پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

حقایق عجیب درباره مصرف قلیون

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1402/03/14 – توسط : MHA007

حقایق عجیب درباره مصرف قلیون

عوارض قلیان در دنیای پر از دخانیات امروزی شاید به چشم نیایند، اما باید بدانید که این روش استفاده از تنکابو بسیار خطرناک است! در سراسر جهان، اگر مصرف هر دخانیاتی نیز ممنوع باشد، می توان گفت که مصرف قلیان آزاد است. شاید بدلیل بوی تقریبا ملایم قلیون، تصور شما بر این باشد که این روش مصرف تنکابو خطری ندارد؛ اما سخت در اشتباه هستید!

مصرف قلیان بخصوص در جوانان و نوجوانان به وفور دیده می شود. این دخانیات که بخش بزرگی از دخانیات کشور های مختلف از جمله ایران را تشکیل داده است، باعث افزایش ریسک ابتلا به سرطان های مختلف می شود. در ادامه این مقاله از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) همراه ما باشید تا شما را با عوارض قلیان و نکات آن آشنا کنیم.

حقایق عجیب درباره مصرف قلیون
حقایق عجیب درباره مصرف قلیون

قلیون چیست؟ اولین بار در چه کشوری دیده شد؟

قلیون نوعی وسیله برای مکش دخانیات است که بیش از 400 سال پیش ساخته شده است. این دستگاه دارای شکل های متنوعی است که هریک از آن شکل ها طرفداران مخصوص به خود را دارند. بطور کلی، این وسیله در کشور های مدیترانه ای شرقی تولید شد و اکنون در اکثر کشور های جهان مثل ایران، انگلیس، سوئد و… دیده می شود.

نکته بسیار جالب در خصوص قلیان این است که مردم تصور می کنند اعتیاد به قلیان هیچ ضرری برای سلامتی آنان ندارد! با توجه به اینکه این تصور کاملا از ریشه اشتباه است، می توان گفت که قلیان بیش از 4500 نوع ماده سمی را در هر بار مکش فرد به بدن او منتقل می کند. از بین این 4500 سم، حدود 70 مورد تایید شده اند که سرطان زا هستند!

با توجه به اینکه در سال های اخیر از هر 10 مرگ گزارش شده، عامل یکی از آن ها اعتیاد به دخانیات بوده است، بررسی اعتیاد و ترک اعتیاد به دخانیات بسیار اهمیت پیدا کرده است. باید در نظر داشت که هر روشی که سیستم طبیعی کارکرد بدن را مختل کند، می تواند به ما آسیب بزند.

در کشور ما، معمولا با این تصور که قلیان آب دارد و تمام سموم آن توسط آب جذب می شوند و هیچ ضرری برای سلامتی انسان ندارد، پای قلیان به جمع های خانوادگی باز شده است! می دانیم که هیچ گونه اعتیادی دلیلی برای انکار و یا جبران ندارد؛ پس ادامه این مقاله از احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد اختیاری در تهران) را بخوانید تا با عوارض مصرف قلیان آشنا شوید.

چرا باید اعتیاد به قلیان را به سرعت ترک کنیم!؟

اعتیاد به قلیان سن و مکان نمی شناسد! معمولا همه افرادی که یکبار قلیان کشیده اند، دیده اند که این وسیله براحتی می تواند آن ها را کمی شاد کند! اما این شادی زودگذر است و باید حذر کنید! بهتر است اینگونه بگوییم که قلیان نوعی تیر خاموش است، ساکت است ولی اثرات بد خود را بر جای خواهد گذاشت.

در سال های اخیر، قلیان با نام های مختلفی شناخته می شود:

 1. لوله آب
 2. بوری
 3. در انگلیسی حابِل بابِل
 4. غزه
 5. نارگیلی
 6. و…

مهم نیست چه نامی بر این وسیله خطرناک گذاشته شده است، مهم این است که خطرات اعتیاد به قلیان کم از سیگار ندارد! متاسفانه باب شده است که اعتیاد به قلیان هیچ مشکلی ندارد و همین امر سبب شده است تا بخش بزرگی از دورهمی ها و خوش گذرانی های خانوادگی نیز شامل قلیان شود!

