تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری

ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری
ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری

ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری دو نوع روش برای ترک اعتیاد هستند. کمپ های ترک اعتیاد اجباری هم به صورت دولتی و هم خصوصی اداره می شوند، ولی کمپ های ترک اعتیاد اختیاری معمولا به صورت خصوصی اداره می شوند. افرادی که دچار اعتیاد به مواد مخدر هستند و با میل و اراده خود تصمیم به ترک آن می گیرند، معمولا نسبت به افرادی که به صورت اجباری به کمپ های ترک اعتیاد برده می شوند موفق تر هستند. در این مطلب از احیاء تازه(بهترین مرکز کمپ ترک اعتیاد تهران) قصد داریم درباره تفاوت های ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

کمپ ترک اعتیاد اجباری چیست؟

کمپ ترک اعتیاد اجباری چیست
کمپ ترک اعتیاد اجباری چیست

کمپ های ترک اعتیاد اجباری به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دسته خصوصی با درخواست خود خانواده های افراد معتاد، آن ها را به کمپ منتقل کرده و کمک می کنند تا اعتیادشان درمان شود. دسته دوم نیز شامل افرادی می شود که توسط شهرداری یا نیرو های انتظامی جمع آوری شده و به این کمپ ها برای درمان انتقال داده می شوند.

معمولا خانواده های افرادی که اعتیاد آن ها بسیار شدت پیدا کرده است و اراده ای برای ترک ندارند، ابتدا به دادگاه مراجعه کرده و حکم قضایی برای انتقال فرد معتاد به کمپ را دریافت می کنند. سپس از این کمپ ها درخواست می کنند که فرد معتاد خانواده را به اجبار به این کمپ ها منتقل کنند. در کمپ های ترک اعتیاد اجباری افراد کارشناس و متخصصی وجود دارند که برای منتقل کردن فرد معتاد، آموزش دیده هستند و به محل مورد نظر اعزام می شوند.

با اینکه کمی از لحاظ روحی و روانی ممکن است ترک اعتیاد اجباری مطابق میل فرد بیمار نباشد، اما گاهی اوقات چاره ای جز این نیست! گاهی اوقات اعتیاد به دخانیات چنان افساری از دست فرد بیمار می رباید که هیچ چاره ای جز روی آوردن به ترک اعتیاد بصورت اجباری وجود ندارد.

تفاوت کمپ ترک اعتیاد خصوصی اجباری و دولتی اجباری

فرق کمپ ترک اعتیاد خصوصی اجباری و دولتی این است که در کمپ های خصوصی اجباری خانواده ها کمپ مورد نظر و خدماتی که ارائه می شود را انتخاب می کنند. اما در کمپ های دولتی اجباری نیروی انتظامی افراد معتاد را به کمپ منتقل می کند و انتخاب کمپ و خدمات آن در اختیار خانواده فرد معتاد نیست.

این تفاوت باعث می شود تا دست بیماران و خانواده های آن ها برای انتخاب راحت تر گردد. بطور کلی، کمپ های ترک اعتیاد خصوصی کمی خدمات را خصوصی تر ارائه می کنند و دست دولت در این خدمات زیاد دیده نمی شود! به هر حال این تفاوت باعث می شود تا انتخاب توسط شما برای انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری راحت تر باشد.

روش های ترک اعتیاد کمپ های غیر مجاز

روش های ترک اعتیاد کمپ های غیر مجاز
روش های ترک اعتیاد کمپ های غیر مجاز

در واقع اعتیاد یک نوع بیماری است و برخی اوقات خود بیمار نیز بر بیماری خود آگاه است و از آن رنج می برد و به این درک و فهم رسیده است که باید هرچه زودتر خود را از این بیماری نجات دهد. اینگونه افراد با استفاده از روش های ترک اعتیاد اختیاری اقدام به ترک کرده و در اکثر موارد نیز موفق می شوند.

اما برخی دیگر از افراد معتاد نیز چنان درگیر این بیماری هستند که زندگی را بدون استفاده از مواد مخدر غیرممکن می دانند. اینگونه افراد حتی خود را بیمار نمی دانند و در چنین شرایطی مهم ترین مسئله این است که چگونه باید فرد معتاد را راضی به ترک اعتیاد کنیم!

مشکل بزرگی که در برخی از کمپ های ترک اعتیاد به خصوص کمپ های ترک اعتیاد اجباری بدون مجوز وجود دارد، این است که افراد غیر متخصص و بی تجربه پرسنل این کمپ ها را تشکیل می دهند. این افراد زمانی که با نافرمانی افراد معتاد رو به رو می شوند، با خشونت و رفتار های غیر اخلاقی تلاش می کنند فرد معتاد را با استفاده از روش های غیر علمی مجبور به ترک کنند.

در چنین شرایطی اگر افراد معتاد به اجبار و در مدت زمان کوتاهی اعتیاد خود را ترک کنند، به دلیل اینکه از نظر روانی آمادگی نداشته و ریشه های تمایل او به استفاده از مواد مخدر همچنان وجود دارد، بعد از اینکه از کمپ خارج شدند دوباره به سمت مواد مخدر باز خواهد گشت.

