پشتیبانی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه
پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان هستیم.

09358666564 09122687608

انواع تجربه های ترک اعتیاد

folder_openمقالات
comment2 دیدگاه

تاریخ بروز رسانی : 1401/03/29 – توسط : admin

انواع تجربه های ترک اعتیاد

قطعاً ترک اعتیاد تجربه هایی را در پی دارد که اکثر افرادی که مصرف کننده هستند پس از ترک اعتیاد دیگر به مصرف دوباره روی نیاورده اند و برخی هم متاسفانه دچار لغزش دوباره شده اند. اشخاصی که اعتیاد خود را ترک کرده اند، با توجه به گفته های آن ها ترک اعتیاد عملی بسیار خوشایند است و به زندگی دوباره بازگشته اند.بر این باور هستیم که ترک اعتیاد کار سخت و دردآوری است و ممکن است در حین ترک با مسائل مختلفی رو به رو شد.

اما تمامی این مسائل به تجربه لذت بخش آن می ارزد. در ادامه با برخی از انواع تجربه های ترک اعتیاد با توجه به نوع مصرفی و ترک آن ها آشنا می شویم.

کمپ ترک اعتیاد
کمپ ترک اعتیاد

ازجمله رفتارهایی که پس از ترک هرگونه اعتیاد رخ می دهد و در اکثر افراد معتاد تجربه شده در موارد ذیل آورده شده است:

 • افسردگی و پرخاشگری
 • استرس و اضطراب
 • نوسانات خلقی
 • بی حالی، خستگی و کسلی شدید
 • کم انرژی بودن
 • اختلالات خواب
 • از دست دادن میل جنسی
 • درد عضلانی
 • کاهش تمرکز

انواع تجربه های ترک اعتیاد در کمپ های ترک اعتیاد در رابطه با لغزش وسوسه شدن مجدد به مصرف مواد مخدر

بنا به تجربه های کسب شده، احتمال لغزش در ابتدای بهبودی و سال اول از دیگر زمان ها بیشتر است. زیرا در این مدت زمان از دوره، جسم و روح و روان تلاش می کند تا خود را با عدم استفاده از مواد مخدر منطبق بسازد و حالت طبیعی خود را به دست بیاورد. بهبودی جسم و روان با توجه به آسیب های وارد شده، نیاز به زمان دارد.

آمار نشان می دهد پس از گذراندن چندسال از دوران بهبودی، امکان لغزش و وسوسه شدن تا حد زیادی کاهش می یابد. بهترین راه برای مقابله با لغزش مجدد، تجربه کسب کردن از دوران اعتیاد است. یعنی هنگام لغزش دوباره از خود سؤال بپرسید این لغزش چه درسی به شما می دهد.

ترک متادون
ترک متادون

تجربه های ترک متادون

درواقع متادون دارویی اعتیادآور و شیمیایی می باشد که مصرف غیراصولی و درازمدت آن اعتیاد شدیدی در فرد ایجاد می کند. پزشکان برای کاهش درد بیماران متادون را تجویز می کنند البته با توجه به دوز مصرفی هیچگونه عوارض و اعتیادی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین مصرف متادون تنها با تجویز پزشک امکان پذیراست و مصرف خودسرانه آن و دوز مصرفی بالا اعتیاد به متادون در بدن فرد ایجاد می شود.
در نتیجه اشخاصی که متادون مصرف می کنند باید در مدت زمان سریع برای ترک آن اقدام کنند.

اکثر افراد ناآگاهانه متادون مصرف می کنند و بر این باورند که متادون دارویی اعتیادآور نیست. افرادی هم هستند که برای کاهش درد هنگام ترک اعتیاد از این دارو استفاده می کنند، بلکه از درد خود کم کنند. اما نمی دانند که خود دارو متادون، اعتیاد شدیدی در بدن ایجاد می کند.

افرادی برای ترک متادون اقدام کرده اند و تجربه ترک این دارو را دارند، از کار خود راضی هستند. چرا که متادون عوارض شدیدی را در پی دارد و  ترک آن عوارض متادون را کم کرده است. برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند، ترک متادون امری دشوار است.

