پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

تاثیر ورزش در ترک اعتیاد

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

تاثیر ورزش در ترک اعتیاد

تاثیر ورزش در ترک اعتیاد
تاثیر ورزش در ترک اعتیاد

مواد مخدر به عنوان بلایا و مشکلات خطیری به شمار می رود که امروزه جوامع مختلف را نیز تهدید می کند. این مسئله بسیار مهم در بین اکثر جوامع رشد بسیاری داشته است. ورزش یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار و برتر برای درمان اعتیاد انواع مواد مخدر و دخانیات می باشد.

همچنین در جلوگیری و پیشگیری از بیماری های زمینه ای نقش بسزایی دارد و می تواند پرخاشگری را هم کاهش دهد. ورزش نوعی شیوه کمک درمانی برای ترک اعتیاد شناخته شده است و این دارد در بین بیماران اعتیاد جا می افتد. همچنین به مصرف بیش از حد مواد مخدر کمک بسیاری می کند.

شنا، دویدن، دوچرخه ‌سواری، پیاده ‌روی اصولاً از بهترین روش ها و ورزش هایی هستند که برای ترک اعتیاد کمک بسیاری می کنند. همچنین این موارد ذکر شده نیازهای روانی، احساسات منفی و استرس های ترک را تحت تاثیر قرار می هد.

حتی ورزش می تواند وسوسه و تحریک افراد را برای مصرف دوباره و مجدد برهاند. به همین دلیل می تواند نتایج درمان را بهبود بدهد. حفظ سیستم ایمنی بدن، کاهش افسردگی، سلامتی قلب و دیگر موارد از جمله موارد تاثیرگذار ورزش برای ترک اعتیاد می باشد. با انجام حرکات ورزشی، فرد معتاد سرزنده و سرحال می شود و در گام های ترک مواد مخدر چند پله به جلوتر خواهد رفت. تقویت بدن و اندام و ورزش پس از ترک هم می تواند تاثیر خوبی را بگذارد.

نقش ورزش بر جسم فردی که در حال ترک است!

انجام حرکات ورزش به بهبود مغز و بدن کمک می کند. با تقویت عضلات، ترک دخانیات با سرعت بالایی صورت می پذیرد و نتیجه بهتری را نیز به همراه خواهد داشت. همچنین با انجام حرکات ورزشی در حین ترک اعتیاد، به افراد کمک می کند تا به تناسب اندام هم برسند و اندام خود را در زمان طولانی مدت حفظ کنند.

فعالیت و حرکات بدنی مناسب بیماری هایی از جمله سرطان و مشکلات قلبی را که از عوارض هروئین و تریاک و دیگر مواد مخدر هستند، دور می کند. همچنین سیستم ایمنی بدن را بسیار قوی کرده و عوارض و مشکلات پس از ترک یا حین ترک اعتیاد را کاهش می دهد.

فعالیت بدنی متناسب و ورزش، میزان اتصالات عصبی را در مغز به طور چشمگیری افزایش می دهد. بنابراین به فرد کمک می کند تا صدمه های ناشی از دخانیات در مغز را التیام ببخشد. برگشتن خواب عادی و طبیعی از دیگر مزیت هایی است که با انجام ورزش برای ترک رخ می دهد.

(10 زیان مصرف دخانیات)

نقش ورزش بر روحیه فرد مصرف کننده دخانیات در حال ترک چیست؟!

تاثیر ورزش و ترک اعتیاد
تاثیر ورزش و ترک اعتیاد

تحقیقات و پژوهش های مختلف نشان داده  است که افرادی که برای ترک اعتیاد خود ورزش را در اولویت اول خود و برتری قرار می دهند و به صورت مرتب آن را انجام می دهند ، پس از ترک کردن اعتیاد از خلق و خوی بهتری نسبت به سایر افراد  برخوردار هستند.

ورزش های مخصوص ترک اعتیاد کدام اند؟

برای اشخاص معتاد ورزش هایی همانند یوگا، وزنه برداری، ورزش های قدرتی،کوهنوردی، ورزش گروهی، ورزش هوازی، دویدن توصیه می شود. چرا که با ورزش های گروهی فرد انگیزه و امید بیشتری را در خود پیدا می کند تا ورزش ها را به طور مکرر انجام دهد و ترک اعتیاد خود را با موفقیت پشت سر بگذارد.

