پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

6 راه کمک به ترک اعتیاد نوجوانان

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

6 راه کمک به ترک اعتیاد نوجوانان

ترک اعتیاد نوجوانان
ترک اعتیاد نوجوانان

در این مقاله به 6 راه کمک به ترک اعتیاد نوجوانان برای کمک به ترک اعتیاد و دستیابی به زندگی پاک می پردازیم ، ترک اعتیاد نوجوانان یکی از بزرگ ترین دغدغه ها در جوامع امروزی است. برای مثال انجمن ریه آمریکا متعهد شده است که به آموزش، راهنمایی و جلوگیری از مصرف دخانیات و نیکوتین توسط نسل بعدی کمک کند. این امر بسیار مهم است؛ زیرا نزدیک به 95 درصد از افراد سیگاری اولین سیگار خود را قبل از 21 سالگی امتحان می کنند. در ادامه این مطلب ترک اعتیاد به دخانیات ، همراه احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) باشید تا بتوانیم همه با هم به سمت داشتن آینده ای سالم و پاک قدم برداریم.

نوجوانان و علل سیگار کشیدن

با اعلام اخیر اداره فدرال، سیگار های بخار(سیگار های الکترونیکی) و همچنین مصرف دگیر دخانیات در بین نوجوانان و کودکان بسیار شایع شده است. در ادامه مطالبی را به شما خواهیم گفت که نه تنها با فرزندان خود در مورد خطرات اعتیاد به دخانیات صحبت کنید، بلکه در صورت رضایت، آن ها را ترک اعتیاد اختیاری تشویق کنید و به آنها کمک کنید تا ترک کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که بچه ها محصولات تنباکو را برای اولین بار برمی دارند و مصرف نیکوتین را شروع می کنند. برخی از آن دلایل ممکن است شما را شگفت زده کنند! همچنین ممکن است آن ها با دوستان بد خود یاد گرفته باشند که سیگار بکشند یا دیگر دخانیات را مصرف کنند. به هر حال باید بیاموزید که چگونه با نوجوانان خود در مورد پرهیز از مصرف سیگار صحبت کنید. شاید کار از کار گذشته باشد و شما خودتان تشخیص دهید که فرزندتان دچار اعتیاد به دخانیات شده است. باید در این مرحله بدانید که برای به ترک اعتیاد نوجوانان چه باید بکنید. در ادامه با احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد اختیاری در تهران) باشید تا درباره سیگار کشیدن جوانان بیشتر بدانید.

درباره “سیگار های الکترونیکی” بیشتر بخوانید

برنامه NOT برای نوجوانان چیست؟

Not on Tobacco® (NOT)  برنامه ترک سیگار داوطلبانه انجمن ریه برای نوجوانان 14 تا 19 ساله است. در طول برنامه 10 هفته ای، شرکت کنندگان یاد می گیرند که دلایل سیگار کشیدن، جایگزین های سالم برای مصرف دخانیات و افرادی که از آن ها حمایت می کنند را بشناسند. این انجمن کار بسیار شایسته ای انجام داده است. زیرا همه می دانیم که سن 14 تا 19 برای نوجوانان، از حساس ترین سنین طول عمر آن ها است!

در این برنامه که از اسم آن نیز معلوم است، هیچ اجباری بر روی نوجوانان برای ترک اعتیاد اجباری وجود ندارد! آن ها خود تصمیم می گیرند تا برنامه ترک اعتیاد اختیاری را در پیش بگیرند. همچنین یاد می گیرند که سیگار و یا دیگر دخانیات، حال آن ها را خوب نمی کند!

در مطلب دیگری از احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران)، برخی از اعتقادات و انکار های افراد مبتلا به دام اعتیاد را برای شما گفتیم. این اعتقادات در بین نوجوانان و جوانان می توانند تشدید شوند! بعنوان مثال به برخی از این انکار ها اشاره می کنیم و راه حل برخورد با هر یک از آن ها را نیز می گوییم:

ترک اعتیاد در نوجوانان
ترک اعتیاد در نوجوانان

1. هیچکس مرا دوست ندارد! پس من هم سیگار می کشم تا در خلوت خودم لذت ببرم.