اما بهتر است بگوییم اگر با همت و اراده قوی می توان از شر اعتیاد به این دارو خلاص شد. در اوایل ترک ممکن است کمی درد از قبیل درد زانو و گاهی هم بی خوابی به سراغ شما بیاید. اما طبق گفته کسانی که این دردها و مشکلات را تجربه کرده اند، به زودی رفع خواهد شد و به اندازه عوارض مصرف متادون نخواهد بود. همچنین به گفته برخی از دوستان، پس از ترک به زندگی عادی و سالم قبل از اعتیاد خود بازخواهید گشت.

همین دلایل کافی است تا افرادی که این دارو را مصرف می کنند، نسبت به اقدام خود مصمم تر شوند. در نهایت می توان گفت ترک متادون کمی صبر و تحمل می خواهد تا بتوانید حتی روزهایی بهتر از روزهای پیش از مصرف خود داشته باشید.

بیشتر بخوانیم

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه”همه چیز درباره ترک متادون” در این باره بیشتر بخوانید.

انواع تجربه های ترک اعتیاد در رابطه با ترک ترامادول

افرادی که می خواهند برای ترک اعتیاد به ترامادول اقدام کنند، اکثراً فکر می کنند در مراحل ترک آن ها را زندانی می کنند و با سخت گرفتن به آن ها در طی چند روز متوالی، اعتیاد برطرف خواهد شد. اما بدانید و آگاه باشید که همچین باوری کاملاً اشتباه و نادرست است.

اعتیاد به ترامادول می تواند وابستگی شدیدی در فرد ایجاد کند. همچنین ترک آن علائم و عوارض ناخوشایندی را برای فرد ایجاد می کند. افرادی که درمان سم زدایی ترامادول را تجربه نموده اند، علائم را به آنفولانزا تشبیه می کنند. ولی در چنین شرایطی احتمال بروز عوارض جدی ترک ترامادول مانند هراس و توهم و اضطراب وجود دارد.

برای ترک اعتیاد به ترامادول روش های اصولی وجود دارد که می توان نزد متخصصین مجرب اقدام به ترک کرد. ترامادول بسیار قوی تر و مخرب تر از متادون می باشد و طبق گفته کسانی که ترامادول مصرف کرده اند، مصرف آن تشنج های پیاپی را در بردارد. از شروع مصرف ترامادول، بدن عکس العمل هایی را از خود نشان می دهد که موجب لاغری شدید می شود.

مدنظر داشته باشید که مدت زمانی که ترامادل مصرف کرده اید و مقدار وابستگی شما به آن زمانی برطرف می شود که شما صبر و تحمل پیشه کنید. چرا که زمان حل کننده همه چیز است. بی خوابی و بی رمقی در ابتدای ترک ترامادول امری طبیعی است که می توان با ورزش کردن آن ها را برطرف نمود.

بیشتر بخوانیم

شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه”ترک اعتیاد به ترامادول” در این باره بیشتر بخوانید.

مشکلات و تجربیاتی که ترک اعتیاد در منزل به همراه داشته است به شرح زیر است

ترک اعتیاد یکی از مهم ترین مشکلات و معضلات جامعه امروزی است. اشخاصی که اعتیاد دارند، برای اینکه بتوانند به وسوسه مصرف مجدد غلبه کنند و برای بهبودی خود تلاش کنند نیازمند کمک هستند. چرا که به تنهایی نمی توانند بر اعتیاد خود چیره شوند و امکان دارد تنهایی تصمیم به اقدام هایی برای ترک کنند که هیچ اطلاعاتی نسبت به آن ندارند. اطلاع ناکافی برای ترک اعتیاد عواقبی را در پی دارد.

برخی از افرادی که مصرف کننده هستند بنا به دلایلی می خواهند که در خانه به ترک اعتیاد خود اقدام کنند. اما می بایست اطلاعات دقیق و جامعی از این روش داشته باشند تا در حین ترک اعتیاد مشکلات بیشتری را برای خود به وجود نیاورند.

درنتیجه بهتر است اطلاعات خود را برای درمان اعتیاد در منزل بالا ببرید تا نسبت به مشکلات و موانع آن آگاهی کامل داشته باشید. بنا به تجربه کسانی  که در خانه تصمیم به درمان اعتیاد گرفته اند، مشکلاتی برای ترک وجود دارد که در ادامه به این مسائل می پردازیم.

