پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

13 راه برای ترک اعتیاد به شیشه و برسی آن

folder_openترک اعتیاد, مقالات
comment15 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/03/13 – توسط : MHA007

در این مقاله ما قصد داریم تا 13 راه برای ترک اعتیاد به شیشه و برسی آن را برسی نماییم و راه های ترک اعتیاد به شیشه را بدانیم و به صورت کامل به شناخت متامفتامین و یا همان مواد مخدر شیشه اطلاعات کامل تری کسب نماییم .همانطور که میدانید ،بهترین قدم و مقدماتی ترین راه برای ترک اعتیاد به یک نوع مواد مخدر ،شناخت آن می باشد تا بتوانید با علمی که دارید ، به ترک اعتیاد شیشه و یا سایر مواد های مخدر بپردازید .پس با سایت کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه همراه باشید تا این موارد را به صورت تخصصی برسی و در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

شیشه
شیشه چیست ؟

شیشه یا متامفتامین چیست؟

نام علمی ماده مخدر شیشه ، مت آمفیتامین است که ساخته شده از ماده صنعتی به نام متامفتامین که این دارو ها ماده های محرک بسیار قوی ای هستند ، تاریخ اولین ساخت ماده شیشه در سال 1887 میلادی بود که برای درمان برخی از بیماری ها مثل افسردگی ، چاقی و بیش فعالی به کار میرفت . مت آمفتامین بسیار قوی و تولید آن نیز بسیار راحت تر از دیگر مواد مخدر است ، اولین بار از آن در زمان جنگ جهانی دوم برای ژاپنی ها ساخته شد که از آن برای بهبود و آماده ساختن سربازان جنگی ، رفع خستگی و گرسنگی به کار میرفت .

شیشه یا متامفتامین قوی ترین ماد مواد می باشد که در جوانان با نام های “کرانک” ، “مت” و “آیس” شناخته میشود .قرص های شادی بخش (اکستازی) نیز یکی از همین ماده ها میباشد. این ماده در صنعت پزشکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد که این نوع ماده قانونی میباشد و با نام “ذزوکسین” با تجزویز دکتر روانه داروخانه ها میشود اما نوع غیر قانونی آن در آزمایشگاه های غیرمجاز درست میشود که آن همان “شیشه” است و در خیابان ها به فروش غیر قانونی میرسد که آن کاملا با نوع پزشکی فرق میکند .

شیشه ،نام اصلی این مواد آیس به معنای یخ می باشد. دلیل اصلی نام گذاری این مواد این است که چون در مجاورت حرارت قرار می گیرند همانند یخ بخار می شوند. شیشه در رده آمفتامین ها است و خاصیت محرکی دارد.

فردی که به مصرف شیشه روی می‌آورد درابتدا علایمی را تجربه می‌کند که به طور کاذب برای او جاذبه دارد، اما سپس دچار بی‌خوابی کابوس و کاهش اشتها می‌شود. با تداوم مصرف شیشه، تنفس و ضربان قلب افزایش می‌یابد و فشارخون و دمای بدن بالا می‌رود. فرد مصرف‌کننده شیشه تحریک پذیر و پرخاشگر می‌شود و احتمال دارد به هر خشونتی دست بزند.اضطراب، گیجی، لرزش اندام‌ها، تشنج و در آخر ایست قلبی و مرگ از جمله عوارض مصرف شیشه است. مصرف مداوم و دراز مدت شیشه موجب سوء ظن و توهم، خشونت، کاهش شدید قوه حافظه، توهم‌های شنوایی و بینایی شده و افسردگی و جنون آنی و بسیاری از اختلالات عصبی را به دنبال دارد.

مواد مخدر شیشه چگونه ساخته میشود؟

شیشه ماده  مصنوعی میباشد که برخلاف دیگر مواد مخدر مثل هروئین ، ماری جوانا ، تریاک ، کوکائین و … منبع و ریشه طبیعی در زمین ندارد و کاملا مصنوعی در آزمایشگاهی های غیر قانونی تولید و به پخش میرسد . این نوع آزمایشگاه ها که به آن آشپزخانه نیز میگویند ممکن از در زیرزمین منازل ، کارگاه ها و یا هتل و مسافرت خانه های باشند . نحوه ساخت این ماده نیز در هر آزمایشگاهی تفاوت دارد و حتی  ترکیبات شیمایی استفاده شده در این ماده نیز با هم فرق دارند و از تنوع بالایی استفاده شده است .