دوستان عزیز ما برای شما یک مقاله کامل درباره”قلیون” تهیه کردیم که میتوانید با کلیک بر روی قلیون آن را به صورت کامل و جامع برسی نمایید.

این برای کودکانی که سن پایینی دارند و قدرت تشخیص خوب از بد را ندارد بسیار خطرناک است! زیرا آن ها چند سال دیگر همین راه را ادامه خواهند داد و این واقعا برای کل جامعه خطرناک است! بهتر است تصور غلط خطرناک بودن سیگار و خطرناک نبودن قلیان را بطور کلی از ذهن ها پاک کنیم. هر ماده ای که نیکوتین دارد، می تواند عوارض داشته باشد! در ادامه بخشی از مهم ترین عوارض قلیان را بخوانید تا بدانید این ماده چه اثرات خطرناکی بر سلامت انسان می گذارد.

مصرف قلیون
مصرف قلیون

عوارض قلیان کدام اند؟ آیا مصرف قلیان سالم است؟

اولین نکته بسیار مهم در خصوص قلیان این است که این وسیله می تواند آسیب های خود را علاوه بر افراد مصرف کننده، بر افراد حاضر در محیط نیز بگذارد. این باعث می شود تا خطرات برای همه اعمال شوند و این اعمال خطر توسط قلیان، می تواند اثرات جبران ناپذیری بر جای بگذارد.

در سال های اخیر، مصرف قلیان توسط کودکان نیز به وفور دیده می شود. شاید جالب باشد که بدانید برخی خانواده ها تفریحی بنام قلیان دارند و آن را همیشه با خود به جا های مختلف می برند! این باعث می شود تا عادی جلوه داده شدن قلیان روز به روز شدید تر شود و عوارض آن روز به روز کمتر احساس شوند!

بیایید به بررسی مهم ترین عوارض قلیان بپردازیم. با توجه به اینکه عوارض قلیان تقریبا برای همه افراد یکسان است، ما تمامی عوارض آن را لیست می کنیم و در ادامه می توانید آن ها را ببینید:

 1. احساس سرگیجه و سنگینی سر در همان اولین استنشاق!
 2. اعتیاد به مصرف دوباره نیز یکی از عوارض قلیان است.
 3. بوی بد روی لباس و نفس انسان ها که از قلیان بر جای می ماند.
 4. خطرات برای همه افرادی که در محیط حضور دارند و حتی آنان که نمی کشند!
 5. مواد سمی بیش از حد خطرناک که از آن ها چشم پوشی شده است!
 6. سوق دادن افراد به مصرف دیگر مواد مخدر
 7. احساس خستگی پس از مصرف
 8. تغییر در سیستم خواب نرمال انسان
 9. تغییر در آرامش روانی مخصوص خلوت های انسان!
 • تغییر خلق و خو بدون دخالت فرد
 • تغییر حواس و کم شدن تمرکز
 • استرس بیجا و نگرانی های بی مورد
 • تنگی نفس و سرفه های متوالی
 • و…

جالب است بدانید که این ها تنها بخشی از عوارض قلیان بودند!

قلیون
قلیون

چگونه می توان قلیان را با ضرر کمتری مصرف کرد؟

هیچ راهی برای کاهش عوارض قلیان وجود ندارد! شاید طعم های مختلفی از تنباکو بر روی سری قلیان گذاشته شوند و تصور شود فلان طعم هیچ اثر بدی ندارد؛ اما در واقعیت اینگونه نیست! بهتر است شما بطور دقیق تر به سراغ ترک اعتیاد به قلیان بروید و هیچ راه دررویی برای مصرف قلیان پیدا نکنید!

دلیل این گفته ها این است که این وسیله با توجه به خواص خطرناک خود، دارای ویژگی های شدیدا اعتیادآوری است که باعث می شود شما در هر دورهمی به دنبال چاق کردن قلیان باشید! اما بهتر است این وسیله و مصرف آن با تفریحات سالم جایگزین شوند تا هیچ آسیبی به سلامت بزرگسالان و کودکان نرسد.