شاید در درمان اعتیاد در منزل، در زمان صرفه جویی شود و احساس راحتی وجود داشته باشد، اما مشکلات ریشه ای به طور کامل از بین نخواهد رفت. مشکلاتی مثل افسردگی بیماری روانی و مسائل خانوادگی و یا فردی که شخص را به مصرف موادمخدر سوق داده است.

این مسائل به خودی خود حل نخواهد شد، بلکه حتی بدون بهبود یافتن رها می شود و به احتمال زیاد فرد مجدد به مصرف دوباره روی می آورد. در صورتی که متخصص و مشاوره درمان اعتیاد کلیه این مشکلات را مورد بررسی قرار داده و  به بیمار کمک بسیاری می کند.

با توجه به تجربه هایی که در طی مدت ها وجود داشته است، افرادی که در منزل اقدام به ترک می کنند به طور کامل پاک نمی شوند. به این دلیل که افراد بدون تخصص و  پزشک ممکن است دچار گمراهی شود و مسیر سخت و دشوار را انتخاب کند.

حتی امکان دارد چنین تصمیمی اعتیاد را درمان نکند و موجب شدیدتر شدن اعتیاد شود. چرا که سم زدایی برای برخی از اعتیادها مناسب نیست و اگر فرد به طور کامل سم زدایی نشود، مقداری از موادمصرفی در بدن فرد باقی بماند. در نهایت این مواد باقی مانده باعث علائم خماری و نئشگی در فرد شود.

فرد معتاد و حتی هر شخص دیگری نمی تواند بدون دانش لازم به خودش مشاوره دهد و از وضعیتی که درون آن قرار دارد، رهایی یابد. بنابر تجربه های لازم، افراد معتاد بهتراست برای درمان خودشان به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کنند تا به طور کامل زندگی و خودشان را بهبود بدهند.

از آنجایی که برخی از افراد برای اینکه خانواده خود را از اعتیادشان مطلع نکنند، در خانه اقدام به ترک می کنند. امکان ایجاد افسردگی و حس درماندگی در آن ها بیشتر خواهد شد. زیرا اعضای خانواده آن ها هیچ اطلاعی از بیماری این افراد ندارند و هیچ یک از اطرافیان وجود ندارد که فرد درباره فشارهای جسمی و روحی خود با آن گفتگو کند. به همین علت شخص کم کم رو به افسردگی می رود.

در برخی از شرایط لازم است روند درمانی تغییر کند. در چنین شرایطی فرد بدون اطلاع است و هیچ نظارتی برای درمان وجود ندارد. درحالی که ممکن است با وجود یک متخصص درمان به طور کامل انجام بپذیرد.

برخی دیگر از افرادی که دچار اعتیاد هستند، شاغل اند و به دلیل نگرانی خبردار شدن اعتیاد آن ها توسط کارمندان، خودشان را از محل کارشان دور می کنند. چرا که ترس از دست دادن شغل و آبرویشان را دارند و همچنین برای اینکه نمی توانند شغلشان را از دست بدهند، برای ترک اعتیادشان تصمیم به ترک در محل زندگیشان می کنند. افرادی که این تجربه را کسب کرده اند، دچار فشارهای زیادی شده اند.

گاهی اوقات با افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند یا حتی آن دسته از افرادی که با اصرار خانواده در منزل تصمیم به ترک می گیرند، گفتگو می شود با مسائل مهمی رو به رو می شویم. به صورت خودسرانه تصمیم به مصرف داروهایی همانند: متادون، بوپرنورفین و سایر داروهای مسکن می کنند. بر این باورند که چنین داروهایی ترک را برای آن ها آسان تر و سریع تر می کنند. غافل از اینکه این داروها عوارض و مشکلاتی را در بر دارد. یکی از  این مشکلات اعتیاد دوباره و بیشتر به چنین داروهایی است.

در نتیجه اگر تصمیم به ترک اعتیاد در منزل دارید از دیگر تجربیات افراد بهره ببرید و حتماً طبق نظر پزشک اقدام به درمان کنید.

انواع تجربه های ترک اعتیاد
انواع تجربه های ترک اعتیاد

در ادامه برخی از آثاری که مواد مخدر بر افراد داشته و تجربه شده را بیان می کنیم

مواد مخدر اثرات مخربی را بر مغز می گذارد و همین امر باعث شده تا تفکر و واکنش افراد آهسته تر شود. گاهی به دلیل دوز مصرفی بالا، مغز تحت سلطه مواد مخدر قرار می گیرد و آسیب هایی را به فرد وارد می کند.