اثرات مثبت ورزش در ترک اعتیاد چه مواردی هستند؟

نقش ورزش در ترک سیگار چیست؟

ورزش و فعالیت بدنی نقش بسزایی در ترک سیگار دارد. طبق تحقیقات و پژوهش های انجام شده، افراد سیگاری که به طور مرتب برنامه ورزشی را دنبال می کنند، در ترک سیگار بسیار موفق هستند. بنابراین با افزایش سطح فعالیت بدن، میزان موفقیت و توفیق در ترک اعتیاد هم بالا می رود.

استعمال سیگار در افراد سیگاری استرس را افزایش می دهد. بنا بر همین موضوع با ترک آن سطح اضطراب هم افزایش می یابد. ورزش می تواند التیام بخشی مناسب باشد همچنین جایگزینی برای تسکین استرس و اضطراب استعمال سیگار خواهد بود.

ورزش برای بدن آسیب دیده فرد معتاد

ورزش می تواند بدن آسیب دیده ناشی از مصرف مواد را ترمیم و بهبود دهد. چرا که با تقویت عضلات بدن و تناسب اندام، ترک اعتیاد میتواند با موفقیت بالاتری و سرعت بیشتری انجام می شود. همچنین ورزش کردن، انتقال گیرنده های دوپامین و سروتونین را صحت می بخشد و می تواند آسیب های مغزی را به طور مثبتی کاهش دهد.

دلیل مهم که نشان می دهد حتما باید در دوران ترک اعتیاد ورزش کرد!

در صورتی که فرد معتاد، مدت زمان بسیاری را صرف الکل و دخانیات مصرف کرده باشد، می توان گفت به سلامت خود توجه کمی داشته است. این امر موجب شده تا صدمات بسیاری به فرد دو لحاظ جسمی و روحی به وی وارد شده باشد. بنابراین درمان این آسیب ها و برقراری ارتباط سالم بین مغز و بدن در زمان ترک اعتیاد یا ماده مخدر اهمیت بسیاری دارد. پس نتیجه میگیریم که ورزش کردن می تواند گزینه مناسبی برای ترک اعتیاد با ورزش باشد.

ورزش در پیشگیری از اعتیاد

ترک اعتیاد با ورزش
ترک اعتیاد با ورزش

ورزش از مهم ترین قسمت هایی است که کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد نقش خوبی دارد. ورزش می تواند از اعتیاد پیشگیری کند، اما در صورتی که افراد جامعه به مزیت های ورزش رشته های خاص ورزشی آشنا باشند و آن را در سبک زندگی خود پررنگ کنند. در چنین شرایطی می توانند خودشان را از بلایای خانمان سوز اعتیاد دور کنند. فردی که اهل ورزش کردن باشد هم از آلوده شدن به ماده مخدر دور می مانند و هم اینکه هیچگاه ورزش و اعتیاد در یک مسیر نیستند و در کنار هم قرار نمی گیرند.

به خاطر همین دلیل می باشد که ورزشکاران زندگی سالمتری نسبت به بقیه دارند و هم از اعتیاد در امان هستند. فلذا توجه به مسئله مهم ورزش در بین جوانان می تواند اوقات فراغت و بیکاری آن ها را پر کند، که همین امر از مهمترین عاملی است که از اعتیاد آن ها جلوگیری می کند.

از آنجایی که ورزش موجب ایجاد و ترشح هورمون اندروفین که یک نوع هورمون شادی آور است، می تواند به افراد و ورزشکاران حس خوبی را القا کند. در نتیجه می توان گفت اشخاصی که به دنبال ورزش می روند و آن را در سبک زندگی خود قرار می دهند، کمتر از دیگران به اعتیاد دچار می شوند. انجام ورزش های متعدد و فعالیت های بدنی از جمله مقوله هایی است که باید به آن برای پیگیری از اعتیاد توجه ویژه ای داشت.

کمپ ترک اعتیاد

دوستان عزیز در صورت نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد و یا مشاوره از مشاورین حرفه ای اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد ، میتوانید از یکی از راه های زیر استفاده نمایید. این را بدانید که بیشتر مواد مخدر قابل ترک در منزل نیستن و حتما باید با یک مشاوره و زیر نظر پزشک اعتیاد درمان شود.ما برای شما کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه که جزوه بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران و اطراف تهران می باشد معرفی میکنیم .

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

راه های تماس با ما :

شماره تماس مدیریت و مشاوره (رنجبر)

09122687608

شماره تماس جهت هماهنگی و بستری

09358666564

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

کمپ ترک اعتیاد پاکدشت

کمپ ترک اعتیاد در تهران

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
تفاوت هروئین با کراک
مقاله بعدی
اوردوز یا مصرف بیش از اندازه مواد مخدر چیست؟
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک اعتیاد با ورزش, ورزش کردن

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.