این ماده زمانی با یکدیگر ترکیب شوند و پخته شود یک ماده شیمایی بسیار قوی ای تولید میشود که ممکن از ماه ها و سال ها تاثیر  آن روی محلی که در آن ساخته شده بجا بماند . از آنجایی که این نوع ماده فرار و  شعله وری زیادی دارد ، ممکن است بروز سانحه آتش سوزی در این مکان رخ دهد .

از طرف دیگر ترکیب کردن این نوع مواد ها ممکن است خطراتی جدی و رفع نشدنی برای سازندگان شیشه داشته باشد و در صورتی که حتی از حوادث فیزیکی جان سالم پیدا کنند ، دوچار بیماری هایی مثل در سینه ، تنگی نفس ، سرفه و سرگیجه و اختلال در تنفس پیدا کنند.

مواد شیشه
مواد شیشه چگونه ساخته می شود ؟

روش مصرف شیشه :

 • تزریق
 • دود کردن
 • از راه بینی
 • خوراکی

بلافاضله بعد از مصرف شیشه فرد مصرف کننده به حالت روانی می رسد که نام آن را راش یا فلش می گویند اثرات این حالت فقط چند دقیقه می ماند آن را ارگاسم روانی هم می نامند

کشیدن یا تزریق شیشه اثرات را سریع تر از روش های دیگر بر روی جسم و روان پدیدار می کند در حدود تا ثانیه اثرات بر روی بدن پدیدار می شود

مصرف شیشه از راه بینی یا به صورت خوراکی مصرف کننده را بیشتر از دوحالت تزریق و دود کردن به ارضا نمی رسانند

در روش مصرف به صورت تزریق کردن اثرات بعد از 5 الی 10 ثانیه پدیدار می شود و در روش مصرف از راه بینی 3 تا 5 دقیقه و در حالت خراکی 15 تا 20 دقیقه طول می کشد .

آیش یا یخ همان شیشه قابل دود کردن می باشد که در دهه 1980 رواج یافت این نوع مواد بسیار خالص است و با استفاده از وسیله پیپ شیشه ای و تقریبا مشابه به کراک مصرف می شود و دود حاصل از آن بدون بو است.

بعد از مصرف ایس باقی مانده باقی مانده آن را دوباره جمع آوری و استفاده می کنند

در تمام روش های مصرف مواد شیشه وارد جریان گردش خون شده و به مغز ما می رسد و بر سیستم اعصاب تاثیر می گذارد اثرات مصرف شیشه 4 تا 24 ساعت باقی می ماند.

عوارض کوتاه مدت مواد شیشه :

مواد مخدر شیشه

 • افزایش ضربان قلب
 • فشار خون
 • تغییر ریتم تنفس
 • تغییر رنگ چهره به رنگ قرمز
 • متصاعد شدن بوی شیمیایی از تنفس آن ها
 • تعریق بیش از حد
 • تکلم سریع
 • اختلال و ناتوانی در به خواب رفتن
 • تهوع و استفراغ
 • حس ترس
 • اسهال
 • داغ شدن بدن و تب
 • از درست دادن اشتها
 • کم شدن وزن بدن
 • تحریک پذیری و عصبی بودن
 • گیجی و پریشانی

عوارض بلند مدت مخدر شیشه :

 • از دست دادن حافظه
 • اینچاد اختلال در به یاد آوری
 • روان پریشی
 • بدبین شدن به همه کس
 • بد بینی به همه چیز
 • در بلند مدت مصرف کنندگان تصور می کننده که تحت تعقیب هستند
 • احساس خستگی همیشگی
 • افسردگی و اضطراب
 • نوسانات اخلاقی
 • تشنج
 • بی قراری
 • بهم ساییدن دندان ها
 • پوسیدگی دندان ها
 • زخم های پوستی و آکنه
 • خارش
 • آسیب دیدن اندام های داخلی بدن
 • پایین آمدن مقاومت بدن در برابر بیماری ها
 • کمبود مواد معدنی و ویتامین ها
 • آسیب رسیدن به ریه ها کلیه ها و کبد
عولرض شیشه
عولرض شیشه

عوارض بعد از مصرف مواد مخدر شیشه ؟

شیشه ، به روش آزاد سازی دو نوع ماده در مغز به نام های “دوپامین” و “نوراپی نفرین” است که باعث هوشیاری سیستم عصبی مرکزی بدن میشود . در دوز بالای شیشه باعث ایجاد سرخوشی و شادی بیش از هد شده و در دوز های خیلی بالاتر از آن ممکن است برقراری پارانویا و یا رفتار های عجیب غریب در انسان نمایان شود .

