پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

ترک اعتیاد هروئین – ترک اعتیاد هرویین

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

ترک اعتیاد هروئین – ترک اعتیاد هرویین

ترک-اعتیاد هرویین
ترک-اعتیاد هرویین

هروئین چیست؟

یک پودری تلخ مزه به رنگ های قهوه ای روشن و یا تیره، سفید می باشد. در واقع رنگ اصلی هروئین سفید است و تغییر رنگ آن به دلیل ناخالصی هایی است که به آن ها اضافه می شود.

از سه طریق قابل مصرف است: دودکردن، تزریق، استشمام. از آنجایی که اغلب کسانی که مصرف کننده هروئین هستند از شیوه تزریقی با استفاده از سرنگ های آلوده به طور مکرر استفاده می کنند. به همین علت هروئین از شایع ترین راه های گسترش ویروس HIV  در جهان است.

هرویین دارویی ضد افسردگی می باشد که در زمان قدیم برای تسکین درد قابل استفاده بوده، اما پس از مدتی اثرات اعتیادزایی آن پدیدار شد. از ترکیب و مشتقات نیمه مصنوعی مورفین تشکیل شده و به گیرنده های افیونی در مغز متصل می شود. (در این مقاله میتوانید درباره “مواد افیونی” بیشتر بخوانید)

مصرف هروئین سلول های مغزی را تا حد زیادی درگیرمی کند و می تواند سریعاً پس از حل شدن در چربی به طور متراکم وارد مغز شود. به همین علت هروئین ماده بسیار خطرناکی است و از لحاظ اعتیادزایی، وابستگی شدیدی را در فرد ایجاد می کند.

با یکبار مصرف ماده هروئین فرد وابستگی شدیدی به آن پیدا می کند. به طوری که پس از ۱۲ ساعت حالت سرخوشی و وابستگی به اوج می رسد و فرد به مصرف مجدد روی می آورد. بعضی از مصرف کنندگان هم نسبت به این ماده دچار مشکلاتی مانند: کندی نفس، پیش فعالی، خارش و اختلالات دوقطبی می شوند. حتی برخ به دلیل دوز مصرفی بالا (اوردوز) منجر به سکته قلبی می شوند.

بیشتر بخوانیم

تاثیرات شدید و عجیب هروئین بر قلب

در صورت مصرف هروئین، سموم زیادی وارد بدن می شود و دو بخش مهم بدن یعنی کلیه و کبد را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی این دو اندام درونی وظیفه دفع سموم بدن را دارند، دچار آسیب های فراوان و شدیدی می شوند.

همچنین مصرف طولانی مدت هروئین موجب افزایش کلسترول و فشارخون در بدن خواهد شد. بنابراین مصرف هرویین عوارض مخرب و ویرانگری را به همراه دارد که می توان گفت ترک هروئین سخت ترین نوع ترک در میان انواع مواد مخدر است.

مصرف هروئین اثرات کوتاه مدتی را به همراه دارد ازجمله:

 1.  تهوع و استفراغ
 2.  خواب آلودگی و گیجی مکرر
 3.  عدم تمرکز
 4.  تنگ شدن مردمک چشم

ماده مخدر هروئین علاوه بر وابستگی جسمی، وابستگی روانی را در فرد ایجاد می کند. حتی پس از ترک چندساعته علائمی بروز می دهد که عبارت است از:

 •  بی قراری و بی خوابی مزمن
 •  تکرر ادرار
 •  اختلالات عصبی و پرخاشگری
 •  اختلال در چرخه قاعدگی زنان
 •  کوچک شدن مردمک چشم به مرور زمان
 •  عفونت باکتریایی
 •  ذات الریه
 •  آسیب دیدگی شریان
 •  هپاتیت و ایدز
 •  عفونت دریچه های قلبی
 •  تنگی نفس
 •  کاهش اشتها که در نهایت به کاهش وزن و سوء تغذیه ختم می شود-میل شدید به مصرف
 •  درد شدید مفاصل و استخوان
 •  حالت رخوت و سستی
 •  لرزش بدن
 •  از دست دادن میل جنسی

بیشتر بخوانیم

درباره هروئین بیشتر بدانید

روش صحیح برای درمان اعتیاد هروئین چیست؟

اصولی ترین و اولین مرحله در ترک هروئین، سم زدایی و خارج کردن اثرات ماده هروئین از بدن فرد معتاد است. این روش تا جایی ادامه می یابد که بدن فرد با عدم حضور مواد موافقت و سازگاری کند و سلول و سیستم های مغزی کارکرد خود را شروع کنند.

سم زدایی هروئین چه مدت زمان می برد؟

همانطور که گفته شد، هروئین عملکرد سریعی روی بدن و دوام بالایی نیز دارد. وابستگی در بدن فرد چنان بالا می رود که نیازمند مصرف مجدد در بازه های زمانی مشخص است. به طور کلی می توان گفت، مدت زمان سریع ترک هروئین بین ۲ تا ۴ روز زمان می برد.

اگر برای ترک از روش سم زدایی تدریجی استفاده شود، مدت زمانی بین ۱ هفته الی ۱۰ روز به طول می انجامد. در تمامی این حالت ها بیمار نیاز است که شخص مصرف کننده، تحت نظر کادر درمانی مجرب قرار بگیرد تا مراقبت های ویژه موفق به ترک هروئین شود.

نکته: اگر دوز مصرفی بالا بوده باشد، دوره بیشتر و طولانی تری برای ترک هروئین نیاز است.