این عود اعتیاد به دخانیات ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به فرد وارد کند. در شرایط خاص، ممکن است این روش ترک اعتیاد به نفع بیمار نیز باشد.

بررسی تفاوت ترک اعتیاد اجباری و اختیاری

ترک اعتیاد اجباری و تمایلی تفاوت هایی چند باهم دارند. این تفاوت ها باعث می شوند تا شما بین این دو یکی را برای خود یا عزیزانتان برگزینید. در این راستا، به برخی از مهم ترین تفاوت های ترک اعتیاد اختیاری و اجباری می پردازیم:

  1. ترک اعتیاد اختیاری کاملا با میل بیمار صورت می گیرد اما در ترک اعتیاد اجباری بیمار میلی به ترک ندارد!
  2. در ترک اعتیاد اختیاری، بیمار می داند که یک بیماری خطرناک بنام اعتیاد دارد ولی در ترک اعتیاد اجباری بیمار اصلا قبول نمی کند که بیمار است!
  3. در ترک اعتیاد اختیاری معمولا نتایج درخشان تر و غیر قابل برگشت تر هستند اما در ترک اعتیاد اجباری شرایط کمی سخت تر خواهد شد!
  4. در ترک اعتیاد به روش اجباری، فرد شرایط سنگینی را به یکباره تحمل می کند اما در ترک اعتیاد به روش اختیاری، پروسه ترک طولانی تر و ساده تر خواهد بود.

روش های ترک اعتیاد اختیاری و اجباری در کمپ های مجاز

تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری
تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری
  • افراد معتاد پس از معاینه و پذیرش در کمپ های ترک اعتیاد مجاز، باید هفته اول را به صورت دوره ترک جسمی بگذرانند. دوره ترک جسمی کوتاه است و معمولا یک هفته برای آن کافی است. در این دوره پزشکان و متخصصان دارو هایی را جهت ترک راحت تر بیماران تجویز می کنند که مصرف آن ها ها کوتاه مدت است و پس از یک هفته باید قطع شود.
  • سپس بیمار باید دوره درمان روحی و روانی را بگذراند که این دوره نیازمند زمان 3 الی 4 هفته است. در طول این دوره افراد معتاد در جلسات مشاوره و روانکاوی شرکت می کنند. هدف از برگزاری اینگونه جلسات به وجود آوردن انگیزه و کم کردن آسیب های روحی و روانی در افراد معتاد است.
  • همچنین جلسات مشاوره برای خانواده ها نیز برای آموزش دادن اقدامات پس از ترک اعتیاد برگزار می شود

در واقع در مراکز ترک اعتیاد باید افراد متخصصی وجود داشته باشند تا با مشاوره های تخصصی و روانکاوی، افراد معتاد را از نظر روانی کاملا آماده کنند و با دادن انگیزه آن ها را تشویق به ترک اعتیاد کنند.

در احیاء تازه (بهترین مرکز کمپ ترک اعتیاد تهران) افراد کارشناس و متخصص ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. ایشان با استفاده از روش های کاملا علمی به افراد معتاد کمک می کنند تا در شرایط مناسب و ارائه بهترین خدمات، اعتیاد خود را کنار بگذارند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری

به دلیل تغییر هزینه های کمپ ترک اعتیاد اجباری ، بهتر است با کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) در تماس باشید و همچنین میتوانید از خدمات مشاوره ای رایگان ما استفاده نمایید.در ادامه راه های ارتباطی با کمپ ترک اعتیاد را به شما عزیزان میگوییم.

هزینه کمپ ترک اعتیاد اختیاری

هزینه کمپ ترک اعتیاد اختیاری بستگی به نوع مصرف فرد داره و همچنین مدت زمان مصرف و توانایی خود فرد دارد.هرچه زمان بیشتری نیاز به بستری شدن و ترک اعتیاد داشته باشه هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد و در مخالف آن هر چه زودتر درمان شود هزینه کمتری پرداخت خواهد کرد .

هزینه در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه به چندین بخش تقسیم می شود ،برای اطلاع از این مورد میتوانید وارد صفحه”قیمت کمپ ترک اعتیاد تهران” بشوید.

درباره”ارزان ترین کمپ ترک اعتیاد تهران“بیشتر بخوانید.

تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری
تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم درباره تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری، تفاوت کمپ ترک اعتیاد خصوصی اجباری و دولتی اجباری، روش های ترک اعتیاد کمپ های غیر مجاز و روش های ترک اعتیاد کمپ های مجاز صحبت کنیم و تمامی باید ها و نباید هایی که برای ترک اعتیاد اصولی و بدون بازگشت لازم است را بررسی کنیم.

در بخش کامنت ها تجربیات خود را درباره اعتیاد و ترک آن با ما در میان بگذارید. همچنین اگر سوالی درباره اعتیاد، عوارض جبران ناپذیر آن و ترک اعتیاد با استفاده از روش های کاملا علمی و تخصصی دارید، پیشنهاد می کنیم به مقالات دیگر ما در وب سایت سر بزنید.

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

همچنین کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه در آپارات نیز فعالیت دارد که میتوانید از “آپارات کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه” مارا دنبال نمایید .

5/5 - (1 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , ,

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.