در دوز پایین شیشه ، باعث افزایش هوشیاری و گرسنگی و خستگی را از بین میبرد که در تاریخچه بالا گفته شده در زمان جنگ جهانی دوم بر روی سربازان استفاده میشده است. با مصرف شیشه قلب تند تر کار خود را انجام میدهد و ضربان قلب به شدت بالا میرود . این رویه ، فشار خون را افزایش میدهد و درجه حرارت بدن را نیز بالاتر میبرد.

مصرف شیشه بسیار خطرناک میباشد زیرا با مصرف آن این ماده روی اعصاب مرکزی ، خستگی و گرسنگی را از بین میبرد و تا مصرف بعدی و دوباره ی مواد . معتادان به شیشه ممکن است روز ها یا هفته ها بعد از مصرف احساس گرسنگی و خستگی نداشته باشند و به فعالیت خود ادامه دهند تا وقتی که این مشکل در بدن یا مغز از حالت خود خارج شود و از کار بی افتد .

افرادی که در مهمانی ها یا پارتی های شبانه از این ماده استفاده میکنند ؛ ممکن است آنقدر به رقص و فعالیت خود ادامه دهند که از حال بروند.

ترک شیشه
ترک شیشه

ترک اعتیاد شیشه

ترک اعتیاد شیشه یک فرایند پیچیده است که نیازمند تلاش و صبر بسیار است. این فرایند می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلفی انجام شود، اما در همه روش‌ها، اعتیاد به شیشه به‌عنوان یک بیماری مورد بررسی قرار می‌گیرد و به بیمار کمک می‌شود تا رویای ترک اعتیاد را به واقعیت تبدیل کند.

برای ترک اعتیاد به شیشه، ابتدا باید از مصرف این ماده جدا شد. این فرایند ممکن است با اعراض و مشکلات متعددی همراه باشد، بنابراین بهتر است با مشاوره پزشک یا متخصص اعتیاد، این فرایند را شروع کنید.

پس از جدا شدن از شیشه، باید برای کنترل اعراض و افزایش احساس رضایت و شادی از روش‌های مختلفی استفاده کنید. این شامل تغذیه سالم، ورزش، تمرینات روان‌شناختی و درمان دارویی ممکن است.

همچنین، مشاوره و پشتیبانی از خانواده و دوستان نیز می‌تواند به شما در ترک اعتیاد به شیشه کمک کند. در نهایت، برای موفقیت در ترک اعتیاد شیشه، باید به صبر و تلاش خود اعتماد کرده و با اراده قوی و روحیه مثبت به این مسیر پایبند بمانید.

در فرایند ترک اعتیاد به شیشه، افراد نیاز دارند که از دسترسی به شیشه برای خود مسدود کنند. برای این منظور، ممکن است لازم باشد تغییراتی در رفتار و روش زندگی ایجاد کنند. به عنوان مثال، می‌توانند از دوستانی که مصرف شیشه می‌کنند، دوری کنند و با افرادی که از مصرف مواد مخدر خودداری می‌کنند، وقت بگذرانند.

علاوه بر این، درمان‌های دارویی مختلفی برای ترک اعتیاد به شیشه وجود دارد. این درمان‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: درمان‌هایی که برای کاهش علائم انسدادی (تعریق، اضطراب، عصبانیت) استفاده می‌شوند و درمان‌هایی که برای کمک به بیمار در کنترل تشنگی و نیاز به شیشه استفاده می‌شوند. این درمان‌ها ممکن است شامل داروهای ضداضطراب، ضد افسردگی، ضد تشنج، و نیز موادی که می‌توانند کمک کنند که بدن از مواد مخدر خارج شود باشند.

همچنین، بهترین روش برای ترک اعتیاد به شیشه، مشاوره با متخصصان اعتیاد است. این متخصصان می‌توانند به بیمار کمک کنند تا با اعراض انسدادی و تشنجی مواجه شوند و راه‌های موثر برای کنترل این علائم را به آنها آموزش دهند. همچنین، متخصصان اعتیاد می‌توانند با بیمار به یک برنامه درمانی مناسب برای ترک اعتیاد به شیشه بپردازند.

