ترک اعتیاد کوکائین – کمپ ترک اعتیاد کوکائین تهران

folder_openترک اعتیاد, مقالات
commentبدون دیدگاه

ترک اعتیاد کوکائین

ترک اعتیاد کوکائین
ترک اعتیاد کوکائین

کوکائین چیست؟

کوکائین محرک بسیار قوی سیستم عصبی مرکزی است که میزان وابستگی بالایی دارد. پودری سفید رنگ و شفاف با طعم تلخ است که از برگ های گیاهی به نام اریتروکلیسون کوکا که در آمریکای جنوبی وجود دارد، تهیه می شود. این ماده اغلب به دو صورت کریستالی و پودری در دسترس قرار دارد. مصرف کوکائین مستقیم روی مغز اثر می گذارد و سبب تحریک و ترشح دوپامین خواهد شد. به همین سبب ترک کوکائین دشوار به حساب می آید.

فروشنده های کوکائین اغلب آن ها را با موادهایی مانند نشاسته و پودر تالک و یا بعضی از موادهای خنثی مانند پروکائین که بی حس کننده موضعی می باشند، مخلوط می کنند. به همین دلیل است که مصرف کنندگان از ترکیبات کوکائینی که مصرف می کنند، باخبر نیستند.

مصرف کوکائین بر ساختار زندگی فرهنگی و اجتماعی و همچنین عاطفی فرد تاثیرگذار خواهد بود. این امر تاثیر بدی می گذارد و باعث بی اعتمادی اطرافیان، سردرگمی و آشفتگی می شود.

بیشتر بخوانیم

در مقاله “ترک اعتیاد به کوکائین” بیشتر بخوانید .

مصرف کوکائین به چه صورت است؟

به صورت جویدنی، تزریقی، کشیدنی و استنشاقی کوکائین قابل مصرف است.

روش استنشاقی رایج ترین روش هاست. در ابتدا با وسیله ای همانند تیغ کوکائین را کاملاً پودر می کنند. سپس با استفاده از یک تکه کاغذ لوله شده آن را از بینی بالا می کشند. در این روش کوکائین از طریق مخاط بینی و شش ها جذب خون می شود و در نهایت وارد مغز خواهد شد.

در روش تزریقی، مواد به درون سیاهرگ و مستقیماً وارد خون می شود. برخی از پودرهای کوکائین را به لب ها و دندان ها می مالند تا از طریق مخاط دهان آن را به مصرف برسانند.

مدت زمان ماندگاری کوکائین در بدن مصرف کننده چقدر است؟

پس از مصرف کوکائین حتی اکر دوز مصرفی پایین باشد، بلافاصله این ماده اثر می گذارد و امکان دارد طی چندساعت دوام پیدا کند. اگر اندکی از کوکائین هم مصرف شود، فرد حالت سرخوشی را دارد و با ادامه مصرف به تدریج بدن نسبت به کوکائین تحمل پیدا می کند.

مدت بروز اثرات ماده کوکائین به میزان دوام آن و روش مصرف کوکائین بستگی خواهد داشت. در روش استنشاقی از طریق بینی حالت سرخوشی و شادابی معمولاض آهسته تر صورت می گیرد. ولی می تواند پانزده الی سی دقیقه پایدار بماند.

بیشتر بخوانید

در این مقاله درباره “ترک اعتیاد کوکائین و کراک” بیشتر بخوانید.

(ترک اعتیاد کوکائیم و کران)

عوارض خطرناک و شدید جسمی و روانی مصرف کوکائین

 • تنگی رگ های خونی
 • تعریق های شدید
 • لرزش دست
 • گشادگی مردمک چشم
 • افزایش فشارخون
 • اسپاسم فشارخون
 • از دست دادن اشتها
 • اختلالات  خواب
 • نارسایی قلبی
 • از دست دادن قوای جنسی
 • خونری ریزی بینی
 • سرخوشی بیش از حد
 • توهمات لامسه
 • از دست دادن تمرکز
 • افسردگی
 • آرامش غیرعادی

چند مورد از خطرات مصرف کوکائین

مصرف این ماده مخدر خطراتی را به همراه دارد و بسیاری از مصرف کنندگان دچار این خطرات و آسیب ها می شوند که هیچگونه آشنایی با آن ها ندارند. در ادامه چند مورد  از عوارض مصرف کوکائین را نام خواهیم برد:

 1. بهم ریختگی روحی و روانی
 2. نوسانات خلقی
 3. افزایش وزن

علائم ترک کوکائین چیست؟

 1. احساس پوچی
 2. استرس و اضطراب و بیقراری
 3. احساس ناراحتی شدید
 4. تمایل به مصرف مجدد کوکائین
 5. احساس خشم

علائم ترک کوکائین از  یک الی هفت روز بعد از ترک و مصرف آن بروز داده می شود. علائمی که رخ می دهد اختلالاتی همچون مشکلات روانی را در پی دارد که میل فرد را به مصرف مجدد افزایش می دهد. اگر شخص مصرف کننده از مصرف کوکائین محروم بماند علائمی مثل احساس افسردگی، خواب آلودگی، تشویش و… بروز می دهد.