4 روش ترک اعتیاد هروئین

با استفاده از دارو

اغلب داروها به ترک اعتیاد کمک بسیاری می کنند و می توانند علائم جسمانی در ترک هروئین را کاهش دهند. یکی از پرکابردترین داروهایی که برای ترک اعتیاد از آن استفاده می کنند، متادون است. با استفاده از این دارو فرد مصرف کننده از خماری و نئشگی دوری کند. به طوری که پس از مصرف شربت یا قرص متادون تا ۱ روز پس از آن علائمی از خماری وجود نخواهد داشت.

البته مصرف خودسرانه آن امری کاملاً اشتباه است. چرا که متادون دارویی اعتیادآوراست و مصرف آن بدون تجویز پزشک متخصص می تواند، فرد را به دردسر جدیدتری دچار سازد.

یک داروی دیگر به نام بوپرنورفین برای ترک هروئین وجود دارد که مانند مورفین دارویی مسکنی است. این دارو به هیچ وجه نباید همزمان با هروئین مصرف شود چونکه عوارضی مثل تشنج و مرگ را در پی دارد.

ترک اعتیاد هروئین
ترک اعتیاد هروئین

با روش ترک ناگهانی

در این روش فرد را با زندانی کردن و بدون استفاده از هیچگونه دارو و مواد جایگزین، تصمیم به ترک هروئین می گیرند. به عبارتی یکباره می خواهند مصرف مواد مخدر را قطع کنند. احتمال بازگشت در این روش بسیار بالاست. زیرا به دلیل قطع ناگهانی، شوک روحی و روانی و جسیمی به بیمار وارد می شود و در نتیجه وابستگی روانی فرد از بین نمی رود. اشخاصی که با روش ترک ناگهانی اعتیاد خود را ترک کرده اند، دچار مشکلات عصبی و تعادل شده اند.

روش نیمه سریع

این روش مانند روش ترک ناگهانی است. یعنی در طول هفته اول، فرد معتاد بعد از قطع فوری مواد، دارو را جایگزین می کند تا دردهایش را کاهش دهد. در نتیجه عوارضی که در روش ترک ناگهانی وجود دارد، این روش را هم در برمی گیرد.

ترک هروئین به صورت تدریجی

این روش مورد قبول متخصصین در بین روش های سنتی است. فرد در چنین روشی روزانه از مصرف مواد مخدر کم می کند.

ترک اعتیاد هروئین - ترک اعتیاد هرویین
ترک اعتیاد هروئین – ترک اعتیاد هرویین

ترک هروئین در منزل

با توجه به قوی بودن ماده هروئین و آثار مخربی که روی جسم و روان فرد می گذارد، این روش کاملاً اشتباه می باشد. زیرا شخص مصرف کننده با مشکلات جدی و خطرناکی رو به رو خواهد شد و ممکن است فرد پس از ترک، مجدد به مصرف هروئین روی بیاورد. به همین علت توصیه می شود برای ترک از درمانگر و متخصصان برای ترک هروئین استفاده شود تا بهترین راهکارها را برای ترک ارئه دهند.

ترک اعتیاد در منزل

درباره ترک اعتیاد در منزل بیشتر بخوانید

درباره کمپ ترک تهران

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ های جنوب تهران می باشد که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و داشتن مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور ، شروع به فعالیت در زمینه ترک اعتیاد به صورت اجباری و اختیاری کرده است .(درباره “تفاوت ترک اعتیاد اجباری و اختیاری بیشتر بخوانید)

شما دوستان عزیز ساکن در شهرهای(کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) میتوانید از خدمات کمپ ترک اعتیاد اجباری و یا اختیاری ما به صورت آنلاین و حضوری برخورد شوید .

دوستان و بیماران اعتیاد میتوانید با رفتن به صفحه “ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد” یک قدم بزرگ برای شروع مسیر ترک اعتیاد و پاکی برداشته .همچنین کمپ ترک اعتیاد تهران (احیاء تازه) مشاوره آنلاین 24 ساعته دارد که بیماران از سرتاسر کشور عزیزمان ایران میتوانند به صورت آنلاین از این مشاوره برخوردار شوند .

راه های ارتباطی با کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

افرادی که تمایل بر برقراری ارتباط با مشاوران ما و یا پزشکان ما هستند  و یا نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد دارند ، میتوانند با یکی از روش های زیر اقدام به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد نمایند و یک قدم بزرگ برای آینده زندگی خود و خانواده عزیزشان برداشته باشند .

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای رنجبر :

tel: 09122687608

مقالات مرتبط

ما برای شما دوستان عزیز مقالات شبی بر این مقاله تهیه کردیم که میتوانید با کلیک بر یکی از موضوعات زیر ، به خواندن آن ها ادامه بدهید و اطلاعات خود را درباره ترک اعتیاد هروئین بیشتر بکنید .

 1. هروئین-روش های مصرف هروئین
 2. 4 مرحله برای ترک اعتیاد هروئین
 3. اعتیاد آوری هروئین چقدر است ؟
 4. تاثیرات شدید و عجیب هروئین بر قلب
1/5 - (1 امتیاز)
مقاله قبلی
مدت زمان ترک تریاک چند روز است؟
مقاله بعدی
ترک اعتیاد کوکائین – کمپ ترک اعتیاد کوکائین تهران
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: ترک هروئین, هروئین, هرویین

پست های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.