به طور کلی، ترک اعتیاد به شیشه یک فرایند طولانی و پیچیده است که در این فرایند، بیمار نیاز دارد که با تلاش و تمرین مداوم به تدریج از مواد مخدر وابسته شود و به زندگی بدون مواد مخدر عادت کند. برای موفقیت در این فرایند، باید به تمامی مراحل درمان اعتیاد به شیشه توجه کرد و رعایت توصیه‌های متخصصان را به دقت انجام داد.

همچنین، مشاوره و پشتیبانی مداوم برای بیماران بسیار مهم است. این پشتیبانی می‌تواند شامل جلسات مشاوره، گروه‌های حمایتی، و حتی حمایت از خانواده بیمار در فرایند ترک اعتیاد باشد.

در نهایت، باید به یاد داشت که ترک اعتیاد به شیشه نیازمند صبر، تلاش مداوم و اراده قوی است. با این حال، اگر بیماران با تلاش مداوم و پشتیبانی متخصصان، به طور موفقیت آمیز از اعتیاد به شیشه خلاص شوند، می‌توانند به زندگی با کیفیت و موفقیت دست پیدا کنند.

علائم مصرف شیشه

مصرف مواد مخدر مانند شیشه می‌تواند همراه با علائم و عوارض مختلفی همراه باشد. با این حال، باید توجه داشت که علائم ممکن است بین افراد متفاوت باشند و اثرات مواد مخدر بسته به عواملی مانند مقدار مصرف شده، غلظت مواد و تحمل فردی به مخدرات متفاوت باشد. در زیر چند علامت معمول مصرف شیشه را برای شما می‌آورم:

 1. تأثیرات ذهنی و روحی:
  – احساس شادی و خوشحالی
  – لرزش و عدم تعادل
  – افزایش اضطراب و تنش
  – احساس ابهام و کدر شدن ذهن
  – نوسانات مزاجی و تغییرات در شخصیت
  – کاهش علاقه به کارهای روزمره و مسئولیت‌ها
 2. تأثیرات بدنی:
  – چشمان قرمز و افزایش ترشحات دهانی
  – خشکی دهان و حلق
  – افزایش اشتها و تمایل به خوردن غذا
  – افزایش ضربان قلب
  – قرمزی چشم‌ها و انبساط آنها
  – تغییر فشار خون
  – کاهش هماهنگی حرکتی و عکس‌العمل‌های آهسته
 3. تأثیرات بر حافظه و تمرکز:
  – مشکل در تمرکز و توجه
  – کدری در حافظه کوتاه مدت
  – مشکل در بازیابی اطلاعات مربوط به رویدادهای اخیر

توجه داشته باشید که این علائم فهرست کاملی نیستند و عوارض ممکن است به تفاوت با توجه به نوع مخدر استفاده شده، دز و غلظت مصرفی متفاوت باشد. اگر فکر می‌کنید با مشکل مصرف مواد مخدر مواجه هستید یا تأثیرات منفی بر روی سلامت عمومیتان دارید، توصیه می‌شود به یک متخصص مراجعه کنید.

13 راه برای ترک اعتیاد به شیشه

13 راه برای ترک اعتیاد به شیشه
13 راه برای ترک اعتیاد به شیشه

ترک اعتیاد به شیشه یک فرایند طولانی و دشوار است، اما با تلاش و اراده قوی می‌توان به آن دست یافت. در زیر، به برخی از راه‌های موثر برای ترک اعتیاد به شیشه اشاره می‌کنیم:

