پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

ترک اعتیاد به ترامادول

folder_openترک اعتیاد, مقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/04/23 – توسط : MHA007

شناخت کامل و ترک اعتیاد به ترامادول

نرک اعتیاد به ترامادول
نرک اعتیاد به ترامادول

ترک اعتیاد به ترامادول می تواند روز های بسیار زیبایی برای شما رقم بزند. ترامادول یک ماده مخدر مصنوعی است. برخلاف سایر مواد مخدر مانند فنتانیل که ممکن است در مورد آن‌ها چیز هایی شنیده باشید، ترامادول بسیار ضعیف تر عمل می کند. تاثیر آن به اندازه ای خفیف است که پزشکان اغلب آن را جایگزین مطمئن تری برای مسکن های قوی تر می دانند.

اما در سال های اخیر ، گزارش های زیادی درمورد مراجعه به اورژانس در اثر مصرف بیش از حد ترامادول وجود دارد و پزشکان زیادی از بیمارانی گزارش می‌دهند که اعتیاد به ترامادول دارند. در این مطلب از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) می خواهیم درمورد ترامادول، نشانه های اعتیاد به آن و روش های ترک آن صحبت کنیم.

بررسی اجمالی ترامادول

گزارش‌ها نشان می‌دهد که آمار مصرف ترامادول در حال افزایش است. بر اساس آمار های دولتی ، نسخه های تولید شده ترامادل تنها در پنج سال، 88 درصد افزایش یافته است و از 23.3 میلیون در سال 2008، به 43.8 میلیون در 2013 رسیده است!

صرف نظر از اینکه از ترامادول استفاده های نادرست می شود یا به عنوان یک ماده درمانی مورد استفاده قرار می گیرد، این ماده می تواند باعث وابستگی و اعتیاد شود. درواقع هنگامی که شما از نظر فیزیکی به یک دارو وابسته می شوید، با قطع مصرف آن علائم ترک را تجربه خواهید کرد.

در هنگام ترک اعتیاد به ترامادول، ممکن است عرق کنید و لرز داشته باشید. همچنین هنگام خوابیدن ممکن است به مشکل بر بخورید و بیش از حد معمول احساس تحریک داشته باشید. همچنین ممکن است درجات مختلفی از اضطراب و افسردگی را تجربه کنید.

علائم ترک ترامادول معمولاً در عرض یک یا دو روز از آخرین دوز شما شروع می شود و معمولاً در حدود یک هفته برطرف می شود. در بیشتر موارد، علائم ترک اعتیاد به ترامادول شدت کمتری نسبت به علائم دیگر مواد مخدرها مانند هروئین و اکسی کدون دارد.

تأثیرات ترامادول بر گیرنده های افیونی نسبتاً خفیف است؛ به این معنی که سازگاری با عدم مصرف آن برای مغز شما آسان تر خواهد بود. تجربه ترک ترامادول نیز به عواملی بستگی دارد که باعث شده در وهله اول به ترامادول وابسته شوید؛ مانند میزان درد و سابقه سوء مصرف مواد. اختلال مصرف مواد افیونی (اعتیاد) نیز عوارض بیشتری را به همراه خواهد داشت.

اگر مشاهده می کنید که خودتان یا عزیزانتان نمی توانید ترامادول را براحتی و در خانه ترک کنید، می توانید برای ترک اعتیاد اجباری ترامادول، با متخصصین ما تماس بگیرید.

ترامادول

در این مقاله میتوانید کامل تر درباره “ترامادول” بخوانید.

علائم و نشانه های اعتیاد به ترامادول

بر اساس یک پژوهش مهم که در سال 2011 منتشر شد، برای اولین بار ثابت شد که ممکن است انسان از نظر فیزیکی به ترامادول وابسته شود. وقتی فردی از نظر جسمی به یک دارو وابسته است، به این معنی است که با قطع یا کاهش دوز آن دارو، علائم ترک را تجربه خواهد کرد.

در واقع ترامادول مانند یک ماده مخدر عمل می کند، به این معنی که بسیاری از علائم ترک آن شبیه علائم دیگر سندرم های ترک مواد افیونی است. اما بر خلاف مواد مخدر سنتی، ترامادول تأثیر قابل توجهی بر چندین انتقال دهنده عصبی دیگر مغز، از جمله سروتونین دارد. به همین دلیل ممکن است علائم ترک بیشتری را در هنگام ترک ترامادول نسبت به مواد افیونی دیگر تجربه کنید. این علائم بیشتر با تک داروهای ضد افسردگی مرتبط هستند.

علائم و نشانه های اعتیاد به ترامادول
علائم و نشانه های اعتیاد به ترامادول

هنگام ترک اعتیاد به ترامادول، ممکن است علائمی مانند تعریق، لرز، تحریک پذیری، اضطراب، اسهال، تهوع یا استفراغ، از دست دادن اشتها، وحشت، پارانویا یا حملات پانیک، درد در عضلات یا مفاصل، آبریزش بینی ، عطسه یا سرفه، گرفتگی شکم، سندرم پای بی قرار، گیجی یا هذیان، توهم (دیدن ، شنیدن یا احساس چیزهایی که وجود ندارند)، تحریک، روان پریشی، افزایش فشار خون یا ضربان قلب و تنفس سریع را تجربه کنید.

تجربه ترک اعتیاد به ترامادول در هرکس متفاوت است. به طور دقیق نمی توان پیش بینی کرد که علائم شما چه زمانی شروع می شوند، چه مدت طول می کشد یا چقدر شدید خواهد بود. مواردی که می توانند تجربه ترک اعتیاد شما را تحت تأثیر قرار دهند، عبارت اند از:

  • مدت زمان مصرف مواد مخدر
  • میزان مصرف
  • دفعات استفاده
  • سلامتی جسمی و روانی شما
  • سن و ژنتیک
  • سابقه سوء مصرف شما در مصرف مواد مخدر دیگر

در بزرگسالان سالم، علائم ترامادول یک تا دو روز پس از آخرین دوز شروع می شود، پس از روز سوم به اوج خود می رسد و طی یک تا دو هفته کاهش می یابد.

مقابله با مصرف ترامادول و تسکین

مقابله با مصرف ترامادول و تسکین
مقابله با مصرف ترامادول و تسکین

اگر از ترامادل برای درد استفاده می کنید و متوجه شده اید که کاهش یا توقف دوز باعث ایجاد علائم ناراحت کننده می شود، می توانید اقدامات لازم را برای درمان یا اجتناب از آنها انجام دهید؛ اما به کمک پزشک احتیاج دارید.

طراحی مخروط ترامادول ساده ترین و مطمئن ترین راه جلوگیری از ترک قبل از شروع آن است. کاهش مصرف ترامادول به این معنی است که در طول دو یا سه هفته به تدریج دوزهای کمتری مصرف می کنید. هیچ برنامه زمان بندی کلی وجود ندارد که به شما بگوید چه زمانی یا چه مقدار دوز خود را کاهش دهید؛ بنابراین بهتر است با کمک دکتری که رویکردهای روانی اجتماعی در ارتباط با مداخلات دارویی را بلد است این کاهش مصرف را انجام دهید. برای ترک اعتیاد اختیاری ترامادول و دیگر مواد مخدر، می توانید همین الان با احیاء تازه تماس بگیرید.

ترک اعتیاد به ترامادول برای همیشه

ترک اعتیاد به ترامادول برای همیشه
ترک اعتیاد به ترامادول برای همیشه

اگر به دلیل اینکه چندین ماه یا سال را صرف مصرف دوز درمانی برای درد خود کرده اید ، به ترامادول وابستگی فیزیکی پیدا کرده اید ، احتمالاً نیازی به درمان اضافی نخواهید داشت. یک مخروط باید به اندازه کافی به شما کمک کند تا ترک کنید ، به شرطی که برنامه ای برای کنترل درد خود در آینده داشته باشید

بسته به شرایط شما ، دارو ممکن است به معنی کاهش تدریجی ترامادول یا افزودن داروهای نگهدارنده مواد مخدر مانند بوپرنورفین یا متادون باشد.

برخی افراد انتخاب می کنند که به صورت فردی با یک مشاور دارویی یا روانپزشکی که می تواند دارو تجویز کند ، کار کنند. در حالی که دیگران مدل 12 مرحله ای مبتنی بر پرهیز را ترجیح می دهند. همه این روش ها برای تشویق بلندمدت به اثبات رسیده است.

در دراز مدت ، بسیاری از افراد راحتی یک گروه 12 مرحله ای رایگان ، مانند مواد مخدر گمنام را انتخاب کردند. این گروه های حمایتی اجتماعی هر روز در سراسر کشور ارائه می شوند. در جلسات ، شما داستان ها را با افرادی که در جایی که شما بوده اند ، عوض می کنید. از طریق فرایند پذیرش و مشارکت ، این گروه ها به شما این قدرت را می دهند که پاک بمانید و زندگی خود را بعد از اعتیاد بازسازی کنید.

جمع بندی بررسی ترامادول و ترک موثر آن

ما انسان ها هنگامی که درد داریم، سخت است که مستقیم فکر کنیم، چه برسد به اینکه برای آینده برنامه ریزی کنیم! اما شما باید خود را در برابر شیوع مواد مخدر ایمن نگه دارید. در این مقاله از احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری تهران) ترک ترامادول و راه های موثر آن را بررسی کردیم. به راحتی می توان ترامادول را در مقایسه با سایر مواد مخدر بی ضرر دانست، اما این ماده کاملا هم بی ضرر نیست!

دریافت سریع ترین کمک در همین لحظه، تغییرات بزرگی را در جهان اطراف شما ایجاد می کند. از این فرصت استفاده کنید تا مشکل خود را از بین ببرید و آینده بهتری را برای خود و خانواده خود تضمین کنید. می توانید با مرکز ترک اعتیاد اختیاری احیاء تازه ( بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید.

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
کمپ ترک اعتیاد قرچک
مقاله بعدی
تاثیر اعتیاد به دخانیات بر فشار خون بالا
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترامادل, ترامادول, ترک اعتیاد به ترامادول

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.