-مواد مخدر باعث شل شدن عضلات، تنگی نفس، کاهش اشتها، تهوع و یبوست می شود. با توجه به نظر کسانی که مصرف کننده هستند این مشکلات بسیار آزاردهنده می باشد.

-گاهی افراد بر اثر مصرف مواد مخدر و دوز مصرفی بالا، جان خود را از دست می دهند.

-از عوارض دیگر مصرف مواد مخدر که در برخی افراد وجود دارد، بی میلی جنسی در مردان و توانایی جنسی در خانم ها است. که در نتیجه موجب کاهش قدرت باروری در مردان و زنان خواهد شد.

-برخی افرادی که اعتیاد خود را درمان کرده اند، از چهره و رنگ پوست خود ناراضی هستند. حتی اگر عکس قبلی این افراد را مشاهده کنید با چهره پس از اعتیاد متفاوت است. زیرا پس از مصرف موادمخدر رنگ پوست و شکل ظاهری فرد کاملاً تغیر می کند. همچنین به علت سوء تغذیه معمولاً دچار کاهش بافت عضلاتی و در نهایت وزن کم می شوند.

-اشخاصی وجود دارند که در زمان اعتیاد خود دارای بیماری های افسردگی شیدایی و اختلالات دوقطبی افسردگی شده اند.

اکثر افرادی که با اراده قوی خود اقدام به ترک نموده اند تجربه مشترکی با افراد در حال ترک دارند که می توانند با مشاوره، تجربیات خودشان را در اختیار این افراد قرار دهند. در برخی از کمپ های ترک اعتیاد، افرادی را به عنوان الگو و جهت انگیزه دادن انتخاب می نمایند.

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با برگزاری مسابقات ورزشی و مراسمات و همچنین مشاوره های گروهی، تمام تلاش خود را برای بهتر شدن شرایط جسمی و روحی بیماران می کنند. تا در نهایت تجربه ای متفاوت از زندگی گروهی را برای این دسته از افراد رقم بزنند.

اعتیاد
اعتیاد

سخن پایانی

اعتیاد موجی سهمگین می باشد که می تواند عمرهر فردی را درون خودش غرق کند. حتی به طوری است که می تواند فرصت نفس کشیدن را هم از او بگیرد. تنها غریق نجات این موج سهمگین و خوفناک ترک اعتیاد است. بدون شک افرادی که اقدام به ترک اعتیاد کرده و در این مسیر قدم محکم بر می دارد کمک بزرگی به خانواده، جامعه و بیشتر از همه به خود خواهد کرد. تجربه های ترک اعتیاد

ناگفته نماند انواع تجربه های ترک اعتیاد به اینجا ختم نمی شود. شما می توانید با مراجعه به کمپ های ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران)، ازکسانی که درحال ترک هستند و یا کسانی به زندگی عادی خود برگشته اند، از تجربه های اعتیاد و همچنین ترک آن ها بهره ببرید.

درباره کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه با داشتن مجوز رسمی از سازمان محترمه بهزیستی کشور ، فعالیت خود را در زمینه ترک اعتیاد به صورت اختیاری و اجباری پرداخته است .

شما دوستان عزیز میتوانید قبل از ثبت نام با مشاورین کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه (بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران) در ارتباط باشید تا بهترین خدمات مشاوره ای اعتیاد را در اختیار شما بیماران گرامی بگذارند و مسیر پاکی شما را نشان دهند.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفه دیگر ما و مقاله دیگر ما درباره “روش ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد” اطلاعات کامل تری به دست آورید .

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

افرادی که تمایل بر برقراری ارتباط با مشاوران ما و یا پزشکان ما هستند  و یا نیاز به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد دارند ، میتوانند با یکی از روش های زیر اقدام به ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد نمایند و یک قدم بزرگ برای آینده زندگی خود و خانواده عزیزشان برداشته باشند .

چت آنلاین

ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد

شبکه مجازی کمپ ترک اعتیاد (اینستاگرام کمپ)

شماره تماس مستقیم مدیریت ، آقای رنجبر :

tel: 09122687608

اگر ساکن شهر تهران، یا اطراف آن مثل (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد و نیاز به ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دارید ، با ما در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین راه های ترک اعتیاد را در اختیار شما عزیزان بگذارند .

4.3/5 - (3 امتیاز)
مقاله قبلی
ترک اعتیاد بدون بازگشت
مقاله بعدی
کوکائین؛ خطرناک تر از آنچه که فکرش را بکنید!
درباره کمپ ترک اعتیاد اختیاری و اجباری بیشتر بدانید
Tags: تجربه ترک اعتیاد, تجربه های موفق ترک اعتیاد

پست های مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آواتار سعید برزگر
  سعید برزگر
  1402-10-04 02:51

  سلام دوستان من ۱۰ ساله کمواد میزنم دوسال اول متادون بعدش ۴سال شیره روزی ۶نخود و بعد دوباره رو آوردم ب متادون لعنتی شاید باورتون نشه ولی من روزی یه برگ متادون ۲۰ میخوردم تاجایی کدیگه جوابمو نمیدادو فقط دلم درد میگرفت .الان دوساله خدا بهم بچه داده و از وقتیمتولدشدمثلا خاستم ترک کنم ،مصرفم شد هرسه روز یه بار ۱۲ عدد قرص ۴۰ ( فکر نکنم کسی باور کنه ) ۲۰روز پیش بشدت قلبمب تپش افتاد همش حس کردم میخام ایست قلبی کنم همونو کردم تجربه و توکل کردم بخدا . جوری شدم ک تو حموم ک میرفتم دیگه توان حرکت نداشتم . تا روز ۱۵ کمر درد بدجور داشتم و خودمو با کلونیدین و گاباپنتین میخابوندم تا اینکه از روز ۱۵ ب بعد این قرصها هم جواب خاب و بی قراری دست و پامو نمیداد .دوس داشتم سرمومحکم بکوبم ب دیوار شباک خابم نمیبرد
  دیروز رفتم (روز۱۹) پزشک عمومی بهش جریانمو گفتم اونم برام یه سرم تزریقمرد ب اضافه قرص پیروکسیکام و نوافن والپرازولام ک خدا پدرشو بیامرزه وقتی میخورم راحت میخابم تا صبح تکون نمیخورم.همدردای عزیزم تجویز هیچکسو گوش ندید چون بدن هرکس باهم فرق داره .حتما ب پزشک عمومی هم ک شده برید قضیه رو بهش بگید …فقط اگه واقعا هدفتون ترک هست یه هدف توزندگیتون پیدا کنید و بخاطر اون بذاریدش کنار .من موقعیتهای خوبی رو از دست دادم چون همش توخونه خاب بودم و الان ک ۳۳ سالمه تازه فهمیدم ک بلایی سرخودم اوردم
  سختی خودشو داره ولی اون بالا سری خودش هوامونو داره .ب پیامای ناامید کننده گوش ندید فکرنکنم هیچکس عملش ازمن بیشتر بوده
  الان تنها چیزی ک داره اذیتم میکنه عطسه های پی در پی هست . از خدا میخام ک کمک هممون کنه وشر این مواد لعنتی نجات پیدا کنیم .برامنم دعاکنید .یاحق

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،

   ابتدا باید به شما بابت تلاش‌هایی که برای ترک اعتیاد انجام داده‌اید تبریک بگویم. مسیری که در پیش گرفته‌اید پر از چالش‌ها و سختی‌هاست، اما شما نشان داده‌اید که با اراده و تلاش می‌توانید به نتایج مثبت دست یابید.

   تجربه‌ی شما نشان می‌دهد که ترک اعتیاد یک فرآیند دشوار است که نیاز به زمان، صبر و پشتکار دارد. اینکه شما توانسته‌اید مصرف مواد را کاهش دهید و به سمت ترک حرکت کنید، یک دستاورد بزرگ است.

   توصیه‌ی شما در مورد مراجعه به پزشک عمومی و پیدا کردن یک هدف در زندگی برای ترک اعتیاد، بسیار ارزشمند است. همچنین، حمایت خانواده و دوستان در این مسیر بسیار مهم است.

   امیدوارم که تجربه‌ی شما بتواند به دیگران کمک کند تا انگیزه‌ی لازم برای ترک اعتیاد را پیدا کنند. به خودتان افتخار کنید بابت هر گامی که در این مسیر برداشته‌اید و به یاد داشته باشید که هر روز پاکی، یک پیروزی است.

   با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما در ادامه‌ی این مسیر.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.