شاید عوض کردن طعم و یا سری و یا بدنه قلیان پیشنهادی باشد که توسط افرادی که اعتیاد به قلیان دارند، بشنوید؛ اما هیچ کدام از این پیشنهاد ها منطق صحیحی ندارند و همه ساخته ذهن عاجز انسان ها هستند! بهتر است به هیچ یک از این توصیه ها گوش ندهید و هرطوری که می توانید از تمامی دخانیات دوری کنید.عوارض قلیون دوسیب

اگر خودتان نمی توانید اعتیاد به دخانیات مثل اعتیاد به قلیان را ترک کنید، می توانید از ما کمک بخواهید. ما در کمپ احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد اختیاری در تهران) همراه شما هستیم تا بهترین مشاوره ها و بهترین درمان را ارائه دهیم. بهتر است همین الان تماس بگیرید و تا دیر نشده نوبت خود را براحتی رزرو کنید. هدف ما داشتن جامعه ای پاک، سالم و آگاه نسبت به اعتیاد است.

عوارض قلیون و نکات مربوطه
عوارض قلیون و نکات مربوطه

جمع بندی

در این مقاله از مقالات احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) دیدیم که انواع مواد سمی در قلیان و دود آن وجود دارند. این مواد سمی اکثرا بر روی همه افراد تاثیر گذار اند؛ یعنی چه آنان که مصرف قلیان را در دست دارند و چه آنان که در کنار افرادی اند که قلیان مصرف می کنند. عوارض قلیان بسیار متنوع اند که ما در این مقاله به بررسی چندین مورد از آن ها پرداختیم.

بطور خلاصه، اعتیاد به قلیان نیز همانند دیگر اعتیاد به دخانیات ها می تواند آسیب های جبران ناپذیری به سلامت انسان وارد کند. نظر شما در خصوص عوارض قلیان چیست؟ آیا این ماده را می توان در جمع های خانوادگی و بدون توجه به توصیه های پزشکی مختلف مصرف کرد؟ آیا همچنان نظر شما این است که این ماده برای سلامتی انسان هیچ ضرری ندارد!؟

برای ترک اعتیاد به قلیان و خلاص شدن برای همیشه از شر این ماده دخانی خطرناک، می توانید با ما تماس بگیرید. ما در احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) مهم ترین اقدامات را با کمترین هزینه و با بهترین کادر مجرب برای شما انجام می دهیم تا بهترین نتیجه را از ترک اعتیاد به قلیان بگیرید. همین الان با ما تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.

راه های ارتباطی با کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با داشتن کادر فنی حرفه ای و مجرب در زمینه ترک اعتیاد ، با داشتن مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور شروع به خدمات رسانی به شما بیماران عزیز اعتیاد می باشد .

برای ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد ، میتوانید بر روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید :

چت آنلاین
تماس با ما (ثبت نام در کمپ)
شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (اینستاگرام)

شماره تماس مدیریت و مشاوره (رنجبر)

09122687608

شماره تماس جهت هماهنگی و بستری

09358666564

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (پیشوا ،  پرند ، کهریزک ، ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک و رباط کریم) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

همچنین کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه در آپارات نیز فعالیت دارد که میتوانید از “آپارات کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه” مارا دنبال نمایید .

کمپ ترک اعتیاد  از دو نوع ترک اعتیاد ، ترک اعتیاد اجباری ، ترک اعتیاد اختیاری نیز برخوردار می باشد که شما دوستان عزیز میتوانید با کلیک بر روی آنها ، اطلاعات کامل این نوع ترک را بخوانید و حتی در این مقاله میتوانید درباره “تفاوت ترک اعتیاد اجباری و ترک اعتیاد اختیاری” نیز بخوانید .

دوستان عزیز میتوانید درباره “سم زدایی بدن” که یکی از راه های ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران) می باشد مطالعه نمایید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.
مقاله قبلی
کمپ ترک اعتیاد پیشوا
مقاله بعدی
ترک ریتالین؛ ترک اعتیادی سخت ولی امکان پذیر!
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: قلیون, قلیون کشیدن, مصرف قلیون

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.