پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

بیقراری ترک اعتیاد

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

بیقراری ترک اعتیاد

بیقراری ترک اعتیاد
بیقراری ترک اعتیاد

امروزه اعتیاد بسیار در بین جوانان و نوجوانان رواج یافته است که باید گفت ترک اعتیاد آن کار راحتی نیست و باید دقت و اراده قوی ای داشته باشید زیرا بعد از درگیر شدن به سختی میتوان از آن دل کند و مراحل ترک اعتیاد را آغاز کرد .معمولا بعد از ترک اعتیاد ، مواد های شیمایی و تاثیراتی که این نوع مواد های مضر روی بدن بجای میگذارند ، تا مدت ها همراه فرد بیمار میماند و به مرور زمان اختلالات مختفی بر روی مغز و بدن بجای میگذارد .بیشتر وقت ها افرادی که اقدام به ترک اعتیاد کرده اند بیقراری هایی در تمام ساعات دارند که این نوع بیقراری بر روی همه افراد یکسان نیست و مختلف می باشد .میزان این نوع بیقراری ها و اختلال ها بستگی به نوع مصرف و اندازه مصرف فرد بیمار در گذشته دارد .

شما دوستان عزیز میتوانید برای درمان بیقراری های بعد از ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه واقع در شهرری و کهریزک مراجعه داشته باشید.

نحوه درمان اختلالات و بیقراری ها بعد از ترک اعتیاد

بیشتر این اختلال هایی که بعد از ترک اعتیاد بر روی فرد به وجود می آید ، اغلب به صورت تغییراتی در خلق و خوی نشان داده می شود که متاسفانه این نوع اختلال ها بعد از گذراندن علائم بحرانی و دردهای بدنی و خماری همچنان باقی خواهند ماند . در این دوران ، در روز های ابتدایی فرد بیشتر دچار دردهای بدنی ، حالت تهوع ، سرگیجه و تب و لرز هستند که بعد از گذشت مدت کوتاهی این موارد از بین خواهد رفت .

متاسفانه این نوع اختلال ها از درد و خماری بعد از ترک اعتیاد بیشتر است و بر روی روح و روان فرد تاثیر میگذارد .این سندرم ها که بعد از ترک اعتیاد بر روی فرد نشان داده می شود دلیل اصلی بازگشت آن ها به سمت مواد مخدر و الکل و غیره .. می باشد . گاهی وقت ها فرد به خاطر این که از شر مشکلات پس از ترک خلاص می شود به سمت این نوع مواد اعتیاد آور روی می آورد . اما این نوع بی قراری ها و اختلالات روانی همیشگی نمی باشد و پس از مدتی از بین خواهد رفت  اما به صورت طولانی مدت بر روی روح و روان فرد باقی میماند . در حالت های طبیعی این نوع اختلالات به مدت یک سال بر روی فرد باقی می ماند که رفته رفته آن ها از بین خواهد رفت و رو به بهبودی میروند .

مهم ترین نکته این می باشد که در این زمان فرد بتواند به خوبی از این اختلال ها سربند بیرون بیاید و به سمت آن ها روی نیاورد.

ترک اعتیاد ممکن است در نگاه اول بسیار ساده و راحت به چشم بیاید ، اما باید تمامی جوانب را برای فرد که قصد ترک اعتیاد دارد در نظر گرفت و آن را به فرد آموزش داد . در مرحله اول باید شرایط ترک را به خوبی برای فرد ایجاد بنماییم تا بیمار بتواند در دوران ترک اعتیاد خود آرامش لازم را داشته باشد زیرا در این دوران از درد های زیادی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی متحمل می شود . به این شکل واجب می باشد تا فرد در یک محیط آرامش بخش روند ترک اعتیاد را طی بنماید .

اختلال ها بعد از ترک در چه افرادی بیشتر نمایان می شود ؟

در این روند ، نوع موادی که به آن اعتیاد داشته اید و تصمیم بر ترک آن گرفته اید و مدت زمان مصرف بسیار مهم می باشد و در میزان اختلالی که دارد تاثیر مستقیمی هم دارد . همچنین در این مرحله ، مقاومت فردی بدن شخص هم بسیار مهم می باشد.اکثر افراد که اعتیاد به الکل داشته اند ، بعد از ترک کردن آن دچار اختلال ها و سندرم های ترک می شوند .اگر به الکل اعتیاد دارید ، به هیچ عنوان نباید یک شنبه به صورت خوددرمان و ناگهانی اقدام به ترک اعتیاد به الکل نمایید .الکل ها به دلیل داشتن مواد شیمایی در خود بسیار بر روی مغز تاثیر منفی میگذارد که در صورت ترک ناگهانی آن از خود واکنش های شدیدی ایجاد میکند .

