پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

علائم اعتیاد چیست ؟ | علائم ترک اعتیاد

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

علائم اعتیاد چیست ؟

علائم ترک اعتیاد
علائم ترک اعتیاد

در این مقاله ما به اعتیاد به مواد مخدر و اختلال مصرف مواد و علائم اعتیاد می پردازیم و به شناخت مواد هایی که اعتیاد و وابستگی شما را به مصرف دائم می کشاند آشنا خواهیم شد .

اعتیاد چیست ؟

همانطور که در بالا به شما عزیزان گفتم ، اعتیاد به مواد مخدر که به آن اختلال در مواد نیز گفته می شود ، وابستگی روحی و جسمی انسان به مواد های مخدر غیر قانونی و غیرمجاز است . به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر نوع ماده ای ، اگر در کشوری مجاز هم باشد ، به این دلیل نیست که می توانیم به آن اعتیاد پیدا کنیم وسر خود آن را مصرف کنیم و آن را اعتیاد در نظر نگیریم.

 از جمله این نوع ماده ها میتوان به الکل و نیکوتین اشاره کرد . وقتی که یک فرد به یک نوع ماده اعتیاد پیدا کند ، حتی اگر آسیب های ناشی از آن را هم بداند و کشیده باشد ، باز هم قادر به کنترل کامل استاده از مواد مخدر را نخواهد داشت و به مصرف این مواد ادامه میدهد .

بیشتر افرادی که به اعتیاد گرفتار شده اند نمی توانند به خودی خود ترک کنند و  ممکن است اعتیاد به مواد مخدر منجر به یک میل شدید به دارو برای تسکین درد هم باشد . از عواقب طولانی مدت اعتیاد میتوان به مشکلات جسمی و روانی ، اشتغال ، روابط ، قانون اشاره کرد که فرد بیمار در دراز مدت به این مشکلات بر خواهد خورد .

در این مقاله میتوانید درباره “تفاوت اعتیاد جسمی و اعتیاد روانی” بیشتر بخوانید .

بهترین راه برای ترک اعتیاد و غلبه بر مواد مخدر و ترک آن ، کمک گرفتن از پزشک ، مددیار ترک اعتیاد ، دوستان و خانواده است که ما در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) با تشکیل گروه های پشتیبانی و ترک ، در کنار شما دوستان عزیز تا انتهای مسیر ترک همراه میشود و برنامه های درمانی سازمان یافته خود را که طی تجربه چندین ساله مشاوران و پزشکان کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه است را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد تا یک دوره ترک اعتیاد ساده بدون درد و عوارض را داشته باشید.

نشانه های جسمانی اعتیاد

سازش با عوارض خماری
سازش با عوارض خماری

یکی از علائم اصلی اعتیاد ، الگوی مصرف می باشد که باعث پریشانی قابل توجه بالینی و اختلال آن می شود . علائم هر فرد با توجه به اختلال اعتیاد آن متفاوت می باشد و هر فرد مبتلا به اختلال مصرف مواد مخدر ، در کنترل استفاده از یک ماده خاص به مشکل بر میخورد و متفاوت می باشد.

فرد بیمار به استفاده از یک ماده یا در گیرافتادن از استفاده بیش از حد مواد اعتیاد آور ادامه می دهند ، با آنکه میداند در ادامه مصرف این ماده باعث آسیب های احتمالی و علنی آن می باشد  ، باز هم به مصرف این ماده می پردازد و هوس قوی نیز اعتیاد را مشخص می کند . فرد ممکن است قادر به متوقف کردن مصرف مواد اعتیاد آور یا رفتارش با وجود ابراز تمایل به ترک نباشد .

ماهیت یا رفتار بیش از حد ، سابقه خانوادگی و شرایط فردی میتواند در علائم و نشانه های اختلال مصرف مواد افراد متفاوت و تاثیر گذار باشد.

علائم روانی اعتیاد

علائم اعتیاد که باعث اختلال روانی می شود ، عبارتند از :

مصرف یک مقدار دوز اولیه :

این نوع مصرف معمولا در اختلال مصرف الکل رواج دارد . فرد بیمار ممکن است به سرعت ، مقدار الکل را بیشتر بکند تا به احساس خوبی که می خواهد برسد .

ضعف در توقف مصرف :

در بیشتر موارد ، همانند وابستگی به الکل ، نیکوتین ، یا سایر دخانیات دیگر ، فرد معتاد حداقل یک بار تلاش جدی و ناموفق برای ترک انجام خواهد داد . این کار ممکن است فیزیولوژِیکی باشد ، زیرا برخی از مواد به طور شیمایی اعتیاد آور هستند همانند هروئین ، شیشه و … و در صورتی که فرد بخواهد جلوی مصرف آن را بگیرد ، علائم ترک اعتیاد را ایجاد می کند .

وسواس داشتن :

فرد ممکن است به یک نوع ماده وسواس داشته باشد ، زمان و وقت بیشتری را مصرف کند تا آن ماده را پیدا کند و در برخی از موارد ممکن است از آن مواد استفاده نماید .

برخورد با مشکلات :

عموما فرد دچار احساس نیاز به مصرف دارو یا انجام رفتار برای مقابله با مشکلات آن ها را دارد .

