نیاز داشت ، این موارد در آن مرکز وجود دارد.

دوستان عزیز که تمایل دارید بیشتردرباره ترک اعتیاد به تریاک مطالعه کنید ، میتوانید با رفتن به صفحه “بهترین و آسان ترین راه برای ترک اعتیاد به تریاک” بیشتر مطالعه کنید .

12 روز خماری در زمان ترک اعتیاد تریاک

در روند ترک اعتیاد به تریاک ، در 12 روز ابتدایی فرد از لحاظ روحی و جسمی دوچار شرایط بسیار قرار میگیرد که در این مرحله بعضی از افراد مجدد به سمت مصرف روی می آورند تا  به حالت تعادل جسمی و فکری برسند ، در این مرحله فرد در حالت خماری شدیدی قرار میگیرد . با گذشت این 12 روز و تحمل این درد ها و سختی ها ، فرد میتواند دوباره به زندگی خود بازگردد و مراحل آخر ترک را پیگیری نمایند.

علائم خماری ترک تریاک

 • احساس نا امنی و ناخوشی
 • شکاک بودن
 • حمله های هیجانی و ترس شدید
 • با این که فضا گرم می باشد ، فرد سردش می شود و لرز دارد
 • اسهال
 • استفراغ
 • مشکلات عروقی
 • بیخوابی یا بد خوابی شدید
 • بی حوصله بودن بی اندازه فرد و همش احساس خستگی کردن
ترک مصرف تریاک
ترک مصرف تریاک

ترک مواد مخدر تریاک

بر اساس گزارهای انجام شده از طرف سازمان مبارزه با مواد مخدر ، اعلام شده است که 65 درصد مصرف مواد مخدر را تریاک و مشتقات آن تشکیل می دهد . این نوع مواد مخدر رتبه ایران را در کشور عزیزمان ایران دارد . ترک این ماده علائم ناخوشایند و ناراحت کننده ای ممکنه برای فرد به وجود آورد . برای ترک اعتیاد به تریاک ، باید به صورت قدم قدم پیش برود و نباید به صورت ناگهانی آن را ترک کرد .در روند ترک افراد باید از مواد مغذی و مفیدی استفاده بکنند .استفاده از پروتئین و شیر به همراه سبزیجات و میوه ها باعث می شود نیرو از بین رفته فرد به بدن برگردد.

چرا تریاک یک ماده مخدر است باید آن را ترک کرد؟

تریاک با داشتن مواد خطرناک و اعتیاد آور باعث می شود تا کارکرد مغز مختل شود و اختیار کامل آن را از  فرد بگیرد.موادی که از تریاک وارد بدن می شود تا 48 ساعت داخل بدن فرد مصرف کننده باقی میماند و باعث می شود تا سیستم دفایی فرد بسیار ضعیف و در ادامه خسارت های جبران ناپذیری برای آن باقی بگذارد.حس و حال خوب و آرام بخش تریاک فقط 3 الی 4 ساعت بر روی بدن باقی میماند و بعد از آن عوارض خود را نمایان میکند.

درباره ما

کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه با داشتن مجوز رسمی از سازمان محترم بهزیستی ، با فعالیت در زمینه ترک اعتیاد به صورت اجباری و اختیاری ، به شما عزیزان ساکن شهرتهران خدمت میکند.

شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “ثبت نام در کمپ” روند ثبت نام را شروع نمایید .

افرادی که تمایل بر برقراری ارتباط با مشاوران ما و یا پزشکان ما هستند  و یا نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد دارند ، میتوانند با یکی از روش های زیر اقدام به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد نمایند و یک قدم بزرگ برای آینده زندگی خود و خانواده عزیزشان برداشته باشند .

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای اشکان اربابی :

tel: 09192849430

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

5/5 - (1 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , ,

پست های مرتبط :

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار حسن زاده
  حسن زاده
  1401-06-29 16:36

  یکی از راه های ترک تریاک رو معرفی کردید که من با پشتیبانی شما تونستم برادرمو ترک بدم عالی بودید ممنونم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.