پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

folder_openمقالات
comment2 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد
مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد، یکی از مشکلاتی است که پس ترک هر نوع ماده مخدری بسته به ویژگی ها و عوارض آن ماده، ممکن است در افراد مختلف به وجود بیاید. به طور کلی اکثر مواد مخدر ها اختلالاتی را در عملکرد جنسی افراد به‌وجود می آورند. این اختلالات می تواند پس از ترک شدت پیدا کند و تبدیل به یک مشکل بزرگ شود. در این مطلب از احیاء تازه(بزرگ‌ترین مرکز ترک اعتیاد تهران) در مورد مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد و راه های درمان آن صحبت می کنیم؛ پس همراه ما باشید.

باور اشتباه درباره استفاده از مواد مخدر

اکثرا تمامی مواد مخدر ها باعث به وجود آمدن اختلالات جنسی می شود. بسیاری از افراد فکر می کنند برای داشتن یک رابطه جنسی خوب، باید دوباره شروع به استفاده از دخانیات بکنند. در حالی که راه های زیادی برای درمان مشکلات جنسی پس از ترک اعتیاد وجود دارد.

بسیاری از افرادی که اعتیاد به دخانیات دارند، قبلا به دلیل داشتن مشکلات جنسی مانند زود انزالی یا کاهش میل جنسی اقدام به مصرف کردند و به مرور زمان دچار اعتیاد شدند. مواد مخدر به دلیل خاصیت آرام بخش و تسکین دردی که دارند، باعث از بین بردن اضطراب در حین رابطه جنسی می شوند و انزال را به تاخیر می اندازند. به همین دلیل است که افرادی که اعتیاد به دخانیات دارند تصور می کنند بخاطر مصرف مواد توانایی جنسی آن ها بالا رفته و می توانند لذت بیشتری را تجربه کنند!

یک سری از مواد مخدر مانند شیشه نیز باعث افزایش پیدا کردن شدت لذت و برانگیختگی جنسی می شود و مصرف کنندگان به استفاده مداوم آن ترغیب می شود. در واقع افرادی که اعتیاد به دخانیات دارند با تصور اینکه همیشه این اثرات بسیار مثبت و تاثیر گذار خواهند بود، هیچگونه تصمیمی برای ترک نمی گیرند. در صورتی که اگر از عوارض مصرف طولانی مدت مصرف مواد مخدر خبر داشتند، هرگز دست به چنین کاری نمی زدنند!

مصرف مواد چه تاثیری روی رابطه جنسی شما خواهد گذاشت؟

درمان مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد
درمان مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

با استفاده مداوم مواد مخدر نه تنها توانایی جنسی فرد افزایش نمی یابد، بلکه دچار بی میلی جنسی خواهید شد. این مشکل به خصوص پس از مصرف مداوم ترامادول و همزمان داشتن اعتیاد به شیشه بدتر خواهد شد. در واقع مواد مخدر بخاطر به دلیل داشتن خاصیت آرام بخش و همچنین تحریک بیش از حد مواد محرک، باعث می شوند سیستم عصبی تحریک جنسی پس از مدتی ضعیف شود و میل جنسی فرد به شدت کاهش یابد.

تمامی مواد مخدر ها چه از نوع صنعتی باشد یا سنتی، روابط جنسی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند و کار به جایی خواهد رسید که فرد بدون مصرف آن ها نمی تواند هیچگونه رابطه جنسی برقرار کند! این مشکل می تواند در ادامه زندگی واقعا خطرناک باشد. می تواند یک لحظه تصور کنید که اگر نتوانید بدون دغدغه و نگرانی رابطه جنسی را تجربه کنید، چه بلایی سر آدم می آید!

خطر بازگشت دوباره اعتیاد به دخانیات در فرد

پس از اینکه فرد دوره درمان اعتیاد خود را شروع کرد، میل جنسی او نیز به حالت قبلی باز خواهد گشت اما مانند دوران مصرف مواد، دیگر از رابطه جنسی طولانی مدت خبری نیست و حتی ممکن است فرد در زمان بسیار کوتاهی به انزال برسد. این مسئله برای فردی که خود و شریک جنسی اش به رابطه طولانی عادت کرده بودند، بسیار دشوار است و همین امر ممکن است فکر مصرف دوباره در فرد را به وجود آورد.

در چنین شرایطی مقابله با وسوسه و‌ مراقبت های بعد از ترک بسیار حائز اهمیت است و فرد باید به صورت اصولی آن ها را کنترل کند. اگر نمی توانید این وسوسه ها و تحریکات خود را کنترل کنید، می توانید با مرکز مشاوره احیاء تازه(بهترین کمپ ترک در تهران و شهرری) تماس بگیرید و درخواست ترک اعتیاد اختیاری را سفارش دهید.