یکی از بدترین و شایع ترین مشکلات در نوجوانان، احساس عدم محبوبیت وی در خانواده است! این مشکل در بین دوستان فرزند شما نیز وجود دارد. شاید آن ها در برخورد با یکدیگر اینگونه حس نکنند، اما در خانواده و جوی صمیمی، کوچک ترین بدرفتاری را به نشانه عدم محبوبیت خود می دانند.

کاری که شما باید در این موارد بکنید این است که به آن ها اطمینان دهید که آنان را دوست دارید. اینگونه احساس به محبت و یا رهایی روح را در خارج از خانواده جستجو نمی کنند. این مراقبت ها راهی برای پیشگیری اعتیاد نوجوانان به مواد مخدر است. البته اگر دیدید نوجوانی به اعتیاد دچار شده است یا بعنوان تفریح نیز مصرف می کند، باز هم این اطمینان را به او بدهید تا احساس کند برای دیگران مهم است.

2. من مشکلات زیادی دارم و تنها راه رهایی از دغدغه آن ها، مصرف مواد مخدر است!

باوری کاملا اشتباه و بشدت رایج در نوجوانانی که سیگار می کشند و یا دیگر مواد مخدر را مصرف می کنند. شما می توانید آن ها را براحتی قانع کنید. زیرا آن ها نیاز به آرامش دارند؛ نوجوانان در برهه ای از زمان قرار دارند که دغدغه های فراوانی روبروی آن ها است.

یکی از بزرگ ترین دغدغه های آن ها نیز درس و کنکور و شغل آینده است. به آن ها اطمینان دهید که اگر تمام مشکلات دنیا هم روی سرشان خراب شود، باز هم کنارشان هستید و از آن ها حمایت می کنید.

3. من اگر بخواهم از الان بدن روی فرمی داشته باشم، باید سیگار بکشم!

باور اشتباه دیگری که به سراغ نوجوانان می آید، این است که با سیگار کشیدن می توانند بدن بسیار روی فرمی داشته باشند! شاید در اولین دفعات مصرف این حس به آن ها دست دهد. زیرا بدن بشدت دچار کم آبی می شود و برای جبران آن آب، آب زیر پوست فرد کشیده می شود. این امر باعث می شود آن ها حس کنند که لاغر تر و جذاب تر شده اند!

در حالی که اینگونه نیست. مطالعات نشان داده است افرادی که سیگار می کشند یا اعتیاد به دخانیات دارند، بیشتر از هر فرد دیگری احتمال مبتلا شدن به سرطان های مختلف را دارند. این در حالی است که افرادی که سالم زندگی می کنند و همیشه ورزش را از روز های خود حذف نمی کنند، بسیار زندگی پاک تر و با برنامه تری دارند و شادمانی بخشی از وجود آن ها است.

4. اگر من سیگار بکشم، بسیار خفن دیده می شوم!!!

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین عوامل اعتیاد نوجوانان و همچنین بزرگ ترین مانع برای ترک اعتیاد نوجوانان این مورد است! در این تفکر آن ها فکر می کنند که با مصرف مواد مخدر و یا سیگار کشیدن، بسیار با کلاس دیده می شوند و بر جذابیت آن ها اضافه می شود!

اینگونه نیست دوست نوجوان من! شما نیاز به اثبات خود به دیگران با راه هایی غیر معمول ندارید. آیا فردی که زندگی سالم دارد و ورزش و تغذیه مناسب از برنامه های روزانه او هستند برای شما جذاب تر است یا فردی که درگیر اعتیاد به مواد مخدر های مختلف است و لبخند سیاهی دارد؟

درباره “فواید سیگار” بیشتر بخوانید

5. من افکار بدی دارم؛ مصرف مواد مخدر باعث می شود من به آن ها فکر نکنم!