ریسک پذیری :

ممکن است فرد بیمار به اعتیاد ، برای دستیابی به آن مواد و جور کردن پول خرید مواد ، دست به هر نوع خطر و ریسک های جبران ناپذیری بزند . در حالی که تحت تاثیر برخی مواد ، فرد ممکن است درگیر فعالیت های خطرناک مثل رانندگی سریع و دعوا و … انجام دهد .

نشانه های اجتماعی اعتیاد

اختلال مصرف مواد می تواند بر نحوه ارتباط فرد با دیگران تاثیر داشته باشد .

ترک فعالیت های سرگرم کننده :

ممکن است فرد به خاطر اعتیادی که دارد ، از فعالیت ها و تفریحی هاتی که از آن در گذشته لذت میبرد دست بکشد و در آن ها ناتوان باشد ، برای مثال ممکن است افرادی که به تنباکو وابسته هستد ، متوجه میشوند که دیگر نمی توانند به طور فیزیکی با بقیه به یک فعالیت ورزشی بپردازند .

از کجا بفهمیم به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده ایم ؟

علائم ترک مواد مخدر و خماری چه مدت طول می کشد؟
علائم ترک مواد مخدر و خماری چه مدت طول می کشد؟

بیشتر وابستگی ها به اعتیاد، از مصرف برای اولین بار و به صورت آزمایشی در موقعیت های اجتماعی مختلف شروع می شود. برای برخی از افراد، این نوع مصرف مواد مخدر شایع تر می شود. در افراد مختلف این نوع خطر اعتیاد و میزان سرعتی که به مواد وابستگی پیدا می‌شود مختلف می باشد. این نوع وابستگی در انواع دارو ها نیز متفاوت می باشد که بعضی ها خطر بالاتر و وابستگی سریعتری نسبیت به سایر دارو ها ایجاد می‌کند.

با گذشت زمان، این امکان وجود دارد که به دزهای بیشتر از مواد مخدر احتیاج پیدا کنید. برای ایجاد احساس خوب در بدن، ممکن است فقط به دارو احساس نیاز و حال خوب پیدا کنید. وقتی مصرف مواد مخدر خود را زیاد میکنید، ممکن است متوجه بشوید که بدون دارو بسیار برایتان سخت و دشوار می باشد.

از علائم ترک می‌توان به تلاش برای توقف مصرف مواد مخدر اشاره کرد که هوس ها و محرکهای شدیدی در بدن ایجاد می‌کند و به شما احساس بیماری شدید جسمی و روحی می‌دهد، برخی از علائم اعتیاد به مواد مخدر یا رفتار شامل زیر است:

  • داشتن میل زیاد به دارو
  • یقین دارید که منبعی از مواد مخدر را در پیش خود نگه داری میکنید .
  • نیاز به استفاده از مواد مخدر به طور منظم هستید ، این نیاز ممکن است به صورت روزانه و یا حتی مصرف چندین باردر روز باشد .
  • شکست های زیادی در تلاش برای جلوگیری از مصرف دارو میخورید
  • رانندگی و یا بیشتر فعالیت های حساس برای شما خطرناک و سخت می باشد .
  • دست به کار هایی میزنید برای دریافت و مصرف مواد که در گذشته سراغ آنها نرفته بودید ، مانند سرقت
  • برای مصر ف مواد پول زیادی خرج میکنید ، حتی اگر نتوانید از مخارج زندگی بر بیایید .
  • علائم ترک را در هنگام قطع مواد مخدر و دارو ترجبه می کنید .
کمپ ترک اعتیاد تهران
کمپ ترک اعتیاد تهران

کلام آخر

اعتیاد به مواد مخدر در بیشتر سنین در کشور دیده می شود. مهم این است که هر یک که بتوانیم برای درمان افراد درگیر با اعتیاد کمک کننده باشیم. در این مطلب همه چیز درباره ترک اعتیاد را برای شما گویا بودیم. امیدواریم پاسخ تمامی سوالات خود را گرفته باشید. چه خوب می شود اگر شما نیز در امر نیک آگاه سازی افراد دچار اعتیاد سهیم باشید! پس کم ترین کار این است که این مطلب را برای آن ها نیز بفرستید و کمک کننده آن ها باشید.

بعنوان سخن آخر بدانید هیچ چیز غیر ممکن نیست. اعتیاد به انواع مخدر ها و دخانیات را می توانید در احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد شهرری و تهران) را برای همیشه کنار بگذارید. با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

شما میتوانید در هر لحظه با مشاوران ما در تماس باشید و میتوانید شماره و اطلاعات ما را از صفحه ثبت نام در کمپ پیدا نمایید ، همچنین میتوانید با دنبال کردن ما در شبکه های مجازی که آدرس آن در زیر می باشد ما را دنبال نمایید و با مشاوران ما به گفت و گو بپردازید . به امید ایجاد یک زندگی پاک و سالم برای شما دوستان عزیز .

راه های تماس با ما

دوستان عزیزی که تمایل به برقراری ارتباط با ما را دارند ، میتوانید از راه های زیر با ما در تماس باشید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
تفاوت اعتیاد جسمی و اعتیاد روانی در چیست؟
مقاله بعدی
کمپ ترک اعتیاد تهران
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: علائم اعتیاد, علائم اعتیاد چیست ؟, علائم ترک اعتیاد

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.