تاثیرات شدید و عجیب هروئین بر قلب

folder_openمقالات
comment1 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/08/24 – توسط : MHA007

تاثیرات شدید و عجیب هروئین بر قلب در استفاده های کم و زیاد

تاثیرات هروئین بر قلب
تاثیرات هروئین بر قلب

تاثیرات هروئین بر قلب

تاثیر هروئین بر قلب انسان همانند تاثیر آن بر دیگر ارگان های بدن غیر قابل انکار است. این ماده مخدر می تواند مستقیما باعث از بین رفتن عملکرد طبیعی قلب شود. پس از اولین ورود هروئین به بدن، این ماده می تواند عملکرد خطرناک خود را به نمایش بگذارد. چه بسا در استفاده های طولانی مدت، این ماده می تواند هم باعث کاهش هوشیاری شما در مواقع غیر مصرف شده و هم باعث افزایش ریسک ابتلا به بیماری های مختلف قلبی شود. در ادامه این مطلب از مقالات احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) همراه ما باشید تا شما را با اثرات شدید هروئین بر قلب انسان آشنا کنیم.

هروئین چرا روی قلب تاثیر منفی می گذارد؟

اثر منفی هروئین بر قلب

این ماده مخدر، یکی از مواد کاملا غیر قانونی است. به همین دلیل، در موارد بسیاری مشاهده می شود که افراد پس از مصرف این ماده، دچار گرفتگی عروق در بخش های مختلفی از بدن می شوند. به این دلیل که این ماده ممکن است به خوبی حل نشود یا به محض ورود به بدن، لخته شود. گرفتگی عروق هم یک شوک عصبی بسیار شدید به قلب وارد می کند که در نهایت منجر به سکته یا نامنظم شدن بازه سیستول و دیاستول (ضربانات منظم و متناوب قلب) می شود.

هروئین معمولا به شکل تزریقی وارد بدن می شود و به سرعت به گردش خون می رسد. در گردش خون، اولین مسیری که این ماده مخدر طی می کند، به سمت سلول های بدن یا قلب است. این مسیر اگر به سمت قلب منتهی شود، به سرعت باعث افزایش ریسک ابتلا به مشکلات قلبی مختلف خواهد شد.

حتی اگر این ماده مستقیم به سمت قلب نرود هم باز هم با تاثیر روی دیگر ارگان های بدن، باعث افزایش خطرات قلبی خواهد شد. فرض کنید سیستم بدنی شما با همئوستاز (تعادل مایعات و گردش خون مناسب) مناسبی فعالیت می کند. این ثبات سیستم بدنی نباید آسیب بیند تا هم جلوی آسیب به ارگان های مختلف گرفته شود و هم به قلب فشار زیادی وارد نشود.

اما با مصرف هروئین، این سیستم کاملا دچار اختلال می شود. به این صورت که پس از ورود آن به بدن و گردش خون، به بدترین شکل ممکن، قلب و دیگر ارگان ها تحت تاثیر قرار می گیرند. فشار فزاینده ای که وارد قلب می شود، می تواند باعث افزایش ریسک بیماری های قلبی شود. بطور دقیق تر، در ادامه این بیماری ها و خطرات را بررسی می کنیم.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “4 مرحله برا ترک هروئین” درباره روش های ترک این ماده مخدر بیشتر اطلاعات کسب نمایید .

هروئین چرا روی قلب تاثیر منفی می گذارد؟
هروئین چرا روی قلب تاثیر منفی می گذارد؟

معرفی اثرات بد و شدید هروئین بر قلب انسان

اثرات بد و شدید هروئین بر قلب

هروئین با ورود به بدن و حرکت به سمت قلب، تمام آنچه که قلب از آرامش و تعادل یونی در بدن نیاز دارد را برهم می ریزد! این خود باعث می شود تا قلب هم تحت فشار قرار بگیرد و هم بازدهی پمپاژ خون توسط آن به خوبی برقرار نشود. بطور کلی، 6 عارضه بسیار مهم برای قلب پس از مصرف هروئین وجود دارد. این عوارض عبارت اند از:

1. برادی کاردی پس از مصرف هروئین

برادری کاردی یکی از انواع مشکلات قلبی است که با مصرف هروئین ممکن است پیش بیایید. در این مشکل، قلب بطور کامل یا ناقص از عملکرد طبیعی خود فاصله می گیرد. در درازمدت با مصارف طولانی، ممکن است هروئین هم باعث افزایش خطر برادی کاردی شود و هم بروز این خطر، بشدت خطرناک باشد.

2. اتساع عروق در مصارف کوتاه و طولانی مدت

در مصارف کوتاه و بلند مدت، این قلب است که تحت فشار زیادی قرار می گیرد. حال برای پمپاژ خون، قلب این فشار زیاد را به رگ های متصل هم منتقل می کند. این فشار زیاد در درازمدت یا کوتاه مدت، می تواند باعث افزایش اتساع (گشاد شدگی) عروق شود. این مشکل هم خود باعث کاهش فشار خون در مواقع حساس مثل استرس یا فعالیت بدنی خواهد شد.

3. ریتم بطنی نامنظم قلب

دهلیز ها و بطن های قلب بطور منظم فعالیت می کنند تا به بهترین شکل پمپاژ خون انجام بپذیرد. حال با مصرف هروئین، ریتم بطنی منظم قلب بهم خواهد ریخت. می دانیم که بطن ها خون را به سراسر بدن پمپ می کنند؛ حال اگر این پمپ شدن به خوبی انجام نشود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلم است که خونرسانی به بافت های مختلف بدن به خوبی انجام نمی شود.

4. فعالیت غیر طبیعی قلب با مصرف هروئین

فعالیت قلب شامل سیستول و دیاستول است؛ این فعالیت ها توسط دهلیز ها و بطن ها صورت می گیرد و نهایتا، خون از طریق عروق متصل به قلب، به بافت ها خواهند رسید. با مصرف هروئین، تاثیر شدیدی روی فعالیت طبیعی قلب مشاهده می شود.

این تاثیر بد می تواند در دراز مدت هم باعث افت و افزایش غیر قابل کنترل فشار خون و هم باعث ضخیم شدن دیواره قلب شود.

5. فیبریلاسیون دهلیزی

فیبریلاسیون دهلیزی یکی از مشکلات مهم قلبی است که با مصرف هروئین ممکن است پیش آید. این مشکل ممکن است در ادامه باعث کاهش فعالیت مناسب دهلیز ها شود که باعث افت بازدهی عملکرد قلب خواهد شد. این مشکل قلب پس از مصرف هروئین می تواند باعث کاهش پمپاژ موثر خون توسط قلب شود.

6. تاکی کاردی بطنی پس از مصرف هروئین

مشکل فقط برای دهلیز ها نیست! بطن ها هم ممکن است دچار مشکل شوند و این مشکلات می توانند هم باعث کاهش بازدهی مناسب قلب شوند و هم باعث کاهش خونرسانی مفید به بافت های مختلف بدن. علاوه بر این، ممکن است عملکرد بد قلب روی دیگر ارگان ها هم تاثیر بگذارد و آن ها را هم مستعد عملکرد نامناسب کند.

معرفی اثرات بد و شدید هروئین بر قلب انسان

برای ترک اعتیاد به هروئین چه کنیم؟

ترک اعتیاد به هروئین

ترک اعتیاد هروئین باید تحت مراقبت کمپ های مخصوص انجام شود. این ماده بدلیل اعتیادآوری بسیار زیاد، باید تحت نظارت پزشکان و پرستاران ترک شود. به همین خاطر، در استفاده های مختلف، این ماده از بدترین مواد مخدر شناخته می شود که در کشورمان بسیار هم پرطرفدار است!

متاسفانه اعتیاد به هروئین سن و سال نمی شناسد. به این صورت که این ماده توسط نوجوانان، جوانان، افراد میانسال و حتی سالخورده ها هم مصرف می شود. اما بیشتر میزان مصرف این ماده در افراد نوجوان و جوان دیده می شود.

در این مقاله شما دوستان عزیز میتوانید درباره “6 راه کمک به ترک اعتیاد نوجوانان” را برسی نمایید.

ترک اعتیاد به هروئین با بررسی های مختلف و میزان اعتیاد شما سنجیده می شود. نحوه ترک این ماده مخدر به این شکل است که باید تمامی اقدامات زیر نظر پزشک انجام شوند. همچنین مراقبت های ویژه از بیمار در ابتدای ترک و در حین آن باید لحاظ شود تا کمترین خطر برای ایشان پیش آید.

احیاء تازه، بعنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران، همواره همراه شما است تا بهترین خدمات را با بهترین امکانات و بهترین هزینه در اختیار شما عزیزان قرار دهد. با توجه به مراقبت های دلسوزانه پرسنل درمانی ما در کمپ، شما می توانید با خیالی راحت اقدام به ترک نمایید.

همچنین در کمپ ما، هدف اصلی سلامتی روح و جسم شما است؛ پس برنامه های مختلف تغذیه ای، ورزشی و تفریحی برای عزیزان در نظر گرفته شده است. اگر دانستن خطرات هروئین برای قلب روی شما اثرات تحول دهی خلق کرده است، می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

دوستان عزیز میتواند با رفتن به صفحه”ترک اعتیاد” درباره این موضوع به صورت کامل بخوانید.

برای ترک اعتیاد به هروئین چه کنیم؟
برای ترک اعتیاد به هروئین چه کنیم؟

جمع بندی

در این مقاله از مقالات احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) به بررسی کامل اثرات هروئین و مصرف آن بر قلب انسان پرداختیم. گفتیم که این ماده مخدر می تواند علاوه بر افزایش ریسک فعالیت نامنظم قلب، باعث ایجاد فعالیت های غیر قابل کنترل با درمان های مختلف هم شود. برای مثال، تاکی کاردی و برادی کاری پس از مصرف هروئین بسیار شایع اند.

اگر به این ماده مخدر خطرناک اعتیاد دارید یا کسانی را می شناسید که اینگونه اند، همین الان با ما تماس بگیرید. ما بعنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران، همواره همراه شما هستیم تا بهترین انتخاب را برای شما رقم بزنیم. زندگی سالم در گرو تصمیمات زیبایی است که هم اکنون با کمک مشاوره صحیح و اصولی با در نظر داشتن سلامت جسمی و فردی بر می گزینید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رهایی همیشگی از دام اعتیاد، با ما تماس بگیرید.

درباره ما

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه واقع در تهران ، یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری می باشد که میتوانید با خیال راحت ، خودتان و یا عزیزانتان که به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد را ثبت نام نمایید و یک زندگی پاک ، بدور از اعتیاد را هدیه بگیرید .

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .سم زدایی بدن

هروئین

اعتیاد آوری هروئین چقدر است ؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
کمپ ترک اعتیاد در تهران
مقاله بعدی
روش های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: تاثیر هروئین روی قلب, قلب هروئین, هروئین

پست های مرتبط :

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.