به همین خاطر اگر میخواهید اقدام به ترک الکل نمایید باید به صورت تدریجی و طولانی مدت اقدام و اصولی زیر نظر پزشک درمان اقدام به ترک نمایید .

اعتیاد فقط مواد مخدر و الکل ها نمی باشد ! بلکه مصرف طولانی مدت از بعضی دارو ها مثل داروی ضد افسردگی نیز باعث به وجود آمدن اعتیاد می شود .به شکل می باشد که اگر دارو های ضد افسردگی خود را مصرف نکنید احساس بی حالی و کسالت در بدن پیدا میکند .در دیگر موارد هم ممکن است حالات بسیار بد و جبران ناپذیری ایجاد شود که بر روی روح و روان فرد تاثیرات منفی بگذارد ،پس نتیجه میگیریم که این نوع دارو ها را درست و اصولی قطع نمایید .

بیقراری ترک اعتیاد
بیقراری ترک اعتیاد

رفتار ها و بیقراری ها پس از ترک اعتیاد شامل چه مواردی است ؟

بیشتر افراد فکر میکنند که در زمان ترک اعتیاد ، فقط مرحله اول و روز های اول ترک اعتیاد سخت می باشد ، اما باید بگیم که این گونه نیست و مهم ترین موقع زمانی می باشد که فرد این مراحل را ترک کرده و دچار اختلال ها و سندرم های پس از ترک اعتیاد شده است . این مرحله مهم ترین دلیل برای افرادی می باشد که مجدد به سمت مصرف مواد مخدر و غیره می روند . برخی از این نوع اختلال ها شامل :نوسانات خلقی ، افسردگی ، کسالت و بیحالی شدید ، اضطراب ، درد در عضلات ، کاهش توانایی های جسمی و روحی و غیره می باشد . در نگاه اول این نوع مشکلات بسیار آسان می آید ولی باید بگوییم که این مشکلات مهم ترین موارد برای بازگشت دوباره به سمت اعتیاد در بیشتر افراد بوده است .

(دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “تحقیقات جالب روی تاثیرات اعتیاد بر روی افسردگی افراد” بیشتر بخوانید .)

مهم ترین علت به وجود آمدن اختلالات پس از ترک اعتیاد چیست

مواد های مخدر بر روی روح ، مغز و روان ، بدن فرد تاثیر مستقیم می گذارد که بسیار مخرب است ، به همین خاطر پیدا کردن دلیل اصلی برای این اختلال هایی که پس از ترک اعتیاد به سمت فرد می آید کار راحت و آسانی نمی باشد . به طور خلاصه باید گفت که نمیتوان دلیل مشخص و ثابتی برای این اختلال ها پیدا کرد .

این اختلال ها در همه افراد یکسان و یا ایجاد نمی شود و پس از ترک اعتیاد و سم زدایی بدن هیچ گونه مشکلی برای آنان ایجاد نخواهد شد . (شما دوستان عزیز می توانید با رفتن به صفحه “سم زدایی” درباره آن بیشتر اطلاعات کسب نمایید).اما در مقابل آن بعضی از افراد پس از ترک اعتیاد تا سالیان زیاد با این نوع اختلالات درگیر می باشند .به همین خاطر است که نمیتوان دلیل اصلی و قاطعی برای پیدایش این نوع اختلالات و سندرم ها پس از ترک یافت .همچنین درمان هر فرد با شخص دیگری متفاوت می باشد .بخش ترک اعتیاد و سم زدایی اولیه آن یک بخش مهم می باشد و اختلال های به دست آمده در فرد بخش بعدی و باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد .

درباره کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه در تهران

کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) با داشتن کادر درمانی مجرب و حرفه ای ، به صورت 24 ساعته بالا سر بیماران عزیز در کلینیک ترک اعتیاد می باشند ، همچنین شما دوستان عزیز میتوانید قبل از مراجعه در کمپ ، از خدمات مشاوره رایگان و 24 ساعته کمپ ترک اعتیاد استفاده نمایید .

افرادی که تمایل بر برقراری ارتباط با مشاوران ما و یا پزشکان ما هستند  و یا نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد دارند ، میتوانند با یکی از روش های زیر اقدام به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد نمایند و یک قدم بزرگ برای آینده زندگی خود و خانواده عزیزشان برداشته باشند .

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای رنجبر :

tel: 09122687608

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

2/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
درمان های دارویی اعتیاد
مقاله بعدی
کمپ ترک اعتیاد پاکدشت
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.