 1. درمان مشکلات روحی و روانی: بیشتر بیماران معتقدند که مواد مخدر مثل شیشه به عنوان یک درمان برای کاهش اضطراب و استرس به کار می‌روند. بنابراین، رفع مشکلات روحی و روانی اولین گام برای ترک اعتیاد به شیشه است.
 2. درمان جسمانی: برخی از عوارض قابل توجه اعتیاد به شیشه شامل خستگی، افزایش قلبی، افزایش فشار خون، سردرد و درد عضلانی است. برای کمک به تسکین این عوارض، بیماران باید به مراکز درمانی مراجعه کنند و درمان جسمانی خود را شروع کنند.
 3. مشاوره و پشتیبانی: مشاوره و پشتیبانی مداوم به بیماران کمک می‌کند تا با فرایند ترک اعتیاد به شیشه آشنا شوند و به طور مداوم با مشکلات خود روبرو شوند. این پشتیبانی می‌تواند شامل جلسات مشاوره، گروه‌های حمایتی و حتی حمایت خانوادگی باشد.
 4. تغییر سبک زندگی: بیماران باید سعی کنند سبک زندگی سالم‌تری را پیش گیرند. این شامل ورزش، تغذیه سالم، استفاده از روش‌های مدیتیشن و غیره می‌شود.
 5. استفاده از داروهای تجویز شده: در برخی موارد، ممکن است متخصصان درمانی برای بیماران داروهای تجویز کنند که به آن‌ها کمک می‌کند سریع تر به ترک اعتیاد مواد مخدر مثل شیشه برسند.
 6. درمان جایگزین: برخی بیماران ممکن است به دلیل عدم تحمل آثار رفتاری و روانی از رهایی از شیشه هراس داشته باشند. برای کمک به این بیماران، درمان جایگزین می‌تواند به خوبی عمل کند، مانند مصرف داروهای دیگر، مانند متادون یا بوپرنورفین.
 7. افزایش اطلاعات: برای بیشتر کردن اطلاعات خود در مورد ترک اعتیاد به شیشه و راه‌های مختلف درمان، ممکن است لازم باشد درباره این موضوع تحقیق کنید و به مراکز درمانی مختلف مراجعه کنید.
 8. جلوگیری از شیشه‌خوری: برای کاهش احتمال بازگشت به اعتیاد، بیماران باید از موقعیت‌هایی که ممکن است باعث شیشه‌خوری شوند، دوری کنند. برای مثال، ممکن است لازم باشد از دوستانی که اعتیاد دارند، دوری کنند یا محل کار یا زندگی خود را تغییر دهند.
 9. پایبندی به برنامه‌های درمانی: بیماران باید به برنامه‌های درمانی خود پایبند باشند و به موقع به جلسات مشاوره و درمان مراجعه کنند. این به بیماران کمک می‌کند که در مسیر ترک اعتیاد به شیشه پایداری بیشتری داشته باشند.
 10. پشتیبانی خانوادگی: پشتیبانی و حمایت خانوادگی از بیماران می‌تواند در ترک اعتیاد به شیشه به شدت موثر باشد. خانواده می‌تواند با شرکت در جلسات مشاوره، ارائه حمایت و همراهی با بیماران به موفقیت در ترک اعتیاد کمک کند.
 11. تمرین روش‌های مقابله با فشارها: برای پیشگیری از بازگشت به اعتیاد، بیماران باید روش‌های مقابله با فشارهای روزمره را یاد بگیرند. برای مثال، به دنبال روش‌های مقابله با استرس و اضطراب می‌تواند به کاهش شیشه‌خوری کمک کند.
 12. تغییر سبک زندگی: تغییر سبک زندگی و تمرین فعالیت‌هایی مانند ورزش، مدیتیشن و یوگا می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب و بهبود روحی و جسمی کمک کند.
 13. حفظ سلامت جسمی: بهداشت جسمی مهم است، زیرا مصرف شیشه ممکن است سلامت جسمی را تحت تاثیر قرار دهد. حفظ یک رژیم غذایی سالم و مراقبت از خود از طریق تمرین فعالیت‌های ورزشی بسیار به ترک اعتیاد به شیشه کمک میکند.

مراحل ترک اعتیاد شیشه در کمپ ترک اعتیاد

مراحل ترک اعتیاد شیشه در کمپ ترک اعتیاد
مراحل ترک اعتیاد شیشه در کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد به شیشه یک فرآیند سخت و پیچیده است که نیازمند تلاش و صبر زیادی از سوی فرد مبتلا به اعتیاد و تیم درمانی است. کمپ‌های ترک اعتیاد با ارائه برنامه‌های درمانی گوناگون به فرد کمک می‌کنند تا از اعتیاد خود به شیشه خارج شوند. در زیر مراحل ترک اعتیاد به شیشه در کمپ ترک اعتیاد توضیح داده شده است:

 1. ارزیابی و تشخیص اولیه: در این مرحله، تیم درمانی با بیمار ملاقات کرده و وضعیت او را بررسی می‌کنند. هدف این مرحله، تشخیص دقیق اعتیاد و تعیین روش‌های درمانی مناسب است.
 2. تعیین برنامه درمانی: بعد از ارزیابی اولیه، برنامه درمانی مناسب برای فرد تعیین می‌شود. این برنامه شامل مراحل تحریکی، تمرینات روان‌شناختی، درمان دارویی و غیره می‌باشد.
 3. تحریک و کنترل خود: در این مرحله، فرد با استفاده از تکنیک‌های تحریکی، می‌آموزد برای کنترل خود و رفع افکار و احساسات منفی از روش‌های جایگزینی مانند ورزش، مدیتیشن و یوگا استفاده کند.
 4. تمرینات روان‌شناختی: در این مرحله، فرد با مشاوران و روان‌شناسان کمپ همکاری می‌کند و با استفاده از تمرینات روان‌شناختی مثل شناخت افکار، شناخت احساسات و تفکر مثبت، به تقویت عزم خود برای ترک اعتیاد می‌پردازد.
 5. درمان دارویی: در بعضی موارد، ممکن است نیاز به درمان دارویی با داروهایی باشد که پزشک متخصص اعتیاد برای فرد بیمار تجویز کند.
 6. پشتیبانی و مراقبت: در این مرحله، تیم درمانی به فرد کمک می‌کند تا در ادامه درمان، پشتیبانی و مراقبت لازم را دریافت کند. این مرحله شامل جلسات پیگیری و ارزیابی در طول درمان و پس از آن است
 7. تحول و توسعه: در این مرحله، فرد ترک اعتیاد به شیشه به این فکر می‌کند که چگونه زندگی خود را بدون اعتیاد بهبود بخشد. او به توسعه مهارت‌های جدید، برقراری روابط اجتماعی سالم و تحول شغلی فکر می‌کند.
 8. حفظ و پایداری: در این مرحله، فرد تلاش می‌کند تا پایداری و حفظ ترک اعتیاد خود را تضمین کند. این مرحله شامل استفاده از روش‌هایی مانند جلسات حمایت گروهی و مشاوره فردی است.

در کل، ترک اعتیاد به شیشه یک فرآیند طولانی و سخت است که نیازمند تلاش و همکاری فرد مبتلا به اعتیاد و تیم درمانی است. با اجرای مراحل ترک اعتیاد در کمپ‌های ترک اعتیاد، فرد می‌تواند بهبود یابد و به زندگی سالم و خوشبختی بازگردد.

شیشه درمان دارد؟

به گفته بیشتر کارشناسان هنوز که هنوزه دارویی برای این ماده مخدر ساخته نشده است .در کشور عزیز ما برای ترک این ماده از درمان هایی به جز درمان دارویی استفاده میشود . یکی از این نوع روش های ترک شیشه ، روش درمان روانشناختی مواد محرک (ماتریکس) میباشد . قابل توجه است که با وجود شیوع زیاده مواد مخدر شیشه در کشور هنوز استفاده و روش علمی ای برای این درمان زیاد نشده است و بسیار کم است .

فیلمی که باعث ترک خیلی از معتادان شیشه شد

همچنین میتوانید فیلم بالا را به صورت مستقیم از آپارات احیاء تازه مشاهده نمایید .لینک فیلم بالا

درباره ی کلینیک ترک اعتیاد احیای تازه :

کلینیک ترک اعتیاد احیای تازه دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان برای بستری بیماران و معتادان گرامی دارد ، که میتوان  گفت بی شک یکی از بهترین و مجهز ترین مرکز ترک اعتیاد در کشود با افرادی با تجربه و مجرب است . این مرکز از اندک مراکز در تهران ، کمپ ترک اعتیاد شهر ری میباشد که مراحل درمان شما زیر نظر روانشناس و روانپزشک و در کنار سایر کادر درمانی متخصص میباشد .

در این مرکز از روش حایگزینی برای درمان و نگهدارنده مانند متادون درمانی برای ترک اعتیاد شما استفاده نمیشود . روش درمانی ما برای ترک شیشه ، حذف کامل این ماده شیمایی از بدن بیمار است و بدن را به ماده اعتیاد آور دیگری وابسته نمیکنیم .مراحل سم زدایی و درمان فیزیکی در مرکز ترک اعتیاد احیای تازه ، پس از ترخیص بیمار ، از روش های روان شناختی و روانکاوی و اعتیاد ادامه مییابد . این خدمات معمولا به صورت جلسات خانوادگی ، گروهی و درمانی ، انفرادی به بیماران عزیز ارائه میشود.

معرفی بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ های حال حاضر در تهران و اطراف تهران مثل  (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد . شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد” یک قدم بزرگ برای ترک اعتیاد به مواد مخدر در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران بردارید .

بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران یک نام و یک شعار نمی باشد ، بلکه این لقب در بلند مدت توسط بیمارانی که در کمپ احیاء تازه اقدام به ترک کرده اند به دست آمده است.شما عزیزان نیز میتوانید به صورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین) اقدام به پیش ثبت نام در این موسسه ترک اعتیاد نمایید و از خدمات درمانی بهره بگیرید.

همچنین کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) دارای مشاوره آنلاین و حضوری رایگان می باشد که کافیت با یکی از راه های ارتباطی زیر در تماس باشید تا شمارا راهنمایی نمایند. به امید دستیابی به یک زندگی پاک و بدون اعتیاد .

چت آنلاین

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای رنجبر :

tel: 09122687608

4.2/5 - (5 امتیاز)
مقاله قبلی
شیره تریاک
مقاله بعدی
مشاوره برای ترک اعتیاد به مواد مخدر
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: آمفیتامین, ترک شیشه, ترک شیشه با متادون, ترک شیشه چند روز طول میکشد, ترک شیشه در منزل, شیشه, کشیدن شیشه, مت آمفیتامین, مخدر شیشه, مصرف شیشه

پست های مرتبط :

15 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خدایا شکرت که تونستم شیشه ترک کنم به کمک کمپ اعتیاد احیای تازه در تهران

  پاسخ
 • آواتار علی اکبری
  علی اکبری
  1401-12-11 17:59

  دمتون گرم ،کامل توضیح دادید و راه های ترکو تعریف کردید .من برای برادرم تعریف کردم و بردیمش کمپ ترک اعتیاد شهرمون /عالی هستید

  پاسخ
 • آواتار حمید
  حمید
  1401-12-13 15:32

  یه مشاور ترک اعتیاد شیشه دارید که واقعا کار بلد و درسته ، ممنونم از تیم خوبتان ، من تونستم شیشه ترک کنم و الان دو ماهه پاکم و همیشه باهاتون در ارتباط هستم

  پاسخ
 • آواتار یاسین
  یاسین
  1402-03-13 19:53

  چگونه میتونم از مواد مخدر شیشه دست بکشم؟

  پاسخ
  • ترک مواد مخدر شیشه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما با استفاده از روش‌های مناسب و پشتیبانی مناسب، می‌توانید این مواد را ترک کنید. مراجعه به یک متخصص درمان اعتیاد یا به یک مرکز درمان اعتیاد می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. آنها ممکن است از روش‌های مختلفی مانند درمان دارویی، مشاوره روانشناختی و حمایت گروهی استفاده کنند. همچنین، پشتیبانی خانواده و دوستان نیز می‌تواند در فرآیند ترک کمک کننده باشد.

   پاسخ
 • چگونه می‌توانم با خطرات برگرفته از ترک شیشه مقابله کنم؟

  پاسخ
  • برای مقابله با خطرات مرتبط با ترک مواد مخدر شیشه، می‌توانید مراقبت از سلامت عمومی خود را بررسی کنید. این شامل رعایت تغذیه سالم، ورزش منظم، خواب کافی و مدیریت استرس است. همچنین، حمایت خانواده و دوستان، شرکت در جلسات حمایتی و پیدا کردن فعالیت‌های سالم و سازنده برای تفریح و سرگرمی نیز می‌تواند مفید باشد.

   پاسخ
 • آواتار amirreza MIRMOHAMADI
  amirreza MIRMOHAMADI
  1402-03-15 02:46

  بهترین قرص برای ترک شیشه ؟

  پاسخ
 • آواتار امید
  امید
  1402-04-08 21:31

  سلام
  تنها راه رهایی از شیشه متاسفانه مرگه
  این حرفو بی حساب نمیزنم
  با هزاران تاسف بهمن 1402 دقیقا میشه 21 ساله که من گرفتار این هیولا هستم و بارها وبارها خواستم سعی کردم شروع به قطع مصرف کردم اما نشد/
  اگر کسی بود که بعد از 21 سال مصرف تونسته باشه ترکش کنه من سرتعظیم فرود میارم و میگم من اشتباه میکردم و میشه ترکش کرد