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

مشکلات جنسی بعد اعتیاد
مشکلات جنسی بعد اعتیاد

گفتیم که مواد مخدر می توانند تمام روح و جسن انسان را تغییر دهند! این تغییر می تواند در ادامه منجر به مشکلات جبران ناپذیری بشود. رابطه جنسی اگر با سلامت جسمی و روحی دو طرف همراه نباشد، قطعا باعث آسیب دیدن هر دو فرد خواهد شد. در ادامه، مهم ترین مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد را بطور مفصل بررسی خواهیم کرد.

 • اکثر متخصصان به افرادی که دوره درمان اعتیاد خود را شروع کردند توصیه می کنند قبل از برقراری رابطه جنسی، حتما با روانشناس خود مشورت کنند؛ زیرا برخی از متخصصان داشتن رابطه جنسی تا ۶ ماه الی یک سال پس از ترک اعتیاد را ممنوع می دانند و معتقدند داشتن رابطه جنسی بلافاصله بعد از ترک اعتیاد باعث به وجود آمدن وسوسه مصرف دوباره می شود.
 • برخی دیگر از متخصصان توصیه می‌کنند افراد می توانند به صورت محدود رابطه جنسی برقرار کنند؛ یعنی نباید آمیزش جنسی کامل همراه با دخول داشته باشند و توصیه می شود به جای برقراری رابطه جنسی کامل همراه با ارگاسم به استمناء متقابل، ماساژ عاطفی، حمام حباب و… پرداخته شود. در این شرایط می توانید بدون داشتن دخول، رضایت شریک جنسی خود را با نوازش جنسی و همچنین تحریکاتی مثل تحریک با دست به دست آورید.
 • همیشه به یاد داشته باشید که احساسات خود را در مواقعی که رابطه جنسی برقرار می کنید با همسرتان و همچنین روانشناس در میان بگذارید. بیان احساساتی مانند احساس شرم و گناه در حین رابطه جنسی ناموفق، به شما این امکان را می دهد که توانایی همدلی و‌ درک متقابل داشته باشید. همین مسئله به شما در کاهش اضطراب و رابطه بعدی تان کمک می کند. در واقع بسیاری از مشکلات جنسی به دلیل داشتن تجربه ناموفق رابطه جنسی قبلی به وجود می آید و باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می شود. پس بهتر است علاوه بر اینکه روی سلامت جنسی خود کار می کنید، از بیان احساسات خود نیز خجالت نکشید.

میتوانید از این قسمت درباره تحقیقات جالب روی تاثیر اعتیاد بر افسردگی را مطالعه نمایید .

درمان مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

باور اشتباه درباره استفاده از مواد مخدر
باور اشتباه درباره استفاده از مواد مخدر

همانطور که گفته شد، در صورتی که اختلال جنسی درمان نشود، هر لحظه امکان بازگشت به دوران اعتیاد در افراد وجود دارد؛ بنابراین بهتر است برای جلوگیری از این خطر، از روش های درست درمان اختلالات جنسی استفاده‌ کنید. به بیانی دیگر، باید چندین جلسه مشاوره جنسی پیش روان شناس داشته باشی. برای این منظور، به روان پزشک مراجعه کنید یا با مراجعه به ارولوژیست با تجربه در زمینه اختلالات جنسی، دوره های درمانی را آغاز کنید.

لازم به ذکر است که انجام درمان ها در اولین روز های پس از ترک می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید با دریافت اطلاعات کاملی از پزشک خود، درمان شوید. علاوه بر این، از تجربیات وی استفاده کنید تا در رابطه جنسی بعدی بتوانید نقص هایی که بخاطر ترک اعتیاد بر جای مانده است را برطرف کنید.

اگر می خواهید به یک مرکز معتبر و کامل مراجعه کنید و مشکل خود را با راحتی در میان بگذارید، می توانید به احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) مراجعه کنید. متخصصین و پزشکان ما آماده خدمت رسانی به شما هستند.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم درباره مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد، باور های اشتباه درباره استفاده از مواد مخدر، تاثیر مصرف مواد روی رابطه جنسی، خطر بازگشت دوباره اعتیاد در فرد، مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد و درمان مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد صحبت کنیم.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، مشکلات جنسی یکی از مشکلاتی است که پس از ترک اعتیاد ممکن است فرد را تحت فشار قرار دهد. اما این مشکل نیز مانند مشکلات دیگر، با کمک گرفتن از روانشناسان و متخصصان در این حوزه قابل درمان است. احیاء تازه(معتبر ترین مرکز ترک اعتیاد تهران) این امکان را برای شما فراهم کرده است که بهترین خدمات مشاوره ای را با کمک روانشناسان دریافت نمایید. فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
همه چیز درباره ترک متادون و راه های آن
مقاله بعدی
تفاوت اعتیاد جسمی و اعتیاد روانی در چیست؟
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: مشکلات جنسی, مشکلات جنسی بعد از اعتیاد

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • شما مشاوره جنسی بعد از ترک اعتیاد هم برای بیماران میگذارید ؟

  پاسخ
  • بله دوست عزیز
   شما میتوانید بعد از ترک کامل ، از خدمات مشاوره ما به صورت رایگان بعد از ترک برخوردار شوید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.