نکته: پس از هشت ساعت مصرف کوکائین، در آزمایش ادرار نشان داده خواهد شد.

تشخیص فرد کوکائینی

افرادی که مصرف کننده کوکائین هستند، احساس سرخوشی شدید می کنند و انگار در ابرها سیر می کنند. در نهایت احساس خوشنودی فراوانی در آن ها ایجاد خواهد شد. این افراد احساس انرژی بسیاری دارند و هوشیاری آن ها نیز افزایش پیدا می کند. در نهایت اشتهای آن ها به تدریج کاهش یافته و به خواب نیاز کمتری پیدا می کنند.

مصرف کوکائین در فرد اعتماد به نفس کاذبی را فراهم می آورد و امکان دارد کارهای غیرقابل تصوری را انجام دهد. این ماده فرد را بسیار پرحرف می کند و همچنین هذیان های فراوانی و بی ربطی را می زند که ممکن است قابل درک نباشد. اغلب اوقات توهمات لامسه و شنوایی و بینایی در فرد رخ خواهد داد. حتی افرادی هم وجود دارند که مصرف کننده کوکائین، احساس اضطراب حادی دارد که گاهی به حد هراس شدید می رسد.

تمامی این آثار پس از سی الی شصت دقیقه از بین خواهد رفت. به دلیل از بین رفتن اثربخشی زودهنگام فرد ناچار است هر نیم تا یک ساعت مجدد کوکائین مصرف کند.

پس از مصرف کوکائین چه اتفاقاتی روی می دهد

همانطور که گفته شد کوکائین ماده ای محرک است که بلافاصله پس از مصرف و ورود به بدن وارد مغز می شود. درون مغز انسان ها مرکزی وجود دارد که در صورت هرگونه تحریک، سبب بروز احساس سرخوشی در  شخص می شود. یعنی در این مرکز مغز ماده ای ترشح خواهد شد به نام دوپامین. بنابراین مصرف کوکائین باعث می شود که دوپامین مدت زمان بیشتری در فواصل میان سلول های مغزی باقی بماند. در نهایت باعث می شود که فرد احساس رضایت و سرخوشی زیادی را به دست بیاورد.

مصرف کوکائین عواملی رخ می دهد که به شرح ذیل اند

 • دمای بدن و ضربان قلب بالا می رود
 • سوخت و ساز (متابولیسم) بدن افزایش می یابد
 • عروق خونی منقبض خواهد شد
 • رگ های خونی تنگ می شوند و جریان خون در آن ها به سختی صورت می پذیرد

روش های صحیح ترک کوکائین

ترک این ماده مخدر می توان گفت بسیار دشوار است و معمولاً افرادی که به کوکائین وابستگی دارند، نمی توانند به راحتی آن را ترک کنند. با توجه به اینکه کوکائین قدرت بالایی دارد ترک آن در منزل و با روش های ترک سنتی قابل درمان نیست.

برنامه ترک کوکائین به صورت سم زدایی تدریجی می باشد که بهترین راه ترک کوکائین نیز شناخته شده است. فرد بیمار با توجه به علائم ترک مواد کوکائین می بایست تحت نظر روان شناس و پزشک متخصص اعتیاد خود را درمان کند تا از نتایج خوبی برخوردار شود.

کمپ ترک اعتیاد کوکائین تهران

کمپ ترک اعتیاد کوکائین تهران بهترین راه ترک کوکائین مراجعه به کمپ ترک اعتیاد و مشاوره گرفتن از متخصصین و پزشک روان درمان است. کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ های واقع در شهرتهران می باشد که زیر نظر سازمان محترم بهزیستی شروع به فعالیت به ترک اعتیاد به صورت اجباری و ترک اعتیاد اختیاری کرده است .

تماس با ما

شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به یکی صفحه “ثبت نام در کمپ” یک قدم بزرگ برای پاکی خود و اطرافیانتان بردارید ، همچنین کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) دارای مشاوره آنلاین و حضوری نیز می باشد که میتوانید از همان صفحه اقدام نمایید.

پیج اینستاگرام مارا دنبال نمایید

ما در آپارات نیز فعالیت داریم مارا دنبال نمایید

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , , ,

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست