تفاوت هروئین با کراک

تفاوت هروئین با کراک

مقایسه هروئین با کراک
مقایسه هروئین با کراک

استفاده ناروا یا سوءمصرف هروئین و کراک آسیب های روانی و جسمانی زیادی برای استفاده کننده به همراه دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم اما در این مقاله تصمیم داریم در مورد تفاوت هروئین و کراک و همچنین خطرهای ترکیب این دو دارو اشاره کنیم.

هروئین و کراک دو مواده مخدر هستند که با یکدیگر تفاوت دارند و به راه های مختلفی بر بدن اثر می گذارند. بسیاری از مردم می خواهند بدانند که چه فرقی بین کراک و هروئین وجود دارد، چگونه به تنهایی عمل می کنند و از عملکرد دخالت آن ها بر روی یکدیگر اطلاع داشته باشند و آگاه باشند .

(در این مقاله میتوانید به صورت کامل درباره “ترک اعتیاد کوکائین و کراک” اطلاعات کامل کسب نمایید.)

اختلاف یا تفاوت هروئین و کراک چیست؟

هروئین یک ماده مخدر بسیار قوی است که به عنوان یک آرامبخش مورد استفاده قرار گرفته می شود. هروئین علاوه بر به وجود آوردن سرخوشی، یک اثر آرام بخش نیز دارد که ممکن است مصرف بیش از حد آن باعث به مرگ شود. کراک نیز یک سرخوشی زیاد به وجود می آورد.

آیا کراک نیز یک ماده مخدر است؟!

تفاوت هروئین با کراک
تفاوت هروئین با کراک

کراک مواد افیونی یا مخدر نیست. کراک حالت غلیظ شده کوکائین است و یک تکان دهنده که باعث به وجود آومدن سرخوشی زیاد می شود، اما باعث افزایش انرژی و کار هم نیز می شود.

استفاده از کراک و هروئین با هم دلیل به وجود آمدن یک احساس خطرناک و اکثراً تلخ و ناپسند می شود که به آن اسپیدبال گفته می شود. چنین شرایطی بسیار خطرناک است، چون که اثرات ناسازگاری بوجود خواهد آورد که بقیه ی مواد مخدر نیز ایجاد می کنند. هروئین باعث آرامش و کم شدن فعالیت سیستم عصبی مرکزی می شود در حالی که کراک باعث تحریک و بیشتر شدن کار و فعالیت می شود.

راه های متفاوت مصرف یا استعمال مواد

اختلاف هایی بین طریقه استفاده ی هروئین و کراک وجود دارد. هروئین اکثراً از طرف تزریق عضله ای یا زیر پوستی مصرف می شود. انواع خالص هروئین گاهی به صورت کشیدنی یا بویایی مصرف می شود، اما بیشترین نوع مصرف هروٸین تزریق است. کراک اکثراً از راه کشیدن سیگار مصرف می شود، اما گاهی به صورت تزریق یا کشیدن بویایی نیز استفاده می شود. شکل های دیگر کوکائین اکثراً به صورت کشیدنی و بویایی استفاده می شود.

آسیب های استفاده ی هروئین و کراک

هروئین با به دست آورنده های مواد تریاک در مغز پیوستگی پایدار می کند، بعضی از سیگنال های عصبی را کند یا توقف می کند و مواد شیمیایی به نام اندورفین را در مغز آزاد می کند. اندورفین هایی که پخش می شوند به یک احساس پسندیده و شادی ایجاد می شوند.

خرابی سیگنال های عصبی باعث به وجود امدن احساس آرامش می شود. خراب شدن این سیگنال های عصبی همچنین باعث کم شدن تنفس و همچنین کم شدن واکنش نسبت به اتفاق های خارجی می شود. این ها آسیب های خطرناکی هستند، به خصوص اگر بیش از حد مصرف شوند.

کراک قالب غلیظ شده کوکائین است که اندازه مواد شیمیایی دوپامین موجود در مغز را بیشتر می کند. این بیشتر شدن دوپامین باعث به وجود آمدن حسی به نام سرخوشی یا خوشحالی می شود و همین کار علت اعتیاد آور شدن کوکائین است. بیشتر شدن میزان دوپامین در مغز باعث بیشتر شدن کارهای بدن می شود و به دنبال آن انرژی و اقتدار فرد بیشتر خواهد شد. این مواد امکان دارد بدن را بیشتر از قدرت کنترل آن تحریک کند و دلیل به آسیب های کناری خطرناکی شود.

آسیب های کناری استفاده از هروئین و کراک به طور جداگانه به علت راه های متفاوتی که هروئین و کراک بر روی بدن اثر می گذارند، آسیب های کناری آن ها نیز بسیار مختلف است. آسیب های کناری هروئین عبارت می شوند از:

 • نشانه های ترک در مواقع های قطع استعمال هروٸین
 • کم شدن میل جنسی (در این مقاله میتوانید درباره “مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد” بخوانید.)
 • برافراشته شدن پوست
 • عذق کردن بیش از اندازه
 • کم شدن تنفس
 • خواب آلودگی
 • استفراغ
 • حالت تهوع
 • یبوست
 • خارش
 • مرگ

آسیب های کناری کراک با هروئین بسیار مختلف است و بیشتر در رابطه به اثرهای تحریک کننده این مواد تحریک کننده است. آسیب های کناری کراک حاوی مورد های زیر است:

این آسیب های کناری امکان دارد که افرادی را که هروئین یا کراک استفاده می کنند تحت تاثیر قرار دهد، حتی اگر برای اولین بار این مواد را استفاده کرده باشند.

هروئین با کراک
هروئین با کراک

اثرات کناری قاطی کردن هروئین و کراک

قاطی کردن هروئین و کراک، که به آن اسپیدبال نیز گفته می شود، بسیار خطرناک است و امکان دارد اثرهای ناپسندی را به همراه داشته باشد. به دلیل اینکه هروئین آرامبخش است و کراک ماده تحریک کننده است، این دو دارو اثرهای مقابل و ناسازگاری را به وجود می آورد که دلیل به موقعیت های خطرناکی خواهد شد.

(4 مرحله برای ترک هروئین)

کراک باعث تحریک بیشتر بدن خواهد شد و احتیاج به اکسیژن را بیشتر می کند و باعث بیشتر شدن سرعت نفس می شود تا بتواند این نیاز را جبران کند. استفاده هروئین باعث کند شدن تنفس می شود و دلیل می شود بدن در صورت احتیاج داشتن به اکسیژن بیشتر به دلیل استفاده ی کراک، آرام تر نفس بکشد.

آسیب های کناری این دو دارو امکان دارد تا حدودی اثرهای یکدیگر را غیر فعال کند و دلیل شود فرد استفاده کننده نسبت به اندازه ی اوردوز این داروها بی اطلاع باشد. در حقیقت استفاده هروٸین و کراک مثل این است به صورت همزمان پدال گاز و ترمز ماشین خود را فشار دهید. این می تواند هم برای خودرو و هم بدن شما بسیار ضرر داشته باشد.

کراک هروئین یا هروئین متراکم گونه ای ماده مخدر به صورت قطعه های بلور با آغازه هروئین می‌باشد که در جنوب غربی آسیا رایج است.

(19 عوارض خطرناک کراک – ترک اعتیاد به کراک)

نیاز به گفتن است که ماده اولیه برای ساخت کراک در آمریکای جنوبی کوکائین می باشد. این مواد در حقیقت ثمره ترکیب هروئین با ناخالصی ‌های متفاوتی است که از جمله اثرهای کناری آن می ‌توان به عفونت‌ های بیش از اندازه در اثر کار های باکتری‌ ها در پوشش‌ های متفاوت اندام‌ های فرد زنده استعاره کرد.

کراک هروئین به مدت چند سال به یکی از خواستنی ترین مواد های مخدر ایران تبدیل شد و جای تریاک را گرفت و در افغانستان نیز حریفی برای هروئین به‌ حساب می‌ رود. راه های استفاده کراک هروئین به دلیل امکان مصرفی از سنجاق و سوزن نسبت به هروئین آسان ‌تر، اما اعتیاد آن بسیار شدیدتر است.

تفاوت هروئین و کراک
تفاوت هروئین و کراک

نتیجه گیری:

در نتیجه‌ در این مقاله به بازدید اختلاف های هروئین و کراک اشاره کرده ایم اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی آسیب های استعمال یا سوءمصرف این مواد مخدرها بعد از درمان و ترک هروئین و ترک کراک قابل درمان هستند.

کمپ ترک اعتیاد تهران

برای ترک اعتیاد کراک و ترک اعتیاد هروئین نیاز به یک کمپ مناسب در زمینه ترک اعتیاد دارید ،این را بدانید که خیلی از بیماران اعتیاد پس از ترک اعتیاد بعد از یک مدت زمان کوتاهی مجدد به سمت اعتیاد روی می آورند. این وظیفه یک کمپ ترک اعتیاد خوب می باشد که بیمار را بعد از ترک رها نسازد و در کلاس ها و دور همی های مختلفی مجدد بیمار را شرکت دهد.

اگر ساکن شهرتهران یا اطراف تهران می باشید بهتر می باشد کمپ ترک اعتیاد تهران را بشناسید که ما در این اینجا یکی از بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران را به شما معرفی میکنیم . پس  در ادامه با ما همراه باشید.

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه(بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران)

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد واقع در تهرانشهرری زیر نظر سازمان بهزیستی کشور شروع به فعالیت در زمینه ترک اعتیاد و سوء مصرف اعتیاد کرده است . شما دوستان عزیز میتوانید با یکی از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

سم زدایی بدن

 

5/5 - (2 امتیاز)

درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید

Tags: , ,

پست های مرتبط :

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار مجتبی یادداری
  مجتبی یادداری
  1401-03-14 21:12

  خیلی عالی تفاوت هروئین و کراک رو مقایسه کردید ممنونم ازتون ?

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.