  سلامت باشید

  پاسخ
  • آواتار زهرا
   زهرا
   1402-06-08 06:13

   دوست عزیز همونطور که گفتی ترک شیشه واقعا سخته و دشوار برادر من هم ۲۶ ساله معتاده که ۱۵ سالش رو درگیر شیشه بوده چندین بار بردیمش کمپ اما بعد از مدتی دوباره شروع کرد با وجود اینکه خودش نمیخواست ، یه دوره ای بعد از ترکش بردیمش کلینیک و پزشک شربت اوپیوم رو براش جایگزین کرد و تا ۸ سال سراغ شیشه نرفت ولی خب دو سال پیش دوباره شروع کرد و دوباره بردیمش کمپ و ترک کرد و متادون میخورده اما این اواخر مادرمون فوت شد و تنها موند و دوباره رفت سراغ شیشه و ما دوباره بردیمش کمپ و حتما دوباره میبریمش کلینیک تا زیر نظر پزشک باشه ولی این بار حواسمون هست که جلساتش رو منظم بره ، خواستم اینو بگم ما هرگز جای شماها نیستیم و نمیتونیم درکتون کنیم که چقد ترک این روان گردان دشواره اما شما اگر خودت بخوای و از خانوادت بخوای که کمکت کنن و جلسات کلینیک و منظم بری مطمعن باش حتما میتونی ترک کنی حتی اگر شده با خوردن شربت اوپییوم فقط باید اراده داشت

   پاسخ
   • سلام دوستان عزیز تنها راهش یا کنگره شصت یا جلسات انجمن (NA)است و اولین شرط اینه که فرد به نقطه عجز برسه و تمایل به قطع مصرف داشته باشه بعد حضور مرتب در جلسات na

    پاسخ
  • آواتار مجید مینایی فرد
   مجید مینایی فرد
   1403-04-09 16:21

   من ته خطم …
   همونطور که خواهر زهرا فرمودند شما نباید ناامید بشی،من ۱۵ سال مث سگ کشیدم و ترک کردم …
   داداش مانور کن
   از شیشه بنداز تو تل ،یه تل بازی توپ …
   کنارش بزن تو تره بار …
   مشتی بزن ،سوسول بازی در نیار
   بعد از ۱۸۰ روز خوب میشی …
   اعتیادت به تل و تره بار مهم نیست تازه طول عمر هم میاره
   من حالم از بوی تریاک بهم میخوره با اینحال تلاش میکنم تریاکی بشم …
   نمیشه،سخته …ولی نباید ناامید بشی
   با حواهر زهرا هم مشورت کن درد دل نه یعنی همون مشاوره خیلی تاثیر داره …
   مشتی اسید زدی …
   بچه بازی که نیست …
   اسید اسید که میگن بیخود نیست
   نماز بخون،خلاف نکن ،گناه نکن،سایت سوپر نرو …
   یه ذره خودت رو جمع و جور کن مرد …

   پاسخ
 • آواتار امیر
  امیر
  1402-09-11 11:18

  شیشه های امروزی همه تقلبیه خود من بدون هیچ خماری ترکش کردم خدا شاهده کافیه از نظر ذهنی خودتون رو نترسونید و دوروز نکشید میبینید هیچ اتفاقی هیچ خماری نداره امتحان کنید اینقدر احمق نباشید این شیشه ها فقط از وایتکس و شویندها ساخته میشن فقط دود میکنن و سرتون رو گیج میکنن فکر میکنید نعشه کرده فقط چند روز نکشید به حرفم میرسید

  پاسخ
 • آواتار امیرحسین مرادی
  امیرحسین مرادی
  1402-12-04 09:30

  ای والله دقیقا همینه وشیشه فقط شیشه ی مالزی بود که زن و شوهرها واسه ی سکس بالذت بیشتر چندکام میزدن؟
  اما نفهمیدم که چرا کمرت خشک میشه؟!

  پاسخ
  • استفاده از مواد مخدر مانند شیشه، به خصوص برای افزایش لذت جنسی، می‌تواند عوارض جانبی بسیاری داشته باشد. یکی از این عوارض می‌تواند احساس خشکی یا سفتی در ناحیه کمر باشد. این امر ممکن است به دلیل اثرات شیمیایی مواد مخدر بر بدن، به خصوص بر عضلات و مفاصل، رخ دهد. استفاده از این مواد می‌تواند منجر به انقباض عضلات یا کاهش گردش خون در برخی نواحی شود که به نوبه خود، احساس خشکی یا سفتی را ایجاد می‌کند.

   علاوه بر این، استفاده مکرر و طولانی‌مدت از مواد مخدر می‌تواند به مشکلات جدی‌تر سلامتی منجر شود. به همین دلیل، توصیه می‌شود که از مصرف این مواد خودداری شود و در صورت وجود اعتیاد، به دنبال راه‌هایی برای ترک و درمان آن باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.