ترک اعتیاد به شیشه

folder_openترک اعتیاد, مقالات
commentبدون دیدگاه

روش های ترک اعتیاد به شیشه

روش های ترک اعتیاد به شیشه
روش های ترک اعتیاد به شیشه

وقتی که فرد معتاد ، مواد مخدر شیشه مصرف می کند ، حدود 50 درصد از گیرنده های سروتونین و دوپامین که در مغز انسان وجود دارند ، از بین می روند ، به همین سبب است که نشان می دهد که علاوه بر وابستگی جسمانی ، در بدن وابستنی روانی نیز پیدا میکنند . به همین علت است که کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه که یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد در تهران و شهرری است ، یکی از بهترین و اصولی ترین و علمی ترین راه که در حال حاضر بروز ترین راه ترک اعتیاد می باشد را پیشه کار خود برای ترک اعتیاد به شیشه کرده است .

ترک مواد مخدر شیشه بسیار حساس می باشد و روش ترک آن با سایر مواد های مخدر متفاوت می باشد ، زیرا اگر روش نادرستی برای ترک شیشه استفاده شود ، در ادامه میتواند عوارض بدتری به دنبال خود داشته باشد و لازم می باشد که فرد بیمار از صبر و تحمل بالایی در راه ترک اعتیاد به شیشه داشته باشد .

شیشه که اسم دیگر آن نیز کریستال می باشد ، قوی ترین نوع از گروه متامفتامین ها  به حساب می آید که یکی از محرک های بسیار قوی می باشد که تاثیر آن در بازه ساعت های 9 تا 12 ساعته اثر خود را روی بدن به جای می گذارد و توهم مصرف ماده شیشه بسیار بالا می باشد .

بخواهیم علمی درباره این موضوع و اثر منفی ماده شیشه صحبت کنیم با شما ، این توهم زایی ماده شیشه برای این است که دوپامین و نور اپی نفرین را بیش از اندازه در بدن انسان ترشح می کند و سیستم عصبی بدن را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد . اگر فرد بیمار ، ترک اعتیاد به شیشه را به روش های صحیح انجام ندهد ، باعث به وجود آمدن خطرات جبران ناپذیری روی سیستم عصبی و روانی بیمار به وجود می آورد .

ترک اعتیاد به شیشه

ترک شیشه
ترک شیشه

اولین قدم در ترک اعتیاد به شیشه را میتوان داشتن انگیزه ترک نام گذاری کرد که یکی از مهم ترین قدم ها در این مسیر می باشد ، در قدم های بعدی باید به دنبال روش های ترک مثل سم زدایی سریع بدن از مواد مخدر گشت ، در این قدم خیلی مهم می باشد که فرد در مراکز ترک اعتیاد اقدام به ترک اصولی مواد نماید ، زیرا عدم رعایت نکردن به اصول ترک ، باعث می شود که فرد مجدد به سمت این ماده روان گردان باز گردد و تاثیرات عصبی و روانی روی بدن فرد نیز بیشتر می شود .

ضرورت های ترک اماده مخدر شیشه

مصرف مواد مخدر شیشه باعث به وجود آمدن تغییرات زیادی روی مغز می شود و اختلالات مغزی ای که به وجود می آید باعث می شود مصرف کننده احساس شادابی و توانایی موقتی داشته باشد .  در زندگی فرد ممکن است تجربه های غیر واقعی رخ دهد و مواردی را ببیند و بشنود که دیگر قادر به احساس آن ها نباشد . این تجربه ها بسیار آسیب زا می باشد و حتی ممکن از مصرف شیشه افراد را به سمت بیماری های خطرناکی همچون اسکیزوفرنی روانه یابد و این بیماری ممکن است تا پایان عمر ادامه داشته باشد .

طی گفته های بالا به این باورمیرسیم که مواد مخدر شیشه بسیار خطرناک می باشد و مصرف کننده و خانواده بیمار باید هرچه زودتر به سراغ اقدامات لازم  برای ترک اعتیاد به شیشه بروند تا مغز بیمار بیشتر از این درگیر مشکلات عصبی نشود . در ترک اعتیاد به شیشه ، روشی که استفاده می شود برای ترک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و این اهمیت کاملا برای کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه  جا افتاده و تجربه شده است و با برنامه ریزی مشخص و ایجد جلسات روان درمانی برای بیمار و خانوده بیمار ، به مصرف کننده کمک میکند تا به صورت کامل و همیشگی مصرف مواد مخدر شیشه را کنار بگذارد .