باید بدانید که تمام انسان های سالم روی کره زمین، عقل و قدرت تفکر دارند! این مغز که بالاترین عضو حیاتی در بدن ما است، روزانه بیش از 2000 فکر مختلف را در خود می چرخاند! این ما هستیم که تصمیم می گیریم به کدام یک از آن ها اهمیت دهیم و کدام یک را بیرون کنیم.

به گفته احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری و اختیاری تهران) ، این دلیل مانع ترک اعتیاد نوجوانان نیز می شود. به این صورت که آنان تمایلی به ترک اعتیاد اختیاری ندارند. زیرا آنان تصور می کنند که اگر یک روز مصرف دخانیات را قطع کنند، افکار منفی به زندگی آن ها سرازیر می شوند و تمام دنیای آن ها خراب می شود!

اما اینگونه نیست. شما براحتی می توانید با برنامه ریزی و کار های درست در طول روز، یک زندگی شاد، بدون استرس و دغدغه های اضافی و کاملا سالم داشته باشید.

6 راه کمک به ترک اعتیاد نوجوانان
6 راه کمک به ترک اعتیاد نوجوانان

6. من از سیگار نکشیدن در جمع دوستانم که آن ها می کشند، خجالت می کشم!

این دلیل یکی از مرموز ترین دلایل است! زیرا کمتر نوجوانی به شما خجالتش پیش دوستانش را بیان می کند. این امر باعث می شود آن ها در برابر وسوسه های دوستان ناباب خود بسیار آسیب پذیر باشند. همین امر سبب می شود براحتی اولین مصرف دخانیات را تجربه کنند.

به گفته احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) متاسفانه مصرف دخانیات برای همین یک بار نیست. این مواد با ورود به بدن، تمام مکانیسم های یک بدن سالم را مختل می کنند. همچنین باعث می شوند فرزند شما نتواند فکر مصرف دوباره را از سر خود بیرون کند.

برای رفع این مشکل بهتر است فرزند خود را قانع کنید. نفرستادن او به جمع دوستان کاری اشتباه است! شما باید باور فرزند خود را درست کنید که نه تنها خود او دخانیات مصرف نکند، بلکه در کمک به ترک اعتیاد نوجوانان اطراف خود نیز سهیم باشد. با آن ها روراست باشید و تا جایی که می توانید منطقی و آینده نگرانه صحبت کنید. آن ها بزرگ شده اند و صحبت های کودکانه برای آن ها زیاد جوابگو نیست!

درباره “مهم ترین علل گرایش نوجوانان به مصرف سیگار در جامعه امروزی” بیشتر بخوانید

جمع بندی کمک به ترک اعتیاد نوجوانان

ترک اعتیاد نوجوانان یکی از بزرگ ترین مسائل در دنیای مصرف مواد مخدر و ترک اعتیاد به دخانیات است. نوجوانان در سنین حساسی قرار دارند و اگر شما اکنون به داد آن ها نرسید، ممکن است آینده ای ناگوار برای خودشان رقم بزنند.

در این مطلب از احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) راه های مقابله با انکار ها و باور های اشتباه نوجوانان را به شما گفتیم. امید است بتوانید در کمک به ترک اعتیاد نوجوانان هر روز بیشتر سهیم باشید. اگر نیاز به کمک دارید، با متخصصین حاذق ما در تماس باشید.

راه های تماس و ارتباط با ما

برای برقراری تماس صوتی با مشاوران میتوانید از فهرست سایت “ثبت نام در کمپ” کلیک کرده وبا مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید ، همچنین میتوانید از همان صفحه برای ما پیام بگذارید تا ما با شما تماس حاصل نماییم ، برای ارتباط سریعتر با ما میتوانید از “صفحات مجازی” ما را دنبال نمایید و به ما پیام دهید . 

به امید پاکی و سلامت همه جامعه بشری

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
اثر مواد مخدر بر مغز و بدن انسان
مقاله بعدی
کمپ ترک اعتیاد در تهران
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک اعتیاد جوانان, ترک اعتیاد در جوانان, ترک اعتیاد در نوجوانان, ترک اعتیاد نوجوانان

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.