عوارض ناشی از مصرف مخدر شیشه

 • کم خونی
 • از بین رفتن بافت لثه ها
 • تعریق شبانه
 • تنگی نفس
 • اختلالات مانیا
 • اسهال و تهوع
 • افزایش زیادی دمای بدن
 • بیحالی و گیجی
 • افزایش فشارخون و بالا رفتن ضربات قلب
 • اختلال شدید در روابط جنسی
 • افکار خودکشی

ترک شیشه در منزل

عده از افراد و بعضی از کمپ های ترک اعتیاد غیر مجاز با تبلیغات گسترده ای که در زمینه های ترک اعتیاد درمنزل دارند ، بیماران را به ترک اعتیاد به شیشه در منزل ترغیب می سازند . متاسفانه با توجه به این که ترک شیشه خطرات زیادی به همراه دارد ، اکثر تلاش هایی که برای ترک شیشه در خانه میشود با شکست همراه است و عواقب بدی روی بدن و فرد تا آخر عمر به همراه می گذارد .

هر بار فرد بیمار برای ترک شیشه اقدام کرده و شکست بخورد ، اعتماد آن برای ترک قطعی در آینده بسیار پایین می آید . توصیعه ما که به عنوان یکی از کمپ های ترک اعتیاد در تهران است و به صورت تخصصی در زمینه ترک اعتیاد به شیشه بیماران را کمک میکنیم  این است که حتما به یکی ازکلینیک های ترک اعتیاد معتبر و تحت نظارت و تخصص روانپزشک حرفه ای و مجرب و کادر درمانی مناسب ترک شیشه است مراجعه نمایید و روند ترک شیشه را پیگیری بکنید .

مدت زمان ترک اعتیاد به شیشه

ترک اعتیاد به شیشه
ترک اعتیاد به شیشه

سوالی که بیشتر خانواده ها و بیماران به آن فکر میکنند این است که مدت زمان ترک اعتیاد به شیشه چقدر می باشد ؟

جواب این است که نمیتوان مدت زمان دقیقی برای ترک اعتیاد به شیشه مشخص کرد و این زمان بستگی به شرایط روانی و جسمی بیمار دارد . با توجه به این که مخدر شیشه تاثیر مستقیمی بر روی مغز انسان می گذارد ، علاوه بر درمان و ترک فیزیکی اعتیاد به شیشه ، حتما باید جنبه های روانی و وسوسه هایی که بعد از ترک سراغ بیمار می آید را هم در نظر گرفت تا از رفتن دوباره بیمار به سمت مصرف را جلوگیری کامل کرد .

در این مقاله میتوانید درباره مواد مخدر شیشه بیشتر اطلاعات کسب کنید

بهترین روش ترک شیشه

از بهترین راه ها برای ترک اعتیاد به شیشه ، مراجعه کردن به کلینیک ترک اعتیاد می باشد که تخصص لازم در زمینه ترک اعتیاد شیشه را داشته باشد . در کمپ های ترک اعتیاد افراد متخصصی در این زمینه جمع آوری شده اند تا مسیر ترک شیشه را برای شما آسان بکنند . ترک شیشه بدون در نظر گرفتن جنبه های روانی اعتیاد ، بیشتر وقتا با شکست همراه است زیرا تاثیر مخربی بر روی ذهن و روان فرد بیمار میگذارد .

پس از ترک و سم زدایی کامل بدن ، بیمار دوباره میل شدیدی به مصرف دوباره شیشه پیدا می کند که این میل همراه با بیقراری ، افسردگی و اضطراب می باشد . معمولا بیمار برای ترک کامل اعتیاد به شیشه باید در یکی از مراکز متخصص و رسمی ترک اعتیاد شیشه ثبت نام بکند تا زیر نظر مراقبت های روانپزشکی قرار بگیرد .

کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه که یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد در تهران می باشد ، با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و پرستاران و پزشکان ، دور هم جمع شده اند تا روند ترک اعتیاد شیشه را برای شما بیماران عزیز آسان تر سازند ، با ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه ، نه تنها سلامت جسمی ، بلکه سلامت روانی خود را بدست می آورید و با مراقبت های ویژه کادر درمان ، آموزش های حرفه ای برای خانواده ها و خود فرد بیمار ، این دوره سخت و دشوار را با اطمینان کامل سپری بکنید و سلامت کامل را برای زندگی خود و خانواده گرامیان برگردانید .

روش های تماس با کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه)

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با مشاورین ما دارند میتوانند از موارد زیر استفاده نمایند ، همچنین برای ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد تهران میتوانید از یکی از لینک های زیر استفاده نمایید :

چت آنلاین کمپ ترک اعتیاد

تماس با ما کمپ ترک اعتیاد

اینستاگرام رسمی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , , ,

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.